Friday, 12 August 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 12 August 2016

Race No. 1Gem Bendigo3:02 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VICKI MORRIS [6]85183NBTK Kubik (Epping)
2NIGHT THEORY [7]13FSHM Berry (Campbell’s Creek)
3BONTE (NSW)[6]51321FSHA Debattista (Toolleen)
4HILLBILLY HELL [7]24578NBTM Nash (Little River)
5SURF IN VANE [7]126NBTR Henness (Heathcote)
6MOMENT IN TIME (NSW)[6]1712FSHR Divirgilio (Devon Meadows)
7GUNDY’S GOLD [6]45172NBTR Clark (Toolleen)
8ZAMBORA CROSS (NSW)[7]124.25(1)A Azzopardi (Myrniong)
9CLARETOWN ACE [6]Res.4114FFSHP Griffen (Claretown)
10CLARETOWN BORIS [7]Res.44133NBTP Griffen (Claretown)
Race No. 23bo 93.5 Fm3:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY CABANG (QLD)[7]2651228.62(8)G Berry (North Lismore)
2JAIMANDY BRUCE [7]57154NBTP Donohue (Upper Lurg)
3BIG BOLD BOOMER [7]4523329.01(8)L Medcraft (Bullengarook)
4BEEJAY’S LAD [7]16FSHD Barron (Eden Park)
5FULL BLOWN TURBO [7]32223FSHJ Worsfold (Girgarre)
6SISTER SALZBURG (NSW)[7]25371FSHS Smith (Kurunjang)
7LEFT POCKET (NSW)[7]51463FSHK Osborne (Myrniong)
8GOT A MOTOR (NSW)[7]53223FSTDA Azzopardi (Myrniong)
9FURIOSA (NSW)[7]Res.27275FSHA Imperatori (Mulgrave)
10LIMBURG GUNNA [7]Res.47862FSHP Reivers (Lara)
Race No. 3Goldfields Catering (0-3 Wins)3:38 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Bendigo Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN EDDIE [7]42333NBTP Carter (Horsham)
2SELENA [M]85562FSHK White (Buln Buln East)
3PELLI (NSW)[5]25154NBTA Debattista (Toolleen)
4PARROT IS LOOSE [M]8TT57FSTDV Watson (Sunbury)
5DEE BLUE STAR [M]FSHS Drummond (Heathcote)
6DESTINEE SAINT [7]66756FSHS Lithgow (Devon Meadows)
7FLYIN’ LES FERGI [6]62715FSTDR Tolson (Maryborough)
8DELTA MISS [7]45367NBTS Gibson (Harcourt)
Race No. 4K9 Racers Syndication (1-4 Wins) Final3:58 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1NEW LEVEL [4]3121124.01(2)D Langley (Cranbourne)
2PAUA TO RUSH (NSW)[4]3252123.93(8)S White (Buln Buln East)
3MATT MACHINE [6]2123123.96(6)J Ennis (Lara)
4FIMPLE ALLEN (NSW)[6]1124.17(7)B Shillington (Lara)
5PAUA TO KAPAU (NSW)[5]2376124.10(8)S White (Buln Buln East)
6SEGLA [5]11252NBTP Presutto (Devon Meadows)
7MISS PIE [6]2131224.28(6)R Henness (Heathcote)
8RED HOT BELLA [5]2526224.14(3)M Fullerton (Red Cliffs)
9WATTA RUSH [5]Res.2746224.10(5)R Clark (Toolleen)
10GUNDY’S GOLD [6]Res.45172NBTR Clark (Toolleen)
Race No. 5Railway Station Hotel4:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MARBO’S MAGIC (NSW)[5]81768FSHA Azzopardi (Myrniong)
2BUSH COURAGE [4]F874624.05(3)I Chircop (Haddon)
3CRACKERJACK DAK [5]88567NBTJ Guy (Horsham)
4ORIENTAL LORD [4]4756324.22(3)S Drummond (Heathcote)
5MARUNGI CHOICE (NSW)[4]5526424.03(3)D Pattinson (Pearcedale)
6HETALIA BALE (NSW)[5]5422423.84(4)T Womann (Lara)
7ALL INN BOSTON [4]5553624.15(8)T Duncan (Harston)
8JACK WALKER (SA)[5]11161NBTJ Thompson (Pearcedale)
9GIRDER FORK [5]Res.65183NBTB Shillington (Lara)
10TAIL PIPE [5]Res.45653NBTS Ferguson (Avalon)
Race No. 6Southern Cross Austereo4:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DOLCE GUSTO [5]6435128.36(4)S Thomas (Sandon)
2PUD [5]4167TFSTDJ Desaubin (Langwarrin)
3SWAN TO STEELE [5]3346228.24(8)N Massina (Golden Square)
4SODA MAN [4]1411427.95(4)C Grenfell (Avalon)
5MILITANT MAN [4]8231628.10(8)K Hunt (Eaglehawk)
6AQUA CHEETAH (NSW)[4]8541127.97(7)J Thompson (Pearcedale)
7OSCAR DE SNOWMAN [5]8634728.45(3)F Carbone (Inglewood)
8TEAR IT DOWN (NSW)[5]1F431NBTD Pattinson (Pearcedale)
