Friday 1st March 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 1st March 2013

Race No. 1Skill Training Victoria Ht103:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN AID22FSHD M Mcdonald (Shepparton East)
2WANALTA MISS53326FSHB J Martell (Tallangatta)
3SMART JESSFSHS R Dervish (Stanhope)
4OUR JORDAN8FSHL C Slattery (Heathcote)
5CHARDONNAY45522FSHA L Meyer (Hoppers Crossing)
6CRYMELON SUNRISE42236NBTI S Bibby (Warracknabeal)
7KAYLARIKKI4FSHR Clark (Toolleen)
8EL MAREEFSHS W Burke (Kanyapella)
9DARGO STREET33547FSHE L Lloyd (Anakie)
10CLUMSY TANK74747FSHM L Deutscher (Devon Meadows)
Race No. 2Polaris Ht204:13PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN MARY53352NBTK J Eyles (Murchison)
2TRIDENT STARFSHM Kusznir (Taylors Lakes)
3IT’S LOCKIE3FSHL C Slattery (Heathcote)
4WALLY PORTELLI532FSHA L Meyer (Hoppers Crossing)
5DAPPA MINT7FSHS Divers (Tamleugh)
6NEON BLASTFSHS S Langenhoff (Tooradin)
7PASSING COMMENT23FSHA J Armstrong (Huntly)
8LILLIPILLI LADY24335NBTD C Carr (Bald Hills)
9PURE PROOFFSHS R Dervish (Stanhope)
10BROOKE’S ALIGHT54844FSHT W Chatwin (Nicholson)
Race No. 3Chasers Function Centre Ht304:34PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JOHN’S PEDRO23225FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
2ZOOM MUMMY72843NBTT J Fernandes (Cohuna)
3KRAKEN OLD FRANK6FSHK J Eyles (Murchison)
4WAVE THYME26FSHG L Long (Neilborough)
5BUZZ TORQUEFSHH A Clarke (Buln Buln)
6PATH DRIFTER56623FSTDD H Keanelly (Golden Square)
7ALLEN OPTIMUS24FSHM A Delbridge (Balliang)
8KEEP IT SHUT44FSHA J Armstrong (Huntly)
9PURE PROOFFSHS R Dervish (Stanhope)
10DARGO STREET33547FSHE L Lloyd (Anakie)
Race No. 43bo 93.5fm Final04:53PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 425 Metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TWO STROKE PAT3615123.94R P Cunneen (Moe South)
2GOOD FOR YOU51532NBTG Jose (Catani)
3CLARETOWN WESTY2213124.05QP Griffen (Claretown)
4SOUTHPAW BOXER1215124.20R P Lesueur (Sunshine South)
5MAX MCGUINESS4613124.07P A Siakew (Bendigo)
6NINJA BACKMAN7133124.00M L Mallia-Magri (Lara)
7JACK BURST7146124.41K J Iles (Cranbourne)
8TOTAL CONFUSION311124.19P C Anderton (Devon Meadows)
9DEL RIO12512NBTJ Worsfold (Girgarre)
10KING OF KACHING2211224.41QP J Dunlevey (Cohuna)
Race No. 5Mcivor Road Veterinary Centre05:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGEE8212528.70A J Jeffrey (Ballarat)
2COSTANZA76615NBTP J Frost (Heathcote)
3RULING CLASS56853NBTI W Dann (Whitelaw)
4DESTINI WARRIOR24323NBTM L Mallia-Magri (Lara)
5XENAR BALE62282NBTM A Delbridge (Balliang)
6BLACK FLEET15373FSTDT R Sharp (Melton West)
7GYPSY DOONE35115NBTB J Grenfell (Beveridge)
8LACE OUT33116FSTDJ Formosa (Heathcote)
9SUPER ZIPPY23346NBTP J Frost (Heathcote)
10FIRE FIRE55861FSHG R Hall (Yarragon)
Race No. 6Railway Station Hotel Final (gobis)05:33PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 500 Metres at Bendigo Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1CHARMING RUMBLE8334128.44H A Clarke (Buln Buln)
2SIEGER1554128.62B Divirgilio (Devon Meadows)
3DR. JAMIE26732NBTW J Mcmahon (Darriman)
4STAR RASHAD6242128.37G Couldridge (Newstead)
5FOREVER STRONG3378128.26C M Taylor (Raywood)
6THIRD LETTER ARE64862NBTT Womann (Lara)
7MODEST RULER1573128.37H A Clarke (Buln Buln)
8GRAND GRANGE71272NBTI R Vigor (Anakie)
9JACK ENLIM1767328.60J Formosa (Heathcote)
10DESTINI WARRIOR24323NBTM L Mallia-Magri (Lara)
Race No. 7Win Television05:54PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 425 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BURNT FUSE8135123.95S M Lithgow (Devon Meadows)
2ARIZONA DOZER81611FSHG J Bate (Lara)
3MISTER MOOMS1812724.09S P Barker (Elphinstone)
4QUINCY48335NBTC J Dalton (Coldstream)
5NORTHERN TROUBLE64133FSTDF E Alister (Cranbourne South)
6MISS MARKWELL27565FSHT Womann (Lara)
7PREMIER MAGPIE7121824.08J Condon (Tooradin)
8BY STARLIGHT1112624.05K M Bravo (Lovely Banks)
9LARA’S ENFORCER55166NBTP Triaca (Lima)
10KARINGAL TOTE53752FSHM C Brown (Loch)
Race No. 8Bendigo Advertiser06:17PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DIRTY MARY23F3728.51S R Dervish (Stanhope)
2RIVERSIDE BUZZ32521NBTI W Dann (Whitelaw)
3QUINTELLA26735NBTR P Lesueur (Sunshine South)
4MAJOR MCCHEESE4543628.38B I Hiscock (Long Gully)
5LEKTRA FLY2522828.18L Delbridge (Balliang)
6ORTHIA BALE31327FSHG J Bate (Lara)
7JACK ENLIM1767328.60J Formosa (Heathcote)
8DALE BALE88421NBTG J Bate (Lara)
9KOOLBAROO67763NBTI S Bibby (Warracknabeal)
10KATE WONDER86626FSTDD M Hammerstein (Ararat)
Race No. 9Warehouse Sales06:32PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GAZZELLIOT37213NBTD A Beasley (Footscray West)
2LUCIFER’S FURY5161228.60P A Love (Strathfieldsaye)
3TAIT BALE14323NBTS J Collins (Lara)
4HE’S SENSITIVE38533NBTH A Clarke (Buln Buln)
5SOLAR AGENT44731NBTC Darmanin (Melton South)
6GROOVE GIRL21255NBTP C Anderton (Devon Meadows)
7ANNIE’S PRIDE16453NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
8MINE BY CHOICE21221NBTA D Blake (White Hills)
9BRINDLE POGO66321FSHS M Lithgow (Devon Meadows)
10NEON STORM57715NBTS S Langenhoff (Tooradin)
Race No. 10Dee Winter At Stud06:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA OFERA1316524.45M A Delbridge (Balliang)
2OPIES ILLUSION31576NBTG Cini (Deer Park)
3PROVEN CHANCEF515124.19P P Donohue (Upper Lurg)
4CARBRECEL38137NBTC Mclennan (Airport West)
5REVEREND MATCHY31256NBTT Womann (Lara)
6DEZIE FIELDS25338NBTM Puleio (Mulgrave)
7HALF EMPTY14431FSHP C Anderton (Devon Meadows)
8KID KIDDO12771FSHF E Alister (Cranbourne South)
9RIVERSIDE MARY21644FSHP C Brown (Loch)
10FINE WITH AMY1115724.37S A Mckenzie (Bendigo)
Race No. 11Topcat Video Productions07:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUSBY BABE6642124.53QL J Hall (Yarragon)
2TEN ACES23441NBTG J Bate (Lara)
3KING OF KACHING2211224.41QP J Dunlevey (Cohuna)
4PROVEN DASH24184FSHP P Donohue (Upper Lurg)
5PARUMBA CORVETTE41416NBTE Lieshout (Drouin West)
6INTERNATIONALIST14217NBTK M Bravo (Lovely Banks)
7BREAK THE BANK14241NBTM A Delbridge (Balliang)
8TERRY BALE53872NBTS J Collins (Lara)
9KNOCKIN’ NOWHERE41544NBTR P Cunneen (Moe South)
10WITCH MILLIONS33155NBTT Womann (Lara)
Race No. 12Santons Of Bendigo07:31PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAMI BALE27762NBTS J Collins (Lara)
2ALARMING32577FSHJ S Fothergill (Numurkah)
3QUEER BANANA63513FSHR P Cunneen (Moe South)
4DEL RIO12512NBTJ Worsfold (Girgarre)
5VALIANT CRUSADE53116NBTR Divirgilio (Devon Meadows)
6KESH15744NBTC Mclennan (Airport West)
7PARUMBA TRIVETT3318FSHE Lieshout (Drouin West)
8KRAKEN LASS3121424.55K J Eyles (Murchison)
9PARUMBA GLEN6312FSHE Lieshout (Drouin West)
10BELFORT163FSHK M Bravo (Lovely Banks)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments