Wednesday 2nd March 2011

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday 2nd March 2011

Race No. 1Ballarat Courier (gobis)06:56PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Ballarat Of $157,305 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155,900.

No.NameFormTrainer

1DON’S PREMIERK R Ward (Mount Moriac)
2LOOKING MAGICALK W Miller (Skipton)
3ARVO’S BIANCAM A Delbridge (Balliang)
4OUTER MUMBAI DADC J Fulton (Devon Meadows)
5JOBLINGA B Mcnamara (Mount Wallace)
6SPRING ACCLAIMW A Vassallo (Devon Meadows)
7PIPPI GRANGES Brennan (Hoppers Crossing)
8IRISH MALTP C Anderton (Devon Meadows)
9REDLINE RICHD Harrison (Marong)
10MAUREEN RETURN’SD Todd (Dereel)
Race No. 2Petstock Animal Supplies07:18PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1LONG TAN64735M Canavan (Lara)
2VALLEY TWIST57227C J Hudson (Creswick)
3GO DIEGO GO31738S A Bishop (Bushfield)
4STEFFI SIYAN11237W A Vassallo (Devon Meadows)
5EMMY’S GIRL15532W Lambert (Sunbury)
6NOUGAT’ LEGACY54685S Hooke (Huntly)
7RUSTY ALLIE34767J Formosa (Heathcote)
8GOLD COLLISION48751B A Baxter (Harrow)
9DASHIN ASH78856L M Connelly (Norlane)
10SWAHILIAN85878Z L Lowien (Taylors Hill)
Race No. 3Sasha’s Blend07:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BALLROOM BABE15A Galea (Sunshine North)
2SUPER TRAIN45422J R Maple (Little River)
3DYNA HARMONY5631S J Collins (Lara)
4RUSTY MAHOGANY313E M King (Sulky)
5DELKO153J Hayley (Tooradin)
6DYNA JOE21242A L Dailly (Anakie)
7CRUISE AWAY LASS18352G S Campbell (Wantirna)
8BENJAMIN JESS16115B Briffa (Coolaroo)
9OH SO JAZZY85865L M Connelly (Norlane)
10SHANE LIMES3517P J Bouchier (Dennington)
Race No. 4Lynette’s Florist08:01PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1CUDGEE’S MADISON54545G R Hunt (Allansford)
2MOLLY MOLLOY14424C J Elliot (Lancefield)
3ICEBOX56218M L Mallia-Magri (Lara)
4YOUNG TROUPER75238A P Gardner (Sebastopol)
5SHANLYN CHARLIE84718W A Vassallo (Devon Meadows)
6DONS DAUGHTER72337N M Carthew (Newcomb)
7DIMORA MOONBOOT51735P F Bouchier (Dennington)
8TAGMAN56122W Lambert (Sunbury)
9HONEST ROZZIE56876P S Matthews (Burrumbeet)
10RUSTY ALLIE34767J Formosa (Heathcote)
Race No. 5102.3 3ba Fm08:19PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ VIEW64654S J Collins (Lara)
2STAR OF PEDRO48864H L Collins (Lara)
3JUST MADNESS53252P C Anderton (Devon Meadows)
4CAPTAIN LEE81815M Lanyon (Sunbury)
5SOUTHWOOD CHIEF18134J M Drennan (Laang)
6MISS SOMEONE61158J Hayley (Tooradin)
7SIDE BY SIDE53171L Bridges (Bald Hills)
8BIG GALOOT62512W A Vassallo (Devon Meadows)
9CATCH PEDROS SON37787B D Jones (Lara)
10WONGAWILLI TIGER17857G J Bate (Lara)
Race No. 6Wash Rite Laundry08:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SHAUNY BADTOOTH27347R P Lesueur (Sunshine South)
2DECEMBER PRINCE84318C J Elliot (Lancefield)
3LAST STRESS82F57K R Ward (Mount Moriac)
4DUAL FANTASY22752M J Gibbons (Lara)
5SMASHVILLE42622P C Anderton (Devon Meadows)
6MISS BEL AIR14184J Hayley (Tooradin)
7LEKTRA BOB36125A L Dailly (Anakie)
8NINE DARTER11218J Smith (Glenroy)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Scott Petroleum08:58PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1CRASH CART KEVF5113J R Maple (Little River)
2FLINT BALE22276G J Bate (Lara)
3ZENA BALE68414G J Bate (Lara)
4CONNEMARA SUZY42117J Maye (Drysdale)
5COOL COLD11444J Formosa (Heathcote)
6PARKER BALE17115S J Collins (Lara)
7JEZZA LOMAR35115C Stanton (Clunes)
8SHEOAK TEENA52718B Panetta (Melton West)
9MY LUCK’S IN75776R G Busch (Drysdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Lion Quality Products09:17PM (VICtime)
Grade 4 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1CULLEN BALE36138G J Bate (Lara)
2MAHOGANY BOY75311E M King (Sulky)
3KAY CEE POWER32136T L Collins (Lara)
4SHEOAK IAN52465J Borg (Maryborough)
5LET HIM GO53277J R Maple (Little River)
6PENTHOUSE21344S L Hood (Pearcedale)
7CHIEF BAMBURY57358G J Bate (Lara)
8LEKTRA EXPRESS11231A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Flying Horse Tabaret09:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1CONNEMARA STAR54241J Maye (Drysdale)
2UNO BIRD48721J R Maple (Little River)
3MR. BAZ82284S Divers (Werribee)
4DINO FERRARI22127J L Frusher (Lara)
5DEALER’S CHOICE75772L Forte (Campbellfield)
6LIKE NOAH28626J Pace (Ballan)
7PASCALE LAD28364K W Miller (Skipton)
8PAT’S DUNROAMING34117B W Moles (Noojee)
9STRING56867S Brennan (Hoppers Crossing)
10GOLD ENFORCER54426H I Baxter (Harrow)
Race No. 10Kaye Emmett Photography09:58PM (VICtime)
Restricted Win event over 550 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1TITAN’S ELITE23323A J Armstrong (Huntly)
2DASHING RED GIRL21565S Otterbach (Altona)
3HELCONIA MISS56845H A Cooke (Newcomb)
4JUNIOR SHIRAZF12G Cini (Deer Park)
5WESTY ROCKET43871B J Crouch (Meadow Heights)
6MYNAH67488G J Paull (Faraday)
7SPICEY EBONY13526D S Mccarthy (Altona)
8RHONIN’S BLADE62637P A Love (Strathfieldsaye)
9WYNDHAM GRACE75787E J Barsby (Werribee)
10HONEST ROZZIE56876P S Matthews (Burrumbeet)
Race No. 11Fletcher Jones10:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1ACE OF WANDS52315M P Turner (Corio)
2BOYDTOWN LAD63666D R Vigor (Lara)
3PEDRO’S ASSASSIN24136E M King (Sulky)
4LINUS BALE24315A L Dailly (Anakie)
5ARVO’S STEFAN12112M A Delbridge (Balliang)
6WOLF RYDER55235M J Gibbons (Lara)
7ABALINGA21776R P Lesueur (Sunshine South)
8LEKTRA BAZ67445A L Dailly (Anakie)
9SHALA BALE42748S J Collins (Lara)
10PACY CREATION7336D C R Field (Werribee)
Race No. 12Bendigo Bank10:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BLACK PENSKE44713P M Boots (Merrigum)
2PARRA GLORY215J R Maple (Little River)
3WHITE HAZE34443B J Duffy (Ballan)
4OCTAGON75752L Delbridge (Balliang)
5BARKLEY2612S Divers (Werribee)
6HILLDENE HOPE38432S Hooke (Huntly)
7POISA1C J Fulton (Devon Meadows)
8HAYLEY BAYLEY34317B J Crouch (Meadow Heights)
9DRIVING AMBITION68546B J Menzel (Hoppers Crossing)
10KETCHIKAN LAD44246A P Gardner (Sebastopol)