Friday, 19 December 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 19 December 2014

Race No. 1Santons Of Bendigo3:01 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SIR REUBEN (NSW)[M]225FSHG Jose (Catani)
2BILLY WINSLOW [M]4FSHR Proctor (Westmere)
3COSMIC MADNESS [M]35426NBTS Mckenzie (Woodvale)
4BECAUSE SHE CAN [M]7FSHC Taylor (Neilborough)
5MILLY’S LEGACY [M]37FSHB Jones (Pyalong)
6SOME TRICKS [M]5FSHK Bravo (Lovely Banks)
7ATLAS HAWK [M]FSHB Mcnamara (Junortoun)
8KING GIBBO (NSW)[M]32332FSHA Terry (Cranbourne South)
9ASTON AGILE [M]Res.454FSHK Smyth (Lang Lang)
10BETTY BAKER [M]Res.664FSHK Hellmuth (Pearcedale)
Race No. 2Railway Station Hotel3:19 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JARAIG GANGSTER (TAS)[M]3434NBTW Hooke (Huntly)
2TOMMY WINSLOW [M]58583NBTR Proctor (Westmere)
3KYANCUTTA (NSW)[M]56227FSTDB Smith (The Rock)
4MOUTH FOR WAR [M]FSHR Clark (Toolleen)
5FLORENCE ROSE [M]2FSHB Pell (Toolleen)
6VOLATILE BALE (NSW)[M]72623FSHT Womann (Lara)
7FOREVER LOVED [M]4FSHC Jackson (Neilborough)
8WILD ABOUT TY [M]6FSHC Taylor (Neilborough)
9ASTON AGILE [M]Res.454FSHK Smyth (Lang Lang)
10BETTY BAKER [M]Res.664FSHK Hellmuth (Pearcedale)
Race No. 3Goldfields Catering3:34 PM (VIC time)
Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING PRIDE (NSW)[M]653FSHS Stefanos (Longwood)
2GENERAL HAP [M]4825NBTL Weeks (Tyabb)
3HOTSHOT BOOKER (QLD)[M]63473FSTDC Stanton (Clunes)
4FABIO TO EXCEL (NSW)[M]FSHS Divers (Tamleugh)
5IRON DIAMOND [M]3FSHJ Worsfold (Girgarre)
6MORELLO (NSW)[M]34256NBTJ Smith (The Rock)
7GUNMETAL REBEL [M]FSHR Clark (Toolleen)
8KRAKEN BLAZE [M]5FSHK Eyles (Murchison)
9SPARKLING STAR [M]Res.45364NBTL Anstee (Huntly)
Race No. 4Chasers Function Centre3:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FUNDA FAULT [5]7451224.26(2)A Burnett (Junortoun)
2ZELEMAR ZIPPA [5]15324.30(2)S Stefanos (Longwood)
3MISS TREWVAIN [5]62767FSHT Womann (Lara)
4CARLANNA LOIS [5]5245224.24(2)P Bull (Maryborough)
5BAR NO COMMENT [5]23534NBTG Barnsley (Dhurringile)
6MUMBLES MURRAY (NSW)[5]7241FSHK Bravo (Lovely Banks)
7SPARKEEN [5]2567224.07(5)L Anstee (Huntly)
8ANGORRA (NSW)[5]62187FSTDJ Smith (The Rock)
9BILLIE’S REVENGE (NSW)[5]Res.55466FSHC Newman (Chiltern)
10DREAMING ANNIE [5]Res.3787624.32(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 5Geoff Pettitt Media4:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISY’S JOY [5]8771124.13(7)M Cauchi (St Leonards)
2SPRING JADE (NSW)[5]35413FSHS Stefanos (Longwood)
3FINAL BID [5]3144623.86(5)J Torr (Myers Flat)
4FRANK PICKLE [5]16413NBTS Burke (Kanyapella)
5COSE DROM [5]2641224.19(4)G Austin (Eaglehawk)
6PLANETMAN (NSW)[5]2131524.23(8)C Stanton (Clunes)
7DERBY MAGIC [5]8755624.16(6)P Frost (Heathcote)
8ASTON EAST [5]5787FFSHK Smyth (Lang Lang)
9NICKENMAX [5]Res.31633NBTR Cameron (Cranbourne)
10GIRTHY [5]Res.53583FSTDB Jones (Pyalong)
Race No. 6Bendigo Advertiser (gobis Reg. Only) (gobis)4:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHEOAK BLUE BOY [5]4121NBTD Lockwood (Langley)
2BELJAY FANTASY [5]21341FSHJ Leonard-scott (Pearcedale)
3COME AT ME [5]16722NBTM Chilcott (Heathcote)
4JUNGLE WARFARE [5]4444324.02(3)J Martinovic (Koo Wee Rup)
5BAR NO BLUE [5]83554NBTG Barnsley (Dhurringile)
6AUSSIE IRISH [5]62423NBTN Burns (Rushworth)
7WOOMERA [5]5628324.14(5)C Newman (Chiltern)
8CRAZY JAS [5]42322NBTR Wilkinson (Pyalong)
9PHRYNE [5]Res.281FSTDI Garland (Longlea)
10HIGH COMMANDO [5]Res.76326FSHC Dalton (Coldstream)
Race No. 7Spud Regis 0427 774 354 (bitches) (gobis)4:53 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $3,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT MADISON [4]2427424.20(6)G Rossin (Yarrambat)
2ROO DEE [4]1F67423.97(2)S Stefanos (Longwood)
3ANGLE [4]8811524.20(1)B Milne (Kilmore)
4NANCY DEVOY [5]7215124.05(1)W Mcneil (Donvale)
5DYNA NODOKA (NSW)[5]76263FSTDT Womann (Lara)
6TAMMY BAXTER (NSW)[4]1171123.90(1)T Womann (Lara)
7DOROTHY RAWSON (NSW)[4]2548723.93(5)L Weeks (Tyabb)
8LOVELY LIZZIE [4]7512623.92(3)G Kantzidis (Bundoora)
9LITTLE REC CON [5]Res.51158NBTM Nash (Little River)
10CRUISER SUNDAY [5]Res.75688NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 8Barbeques Galore Bendigo5:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAQUITA LASS [5]75172NBTG Campbell (Drouin South)
2LONG SIGH (NSW)[5]1788828.20(8)G Campbell (Drouin South)
3LIMBURG LAYNE [5]4645828.68(3)P Reivers (Lara)
4SCINTILLATING (NSW)[5]34621FSTDJ Thompson (Pearcedale)
5NOOSA ROCKET [5]17511FSHD Fisher (Lara)
6ROCKA HULA BABY [5]21134FSHK Bravo (Lovely Banks)
7MOTANGI (NSW)[5]62626NBTJ Smith (The Rock)
8ENJOY CRUISING [5]72152NBTM Cauchi (St Leonards)
9AMBERGRIS LADY [5]Res.26164NBTK Smyth (Lang Lang)
10ZELEMAR STEEL [5]Res.25277FSHS Donlon (Burnbank)
Race No. 9Mcivor Rd Veterinary Clinic5:33 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DEL RIO [5]2828224.15(7)J Worsfold (Girgarre)
2SEABROOK SNOW [5]5381424.05(6)C Stanton (Clunes)
3MAYSOON KAHN [5]54575FSHW Donlon (Burnbank)
4SOUTHWOOD DENIS [4]2136423.96(1)C Stanton (Clunes)
5CAPACITY [5]3664424.11(3)A Mooney (Amherst)
6MAR WAH [4]6414724.00(1)M Chilcott (Heathcote)
7SAPPORO (NZ)[4]82653NBTT Womann (Lara)
8FINE DINER [4]4163223.77(3)L Hellmuth (Pearcedale)
9LITTLE REC CON [5]Res.51158NBTM Nash (Little River)
10SOUTHWOOD DUKE [5]Res.5428623.95(7)C Stanton (Clunes)
Race No. 10Dee Winter @ Stud5:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHUCKA BONE [5]514FSHT O’donovan (Devon Meadows)
2TRIP THE SWITCH [5]61543NBTP Bartlett (Bamawm)
3BEAU MAMBO (SA)[5]23184NBTM Chilcott (Heathcote)
4TYBELLENE [5]57117NBTP Frost (Heathcote)
5ROSIE BRONX (NSW)[5]16768FSTDJ Campbell (Arcadia)
6NORTHERN DANCER (NSW)[5]2464328.68(8)P Glover (Numurkah)
7HE’S YOUR MATE [5]1451628.18(8)J Formosa (Heathcote)
8ZIPPING NOEL (NSW)[5]42134NBTS Mckenzie (Woodvale)
9AMBERGRIS LADY [5]Res.26164NBTK Smyth (Lang Lang)
10ZELEMAR STEEL [5]Res.25277FSHS Donlon (Burnbank)
Race No. 11Bendigo Advertiser6:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KOSMIK KING [5]12115FSHL Bridges (Brown Hill)
2REIKO BALE (NSW)[5]25162NBTT Womann (Lara)
3HIGH MISSION [5]2363324.21(1)M Cauchi (St Leonards)
4GRACEFUL SWAN (NSW)[5]3441224.04(1)S Mckenzie (Woodvale)
5PASS OF TIME (NSW)[5]23216FSHJ Mcclelland (Jindera)
6BRUMBY BOY [5]17488NBTP Patterson (Bet Bet)
7DRAGON EMPIRE [5]6313624.07(3)R Clark (Toolleen)
8OUR ARANDT [5]54251NBTC Stanton (Clunes)
9NICKENMAX [5]Res.31633NBTR Cameron (Cranbourne)
10CRUISER SUNDAY [5]Res.75688NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 123bo 93.5 Fm6:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROJECT BOY [5]78123NBTL Cunningham (Pakenham)
2EXUBERANT [5]221FSHJ Thompson (Pearcedale)
3TRICTONITE [5]23158NBTK Smyth (Lang Lang)
4PAY DA TRAIL (NSW)[5]51171FSHP Abela (Parwan)
5KRIPKE [5]23152NBTM Nash (Little River)
6PRINCESS PAIN [5]86655NBTC Taylor (Neilborough)
7RAT TAIL JIMMY [5]15433NBTS Mckenzie (Woodvale)
8MOTT HAVEN (NSW)[5]51744NBTM Hynes (Arcadia)
9ZELEMAR STEEL [5]Res.25277FSHS Donlon (Burnbank)
10SPANKY’S THUNDER (NSW)[5]Res.23557NBTK Smyth (Lang Lang)