Friday, 29 November 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 29 November 2013

Race No. 1Railway Station Hotel3:27 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT MANEUVA (NSW)[M]42735FSHB Kinder (Girgarre)
2GALAXY FORCE [M]5NBTL Hall (Yarragon)
3SANG SHEN (TAS)[M]4T324NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
4FLAMING HOMER [M]31742FSHP Osborne (Goorambat)
5THYME FOR BED [M]5FSHG Long (Neilborough)
6PONYO [M]8FSHH Clarke (Buln Buln)
7PHEBU [M]5FSHA Mooney (Amherst)
8MR. HEIST GUY [M]75FSHT Whitford (Sale)
9CALL ME FRANK (NSW)[M]Res.FSHG Hansen (Daisy Hill)
10GOLD FORTUNE [M]Res.FSHD Keanelly (Marong)
Race No. 2Mcivor Rd Veterinary Clinic3:45 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PAWSATIVE [M]7FSHR Tolson (Maryborough)
2BUSH KANGA [M]62774NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
3SOBER SOX [M]F6634NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
4LUCKY PEDRO [M]35433NBTS Dervish (Stanhope)
5MACHINE RULES [M]4FSTDB Hiscock (Long Gully)
6REPEAT [M]7NBTG Kantzidis (Plenty)
7BAR NO COMMENT [M]23836FSHG Barnsley (Carrum Downs)
8SPRINTERELLA [M]56FSHT Whitford (Sale)
9TUSCAN TAN [M]Res.FSHD Keanelly (Marong)
10SILENT CITY (NSW)[M]Res.FSHP Glover (Numurkah)
Race No. 3Win Television Ht14:03 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1POPAT PORT [5]21333NBTM Gibbons (Lara)
2CHUCK PIES [5]F8537NBTS Dervish (Stanhope)
3STEEL SHOW [5]11324NBTM Hirtzel (Elaine)
4HURRICANE ASH (NSW)[5]73518NBTG Campbell (Peechelba)
5YZAGA [5]54368NBTB Kinder (Girgarre)
6INDIARCO [5]25116NBTK Minne (Moe South)
7SUGAR GAZE (NSW)[5]13136FSHP Dapiran (Northwood)
8CAHILL MAGIC [5]23513NBTP Osborne (Goorambat)
9JACK’S A HOPE [5]Res.735F8NBTS Hooke (Huntly)
10SUPER DUPER LAD [5]Res.7642624.03(3)G Edwards (Broadford)
Race No. 4Chasers Function Centre Ht24:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA PERSEUS (NSW)[5]51116FSHM Delbridge (Balliang)
2SAXON [5]81175NBTA Mooney (Amherst)
3DR. PAULIE [5]72773NBTL Delbridge (Balliang)
4MR. JACHARY [5]53415FSTDP Thomson (Ocean Grove)
5SPYWARE [5]33368FSTDA Courts (Lara)
6GRAPHIC SPEED [5]2415724.29(4)C Brennan (Ross Creek)
7IRON FERRARI [5]52447FSTDM Chilcott (Heathcote)
8JUST GO BANG (NSW)[5]15124NBTI Dann (Whitelaw)
9ACE HENDRIX [5]Res.45148FSHP Martinovic (Koo Wee Rup)
10ARVO’S ACE [5]Res.26557NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 5Dee Winter @ Stud Ht34:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLAY BIRD (SA)[5]1555224.23(1)M Chilcott (Heathcote)
2BAR THE BULLET [5]1134324.33(8)B Brown (Axedale)
3ATHOS [5]18136NBTR Gray (Pyalong)
4IN THE FLESH [5]45317NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
5SISCO DREAM [5]67525NBTA Spiteri (St Albans)
6TRIUMPHANT ONE (NSW)[5]63565NBTA Azzopardi (Londonderry)
7DARK SAGA [5]146FSHM Coventry (Mooroopna)
8DYNA ABACA (NSW)[5]33723NBTM Delbridge (Balliang)
9REGAL VILLAIN [5]Res.7515624.19(5)S Spiteri (St Albans)
10HYPER TIME [5]Res.87858FSHA Courts (Lara)
Race No. 6Follow Thewatchdogtips On Twitter5:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOWITZKI [5]1454F28.52(7)A Mooney (Amherst)
2BLAZING MADAM (QLD)[5]32371NBTK Minne (Moe South)
3LILY BLACK [5]6735828.40(3)P Dower (Golden Square)
4BUSH JUSTICE [5]54858NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
