Wednesday 30th September 2009


1 HOPPERS CROSSING SECURITY Q.FINAL 06:55PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Maiden Quali Final
1 15451 SAFFRON SWEETIE 26.05Q E R Vigor (Anakie)
2 1 MANFROTTO 26.14Q G Jose (Catani)
3 54621 DYNA TURBO 25.80Q A L Dailly (Anakie)
4 41 SECRET SHIRAZ 26.02Q D Murray (Napoleons)
5 1 JACO REMA 25.92Q C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
6 8541 AMPED 25.78Q D Murray (Napoleons)
7 161 EAGAN BALE 25.80Q S J Collins (Lake Goldsmith)
8 71 TROY’S ROAD 26.02Q A J Jeffrey (Ballarat)
9 31 HEMLOCK BALE 26.20Q S J Collins (Lake Goldsmith)
10 31 IDELLE BALE 26.31Q S J Collins (Lake Goldsmith)

2 SASHA’S BLEND Q.FINAL 07:18PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Maiden Quali Final
1 1 TECHNO JUMP 26.47Q G Jose (Catani)
2 41 GABINO BALE 26.31Q S J Collins (Lake Goldsmith)
3 262 LIDDELL NBT J H Kruisselbrink (Raglan)
4 811 ALLEN RAMLA 25.73 A L Dailly (Anakie)
5 31 HEMLOCK BALE 26.20Q S J Collins (Lake Goldsmith)
6 21 GOTHAM BALE 26.57Q S J Collins (Lake Goldsmith)
7 31 IDELLE BALE 26.31Q S J Collins (Lake Goldsmith)
8 147T2 SIR SWINGER 26.29Q J J Kelly (Newbridge)
9 2 BEYOND CONTROL NBT D K Sheridan (Talbot)
10 28772 STEVIE RELTUB NBT D P Webber (Melton)

3 G.LANGLEY PUBLIC ADDRESS SYSTEMS 07:38PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Grade 5
1 118 FALINE BALE NBT S J Collins (Lake Goldsmith)
2 416 HUNTER JOHN 25.91 K J Hunt (Eaglehawk)
3 87433 STEP SMARTLY 25.93 G M White (Mt Helen)
4 87537 GUITAR HERO 25.66 C J Bahen (Yuroke)
5 35234 HER OWN CLASS FSH C W Mizzi (Cranbourne)
6 1678 ARAPAHO BOY FSH M G Mckinnon (Penshurst)
7 68646 MULDINE NBT E R Vigor (Anakie)
8 21245 KETCHIKAN LAD 25.91 A P Gardner (Sebastapol)
9 55688 BARACK BEAUTY 25.86 W Wrout (Scarsdale)
10 78655 TRUST ME KEZZA NBT D A Shovan (Adelaide Lead)

4 FLETCHER JONES FINAL (GOBIS) 07:58PM
$1050-300-150 GOBIS $900 (VIC time)
550 Metres Maiden Final
1 55743 BUCKLE UP SHAZ NBT R S Proctor (Clunes)
2 31431 GAMARAI 32.02 W B Punshon (Parwan)
3 67441 GRACE’S GIRL 31.83 L A Grimmond (Scarsdale)
4 33551 CHEEKY FREAK 32.36 A Lamarca (East Burwood)
5 2 SMART SURFER NBT D J Baker (Carnegie)
6 14463 VIVACIOUS GAL NBT S Daniliuk (Sunbury)
7 426 RITA SKEETA NBT L Cockerell (Buckley)
8 13632 SHERWOOD BELLE NBT L Bridges (Bald Hills)
9 84633 HELCONIA MISS NBT H A Cooke (Newcomb)
10 14T44 STATE BANDIT NBT B W Hildebrand (Snake Valley)

5 NEVERFAIL SPRINGWATER 08:18PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Grade 5
1 73856 SEISMIC WHITE FSH J Cottrell (Langwarrin)
2 25838 SPRING TO EXCEL NBT L Delbridge (Balliang)
3 57442 LEICA MAGPIE NBT M A Delbridge (Balliang)
4 42723 THUNDER GLEE FSH S N Britton (Yangery)
5 54366 KARA’S COURAGE 25.77 K J Hunt (Eaglehawk)
6 34523 STORM DAMAGED 25.48 T Maurer (Lal Lal)
7 37154 EDDIE NASH NBT P Galea (St Albans)
8 74682 NOT A ZAC NBT N J Gates (St Albans)
9 87855 JONATHON 25.89 K Bentley (Point Cook)
10 76565 SUPERB SHIRAZ FSH B M Rogers (Coleraine)

6 ACCREDITED DISTRIBUTORS 08:38PM
$1110-320-160 (VIC time)
550 Metres Mixed 4/5
1 28545 BENS ACE 32.20 W F Innes (Buninyong)
2 23225 MISS OPIE NBT G Cini (Deer Park)
3 71874 QUEUE RAID 31.19 W A Vassallo (Devon Meadows)
4 61184 MR. NIGEL FSTD C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
5 58557 COUNTRY SUMMER NBT C J Bahen (Yuroke)
6 14145 ACCORDIAN FSTD K D Leek (Devons Meadows)
7 28438 AROLOK FANTASY 31.50 J H Riches (The Sisters)
8 45661 MEEKA BALE NBT S J Collins (Lake Goldsmith)
9 28473 GLENMOYNE LAD NBT B L Ryan (Werribee)
10 *** NO RESERVE ***

