Friday, 9 October 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 9 October 2015

Race No. 1Grv Vbis Maiden S/f1 (gobis)3:27 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 500 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BEKIM POWER [M]45224NBTJ Power (Burnside)
2CONNEMARA XAV [M]18253NBTJ Maye (Drysdale)
3DOLCE GUSTO [M]242NBTS Thomas (Sandon)
4INSTANT SUCCESS [7]52128.40(1)M Auld (Tatura)
5WHO’S DRIVING [7]128.21(1)A Langton (Anakie)
6ZERO KNOCKIN’ [M]3NBTM Chilcott (Heathcote)
7MYSTERY RIDE [7]128.04(1)C Bahen (Yuroke)
8JAIMANDY BRUCE [M]2NBTP Donohue (Upper Lurg)
9SISCO MAMA [M]Res.4NBTJ Galea (Lara)
10LADY OF ELLIE [M]Res.4NBTK Iles (Longwarry)
Race No. 2Grv Vbis Maiden S/f2 (gobis)3:44 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 500 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CARBON RACER [7]263128.14(1)R Henness (Heathcote)
2BALTIC VALHALLA [M]22232NBTP Love (Strathfieldsaye)
3FREDRICK THOMAS [M]3NBTK Iles (Longwarry)
4JAGUARA [7]34128.19(1)K Bravo (Lovely Banks)
5MEPUNGA JOFFA [M]3NBTJ Britton (Anakie)
6UTOPIA [M]3NBTJ Thompson (Pearcedale)
7TIMMY’S ENTITY [M]2NBTM Wallworth (Gisborne)
8JAIMANDY HATTY [M]232NBTP Donohue (Upper Lurg)
9DR. LOGAN [M]Res.344NBTW Mcmahon (Darriman)
10AEROPLANE BOB [M]Res.4NBTJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 3Southern Cross Austereo4:04 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOOSH NAR (NSW)[7]81FSHB Fothergill (Numurkah)
2HUSH NOW (NSW)[7]713NBTK Bravo (Lovely Banks)
3YOU CAN JIVE [7]517NBTJ Borg (Maryborough)
4DARRA ASH [7]3377424.19(6)A George (Darraweit Guim)
5CONVOY [7]4382424.47(2)J Torr (Myers Flat)
6MAJOR SPOILS (NSW)[7]84225NBTB Hodgson (Smythesdale)
7GALLOPING ASHLEY [7]1714FSHB Iredale (Pearcedale)
8CAPE CRUISER [7]31FSHJ Borg (Maryborough)
9MAJOR MOE (NSW)[7]Res.74471FSHB Hodgson (Smythesdale)
10EL MANIA [7]Res.65888NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 4Diamond Vision Photography4:24 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BORIS LEE [7]43178FSHJ Galea (Brookfield)
2REDFERN [6]34333NBTM Mason (Congupna)
3CRAVE [6]2172228.44(4)C Arthur (Lancaster)
4KALIMNA SPRITE [6]5175228.64(6)R Sharples (Murchison)
5NARISAWA (NSW)[7]64444NBTD Aleksov (Brookfield)
6MADELEINE JAY [7]66377FSTDD Jarvis (Westmeadows)
7MR. MAKE BELIEVE (NSW)[6]33142FSHP Dapiran (Northwood)
8MEDIA MUZZLE (NSW)[7]21T8428.55(1)R Henness (Heathcote)
Race No. 52015 Great Chase Ht14:44 PM (VIC time)
Special Event event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR ZIPPA [5]6117428.38(6)S Stefanos (Longwood)
2FUNDA FAULT [5]6612628.38(7)A Burnett (Junortoun)
3CRACKERJACK PEST [5]2215F28.50(1)J Cooper (Lethbridge)
4HE’S YOUR MATE [3]2T34728.18(8)J Formosa (Heathcote)
5AEROPLANE KATIE [7]617FSHI Garland (Longlea)
6RIP IT [5]53243NBTP Dapiran (Northwood)
7COLLECT [5]52321FSTDT Anlezark (Rochester)
8GREYSYND PHANTOM [5]65756NBTM Chilcott (Heathcote)
9ROLL ‘EM SHARKY [6]Res.5754728.63(3)T Noy (New Gisborne)
Race No. 6K9 Racers Syndication5:04 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKEEN [3]8177623.96(3)L Anstee (Huntly)
2ROMAN BAROQUE (NSW)[4]6653523.96(1)S Humphries (Locksley)
3GAELIC PETER [4]3142223.94(8)R Henness (Heathcote)
4ECHELONIC ACTION [4]7888624.20(2)W Hartigan (Horsham)
5OAKLANDS [4]1465424.00(2)G Edwards (Broadford)
6HIGHBURY (NSW)[4]7223424.10(4)P Dapiran (Northwood)
7SEABROOK JOEL [4]7133424.32(6)C Stanton (Clunes)
8SMILEY SAM [4]6346524.23(1)G Hansen (Daisy Hill)
9NELIEL BALE (NSW)[4]Res.7678724.14(4)J Fothergill (Heathcote)
Race No. 72015 Great Chase Ht25:24 PM (VIC time)
Special Event event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LUCIA ROSSA [5]27444FSTDJ Formosa (Heathcote)
2KEEP WARM [5]15553NBTM Chilcott (Heathcote)
3CRACKERJACK ANDY [5]13288FSTDJ Cooper (Lethbridge)
4GREYSYND CHIEF [5]21315FSTDM Chilcott (Heathcote)
5TIGRESS EIGHT [4]7334128.39(1)I Robinson (Avoca)
6FOOTY FEVER [7]63552NBTV Giles (Bamawm)
7SAINTLY MISS [5]546F7NBTK Ashton (Charlton)
8SUPER PATRICIA [5]21548NBTJ Formosa (Heathcote)
9ROLL ‘EM SHARKY [6]Res.5754728.63(3)T Noy (New Gisborne)
Race No. 8Southern Cross Ten5:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE PEARCE [5]4563328.35(8)K Eyles (Murchison)
2TERRORIZER [5]57554NBTJ La rosa (Seymour)
3ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]66388NBTT Noy (New Gisborne)
4SODA LAD [5]58856FSTDT Auld (Tatura)
5SISCO FIASCO [5]8361728.40(2)M Cimarosti (Lara)
6SMART MAXWELL [4]3633228.07(1)H Hartigan (Horsham)
7JUST DUCAL [4]57752NBTR Henness (Heathcote)
8COOTA’S CAZALY (NSW)[4]3641228.27(4)B Kinder (Girgarre)
Race No. 9Goldfields Catering6:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GANGALLA LODGE (SA)[7]22725FSHR Matthyssen (Talbot)
2BEAUTY SLEEP [7]13426NBTJ Borg (Maryborough)
3MAXIMUM MAK [6]1661224.27(3)J Cooper (Lethbridge)
4ROLL ‘EM MAGGIE [6]4322524.22(7)T Noy (New Gisborne)
5CALL ME LILY (NSW)[6]3711824.52(4)W Hansen (Daisy Hill)
6REX ON [6]17515FSHC Farrugia (Melton)
7IMPRESSIVE LEVY [6]3451624.20(3)B Milne (Kilmore)
8KID RHUBARB [7]2625524.76(1)D Jarvis (Westmeadows)
9MAJOR MOE (NSW)[7]Res.74471FSHB Hodgson (Smythesdale)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[6]Res.87781NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 10Chasers Function Centre6:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOPNARCHA (NSW)[5]4621224.04(3)F Meyer (Maryborough)
2HARDAWAY LAW (NSW)[5]25586NBTG Edwards (Broadford)
3SEABROOK SNOW [5]4444624.05(6)C Stanton (Clunes)
4IMMORTAL DREAM [5]11152NBTT Auld (Tatura)
5STOMPIN’ [5]42175NBTJ Borg (Maryborough)
6DERBY GHOST [5]3512424.77(4)M Teresi (Maiden Gully)
7DERBY MAGIC [5]6453724.16(6)M Teresi (Maiden Gully)
8CALL ME HANK [5]4734223.80(1)G Hansen (Daisy Hill)
9BARN A SHAKIN [5]Res.44755NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 11Mcivor Rd Veterinary Clinic6:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROO DEE [5]1133423.97(2)S Stefanos (Longwood)
2ZELEMAR ZEST [5]2231423.97(2)J Galea (Brookfield)
3SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]22161NBTB Stephens (Tooborac)
4PYRENEES GRAND [5]5357724.30(8)I Robinson (Avoca)
5LOCKED OUT [5]1172224.20(7)J Formosa (Heathcote)
6CHINA ROSE [5]4171524.04(3)J Torr (Myers Flat)
7KENNY’S MILLIONS [5]12211NBTP Triaca (Whroo)
8PURE GASSED [5]45651FSHJ Reid (Sale)
9BARN A SHAKIN [5]Res.44755NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 12Bendigo Advertiser7:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KARTHIKEYAN [5]81621NBTM Harvey (Devon Meadows)
2BOJACK KAHN (NSW)[5]1464524.52(5)S Donlon (Burnbank)
3SUPER LEGGERA [5]1737424.14(1)S Thomas (Sandon)
4CRACKERJACK BILL [5]1816224.00(5)J Cooper (Lethbridge)
5SISCO LEGEND [5]3471224.13(8)J Galea (Lara)
6COTTON BUD JOE [5]66455NBTJ La rosa (Seymour)
7DUNDAS BOY [5]36258FSTDE Keene (Long Gully)
8RED CADILLAC [5]42312NBTA Langton (Anakie)
9BARN A SHAKIN [5]Res.44755NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments