Friday, 19 September 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 19 September 2014

Race No. 1Big Aussie Bbq Day3:44 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DOING CHEWING (NSW)[M]FSHK Bravo (Lovely Banks)
2LED BALLOON [M]6FSHM Grima (Devon Meadows)
3DYNA JUDAS (NSW)[M]7542FSHT Womann (Lara)
4COA COA [M]72NBTM Gilders (Invermay)
5SPRING PEARL (NSW)[M]72NBTJ Magri (Avalon)
6BRAMWELL BROWN [M]4FSHM Gilders (Invermay)
7OPTIMUS DAISY (NSW)[M]FSHA Debattista (Toolleen)
8KING OF SUNSHINE (QLD)[M]FSHB Brown (Axedale)
9WHAT’S CHEWING (NSW)[M]Res.FSHK Bravo (Lovely Banks)
10VELO GIRL [M]Res.514FSHS Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 2Abbott Supply Bendigo Ht1 (vic Bred)4:04 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARE KNUCKLER [5]34124.61(5)R Matheson (Castlemaine)
2PREMIER MAGPIE [5]6332324.09(8)J Condon (Devon Meadows)
3KOOPER’S CROWN [5]71556NBTW Connell (Harston)
4LITTLE RALPHY [5]1411624.12(1)R Hayes (Toolleen)
5JARACO [5]15151NBTJ Britton (Anakie)
6LOYAL SON [5]76148NBTW Wilson (Grantville)
7BASSYAPPA [5]62156FSHH Colpoys (Bass)
8MISS SAFARI [5]54727FSHT Womann (Lara)
9RAGTIME LUCY [5]Res.76563NBTD Rose (Cowwarr)
10LITTLE MISS SIN [5]Res.8676624.81(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 3Autobarn Bendigo Ht2 (vic Bred)4:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAB STOPPER [5]6723224.16(4)G Paull (Faraday)
2WAYMORE’S BLUES [5]21474FSHK Bravo (Lovely Banks)
3FORHEZA [5]24132FSHR Colpoys (Bass)
4ARGYLE DIAMOND [5]21488FSHL Iredale (Pearcedale)
5CODE BREAKER [5]1456424.24(4)S Thomas (Sandon)
6COSE DROM [5]5632624.23(3)G Austin (Eaglehawk)
7BAR NO BLUE [5]52874NBTG Barnsley (Dhurringile)
8STARBRIGHT [5]6673424.16(1)V Millington (Great Western)
9COOL MIKADO [5]Res.76766FSTDM Barber (Hoddles Creek)
10LITTLE MISS SIN [5]Res.8676624.81(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 4Bcf Bendigo Ht3 (vic Bred)4:44 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CANTONA [5]11FSHK Bravo (Lovely Banks)
2VINTAGE WARRIOR [5]12F1423.92(3)M Grima (Devon Meadows)
3MISS TREWVAIN [5]74643FSHT Womann (Lara)
4CENTRAL ROAD [5]32321NBTM Edwards (Broadford)
5KRAKEN CONCORD [5]21452NBTK Eyles (Murchison)
6MR. CRUISER [5]27241FSHR Wilkinson (Pyalong)
7ZULEKHA [5]15F28FSTDD Massina (Golden Square)
8KO KO MIKADO [5]78172FSHP Jones (Hoddles Creek)
9COOL MIKADO [5]Res.76766FSTDM Barber (Hoddles Creek)
10CLOVALLEY BEV [5]Res.41748NBTW Connell (Harston)
Race No. 5Hartleys Hunting & Fishing (gdr)5:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 660 metres at Bendigo Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]46555FSHT Womann (Lara)
2AREJAY SMOKEY [5]13422FSTDB Iredale (Pearcedale)
3BLINKER’S ON [5]51712FSHB Ennis (Lara)
4IMA FAIRYTALE [5]53251FSHS Cachia (Anakie)
5RAPID ROY [5]26426NBTL Bridges (Brown Hill)
6PEPE’S A KNOCKA [5]38118FSTDJ Nicholls (Melton West)
7HIGH MARKET [5]51855FSTDM Grima (Devon Meadows)
8CHASIN MIKADO [5]32245FSHP Jones (Hoddles Creek)
9OPTIMUS BART (SA)[5]Res.4414338.11(4)A Debattista (Toolleen)
10SPECIAL LIES (NSW)[5]Res.53633FSTDB Brown (Axedale)
Race No. 6Bicknells Independant Sports5:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAR WAH [4]5311624.14(3)M Chilcott (Heathcote)
2WILD DOUGLAS (NSW)[4]1114723.66(3)S Holmes (Blind Bight)
3UNIVERSAL SIZE (QLD)[4]1413123.75(5)B Ennis (Lara)
4BEJAY THE DEJAY (NSW)[4]1121624.01(5)B Ennis (Lara)
5NATURAL OYSTER (QLD)[5]32354NBTS Melville (Beveridge)
6MAX MCGUINESS [5]5556724.08(7)P Siakew (Bendigo)
7NINJA KONG [4]1627824.32(6)J Torr (Myers Flat)
8SEABROOK SNOW [4]2142324.09(7)C Stanton (Clunes)
9EL TORO LOCO [5]Res.56455FSHC Grenfell (Lara)
10LITTLE MISS SIN [5]Res.8676624.81(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 7Rebel Sport Bendigo5:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MACHINE RULES [5]1347824.52(5)B Hiscock (Long Gully)
2SUMMERLAND [5]21527NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
3VEE BIG BOY (QLD)[5]37611NBTM Nash (Little River)
4PLANETMAN (NSW)[5]7644124.30(3)C Stanton (Clunes)
5BE MY LOVE (NSW)[5]61821FSHS Carswell (Elmore)
6FIRE MAPLE SONG [5]18641NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
7IRISH DOWN UNDER [5]2146524.02(4)N Burns (Rushworth)
8WALLY PORTELLI [5]5326624.14(7)W Portelli (Rockbank)
9EL TORO LOCO [5]Res.56455FSHC Grenfell (Lara)
10LITTLE MISS SIN [5]Res.8676624.81(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 8Sportsco Bendigo6:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MASSIVE MERV (NSW)[5]54155FSHH Mcadam (Diamond Creek)
2TAM’S WISH [4]4667527.88(1)M Chilcott (Heathcote)
3BLURRED LINES [5]77117FSTDK Bravo (Lovely Banks)
4JEREMEY RENT [5]3748228.34(5)B Pell (Toolleen)
5BALLISTIC FIRE [5]78483NBTM Mallia-magri (Avalon)
6BLUE VIPER (SA)[5]32254NBTK Repia (Long Gully)
7MOHINGA MAX [5]21131NBTW Methven (Wooragee)
8VINTAGE DAICOS [5]1476428.10(5)S Drummond (Heathcote)
9SPECIAL LIES (NSW)[5]Res.53633NBTB Brown (Axedale)
10COOL MIKADO [5]Res.76766NBTM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 9The Edge Bendigo Ht4 (vic Bred)6:23 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BILLS BACK [5]1224623.75(5)C Smith (Wonwondah)
2BRUMBY BOY [5]72741NBTP Patterson (Bet Bet)
3KING SPOTALOT [5]17211FSHW Methven (Wooragee)
4BABYLON CLUB [5]47417NBTK Bravo (Lovely Banks)
5VELO GALORE [5]11324.03(1)M Fullerton (Red Cliffs)
6JET MIKADO [5]28348FSHP Jones (Hoddles Creek)
7SOUTHWOOD DENIS [5]2544424.11(1)C Stanton (Clunes)
8SINGED FOLLICLES [5]11133FSHJ Shaw (Anakie)
9RAGTIME LUCY [5]Res.76563NBTD Rose (Cowwarr)
10LITTLE MISS SIN [5]Res.8676624.81(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 10Strath Hill Butcher Ht5 (vic Bred)6:40 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PARAGON DIAMOND [5]66517FSTDB Iredale (Pearcedale)
2BOOMA MIKADO [5]22125NBTM Barber (Hoddles Creek)
3STARBRIGHT TARA [5]2817NBTV Millington (Great Western)
4BET BET RYAN [5]4338224.14(3)P Patterson (Bet Bet)
5SKIN TO BONE [5]24255FSHR Massina (Golden Square)
6CROSSCHECK [5]67732NBTJ Condon (Devon Meadows)
7JAKE’S A DEVIL [5]41452NBTM Fearnley (Yinnar)
8MIND BENDER [5]2713624.38(1)M Pirani (Boronia)
9RAGTIME LUCY [5]Res.76563NBTD Rose (Cowwarr)
10CLOVALLEY BEV [5]Res.41748NBTW Connell (Harston)
Race No. 11Danny Clapp The Good Guys Ht6 (vic Bred)6:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FINAL BID [5]3541724.09(3)J Torr (Myers Flat)
2GET ME [5]35645NBTV Millington (Great Western)
3SAAHD [5]36262NBTG Ennis (Sandhurst)
4BENNY BOWEN [5]24655NBTM Barber (Hoddles Creek)
5NIKKI CEE [5]3746524.78(2)G Connell (Harston)
6SPARKEEN [5]6216824.07(5)L Anstee (Huntly)
7PRAISE CHORUS [5]1362323.98(7)D Condon (Devon Meadows)
8PURE GLORY [5]17613FSHA Inger (Nambrok)
9COOL MIKADO [5]Res.76766FSTDM Barber (Hoddles Creek)
10CLOVALLEY BEV [5]Res.41748NBTW Connell (Harston)