Friday, 23 October 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – , 23 October 2015

Race No. 1Southern Cross Austereo3:27 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RICKETY GATE [7]124.20(5)L Anstee (Huntly)
2POMP FICTION [7]13824.49(3)C Hennessy (Argyle)
3SIR OLLIE [6]11FSHJ Magri (Avalon)
4MAJOR MOE ()[7]44715FSHB Hodgson (Smythesdale)
5REIGNLEE [6]4322124.15(6)C Van lieshout (Mickleham)
6CLOVALLEY DOLLY [6]3361724.13(2)W Connell (Harston)
7FIND AND DESTROY (NSW)[7]5126324.36(8)D Fisher (Lara)
8CLARETOWN LOUISE [6]2112324.49(8)P Griffen (Claretown)
9MY NAMES BLUEY [7]Res.61FSHG Gledhill (Mooroopna)
10RONRAY DELUXE (NSW)[7]Res.1FSHR Steele (Moama)
Race No. 2Diamond Vision Photography3:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WISE HARRY [5]6157124.27(8)T Fernandes (Tragowel)
2POP ALWAYS SAID [5]26163NBTL Delbridge (Balliang)
3MAGIC IS MIGHT [5]11832NBTP Presutto (Devon Meadows)
4IMA COSMIC [5]4511224.37(1)C Rose (Epping)
5HARDY CHIEF [5]7636324.40(3)S Donlon (Burnbank)
6BARN A SHAKIN [5]75533NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
7BUSH CAVIAR [5]2137724.21(7)I Chircop (Haddon)
8PERFECT LILY (NSW)[5]18131FSTDR Massina (Golden Square)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.4338424.28(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
10SPA CHEANG [5]Res.6837824.31(2)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 3Bendigo To Meadows Damsels Dash Ht14:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SHOUT OUT LOUD [3]4467428.11(1)B Brown (Axedale)
2MINNESOTA NICE (NSW)[5]44112FSTDS Barker (Elphinstone)
3ZOE [5]12382NBTD Fisher (Lara)
4TYBELLENE [4]6225428.38(5)P Frost (Heathcote)
5COSMIC GOLDIE [5]42441FSTDC Treherne (Lara)
6MISS PETROVA [5]6456628.56(3)W Hansen (Daisy Hill)
7 (NSW)[5]12133NBTK Bravo (Lovely Banks)
8ENDURO MISS [6]41153FSHP Presutto (Devon Meadows)
9REIKO BALE (NSW)[5]Res.F5568NBTT Womann (Lara)
10SPA CHEANG [5]Res.6837828.53(7)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 4Bendigo To Meadows Damsels Dash Ht24:24 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE SIENNA [5]45412NBTN Tapp (Narre Warren)
2SHE’S VIVACIOUS [5]22426FSTDS Daniliuk (Sunbury)
3EYES ADORABLE (NSW)[5]31877FSTDC Capuano (Anakie)
4DROMORE’S PEARL [5]42441NBTF Alister (Cranbourne South)
5VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]3445828.48(7)W Donlon (Burnbank)
6LAREDO (NZ)[5]54643FSHC Treherne (Lara)
7SMILEY SAM [5]6516328.09(5)G Hansen (Daisy Hill)
8KURZKE [4]5415728.30(8)J Caulfield (Pyramid Hill)
9REIKO BALE (NSW)[5]Res.F5568NBTT Womann (Lara)
10SPA CHEANG [5]Res.6837828.53(7)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 5K9 Racers Syndication4:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COOTA’S CAZALY (NSW)[5]4122528.27(4)B Kinder (Girgarre)
2HE’S YOUR MATE [4]3476628.18(8)J Formosa (Heathcote)
3JUST A TASTE [5]41121FSTDM Karamatic (Lara)
4COMPELLING (NSW)[5]64215FSTDP Presutto (Devon Meadows)
5DYNA NIHILIST (NSW)[5]23372FSTDR Camilleri (Lara)
6KING SIZE SHAMBI (WA)[5]21752NBTG Hansen (Daisy Hill)
7SNOOKY [4]2448328.44(8)G Kantzidis (Bundoora)
8OLIVE’S GIFT [4]4386628.29(8)J Torr (Myers Flat)
9SPA JANGLES [5]Res.35375NBTJ Mccoll (Daylesford)
10VELOCITY ALICE (QLD)[5]Res.6424728.73(1)W Donlon (Burnbank)
Race No. 6 Vbis Distance (0-6 Wins) Series (gobis)5:04 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Bendigo Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ABLE CHIEF [5]36565NBTM Chilcott (Heathcote)
2KEEP WARM [5]55337FSTDM Chilcott (Heathcote)
3SACRED DIAMOND [6]41623FSHJ Jarkis (Lang Lang)
4CHIVALRY [7]55565NBTT Womann (Lara)
5MAJOR CRUSH [5]62555NBTB Hodgson (Smythesdale)
6CRYMELON PINK [5]3214438.35(4)J Weir-smith (Dooen)
7COLLEGE GRADUATE [6]35246FSTDJ Tolson (Adelaide Lead)
8ALPHA ARES [5]44835FSTDC Dew (Anakie)
Race No. 7Bendigo To Meadows Damsels Dash Ht35:24 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MARMASETTE [7]42522NBTJ Coburn (Woodstock)
2SACRAMENTO SAL [5]14215FSTDJ Sharp (Lara)
3ANT HILL MOB [6]62167FSTDD Hills (Taradale)
4LISBURN GEM [4]1435528.21(8)T Alister (Cranbourne South)
5DEANO’S GADGET [4]2675827.87(8)W Hansen (Daisy Hill)
6NAYLA SWIFT [5]15F77NBTD Geall (Lara)
7ALL INN AMY [5]73135FSTDT Duncan (Harston)
8COSMIC LOLA [5]18723FSHC Treherne (Lara)
9REIKO BALE (NSW)[5]Res.F5568NBTT Womann (Lara)
10SPA CHEANG [5]Res.6837828.53(7)J Mccoll (Daylesford)
Race No. 8Chasers Function Centre5:44 PM (VIC time)
Free For All event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LISTER BALE (NSW)[4]3875624.02(3)R Camilleri (Lara)
2TAMMY BAXTER (NSW)[2]1221123.74(3)T Womann (Lara)
3MOHINGA MAX [4]5746424.05(2)W Methven (Wooragee)
4HERE’S ARCHIE (NSW)[4]1353524.00(3)D Geall (Lara)
5HAWKA TRON [4]3127723.93(3)J Magri (Avalon)
6SPARKEEN [2]7761223.92(1)L Anstee (Huntly)
7DRAGON EMPIRE [4]2732523.95(2)R Coleman (Lara)
8POP WRIGHT [4]4263624.10(6)M Giddings (Toolleen)
Race No. 9Southern Cross Ten6:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER WALLY [5]4656728.89(5)W Methven (Wooragee)
2DANNY BROOK [5]7532128.44(1)M Jones (Sebastopol)
3ORIENTAL TSUNAMI [5]57128NBTM Giddings (Toolleen)
4COUSIN COSMO [5]63246FSTDC Treherne (Lara)
5SUNLIT COBBER (NSW)[5]2241528.51(4)S Quinlan (Rushworth)
6HUNTER ROCKS [5]5132328.41(2)G White (Mount Helen)
7BATTY ALLEN (NSW)[5]41121FSTDM Delbridge (Balliang)
8ANTIVIST [5]64877NBTG Kantzidis (Bundoora)
9SPA JANGLES [5]Res.35375NBTJ Mccoll (Daylesford)
10VELOCITY ALICE (QLD)[5]Res.6424728.73(1)W Donlon (Burnbank)
Race No. 10Goldfields Catering6:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OZ STRIKER ()[5]13364FSHJ Formosa (Heathcote)
2RIP AND TEAR (TAS)[5]14343NBTS Barker (Elphinstone)
3OOPS (TAS)[5]65575NBTR Camilleri (Lara)
4AFRICAN STORM [5]55752FSHC Capuano (Anakie)
5DERBY MAGIC [5]3766424.16(6)M Teresi (Maiden Gully)
6CALL ME HANK [5]3422523.80(1)G Hansen (Daisy Hill)
7MAYSOON KAHN [5]5234524.42(1)W Donlon (Burnbank)
8COSMIC LILY [5]22516NBTD Fisher (Lara)
9SPA JANGLES [5]Res.35375NBTJ Mccoll (Daylesford)
10HECTOR KAHN [5]Res.78655FSHJ Fothergill (Heathcote)
Race No. 11Mcivor Rd Veterinary Clinic6:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOKOWI [5]66487FSHC Capuano (Anakie)
2COSMIC SHEZ (NSW)[5]48248FSHJ Fothergill (Heathcote)
3KIMMY BALE (NSW)[5]62462NBTR Camilleri (Lara)
4ALLEN YELLER (NSW)[5]2F438FSHM Delbridge (Balliang)
5BLISTERING BOB [5]42654NBTJ Karamatic (Lara)
6BOJACK KAHN (NSW)[5]6453124.20(3)S Donlon (Burnbank)
7IVY LANE [5]2184524.02(4)G Kantzidis (Bundoora)
8SEE HIM GO [5]31125NBTM Filomeno (Craigieburn)
9SPA JANGLES [5]Res.35375NBTJ Mccoll (Daylesford)
10UNEXCUSEABLE [5]Res.37347FSHM Filomeno (Craigieburn)
Race No. 12Bendigo Advertiser6:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN TERMINATOR (NSW)[5]1121FSHM Delbridge (Balliang)
2SHAHADOLLAR (NSW)[5]23724NBTS Coulson (Balliang)
3LEKTRA TILY [5]45241FSHJ Sharp (Lara)
4ROYAL KNOCKA (NSW)[5]11435FSHJ Kirk (Pascoe Vale)
5SONIC SPRITE [5]23542FSHR Barron (Eden Park)
6CLOVALLEY RANG [5]7475524.38(8)G Connell (Harston)
7VALLETTA KNIGHT (QLD)[5]6535424.53(2)J Nicholls (Melton West)
8LILA’S GIRL [5]41661NBTD Hills (Taradale)
9BLUE AWAY [5]Res.45374NBTG Hansen (Daisy Hill)
10PSYCHO’S WILD [5]Res.15338FSHD Hills (Taradale)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments