Friday, 18 July 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 18 July 2014

Race No. 1Chasers Function Centre Ht13:44 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RYAN BROOK [M]5763NBTM Chilcott (Heathcote)
2ZIPPING ELWIN (NSW)[M]33246NBTS Stefanos (Longwood)
3ZOLTAR [M]67323FSTDJ Gill (Darriman)
4ASTON CATE [M]6FSHG George (Beulah)
5LEVI’S HURACAN [M]64372NBTG Mitchell (Keilor)
6KINGSTON DANCER [M]32633FSHR Moore (Devon Meadows)
7STRESSFUL [M]34265FSTDK Ward (Mount Moriac)
8PLUM STAR [M]232FSTDG Lemin (Axedale)
9INARA [M]Res.77236FSHT Vanorsouw (Bacchus Marsh)
10VERONICA MILNE [M]Res.5866NBTK Lingard (Kilmore)
Race No. 2Goldfields Catering Ht24:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SEMJASE [M]68FSHC Hayes (Mill Park)
2LIONESS LULU [M]32355NBTG Mitchell (Keilor)
3KID FAMECHON [M]62246FSTDD Jarvis (West Meadows)
4MOROCCAN TRAIN [M]35464NBTA Moro (Kangaroo Flat)
5HUNTER’S HOPE [M]6535NBTW Hooke (Huntly)
6VIZZARI [M]36FSTDB Hiscock (Long Gully)
7SENORITA MILNE [M]4FSTDK Lingard (Kilmore)
8LYNLAW DAVE [M]34236NBTS Thomas (Sandon)
9INARA [M]Res.77236FSHT Vanorsouw (Bacchus Marsh)
10PEKE [M]Res.55727NBTD Chapman (Coburg North)
Race No. 3Skill Training Victoria Ht34:24 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CIRCUIT [M]5FSTDB Hiscock (Long Gully)
2ZURI’S MAGIC [M]22576FSHS Stefanos (Longwood)
3ROCK THE CASBOLT [M]26347FSTDJ Chilcott (Heathcote)
4LYTTON LASS [M]43536NBTS Thomas (Sandon)
5STARZAR GOLD [M]65FSHN King (Pearcedale)
6CRUSHER DUST (NSW)[M]5NBTA Debattista (Toolleen)
7MOONLIGHT CRUISE [M]58FSHM Cauchi (St Leonards)
8BILLY BEERGARDEN [M]78256FSHR Harrowfield (Colac)
9PEKE [M]Res.55727NBTD Chapman (Coburg North)
10PLATINUM EXPRESS [M]Res.775FSHM Chilcott (Heathcote)
Race No. 4Grv Vic Bred Ht14:44 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WILD LAST STRESS [5]31321FSTDN Carthew (Newcomb)
2PROVEN STREAK [5]82453FSHG George (Beulah)
3SMOULDERING DOLL [5]15153FSHD Murray (Napoleons)
4BALLY ABBIE [5]51163NBTL Delbridge (Balliang)
5LONESOME PIRATE [5]73252NBTA Mcdonald (Reservoir)
6SISCO GOOD [5]63743NBTR Galea (Brookfield)
7PARAGON DIAMOND [5]32125FSHB Iredale (Pearcedale)
8CROWDZA CAPTIVE [5]62311FSTDK King (Langwarrin)
9HIGH MISSION [5]Res.62571FSTDM Cauchi (St Leonards)
10DR. KIARALEE [5]Res.18867FSTDW Mcmahon (Darriman)
Race No. 5Geoff Pettitt Media Gdr5:07 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Bendigo Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1REAP THE BENEFIT [5]33357NBTM Chilcott (Heathcote)
2BECCI LEONE [5]21447NBTM Chilcott (Heathcote)
3GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]8755538.55(3)M Niele (Berringa)
4SEA ROOSTER [5]51317NBTS Gibson (Harcourt)
5BELINDA’S GIRL (NSW)[5]21753NBTR Smith (Loch)
6MISS TRINIDAD [5]11785FSTDM Giddings (Kilmore)
7OPTIMUS BART (SA)[4]6616138.11(4)A Debattista (Toolleen)
8SISCO FIASCO [5]47364NBTT Galea (Brookfield)
9MISS MONTEYA [5]Res.34323FSTDD Geall (Lara)
10ROBUSTO [5]Res.36538NBTS Drummond (Heathcote)
Race No. 6Grv Vic Bred Ht25:26 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JERSEY JACK [5]14146FSHJ Zammit (Hazelwood North)
2WOWZA LEE [5]16226FSHJ Cottrell (Langwarrin)
3NOCKABOUT AUSSIE [5]23252FSTDP Akathiotis (Reservoir)
4HOT CITY WOMAN [5]3274228.90(6)G Borg (Maryborough)
5NAVAHO [5]5452128.88(8)L Austin (Eaglehawk)
6DANYO’S KIRSTY [5]22164FSHJ Borg (Maryborough)
7SEABROOK SAM [5]T1186FSTDS Elsum (Camperdown)
8HARD MERCHANDISE [5]22122FSHP Cusack (Mount Cottrell)
9DR. KIARALEE [5]Res.18867FSTDW Mcmahon (Darriman)
10PROVEN DAISY [5]Res.88388FSHS Divers (Tamleugh)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht35:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AGILITY [5]28346NBTM Delbridge (Balliang)
2STEALTHY DANCER [5]66447NBTR Boyce (Korumburra)
3GIANTS DANCE [5]38384FSTDT Deglaitis (Moolap)
4PROMISE BUYING [5]23124FSTDR Morgan (Heathcote)
5MISS GAGA [5]72368NBTJ Formosa (Heathcote)
6DR. PETER [5]3464128.00(7)J Gill (Darriman)
7AWESOME FEAR [5]14615FSHG Moss (Craigieburn)
8ARISING [5]3224428.01(7)D Knocker (Langwarrin)
9DR. RAHOUAL [5]Res.34663NBTJ Mcmahon (Darriman)
10PROVEN DAISY [5]Res.88388FSHS Divers (Tamleugh)
Race No. 8Bendigo Advertiser6:03 PM (VIC time)
Free For All event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CLARETOWN WESTY [2]1214127.99(2)P Griffen (Claretown)
2MIDNIGHT RUMOUR (NSW)[2]7376328.03(5)B Kinder (Girgarre)
3STYLISH SHAZZ [2]2712328.18(3)J Formosa (Heathcote)
4FLAMING WHITE [4]2851428.32(8)P Ellis (Heathcote)
5LUCIFER’S FURY [4]3486728.26(8)P Love (Strathfieldsaye)
6QUICKER THAN AL [4]2741227.84(7)A Hanson (Marong)
7BING GORDYN [3]3346327.81(1)D Pell (Toolleen)
8ACES HIGH [4]6741527.76(4)D Williams (Bannockburn)
9UNO SPRITE [4]Res.6552528.34(7)T Fiddian (Wyndham Vale)
10BLACK PROMISE [4]Res.4854828.48(6)J Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Grv Vic Bred Ht46:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHAPPY [5]63323NBTT Deglaitis (Moolap)
2BLACK BEARD [5]63174FSTDS Tabb (Norlane)
3TIMELESS DIAMOND [5]33745NBTB Iredale (Pearcedale)
4ALL INN TROY [5]13466NBTJ Formosa (Heathcote)
5PROVEN EARNER [5]43275NBTG George (Beulah)
6ENJOY CRUISING [5]11355FSTDM Cauchi (St Leonards)
7MEPUNGA RANGER [5]55113FSHS Elsum (Camperdown)
8KILCOLEGAN CROSS [5]32135NBTW Donlon (Burnbank)
9HIGH MISSION [5]Res.62571FSTDM Cauchi (St Leonards)
10DR. RAHOUAL [5]Res.34663NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 10Railway Station Hotel6:43 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MANDY KEEPING (NSW)[4]3137523.98(1)B Wilson (Mildura South)
2TERRY’S DELIGHT [4]6414523.97(4)P Clark (Wangaratta)
3MISS MORTON PARK [4]6816324.24(2)G Edwards (Broadford)
4SHRIKE [4]3863424.26(3)J Abela (Tennyson)
5JOHNNY HERITAGE [4]4264423.97(4)M Chilcott (Heathcote)
6LOVEY [4]3426724.01(6)J Cottrell (Langwarrin)
7KING OF SPIN [5]53433NBTP Lambert (Melton)
8DR. EZECHIEL [5]1252524.09(4)J Mcmahon (Darriman)
9BLUE GIANT [5]Res.63732FSTDP Akathiotis (Reservoir)
10SURF JESTER (QLD)[5]Res.4143823.93(6)J Gill (Darriman)
Race No. 113bo 93.5 Fm6:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZEB THE HIPPY [5]11383FSHT Pipczak (Melton South)
2AUTHENTIC ACE (NSW)[5]72811FSTDL Harrowfield (Colac)
3ZABRISKIE [5]17452NBTB Kinder (Girgarre)
4PEDRO’S TWIST [5]3711FSHD Murray (Napoleons)
5DESTINY’S LIST [5]76182NBTT Deglaitis (Moolap)
6LOLLIE LIVEWIRE [5]2126224.24(2)M Ellis (Nathalia)
7TURANZA MAGIC [5]64242NBTS Donlon (Burnbank)
8DANYO’S DABBY [5]21216FSHJ Borg (Maryborough)
9MATTY KEEPING (NSW)[5]Res.32351FSHJ Cottrell (Langwarrin)
10KIBOSH [5]Res.16246NBTJ Kruisselbrink (Raglan)