9RIVER CROSSING [5]Res.86275NBTJ Nibbs (Catani)
10CRUCIFY [5]Res.47656NBTT Collins (Pearcedale)
Race No. 7Go! Bendigo5:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN AMY [5]6136528.14(2)T Duncan (Harston)
2RICKETY GATE [5]2573428.31(1)L Anstee (Huntly)
3BOPA ALLEN (NSW)[5]8261128.68(7)C Grenfell (Avalon)
4NERO JOE (NSW)[5]13424NBTB King (Mincha)
5TANTANOOLA [5]87332NBTM Campbell (Huntly)
6ANN’S MOMENT (QLD)[5]28255NBTR Clark (Toolleen)
7ZELEMAR LEAP [5]38657NBTR Tolson (Maryborough)
8WELL ADVERTISED [5]2151528.41(4)A Armstrong (Huntly)
9CASS’ CASS (NSW)[5]Res.21454FSTDG Berry (North Lismore)
10UMIKO BALE (NSW)[5]Res.41246NBTR Hayes (Toolleen)
Race No. 8Chasers Function Centre5:23 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BECKENBAUER (SA)[4]1368323.64(1)T Collins (Pearcedale)
2SPARKEEN [4]1751523.90(8)L Anstee (Huntly)
3PRETTY BOY GRIGG [4]3437623.95(6)M Turner (Lara)
4BRILLIANT SHOT (NSW)[4]3243324.17(3)A Azzopardi (Myrniong)
5POP THE CORK (QLD)[4]11785FSHJ Thompson (Pearcedale)
6JACKIE BAXTER (NSW)[4]6445623.90(6)T Womann (Lara)
7PAUA TO ROAR (NSW)[4]2417223.92(2)S White (Buln Buln East)
8BOJACK KAHN (NSW)[3]2124323.98(5)S Donlon (Burnbank)
Race No. 9Mcivor Rd Veterinary Clinic5:45 PM (VIC time)
Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HEARTBREAK HERMY [6]57431NBTK Eyles (Murchison)
2SIENNA’S LILLY [6]4631128.69(2)R Morgan (Argyle)
3DYNAMITE ZARA [6]2461328.59(5)J Worsfold (Girgarre)
4BULK CARNAGE [6]54145FSTDG Borg (Maryborough)
5LILY LATIEF [6]85322NBTD O’mara (Rushworth)
6TINKER BOB [6]14224NBTS Mallia (Lalor)
7STEVRON AUTOS [6]37478NBTJ Olsen (Reservoir)
8ARGYLE LUCIFER [6]84258FSTDR Morgan (Argyle)
9MUM’S GEM [6]Res.43575FSTDJ Desaubin (Langwarrin)
Race No. 10Spudregis.com.au6:03 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S MAGIC (QLD)[5]8533123.80(8)J Thompson (Pearcedale)
2RUSTY BOY [5]22731NBTB Shillington (Lara)
3BAKALI [5]51111NBTD Massina (Golden Square)
4COOPNARCHA (NSW)[5]7148424.04(3)F Meyer (Maryborough)
5SEABROOK SNOW [5]2526123.98(1)C Stanton (Clunes)
6NOONBARRA JOE [5]34134NBTK Turner (Lara)
7VERMONT [5]56558NBTS Hamilton (Ballarat)
8ALLEN JEER (NSW)[5]6731423.96(3)T Womann (Lara)
9GOLDEN BLAZE [5]Res.1424424.54(1)C Stanton (Clunes)
10SWAZZA’S ROCKET [5]Res.8178624.36(3)M Meyer (Bromley)
Race No. 11Bendigo Advertiser6:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MORTAL SIN (NSW)[5]2584224.32(1)R Clark (Toolleen)
2TAMILE LASS [5]12247NBTC Rose (Epping)
3CHEERS BRYAN [5]1538724.32(5)B Harley (Axedale)
4BERT’S SPECIAL (NSW)[5]54511FSHG Berry (North Lismore)
5RUNAROUND SUSAN [5]1471624.33(2)S Trim (Devon Meadows)
6WHERE’S SAVANNAH [5]8243324.18(3)J Capuano (Pyalong)
7RAVEL [5]75235NBTG Carr (Sunbury)
8BEEJAY’S LASS [5]78681NBTR Barron (Eden Park)
9ZAHRA BELLA [5]Res.F3836NBTG Kantzidis (Bundoora)
10JACK’S PICK [5]Res.7135824.12(2)B Hiscock (Long Gully)
Race No. 12Nine Bendigo6:43 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CREDIT ENTRY (QLD)[5]11173FSHG Jose (Catani)
2WHAT STOPPING YA [5]22582NBTR Anchen (Nagambie)
3HANDSOME COSMO [5]4126324.16(6)M Fullerton (Red Cliffs)
4ONYA SAMI [5]23462NBTT Collins (Pearcedale)
5COME ON LASSY [5]14543NBTP Trim (Devon Meadows)
6WATTA RUSH [5]2746224.10(5)R Clark (Toolleen)
7SPARKLETINI (NSW)[5]68867NBTF Carbone (Inglewood)
8AUGUSTUS DAGLOOP [5]3313424.18(6)J Nolan (Devon Meadows)
9TALTARNI SHIRAZ [5]Res.1561624.40(8)A Bayliss (Daisy Hill)
10UNO BUDDY (NSW)[5]Res.55122NBTG Lemin (Axedale)