5KAYMAC MAGIC [5]1336328.43(2)K Hunt (Eaglehawk)
6SEA ROOSTER [5]34754NBTS Gibson (Harcourt)
7GENERAL LEDGER [5]37434NBTC Brennan (Ross Creek)
8ACOLA STAR (NSW)[5]7645728.45(2)T Noy (New Gisborne)
9REGAL VILLAIN [5]Res.7515628.58(3)S Spiteri (St Albans)
10HASTY TRANSIT [5]Res.8888628.57(5)R Dunne (St Albans)
Race No. 73bo 93.5 Fm Ht45:23 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY SPECTACULAR [5]32312NBTG Edwards (Broadford)
2EL NIELO [5]4563824.35(1)A Mcnamara (Mount Wallace)
3ZIPPING TESS (NSW)[5]76146FSHB Dapiran (Northwood)
4SMART MAXWELL [5]8823324.02(1)L Jones (Woodend)
5PIA MATER [5]8672124.09(6)J Torr (Myers Flat)
6EL SOPRANO [5]21541NBTC Bahen (Yuroke)
7GOOD MORNING [5]7124.24(2)H Clarke (Buln Buln)
8DYNA OLSEN (NSW)[5]24453FSHM Delbridge (Balliang)
9DEPABLO [5]Res.3618124.26(8)K Furness (Keilor Lodge)
10EL FUTURO [5]Res.17878NBTI Dann (Whitelaw)
Race No. 8Watch Grvextra On Youtube5:45 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LARKHILL BUCK [4]4535328.60(1)K Minne (Moe South)
2MILL HOUSE [5]2765728.23(3)A Mooney (Amherst)
3FEARSOME WARRIOR [5]11553NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
4KEEP CALM [5]43211FSTDP Anderton (Devon Meadows)
5HURRICANE RINO (NSW)[5]57237FSTDA Azzopardi (Londonderry)
6KRAKEN AID [5]6216328.33(7)D Mcdonald (Shepparton East)
7LIMBURG LAYNE [5]2348228.68(3)P Reivers (Lara)
8VICKY POLLARD [5]7764128.12(6)D Pell (Toolleen)
9DEMON CLEANER [5]Res.3584728.28(4)B Hiscock (Long Gully)
10MY ULTRA JET [5]Res.66726NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
Race No. 9Railway Station Hotel Ht56:01 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CARAMEL MIX (QLD)[5]76722NBTW Hansen (Daisy Hill)
2JACKS ZAC (NSW)[5]43336FSHA Azzopardi (Londonderry)
3WARM IT UP (QLD)[5]7268423.88(5)K Minne (Moe South)
4MAN TALK [5]1FSHH Clarke (Buln Buln)
5MECHATRONIC [5]72286NBTL Jones (Woodend)
6DYNA VIOLET (NSW)[5]38436FSHM Delbridge (Balliang)
7DITZY LEA [5]24648NBTA Courts (Lara)
8LITTLE ZIPPITY (SA)[5]54531NBTL Forte (Lalor)
9CAPACITY [5]Res.7465724.62(1)A Mooney (Amherst)
10BRAN NUE YANADA [5]Res.66227FSHP Colthup (Cranbourne)
Race No. 10Tab Rewards Ht66:17 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOUSEFIRE (SA)[5]3111FFSHM Hirtzel (Elaine)
2SELECT MACKA [5]61145FSHK Bailey (Sale)
3ROCK LEGEND [5]75721NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
4LUCIFER’S FURY [5]26785NBTP Love (Strathfieldsaye)
5WINNER’S CIRCLE [5]21547NBTL Delbridge (Balliang)
6MAX ROCKS [5]831F4NBTM Gibbons (Lara)
7SCHOFIELD [5]21581FSHJ Hunt (Avalon)
8ELLY’S DREAM [5]33215NBTD Brennan (Ross Creek)
9CROWBAR [5]Res.46886NBTA Courts (Lara)
10HASTY TRANSIT [5]Res.88886NBTR Dunne (St Albans)
Race No. 11Skill Training Victoria Ht76:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SABAH MAGIC (NSW)[5]22233FSHG Campbell (Peechelba)
2INCONCEIVABLE (NSW)[5]38376NBTA Azzopardi (Londonderry)
3BUSHMILLS [5]44332NBTP Anderton (Devon Meadows)
4PADDY’S JUNIOR [5]1167324.40(1)D Brennan (Ross Creek)
5BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]3238624.52(8)T Noy (New Gisborne)
6HARD TO HANDLE [5]1261724.17(1)B Brown (Axedale)
7VEETEE SCARLETT [5]51FSHT Whitford (Sale)
8COUP D’ETAT [5]1118124.17(1)B Buchanan (Sunday Creek)
9REGAL DIAMONDS [5]Res.7628624.38(1)A Spiteri (St Albans)
10MODRA [5]Res.6766524.35(2)M Cahill (Riddells Creek)