7 WIN TV 08:58PM
$1110-320-160 (VIC time)
450 Metres Mixed 4/5
1 56322 WAIT ON COOPER FSTD D J Fisher (Yangery)
2 75555 ELLISA’S SHADOW FSH D B Franklin (Lang Lang)
3 24166 TIME GOES 25.65 K D Leek (Devons Meadows)
4 36538 KORVETTE NBT S Bonaccurso (Mount Mercer)
5 27563 WORLD OF STORM 25.56 N R Maurer (Lal Lal)
6 78654 PURE GRUNT 25.31 C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
7 2241T LITTLE MOP 25.42 A Barbara (Ballan)
8 16826 SIGNOR CASANOVA 25.15 G Kantzidis (Bundoora)
9 67386 ALIDA BALE NBT S J Collins (Lake Goldsmith)
10 *** NO RESERVE ***

8 FLYING HORSE TABARET FINAL (GOBIS) 09:18PM
$2450-700-350 GOBIS $900 (VIC time)
450 Metres Grade 5 Final
1 12272 MUST BE MAGIC NBT D J Williams (Bannockburn)
2 16241 ALLEN CHANG 25.51 A L Dailly (Anakie)
3 42231 KENNY JOHN 25.47 K J Hunt (Eaglehawk)
4 35361 DYNA HALLIE 25.76 A L Dailly (Anakie)
5 82571 DEMONSTRATE 25.44 C J Bahen (Yuroke)
6 71652 DYNA VITO NBT A L Dailly (Anakie)
7 63311 EXPLOSIVE RHODE 25.45 N L Mccullagh (Warrnambool)
8 71181 EXTREME RHODE 25.29 N L Mccullagh (Warrnambool)
9 44352 OBAMA BEAUTY NBT W Wrout (Scarsdale)
10 43532 COCO HOKO POKO 26.00Q A J Oconnor (Tooborac)

9 www.grv.org.au 09:38PM
$1050-300-150 (VIC time)
550 Metres Grade 5
1 73755 AROLOK DREAM 31.89 P A Riches (Terang)
2 35473 GENUINE SHIRAZ 31.74 G Kantzidis (Bundoora)
3 15286 STORM SURFER 32.30 C J Bahen (Yuroke)
4 65365 SLIGHT PRESENCE NBT P G Carmichael (Elliminyt)
5 664T6 BOMBER JIM NBT S J Mckenna (Napoleons)
6 64413 INDI OCTANE NBT D C R Field (Werribee)
7 26417 DODGING HOOPER 31.43 W A Vassallo (Devon Meadows)
8 22628 HAPPY HERMIT FSTD M Mihailovic (Jacana)
9 78678 MOLLY OCTANE FSTD D S Leonard (Condah)
10 36777 INJURY PRONE 31.87 G W Peach (Cape Clear)

10 LYNETTE’S FLORIST DRYSDALE Q.FINAL 09:58PM
$1310-375-190 (VIC time)
450 Metres Grade 5 Quali Final
1 66371 UGO ROXON 25.68 B J Reid (Lovely Banks Vic)
2 73881 KUBRICK 26.16Q J H Kruisselbrink (Raglan)
3 11451 CALM PRESENCE 25.57 P G Carmichael (Elliminyt)
4 54812 GET SHAKEY 25.90Q A Galea (Nth Sunshine)
5 65331 DARK HISTORY 25.61 M Mihailovic (Jacana)
6 67551 SURFING BEN 26.15Q L Delbridge (Balliang)
7 27481 PERFECT PADDY 25.74Q P B Crawley (Mortlake)
8 46881 STEALTHY FLASH 25.47 D Bunn (Tylden)
9 34523 STORM DAMAGED 25.48 T Maurer (Lal Lal)
10 64832 DIADORA NBT M Kusznir (Taylors Lakes)

11 KAYE EMMETT PHOTOGRAPHY 10:20PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Grade 5
1 85472 STORM DRIVEN 25.70 T Maurer (Lal Lal)
2 13235 WHERE’S FLY 25.41 H Manolitsis (Lysterfield Sth)
3 31133 GEORGIE MYLES NBT L Delbridge (Balliang)
4 53712 DIAMOND TULIP NBT R Matthyssen (Talbot)
5 72222 TALAR BALE NBT S J Collins (Lake Goldsmith)
6 88223 POTATO HEAD 25.74 P J Grills (Lara)
7 316F2 LORD VOLDEMORT NBT H L Collins (Lake Goldsmith)
8 23776 MORE THAN READY FSTD D J Fisher (Yangery)
9 37755 STERLING GRANDO 25.75Q P B Crawley (Mortlake)
10 14676 WALKING OUT NBT D A Shovan (Adelaide Lead)

12 T.J. COUTTS ELECTRICAL 10:37PM
$1050-300-150 (VIC time)
450 Metres Grade 5
1 61377 YABBIE’S A CAMO FSH B M Rogers (Coleraine)
2 88156 GEORGIA RHODE FSH N L Mccullagh (Warrnambool)
3 18768 FOREIGN PRINCESS 25.71 C Stanton (Clunes)
4 42865 NOBODY’S RICKY NBT D J Fisher (Yangery)
5 75455 NINA BONITA NBT H L Gates (St Albans)
6 44352 OBAMA BEAUTY NBT W Wrout (Scarsdale)
7 72116 WILLIAM ALLEN 25.61 S J Collins (Lake Goldsmith)
8 37582 ELBOW’S RINALDI 25.59 R T Raven (Smythes Creek)
9 14676 WALKING OUT NBT D A Shovan (Adelaide Lead)
10 54557 COBURN 26.02 G M White (Mt Helen)