Wednesday 26th May 2010

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday 26th May 2010

Race No. 1Www.grv.org.au Ht107:01PM (VICtime)
Maiden Heat event over 550 Metres at Ballarat Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1WILD PEPPER3S J Boag (Delacombe)

2SISCO CHILL76536J Galea (Lara)

3INSPECTOR PLOD46634T P Reid (Yuroke)

4ABALINGA5R P Lesueur (Sth Sunshine)

5PUFFED UP BILLY63246A Galea (Nth Sunshine)

6SNIPER’S SPECIAL228T Pipczak (Melton Sth)

7BOPPA PROSPECT216G L Rumble (Bunker’S Hill)

8BRICKLAYER81535D J Brown (Lara)

9PAT LIMESF Harney (Garvoc)

10SISCO SPICEJ Galea (Lara)

Race No. 2Www.ballarat.grv.org.au Ht207:18PM (VICtime)
Maiden Heat event over 550 Metres at Ballarat Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1SPECIAL DANCER51623D J Brown (Lara)

2MAGANDA LASS48235N Wynd (Lismore)

3RUSTY ACID33454A J Jeffrey (Ballarat)

4ONE EYED RED36572N Vincent (Lal Lal)

5EMMY’S GIRL28W Lambert (Sunbury)

6SISCO STYLE6J Galea (Lara)

7MASTER CHIEF71J Borg (Maryborough)

8POLAR GRANGE23433I R Vigor (Anakie)

9MAGICAL OPENINGS J Boag (Delacombe)

10OUR MAN BRUNO44J B Hosking (Panmure)

Race No. 3Eureka Veterinary Practice07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PURE BING22452G F Taylor (Allansford)

2PULP FICTION65178E F Caruana (Tarneit)

3ELECTRIC COWBOY66332S J Mckenna (Napoleons)

4CHIEF IMPOSER33673A L Dailly (Anakie)

5ROZEHILL INDI61P18J J Forrest (Rosedale)

6HER MUM’S GIRL1J R Britton (Anakie)

7CULLEN BALE314G J Bate (Lara)

8SISCO STAR74765J Galea (Lara)

9HAWKA5135P Dickson (St Leonards)

10SPECIAL KIWI25115D J Brown (Lara)

Race No. 4Happy Birthday Sam Mcneil07:58PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 550 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1WORLD OF STORM62356N R Maurer (Lal Lal)

2PROFESSOR TOM22124R D Mcrae (Junction Village)

3SECRET SHIRAZ42858D Murray (Napoleons)

4GAMARAI84742W B Punshon (Parwan)

5CAPRICORN MISS44265N B Punshon (Bacchus Marsh)

6REBEL ANGEL56162E M King (Sulky)

7GOODESY55325D N Mcdonald (Cranbourne)

8NAPALM BALE38337A L Dailly (Anakie)

9PURE CREAM71215A J Williams (Bushfield)

10TAX RORT63545B Turner (Berkshire Park)

Race No. 5Neverfail Springwater08:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REEKAY RIP52624P A Smith (Wonwondah)

2WEDNESDAY BEERS13272D Murray (Napoleons)

3MY LUCK’S IN56813M W O’Keefe (Ocean Grove)

4JEN’S BABE38518J R Britton (Anakie)

5SASSI JAY17123D J Fisher (Yangery)

6DEVINE RISE13222R D Mcrae (Junction Village)

7FANTASY PHOENIX16457A L Dailly (Anakie)

8BUNDY BALE82258S J Collins (Lake Goldsmith)

9CEEJAY SHAMBI64627G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

10GEISHA BALE15777G J Bate (Lara)

Race No. 6Grv Vbis Maiden Final (gobis)08:38PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Ballarat Of $1,008,900 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000,900.

No.NameFormTrainer

1RUFUS REX51611D Murray (Napoleons)

2TIS TIME22J Thompson (Pearcedale)

3SMOKY’S TURN11M S Schmidt (Devon Meadows)

4DYNAMIC DYLAN12A L Dailly (Anakie)

5PERFECT SKYE74712P B Crawley (Mortlake)

6HOT GRILLE311C J Bahen (Yuroke)

7SECRET STONE22711M J Stephens (Yuroke)

8MICK’S WISH38212P B Crawley (Mortlake)

9CHIEF BAMBURY13G J Bate (Lara)

10BLUE JUICE3833M F Bourke (Breakwater)

Race No. 7Bombastic Shiraz At Stud08:58PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1FREDDIE BALE41733A L Dailly (Anakie)

2ANOTHER INNINGS53342J R Britton (Anakie)

3LIDDELL13115J H Kruisselbrink (Raglan)

4RUN KOOKIE RUN51826A Galea (Nth Sunshine)

5COSMIC DIVA12122D J Brown (Lara)

6SPIRONY54656C Schembri (St Albans)

7HALF A HAZARD23255T P Reid (Yuroke)

8YOUNG GAZZA22841K H Turner (Corio)

9KADER BALE15758G J Bate (Lara)

10UNSTOPPABLE28552J B Hosking (Panmure)

Race No. 8Win Tv09:18PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Ballarat Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1SUPERSMART PIPER13326C V Kelly (Warrnambool)

2BOMBER BLUE BOY21327P A Smith (Wonwondah)

3BLACK IMPOSER51111A L Dailly (Anakie)

4BARNSTORMER14111A Stewart (Melton)

5COSMIC BRIGID72127D J Brown (Lara)

6GARDAM PRINCE41114D N Mcdonald (Cranbourne)

7DYNA OGDEN15224A L Dailly (Anakie)

8MAKE SOME NOISE11285P G Carmichael (Elliminyt)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Ballarat Stationers09:38PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1BELENA HAZE36662T R Breen (Snake Valley)

2JIMMY I AM12181M P Turner (Corio)

3FIERY MERLOT48328K W Miller (Skipton)

4SO SAUCY53582M K Lloyd (Anakie)

5STORM DAMAGED73753T Maurer (Lal Lal)

6WEE SELINA25716T R Shovan (Healesville)

7BOMBASTIC HAWK52113D M Cairns (Lal Lal)

8BUCKLE UP MAN21521C Stanton (Clunes)

9LAANG’S TEDDY64511D S Leonard (Condah)

10SURF THE DREAM15815L A Grimmond (Scarsdale)

Race No. 10Nerrina Carpentry & Joinery09:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SUPREME JOE47317A L Dailly (Anakie)

2DYNA TURBO51164A L Dailly (Anakie)

3BEE FIFTY ONE25151D A Beasley (West Footscray)

4WEOWNA SHIRAZ33353B Pell (Bendigo)

5YUKON RIVER87731A B Mcnamara (Mt Wallace)

6DEMPSEY DEEDS31123G F Taylor (Allansford)

7PARKER BALE51416S J Collins (Lake Goldsmith)

8CHIEF BAMBURY13G J Bate (Lara)

9BOLERO BALE23636G J Bate (Lara)

10FREDDIE’S RUN67334G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

Race No. 11City Of Ballarat10:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1COBURN78744G M White (Mt Helen)

2FURIOUS FERGIE11A B Mcnamara (Mt Wallace)

3PERFECT PRIZE33673P B Crawley (Mortlake)

4AT THE BOWZER42571P J Madden (Koroit)

5BUBBLES DEVERE38351B Pell (Bendigo)

6LIFE MAGIC16241T J Mclaren (Warrnambool)

7NAUGHTISHUS55751P G Desmond (Waubra)

8WHO’S HOUSE21441J Thompson (Pearcedale)

9FROSTY COBRA42253D J Fisher (Yangery)

10GENERAL VIEW84142J Galea (Tarneit)

Race No. 12Wash Rite Laundry10:32PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1THAT’S CHARLIE74432B J Reid (Lovely Banks Vic)

2SUPREME VISION11476A L Dailly (Anakie)

3CHLOE’S GEM41227A Cole (Lara)

4SUPREME FORCE35131S N Fisher (Yangery)

5STONELEIGH55314C L Mcmillan (Drouin)

6NIKAYLA GALORE45553G Buttigieg (Kaniva)

7AIDEN BALE37541S J Collins (Lake Goldsmith)

8BOMBASTIC WIGGLE22364D M Cairns (Lal Lal)

9BULLICOURT PATCH4527FG R Hansen (Daisy Hill)

10HELLBOUND14645G M Rounds (Tooradin)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of