Wednesday, 2 September 2015

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 2 September 2015

Race No. 1Latrobe Street Mega Meats6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE ABOUT NOW [M]77NBTD Davis (Melton West)
2BALLOON D’OR (NSW)[M]87FSHP Desmond (Waubra)
3SUNSET ECLIPSE [M]5FNBTC Bahen (Yuroke)
4LETTUCE HOLD ON [M]382NBTD Davis (Melton West)
5SPOT THE BOATS [M]75NBTC Davis (Melton West)
6SWIFT LACEY (SA)[M]62432NBTG Hunt (Cudgee)
7MAXIMUM BELLA [M]84FSHM Gibbons (Lara)
8IMA LONELY GIRL [M]8FSHS Ferguson (Corio)
9MI TENSILE [M]Res.FSHB Ennis (Lara)
10VEGAS LAS PARIS [M]Res.FSHR Wilson (Lal Lal)
Race No. 2R & J Batteries7:18 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GIA [M]83NBTA Dailly (Anakie)
2LEE BRILLIANCE [M]4322NBTJ Borg (Maryborough)
3CLARETOWN LOUISE [M]352NBTP Griffen (Claretown)
4DYNA ALYSSA (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
5PINKY BALE (NSW)[M]3FSHA Dailly (Anakie)
6DYNA BETA (NSW)[M]4FSHA Dailly (Anakie)
7FAYETTE (NSW)[M]7263FSTDA Dailly (Anakie)
8FREE THROW (NSW)[M]25673FSTDA Dailly (Anakie)
9DYNA INCEPT (NSW)[M]Res.6FSHA Dailly (Anakie)
10DYNA GABRIELA (NSW)[M]Res.5FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 3Lil Dickie7:40 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FAME (NSW)[7]1FSHA Dailly (Anakie)
2MAGIC IS MIGHT [7]177FSHP Presutto (Devon Meadows)
3LEKTRA ALLAN [7]62144NBTJ Sharp (Lara)
4REDHOT PURSUIT [7]2162FSHJ Borg (Maryborough)
5DARK OBSESSION [7]7524425.65(3)J Sharp (Lara)
6TRON BRADMAN (NSW)[7]4148NBTA Dailly (Anakie)
7ZIPPING LINK (NSW)[7]23212NBTJ Galea (Rowsely)
8DEADLY LYKO [7]17FSHD Good (Skipton)
9LETRON JAMES (NSW)[7]Res.618NBTA Dailly (Anakie)
10BOUNCE PASS (NSW)[7]Res.61776NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 4Lynette’s Florist7:58 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAZZETTI [6]T3122NBTS Bruce (Warrnambool)
2JAMMIE DODGER (NSW)[6]52235NBTA Dailly (Anakie)
3ROADRUNNER THIEF [6]12768NBTJ Moody (Deer Park)
4PREMIER SONG [6]7156625.83(6)G Ennis (Sandhurst)
5MAXIMUM MELVA [6]46435NBTA Courts (Corio)
6MIDNIGHT OUTLAW [6]83F2125.74(3)A Bahen (Yuroke)
7LEKTRA JEWEL [6]72114FSHJ Sharp (Lara)
8SIR TEX [6]33622FSHW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 5Topcat Video8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA SHINKO (NSW)[5]54255NBTH Collins (Lara)
2WALT BALE (NSW)[5]83514FSHS Collins (Lara)
3VELLOWAY [5]52237FSHJ Briffa (Lara)
4DYNA RAPIDASH (NSW)[5]74334NBTA Dailly (Anakie)
5BLUE REVOLVER (NSW)[5]64555FSHW Vassallo (Devon Meadows)
6IYLISS BALE (NSW)[5]41522NBTH Collins (Lara)
7AXIS BALE (NSW)[5]74714NBTA Dailly (Anakie)
8SULZANTI (NSW)[5]14161FSHB Ennis (Lara)
9DIG DEEP BERT (SA)[5]Res.75618FSHR Gatt (Altona Meadows)
10SPA CHEANG [5]Res.8756825.87(4)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 6Cosmic Chief @ Stud8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPREADING RUMORS [5]7451731.09(6)P Patterson (Bet Bet)
2MARGINS (NSW)[4]31156FSTDB Ennis (Lara)
3VOLKSJAGER BLUE [4]4875731.48(3)P Ryder (Corio)
4NOT BROKEN [5]14663NBTC Darmanin (Melton South)
5MAVERICK BLONDIE [5]6362331.23(6)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6CAUSTIC BALE (NSW)[4]88511NBTS Collins (Lara)
7CRACKERJACK BOB [5]F623FFSTDJ Cooper (Lethbridge)
8COSMIC REBEL [5]1236531.57(4)A Bahen (Yuroke)
9JACK WINTER [5]Res.55444NBTA Jeffrey (Ballarat)
10JACK MOUNTY [5]Res.31337FSTDD Brennan (Ross Creek)
Race No. 7Neverfail Springwater8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK DRIFTWOOD (NSW)[5]12132FSHJ Thompson (Pearcedale)
2SHOT OF CAIN (NSW)[5]11821FSTDL Mitchell (Teesdale)
3BLACK MACOY (QLD)[5]32562NBTM Gibbons (Lara)
4MORSON SENOR [5]F744325.39(1)L Morshead (Barongarook)
5CRUISEN BILLY [5]7632326.06(1)G Peach (Cape Clear)
6NEXT GRANGE [5]1683625.70(2)E Vigor (Anakie)
7SCRUBBY NICHOLS [5]32426NBTS Whitney (Avalon)
8CINCINNATI LEE (SA)[5]42127NBTA Sultana (Maddingley)
9DIG DEEP BERT (SA)[5]Res.75618FSHR Gatt (Altona Meadows)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.55484FSTDH Collins (Lara)
Race No. 8Strides Function Centre9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BENZO BALE (NSW)[5]41257NBTA Dailly (Anakie)
2MENDES [5]11515FSTDR Glass (Kyabram)
3ARISTOTLE BALE (NSW)[5]56244NBTA Dailly (Anakie)
4SCHOONER DOLL (NSW)[4]11618FSHK Lloyd (Anakie)
5WARRIOR KING (NSW)[4]4575T25.15(2)G Ennis (Sandhurst)
6OUSAI BALE (NSW)[4]712F625.55(4)A Dailly (Anakie)
7GRAND INTENTION [5]16117NBTG Ennis (Sandhurst)
8CHEAP CURRENCY [5]4114525.54(5)K Mugavin (Killarney)
9JUNNER BALE (NSW)[5]Res.55484FSTDH Collins (Lara)
10SPA CHEANG [5]Res.8756825.87(4)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 9Mega Merch Rural & Pet9:38 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BENSON [6]164F5FSTDG Ennis (Sandhurst)
2SCHOONER (QLD)[7]7341NBTD Brennan (Ross Creek)
3CASINO STAR (NSW)[7]31277FSHJ Rennie (Beeac)
4DUBAI DIAMOND [6]15558FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
5MARGI’S GIRL [7]1FSHW Vassallo (Devon Meadows)
6ASTON BOLERO [6]13121.86(7)J Thompson (Pearcedale)
7LEKTRA TILY [6]42121FSHJ Sharp (Lara)
8KOCH [6]11322.22(8)D Brennan (Ross Creek)
Race No. 10Velocette @ Stud9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1APATCHY RACER [5]8175525.71(8)C Kiernan (Pascoe Vale)
2BRESHIA BALE (NSW)[5]36146NBTH Collins (Lara)
3ZIPPING KASEY (NSW)[5]11722FSHJ Galea (Rowsely)
4DINA BALE (NSW)[5]86266NBTS Collins (Lara)
5ERNIE OLD [5]1317425.66(6)L Morshead (Barongarook)
6RUNAWAY SHAYE (NSW)[5]34231NBTB Kiernan (Fawkner)
7MIDWINTER [5]1341525.76(2)A Stewart (Melton)
8REVELLING [5]2211425.72(2)P Presutto (Devon Meadows)
9DIG DEEP BERT (SA)[5]Res.75618FSHR Gatt (Altona Meadows)
10JUNNER BALE (NSW)[5]Res.55484FSTDH Collins (Lara)
Race No. 11Www.tab.com.au10:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SLOAN RANGER [4]2482621.95(1)S Colpoys (Warneet)
2HESTIA BALE (NSW)[5]52467FSTDS Mallia (Lalor)
3PSYCHOTIC BOB [5]51276NBTM Lloyd (Anakie)
4SEE HIM RUN [4]5625122.12(7)N Pace (Melton South)
5COMPELLING (NSW)[5]12212FSTDP Presutto (Devon Meadows)
6QUINT BALE (NSW)[4]1117122.11(3)S Collins (Lara)
7DODGY DEALER [5]4285122.08(5)J Sharp (Lara)
8RED LIGHT RUNNER [5]2162422.58(Q)(4)D Weightman (Dean)
9JUNNER BALE (NSW)[5]Res.55484NBTH Collins (Lara)
10KAUFMAN BALE (NSW)[5]Res.22775FSHS Collins (Lara)
Race No. 12Tab Rewards10:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CIVIL PURSUIT [5]82142NBTD Franklin (Lang Lang)
2GRAY’S HAND [5]63857NBTJ Jarkis (Lang Lang)
3BLAST AWAY [5]3523422.15(6)D Murray (Napoleons)
4KEZZA’S SPIRIT (NSW)[5]3684PNBTC Grenfell (Lara)
5HURRY HOME CAIN (NSW)[5]35848NBTL Mitchell (Teesdale)
6LEE I AM (QLD)[5]8715122.67(8)P Santoro (Melton West)
7RAVAGER BALE (NSW)[5]24814NBTH Collins (Lara)
8ALL OVER [5]25171NBTJ Sharp (Lara)
9JUNNER BALE (NSW)[5]Res.55484NBTH Collins (Lara)
10KAUFMAN BALE (NSW)[5]Res.22775FSHS Collins (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments