Wednesday, 30 December 2015

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 30 December 2015

Race No. 1R & J Batteries Q.final6:57 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ICONIC ROCK [M]25122.16(Q)(7)D Carr (Blowhard)
2COSMIC JAM (SA)[M]6274122.48(Q)(8)K Goodwin (Moonee Ponds)
3DYNAMITE DEX (NSW)[M]2224122.63(Q)(1)S Coulson (Balliang)
4JUGGIE SUPERFISH [M]2122.46(Q)(2)M Crowe (Myrniong)
5SECRET CHOICE [M]8122.36(Q)(8)D Carr (Blowhard)
6KIBIBI (NSW)[M]65F4122.59(Q)(8)C Allan (Mooroolbark)
7LIBERTY BOY [M]4738122.52(Q)(6)M Hirtzel (Elaine)
8DIYAS [M]7122.58(Q)(1)S Gibson (Harcourt)
9IMMO COM [M]Res.35122.80(Q)(8)B Chapman (St Albans)
10PURE SACRIFICE [M]Res.122.83(Q)(1)M Edwards (Broadford)
Race No. 2Lynette’s Florist Q.final7:14 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAWBRINGER [M]4638125.99(Q)(4)S Bonaccurso (Mount Mercer)
2STOCKTAKE [M]2NBTG Peach (Cape Clear)
3ALYSSA’S GIRL [M]3721526.21(Q)(7)G Bumpstead (Wendouree)
4HE’S AN OMEN [M]22652NBTA Terry (Cranbourne South)
5EVENING FAWLTY [M]126.03(Q)(5)H Gilders (Invermay)
6ASHTASTIC [M]126.01(Q)(1)T Currie (Chadstone)
7JOHNSON ARANDT [M]86424NBTM Zammit (Exford)
8SACHI [M]126.18(Q)(4)T Deglaitis (Moolap)
9SECRET SPARK [M]Res.2NBTE Palma (Lara)
10BINGO SALLY [M]Res.2NBTJ Palma (Lara)
Race No. 3Neverfail Springwater Q.final7:39 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARON LAD [M]122.84(Q)(2)A Jeffrey (Ballarat)
2CHEESE YA LATER [M]6123.00(Q)(4)G Euvrard (Laen)
3IMMO COM [M]35122.80(Q)(8)B Chapman (St Albans)
4PURE SACRIFICE [M]122.83(Q)(1)M Edwards (Broadford)
5SENNI WILLIAM [M]42NBTW Innes (Buninyong)
6AGGI DEN [M]2NBTD Williams (Bannockburn)
7YARAMUNDI DOMINO (SA)[M]2NBTV Roz (Connewarre)
8HOUDINI MAGIC [M]47123.69(Q)(8)T Currie (Chadstone)
9UNLOCKED [M]Res.2NBTG Peach (Cape Clear)
10DEMONISHEM [M]Res.2NBTT Deglaitis (Moolap)
Race No. 4Grv Vic Bred (1-4 Win 1-14 Starts) Final7:58 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Ballarat Of $5,710 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570.

No.NameFormBestTrainer

1MACRORY [5]4212125.36(2)J Maye (Drysdale)
2DREAM EDITION [5]23232NBTA Langton (Anakie)
3CONNEMARA BLACK [7]34272NBTJ Maye (Drysdale)
4RACK TAP RACK [4]7123125.18(4)G Hall (Yarragon)
5PARSNIP [4]1113125.57(1)J Gigliotti (Napoleons)
6JIVE TIME [7]423P3NBTJ Borg (Maryborough)
7REDHOT PURSUIT [7]16273NBTJ Borg (Maryborough)
8LORIMER LAD [5]1111225.15(8)G Ennis (Sandhurst)
9COSMIC SPUR [5]Res.14523NBTM Fothergill (Numurkah)
10BURN EARLY [7]Res.214NBTP Bartolo (Little River)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats8:15 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN MALIK (NSW)[4]8334325.21(2)S Collins (Lara)
2DAWKINS BALE (NSW)[4]83377FSHA Dailly (Anakie)
3DYNAMO’S GIFT [5]1388625.43(8)R Darby (Drysdale)
4PHASER BALE (NSW)[4]2321125.44(5)S Collins (Lara)
5TANNER’S ACE [4]4541125.71(4)A Chapple (Exford)
6SIX GREEN THUMBS [5]1757725.36(2)N Vincent (Lal Lal)
7DYNA CHASER (NSW)[5]87326NBTS Collins (Lara)
8MARUNGI CHOICE (NSW)[4]3421225.55(6)D Pattinson (Pearcedale)
9NEVILLE BALE (NSW)[5]Res.36431FSHH Collins (Lara)
10PAPA SHIM [5]Res.13726NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 6Strides Function Centre Gdr8:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 660 metres at Ballarat Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1LEAD INTO DEMISE [5]64153FSTDR Clark (Toolleen)
2ZIPPING GEOFF (NSW)[5]33323FSHM Delbridge (Balliang)
3DARK OBSESSION [5]14773FSTDJ Sharp (Lara)
4LINCO BALE (NSW)[5]22333FSTDM Delbridge (Balliang)
5TAHLO [5]22421FSTDJ Quinlivian (Merbein South)
6HESTIA BALE (NSW)[5]76455FSTDT Scott (Clunes)
7MISS BO WICKED (NSW)[5]76335NBTC Dew (Anakie)
8NITRO POWER [5]67376FSTDG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 7Bottle-o Ht18:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LADY SILVER [5]45873NBTJ Psaila (Little River)
2SHAKE ‘EM [5]35112FSHD Pattinson (Pearcedale)
3CRACKERJACK CAM [5]31613FSTDM Gibbons (Lara)
4BIG BARKING BERT [5]61557NBTI Vigor (Anakie)
5IMMORTAL BEAR [5]32252NBTA Chapple (Exford)
6DUBLIN BULL [5]1F225FSTDJ Britton (Anakie)
7WOBBLER [5]73771FSTDL Morshead (Barongarook)
8WINCE ALLEN (NSW)[5]24876NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 8Topcat Video (vic Bred)9:20 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1JINDARA [5]35243NBTF Wilkinson (Pyalong)
2AGENT JACK [3]6116725.14(8)J Borg (Maryborough)
3MEPUNGA ARMAGH [4]14715NBTJ Britton (Anakie)
4AMERICAN WARRIOR [2]1111525.13(2)W Vassallo (Devon Meadows)
5FLEET RETURN [5]13413NBTF Kirkham (Garfield)
6STAGGER EXPRESS [4]4422725.38(7)G Selkrig (Devon Meadows)
7ALPHA ZEUS [3]7121825.28(2)J Britton (Anakie)
8LIAM [3]3521225.23(8)G Selkrig (Devon Meadows)
Race No. 9Lil Dickie Ht29:41 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIKELY TARGET [5]7188131.22(1)S Daniliuk (Sunbury)
2BE HOPEFUL [5]4646431.29(1)A Mooney (Amherst)
3LADY TORAH [5]12643NBTJ Psaila (Little River)
4RUNAWAY SHAYE (NSW)[5]53631NBTB Kiernan (Fawkner)
5GET UP DINOZZO [5]11356NBTB Burns (Werribee)
6RINGER (NSW)[5]51147FSHA Debattista (Toolleen)
7AIRBOUND [5]83468NBTM Delbridge (Balliang)
8HEAPS OF BOLONEY [5]27736FSTDA Courts (Corio)
Race No. 10Energis Smart Energy Ht310:05 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIR CHARLETON [5]24436NBTD Geall (Lara)
2IRISH ASTERIA (NSW)[5]8432131.37(1)R Dunne (St Albans)
3ATHOS [5]22424NBTR Gray (Pyalong)
4PRANCING MAGIC [5]85321FSTDA Xerri (Caroline Springs)
6KING SIZE SHAMBI (WA)[5]32334NBTG Hansen (Daisy Hill)
7YOUNG HENRY [5]54331NBTJ Psaila (Little River)
8OUR MISS NITRO [5]11564FSTDG Hall (Yarragon)
Race No. 11Mega Merch Rural & Pet10:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OAKLANDS [5]33642NBTG Edwards (Broadford)
2HARDAWAY LAW (NSW)[5]72611NBTG Edwards (Broadford)
3DYNA RAPIDASH (NSW)[5]11865NBTA Dailly (Anakie)
4POCKET KINGS [5]8512625.76(1)T Collins (Pearcedale)
5MADEMOISELLE SOX [5]61671FSTDN Vincent (Lal Lal)
6UPTOWN FUNK [5]26111FSTDD Brennan (Ross Creek)
7ARGENTA [5]11537FSTDM Delbridge (Balliang)
8ABSOLUTE SILENCE [5]13776NBTD Pattinson (Pearcedale)
9NEVILLE BALE (NSW)[5]Res.36431FSHH Collins (Lara)
10PAPA SHIM [5]Res.13726NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MUMBLES MURRAY (NSW)[5]25556NBTM Nash (Little River)
2IONA MACHINE (NSW)[5]37657NBTL Delbridge (Balliang)
3BILLY BIO [5]76233NBTJ Psaila (Little River)
4ATOMIC OPIE [5]1775225.78(1)G Cini (Deer Park)
5WHO’S THAT CHAP [5]2354225.68(8)J Higgins (Linton)
6MOTT HAVEN (NSW)[5]43411NBTM Fox (Laverton)
7NILA BALE (NSW)[5]3151725.53(4)A Dailly (Anakie)
8MIGHTY SAM [5]86138FSTDP Keane (Koroit)
9NEVILLE BALE (NSW)[5]Res.36431FSHH Collins (Lara)
10PAPA SHIM [5]Res.13726NBTA Dailly (Anakie)