Wednesday, 28 August 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 28 August 2013

Race No. 1Ballarat Gas & Plumbing Final (gobis)6:58 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Ballarat Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE DEVIL (QLD)[5]1324125.64(3)M Mallia-magri (Avalon)
2SAY AGAIN (NSW)[5]126.13(6)R Harrowfield (Colac)
3NIGHT WITH SALLY (QLD)[5]4125.80(7)D Mcdonald (Devon Meadows)
4DYNA CARNAGE (NSW)[M]2NBTS Collins (Lara)
5QUIK STEP [M]52NBTA Bahen (Yuroke)
6OLLIE BALE (NSW)[5]2832125.94(3)A Dailly (Anakie)
7DAIRE TO DUCK [M]25262NBTK Breen (Lake Bolac)
8OWEN BALE (NSW)[M]2NBTS Collins (Lara)
9NICKY BALE (NSW)[M]Res.3NBT
10DYNA HULA (NSW)[M]Res.3253NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Cosmic Chief @ Stud (bitches) Ht17:20 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SANSA (NSW)[5]44571NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
2ELEGANT CHICK [5]41287FSTDT Salih (Springvale)
3QUANDO BALE (NSW)[5]55228FSTDS Collins (Lara)
4BATWOMAN [5]55854FSHK Tabb (Norlane)
5SPANIARD [5]2188622.87(6)M Nash (Little River)
6GOOD ITCH (NSW)[5]53222NBTB Harley (Strathfieldsaye)
7RIVALS MISCREANT (NSW)[5]12337NBTS Waycott (Springhurst)
8PRINCE’S FAYE [5]26457FSHS Mckie (Sebastopol)
9STAR MISS [5]Res.41677NBTC Capuano (Broadford)
10CHOCULAAR [M]Res.FSHD Shepherdson (Werribee)
Race No. 3Bmd Constructions (bitches) Ht27:38 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JAKKI RIPPER [5]5517822.73(7)B Sands (Narre Warren)
2JUST CALL ME [5]47561FSHS Jack (Dalmore)
3ASHLEE DELIGHT [5]8213FSHP Clark (Wangaratta)
4CRACKING COURSER [5]4235822.88(7)C Mcleod (Strathkellar)
5KARMATISED [5]23118FSHK Morrison (Kilmany)
6KHARLESSI [5]P2316NBTP Abela (Parwan)
7IRENENA [5]67254FSHR Stack (Lara)
8PADMA’S [5]27564FSHN Sheehan (Koroit)
9HENRIETTA LANGE [5]Res.217FSHC O’brien (Tallygaroopna)
10SANDBAG LILLY [M]Res.57678NBTD Leathan (Maryborough)
Race No. 4Go Distance Racing 2k Bonus7:58 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Ballarat Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1KAPALOS [5]22425FSHM Clark (Yarra Glen)
2WHY NOT RENAE [5]53316NBTW Gray (Wendouree)
3FLUSHETTE (NSW)[5]65412FSTDR Dunne (St Albans)
4OUR PANTHER [M]86685FSTDA Harding (Hamilton)
6MONDAY ROSE [5]11656FSHD Furey (Devon Meadows)
7GAZZELLIOT [5]24663FSTDD Beasley (Footscray West)
8CLUMSY TANK [5]32344NBTM Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 5Mega Merch8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA VANK (NSW)[5]27182NBTG Bate (Lara)
2JORDAN ALLEN (NSW)[5]2132FSHA Dailly (Anakie)
3ALLEN MONKEY (NSW)[5]27133NBTS Collins (Lara)
4BOLTING CRAIG (NSW)[5]17531FSHG Jose (Catani)
5ALDIVO [5]82721NBTA Caramia (Melton)
6BRAN NUE NITE [5]72225FSHR Lyfield (Lang Lang)
7YOUNG HAWKE [5]43112NBTC Bahen (Yuroke)
8BENEDICT GEOFF (NSW)[5]54411NBTD Brown (Lara)
9LEDARO DASH [5]Res.21274FSTDC Callaway (Cranbourne East)
10MAGIC MATESE [5]Res.11713NBTK Mugavin (Killarney)
Race No. 6Happy Birthday Jeanette Murphy8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC DIVA (NSW)[4]4535225.46(1)D Brown (Lara)
2FEARSOME WARRIOR [4]2718625.41(3)C Kiernan (Pascoe Vale)
3DIGGER’S BEACH (NSW)[5]86678FSTDG Hopes (Reservoir)
4FLYING BALE (NSW)[4]21F4425.69(1)A Dailly (Anakie)
5CRY BABY JEFF [5]7538FNBTC Treherne (Seabrook)
6WALK HARD [5]36112NBTN Mcrae (Clyde)
7ALLEN EMMETT (NSW)[5]33338NBTS Collins (Lara)
8SINGLE MAN [4]1483625.77(4)W Bickerton (Cranbourne South)
9HANIFY’S RULER (NSW)[5]Res.21134NBTG Jose (Catani)
10PEDRO’S RUNAWAY (NSW)[5]Res.62116FSTDB Burns (Werribee)
Race No. 7Lion Quality Products (bitches) Ht38:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN TEARS [5]1178722.68(Q)(2)R Dunne (St Albans)
2STEEL SHOW [5]51167NBTM Hirtzel (Elaine)
3HELLO SUNSHINE [5]312FSHC O’brien (Tallygaroopna)
4WITCH MILLIONS [5]37433NBTT Womann (Lara)
5JUST COCO [5]27316NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
6LEDARO MILLS [5]22872NBTC Callaway (Cranbourne East)
7FANTASY RHODE [5]75176FSHL Sturgess (She Oaks)
8CLASSIQUE [5]52621FSTDB Anquetil (Tullamarine)
9MOSCARDO DRAGON [M]Res.45424NBTS Mckie (Sebastopol)
10SKYE LEE (QLD)[5]Res.36788FSHJ Wilson (Korong Vale)
Race No. 8Zagame’s Ballarat9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1STARFIRE MAGIC (NSW)[4]3727331.28(2)M Mallia-magri (Avalon)
2MAHOGANY ROYALE [4]8841131.13(6)M Middlin (Delacombe)
3MISTER SUNRAYSIA [5]2152TFSTDP Clark (Wangaratta)
4WENT WOOSHKA (NZ)[5]66545FSTDT Womann (Lara)
5DYNA DIETER (NSW)[4]1544631.34(5)G Bate (Lara)
6ALBO GOLD [5]17344FSTDD Todd (Dereel)
7ARISING [4]17435NBTJ Cottrell (Langwarrin)
8STAGGER OUT [5]63446FSHK Finn (Warrnambool)
9WHAT A PLAYER (NSW)[5]Res.37187FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
10UNO KRYSTAL [5]Res.5123731.10(7)A Sacco (Wattle Flat)
Race No. 10Topcat Video (bitches) Ht49:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GAYE’S DELIGHT [5]72226FSTDP Clark (Wangaratta)
2AWESOME PARTY [5]14757FSHA Chisholm (Melton)
3GET UP SALLY (TAS)[5]23233NBTS Mills (Tooradin)
4MAGIC HOUSE [5]F7178FSHK Mugavin (Killarney)
5LIVE WIRE [5]64156FSHK Lloyd (Anakie)
6BALLINTINE (NSW)[5]2431522.48(3)C Capuano (Broadford)
7LEESA BENZ (QLD)[5]14213FSTDD Geall (Lara)
8TEE PARTY [5]72417NBTA Caramia (Melton)
9MISS HOT VEGAS [5]Res.85686NBTT Womann (Lara)
10SUPER LEGGERA [M]Res.4FSHG Couldridge (Sandon)
Race No. 11Harvey Norman Ballarat (bitches) Ht510:20 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FRANK’S FLYER [4]1135422.10(6)I Robinson (Avoca)
2ELITE DIVA (NSW)[5]5877222.60(Q)(1)D Brown (Lara)
3LIBRAY QUEEN (NSW)[5]3F178NBTC Mcleod (Strathkellar)
4DESTROY SHE SAID [5]3363822.42(3)G Hunt (Cudgee)
5ADDY’S DELIGHT [4]3243522.59(8)P Clark (Wangaratta)
6MAYHEM [5]64661FSHL Smith (Devon Meadows)
7CARRYON EARNING [5]34412NBTG Couldridge (Sandon)
8BALLEER GLORY [5]14877FSHG Rigg (Girgarre)
9QUARA BALE (NSW)[M]Res.5248FSHA Dailly (Anakie)
10MISS HOT VEGAS [5]Res.85686NBTT Womann (Lara)