Friday, 13 December 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 13 December 2013

Race No. 1Win Television Final (gobis)3:25 PM (VIC time)
Maiden Final event over 500 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GRANDIVA [M]24344NBTP Dapiran (Northwood)
2BECCI LEONE [M]44353NBTM Chilcott (Heathcote)
3ZIPPING RORY (NSW)[5]2128.33(2)B Dapiran (Northwood)
4SLEW AFFLUENCE [M]644NBTR Gladman (Delacombe)
5MAHOGANY BART [5]5538128.76(7)A King (Sulky)
6ZIPPING CASPER (NSW)[M]42NBTP Dapiran (Northwood)
7KERGUNYAH SUN [M]63282NBTW Leitch (Kergunyah)
8CALL ME FRANK (NSW)[M]63NBTG Hansen (Daisy Hill)
9GEAR BOX JACK (NSW)[M]Res.5NBTM Chilcott (Heathcote)
10ZIPPING BASIL (NSW)[M]Res.35NBTB Dapiran (Northwood)
Race No. 2Santons Of Bendigo3:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEARLESS KOOPER [5]1385624.12(8)D Boots (Merrigum)
2KHARLESSI [5]2241624.06(3)A Stewart (Melton)
3VEETEE SCARLETT [5]5138NBTT Whitford (Sale)
4MAJOR SMASH [5]2533224.46(7)B Hodgson (Smythesdale)
5HOLD ON BEAU [5]3214624.70(7)J Sharp (Lara)
6ORIENTAL LOTUS [5]15175FSHR Clark (Toolleen)
7SMASHING CENTURY [5]4644424.87(1)L Fitzgerald (Woodvale)
8MACHINE RULES [5]41424.52(5)B Hiscock (Long Gully)
9IRISH DOWN UNDER [5]Res.18124.29(2)N Burns (Rushworth)
10PAT THE BAKER [5]Res.15785NBTD Jones (Devon Meadows)
Race No. 3Follow @grv_news On Twitter4:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S ACE [5]65575NBTK Arvanitis (Nyora)
2SOME NIGHTS [5]46624NBTD Vigor (Lara)
3LOU TODD [5]314F1FSHD Pell (Toolleen)
4PRINCE AKEEM [5]7163324.27(6)R Gilliland (Darraweit Guim)
5TWISTED OCTANE [5]22616NBTJ Kantzidis (Richmond)
6RECKLESS BROWN [5]67141FSHR Clark (Toolleen)
7SON OF FLASH [5]2113224.34(1)P Kaltsis (Nagambie)
8INDIARCO [5]16331NBTK Minne (Moe South)
9MY BOY LOLLIPOP (NSW)[5]Res.2266124.29(4)D Boots (Merrigum)
10MY BOY [5]Res.148FSHL Bridges (Brown Hill)
Race No. 4Chasers Function Centre Ht14:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOSHUA BALE (NSW)[5]47512NBTM Delbridge (Balliang)
2JAMIE FOZZ [5]5615528.55(6)B Fothergill (Numurkah)
3MR. SECURITY [5]61785FSHN Lund (Longwarry)
4LARKHILL BUCK [5]3538428.60(1)K Minne (Moe South)
5POWER VOLT [5]55274FSTDJ Reid (Notting Hill)
6PERFECT ROY [5]14876NBTM Edwards (Broadford)
7MISS MIYAKE (NSW)[5]36136FSHP Lambert (Melton)
8VEETEE POWER (NSW)[5]7176128.70(3)W Duve (Denison)
9GRAND GRANGE [5]Res.53785NBTI Vigor (Anakie)
10HOT CITY WOMAN [5]Res.6882528.90(6)J Torr (Myers Flat)
Race No. 5Railway Station Hotel Ht24:47 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAGGIE’S REVENGE [5]4447628.77(5)P Bartlett (Bamawm)
2KICKIN’ SHIRAZ (NSW)[5]24673NBTC Callaway (Cranbourne East)
3KIRKY COURTZ [5]25525FSHJ Sharp (Lara)
4BAR THE BULLET [5]34324NBTB Brown (Axedale)
5CORRIDOR (QLD)[5]23243FSHM Carter (Violet Town)
6DYNA PERSEUS (NSW)[5]16214FSTDM Delbridge (Balliang)
7LILY BLACK [5]7358728.40(3)P Dower (Golden Square)
8WALLY PORTELLI [5]47613NBTW Portelli (Rockbank)
9MY NAME’S DEBBIE [5]Res.11878FSTDA Ferguson (Girgarre)
10LITTLE ODESSA [5]Res.57868NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 6Skill Training Victoria Gdr5:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 660 metres at Bendigo Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1EMA’S PRINCESS (NSW)[5]67237FSHR Britton (Lara)
2FREDDY’S SMILE (NSW)[5]22412FSHM Carter (Violet Town)
3ROBUSTO [5]47282NBTM Chilcott (Heathcote)
4SHARKEY FLASH [5]16122NBTR Henness (Heathcote)
5SYMINGTON [5]23212NBTS Gibson (Harcourt)
6REX BEST [5]55638NBTD Jones (Devon Meadows)
7PRINCE VAPOUR [5]555T737.99(8)F Carbone (Inglewood)
8BLACK JACA [5]41818NBTB Lock (Eaglehawk)
9THATCHER [5]Res.46442NBTC Russell (Kyabram)
Race No. 7Dee Winter @ Stud Ht35:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED LANE [5]35278NBTM Carter (Violet Town)
2BLACK FLEET [5]26767NBTT Sharp (Melton West)
3STORMING QUARTZ [5]5772328.57(8)J Mccallum (Craigieburn)
4MY SPECTACULAR [5]31264NBTG Edwards (Broadford)
5FLAMING BOB [5]76733NBTL Delbridge (Balliang)
6DENMAN FLYER [5]7515528.54(7)D Jarvis (West Meadows)
7CHIEF TYSON [5]4534PFSHR Fisher (Lara)
8TIPPERARY MAN [5]4235628.30(3)J Sharp (Lara)
9GRAND GRANGE [5]Res.53785NBTI Vigor (Anakie)
10DAVID BEST [5]Res.88873NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 8Mcivor Rd Veterinary Clinic5:45 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN MAKOTO (NSW)[4]63811FSHM Delbridge (Balliang)
2FIVE HAMMERS [4]6738323.94(4)R Henness (Heathcote)
3MAJESTIC LEE (NSW)[5]4244623.65(3)C Treherne (Seabrook)
4ZAMBORA MAGIC (NSW)[5]3327323.85(2)R Britton (Lara)
5STREET LIFE [5]1426324.01(7)N Vincent (Lal Lal)
6UNO MORDI [4]4646624.32(2)S Dervish (Stanhope)
7NICO BALE (NSW)[4]2433224.30(7)J Hunt (Avalon)
8NIC NAT NUI [5]3227323.95(1)K Bravo (Lovely Banks)
9SUPER DUPER LAD [5]Res.4263624.03(3)G Edwards (Broadford)
10DEL RIO [5]Res.4526724.29(2)J Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Tab Rewards Ht46:03 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT WITCH (NSW)[5]11231FSHL Delbridge (Balliang)
2LILLY LANE [5]F1231FSTDM Carter (Violet Town)
3YZAGA [5]36872NBTB Kinder (Girgarre)
4SNAPPER’S MATE [5]25323NBTR Fisher (Lara)
5INSIGNIA MISS [5]6354428.23(3)R Wilkinson (Pyalong)
6WHO TOLD LOCHIE [5]43417NBTM Fothergill (Numurkah)
7MONEY TO BURN [5]85438FSHJ Sharp (Lara)
8WOOD CUTTER STAN [5]21176FSTDS Berriman (Ballarat East)
9HOT CITY WOMAN [5]Res.6882528.90(6)J Torr (Myers Flat)
10DAVID BEST [5]Res.88873NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 10Discover #tabrewards Ht56:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOTIVATOR MISSY (NSW)[5]84344NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
2SHANNON CAPRICIO [5]8741828.38(1)J Uglietta (Yan Yean)
3SKY FIGHTER (NSW)[5]12534FSHI Dann (Whitelaw)
4SPOT ON JANE [5]84316NBTJ Sharp (Lara)
5EFFIE TRINKETT [5]1168528.42(8)J Formosa (Heathcote)
6EYE SMITH [5]41248NBTJ Hunt (Avalon)
7REDFOO [5]1554528.84(1)B Kinder (Girgarre)
8BLAZING MADAM (QLD)[5]37147NBTK Minne (Moe South)
9OUR JORDAN [5]Res.58458NBTL Slattery (Heathcote)
10LITTLE ODESSA [5]Res.57868NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 11Watch Grvextra On Youtube6:43 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NELLY ALLEN (NSW)[5]1423323.87(5)J Hunt (Avalon)
2WHO TOLD BLACKIE [5]51343FSHR Britton (Lara)
3DYNA ANDY (NSW)[5]36563NBTJ Hunt (Avalon)
4JUST GO BANG (NSW)[5]12446NBTI Dann (Whitelaw)
5AZARENKA [5]7214624.22(7)J Worsfold (Girgarre)
6SIENNA’S DREAM [5]34523NBTK Bravo (Lovely Banks)
7MAGIC DREAM [5]24163NBTM Auld (Tatura)
8DYNA ABACA (NSW)[5]34415NBTM Delbridge (Balliang)
9BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]Res.3865224.52(8)T Noy (New Gisborne)
10REGAL DIAMONDS [5]Res.6286424.38(1)A Spiteri (St Albans)