Wednesday, 27 July 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 27 July 2016

Race No. 1Latrobe Street Mega Meats6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1URANA WOOFA [M]252F3FSTDL Mallia (Hoppers Crossing)
2JULIE FLASH [M]FSHS Galea (Rowsely)
3JOCKEY BALE (NSW)[M]634NBTA Dailly (Corio)
4NUKSTAR (NSW)[M]FSHM Mallia-magri (Avalon)
5OSAKA BALE (NSW)[M]5273FSTDA Dailly (Corio)
6BETTA BALE (NSW)[M]25326FSHT Mitchell (Norlane)
7QUINA BALE (NSW)[M]84FSHA Dailly (Corio)
8JAMBA LAD [M]5FSHA Symons (Goornong)
9MANIE FLASH [M]Res.7254NBTS Galea (Rowsely)
10NITRO REACTOR [M]Res.7165NBTA Sacco (Invermay Park)
Race No. 2Energis Smart Energy Solutions7:18 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OSCORP BALE (NSW)[7]13625.52(2)A Dailly (Corio)
2OAKLEIGH ROSE [7]13225.68(1)C Abela (Bacchus Marsh)
3LANI BALE (NSW)[7]281FSTDA Dailly (Corio)
4JOFFA’S OLDBOY [7]23315FSHD Fisher (Lara)
5NAWALA GINTO [7]8325525.74(1)N Wynd (Lismore)
6BARON CHARLIE [7]12425NBTR Raven (Miners Rest)
7SUPER SMARTY (NSW)[7]25125.89(6)K Lloyd (Anakie)
8CELICA BALE (NSW)[7]1FSHA Dailly (Corio)
9BIG COLD BURST [7]Res.36355NBTA Hyde (Ballan)
10ZOLTAN BALE (NSW)[7]Res.6146FSTDA Dailly (Corio)
Race No. 3Eureka Concrete Final7:38 PM (VIC time)
Grade 7 Final event over 390 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FIERY FELIX (NSW)[7]23763NBTJ Barnes (Lismore)
2KRISBAR FLY HALF [7]3563222.70(2)M Abey (Huntly)
3ELROND BALE (NSW)[7]37582NBTJ Collins (Lara)
4HILLBILLY HELL [7]22124NBTM Nash (Little River)
5ALLEN CLOWN (NSW)[6]8222122.37(2)B Shillington (Lara)
6CAPTAIN PETE [6]4487122.07(5)B Shillington (Lara)
7DANE DAISY [7]216422.63(2)H Collins (Lara)
8PUSH THE TROLLEY [7]62183NBTB Cook (Sebastopol)
9BARON CHARLIE [7]Res.12425NBTR Raven (Miners Rest)
10TOORALEE [7]Res.4816522.47(1)R Massina (Golden Square)
Race No. 4R & J Batteries7:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOGISTIC KID [7]1521225.78(7)D Williams (Bannockburn)
2SPRING RECALL (NSW)[7]1724NBTA Dailly (Corio)
3ADELAIDE BALE (NSW)[7]627125.73(1)A Dailly (Corio)
4BINGO SALLY [7]17872NBTJ Palma (Lara)
5MENINDEE [6]72141NBTR Massina (Golden Square)
6LEKTRA TIMON [7]24353NBTA Dailly (Corio)
7VANCOUVER STAR [7]122FSHS Galea (Rowsely)
8GOLDEN PLANET [7]25322FSHD Fisher (Lara)
9BIG COLD BURST [7]Res.36355NBTA Hyde (Ballan)
10DYNA MIMI (NSW)[7]Res.18633FSHT Mitchell (Norlane)
Race No. 5Brendan Dodd Signs8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NYMERIA (NSW)[5]86216FSHB Ennis (Lara)
2PENELOPES CRUZN [5]55777NBTH Collins (Lara)
3CASH IN LOOPER (SA)[5]54777FSTDD Webber (Melton West)
4TRONNIE OLDFIELD (NSW)[5]25258NBTA Dailly (Corio)
5DYNAMO’S GIFT [5]2563625.43(8)R Darby (Drysdale)
6EUMERALLA DONNY [5]2355525.45(4)J Hardy (Ballarat)
7AUDACIOUS SPRITE [5]14238NBTA Terry (Cranbourne South)
8SHOWTIME MYSTERY (NSW)[5]83534NBTK Collyer (Coburg North)
9GOLDEN WARRIOR [5]Res.27353NBTJ Sharp (Lara)
10SPRITELY BOY (NSW)[5]Res.2275125.49(6)W Kirk (Melton West)
Race No. 6Bottle-o8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LOUISIANA LIL [5]7647831.18(4)J Sharp (Lara)
2NOOSA JET [5]762F7FSTDD Fisher (Lara)
3ZIPPING CHUBBZ (NSW)[4]3161631.13(2)J Ennis (Lara)
4SMART MAXWELL [4]2412531.00(4)H Hartigan (Horsham)
5USAIN I’M NUTTY [4]84385FSTDA Dailly (Corio)
6RUNAWAY SHAYE (NSW)[4]1345631.72(2)B Kiernan (Fawkner)
7DJAYS LARRY [5]2332331.74(5)K Daisley (Lismore)
8EATON BALE (NSW)[5]38368NBTA Dailly (Corio)
9DYNA PEANUT (NSW)[5]Res.66672FSTDA Dailly (Corio)
10MADE FIRST (NSW)[5]Res.63347NBTD Fisher (Lara)
Race No. 7Lynette’s Florist8:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN JEER (NSW)[5]32673FSHT Womann (Lara)
2STEFANOVIC [5]6711726.07(1)G Peach (Cape Clear)
3HOME RUNNER [5]4321725.57(2)E Lloyd (Anakie)
4ELSA BALE (NSW)[5]48512NBTA Dailly (Corio)
5PERCY’S REBEL [5]51412NBTD Fisher (Lara)
6FARMER BROWN [5]11373NBTD Fisher (Lara)
7AVATAR FOX [5]34436NBTS Galea (Rowsely)
8LEKTRA OSCAR [5]38135NBTW Hartigan (Horsham)
9ABSOLUTE ROARER [5]Res.37754NBTJ Collins (Lara)
10CRACKERJACK CAM [5]Res.7563826.04(2)A Courts (Corio)
Race No. 8Strides Function Centre9:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DARPA BALE (NSW)[5]74135FSHB Shillington (Lara)
2SHE’S VIVACIOUS [4]4113125.30(1)S Daniliuk (Sunbury)
3SONIC DASH [4]3866325.34(1)H Baxter (Murtoa)
4LYKA ALLEN (NSW)[5]14785NBTS Collins (Lara)
5TO THE GALO’S [4]1473125.43(2)P Smith (Pascoe Vale South)
6MONALEEN DEEJAY [4]2513625.75(7)D Murray (Napoleons)
7FABSTAR (QLD)[4]1234825.39(1)S Liuzzi (Lara)
8ECHELONIC ACTION [4]26557NBTW Hartigan (Horsham)
9CLASSY BOY [5]Res.66122FSTDJ Thorpe (Arthurs Creek)
10STARVIN’ SEAGULL [5]Res.48845NBTM Lloyd (Anakie)
Race No. 9Lil Dickie9:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUSPICIOUS LEE [5]36111FSTDJ Frewin (Anakie)
2CHIEF BALE (NSW)[5]14414NBTH Collins (Lara)
3HONOURING PERCY [5]62316FSHD Fisher (Lara)
4NERO JOE (NSW)[5]3113426.01(1)B King (Mincha)
5EVENING MAJOR [5]1643225.57(1)H Gilders (Invermay)
6MARLEY SPRITE [5]35126NBTD Massina (Golden Square)
7INTERLAKEN [5]4411126.00(1)S Holmes (Blind Bight)
8AGGI DEN [5]14661FSTDD Williams (Bannockburn)
9LEE I AM (QLD)[5]Res.6716625.79(6)P Santoro (Melton West)
10DYNAMO’S GIRL [5]Res.76747NBTR Darby (Drysdale)
Race No. 10Topcat Video9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT RIDE [5]2415821.97(1)A Bahen (Yuroke)
2JACKIE BAXTER (NSW)[5]7266421.98(1)T Womann (Lara)
3MISS TRON [5]37258FSTDB Shillington (Lara)
4SHIFTY JACK [4]1144122.03(2)R Raven (Miners Rest)
5BIDE TIME [5]1111522.16(8)J Sharp (Lara)
6HARLON [5]15627FSHR Neocleous (Hazelwood North)
7POP YA BUBBLE [4]4311122.29(2)M Niele (Berringa)
8IYLISS BALE (NSW)[5]11443NBTH Collins (Lara)
9SUB ZERO MAGIC [5]Res.2541222.52(7)J Sharp (Lara)
10MAXIMUM BELLA [5]Res.87866NBTA Courts (Corio)
Race No. 11Mega Merch Rural & Pet10:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMLIN’S MAGIC [5]1547422.30(2)M Lloyd (Anakie)
2SHADES OF SASSY (NSW)[5]62313NBTB Ennis (Lara)
3BEST SHARED [5]12215NBTH Collins (Lara)
4DYNAMIC COULDRON [5]1231122.51(7)N Wynd (Lismore)
5CALL ME DEITA (NSW)[5]8781422.39(4)M Abey (Huntly)
6DIXIE ANNE [5]1513322.12(4)B Shillington (Lara)
7LADY JUAR [5]7117522.41(4)M Niele (Berringa)
8SATIN ICE [5]4131622.44(8)J Stewart (Melton)
9BOB ON [5]Res.2551222.60(4)C Farrugia (Melton)
10SENNI WILLIAM [5]Res.3732522.45(6)W Innes (Buninyong)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOM DAISY [5]F4187NBTJ Collins (Lara)
2DARYL DIXON [5]77762NBTC Bahen (Yuroke)
3SAMSARA LASS [5]2162522.18(5)J Sharp (Lara)
4GIRDER FORK [5]76518NBTB Shillington (Lara)
5PRETTY MACHINE [5]14231FSHA Terry (Cranbourne South)
6MARK’S BOY [5]21261FSTDS Galea (Rowsely)
7PARSNIP [5]2115522.66(Q)(2)J Gigliotti (Napoleons)
8SKETCHY NICK (NSW)[5]61126NBTB Shillington (Lara)
9BIGBOY BROWNLESS [5]Res.4426722.18(8)S Chircop (Smythesdale)
10EXIT ZERO [5]Res.74588NBTA Courts (Corio)