Monday 11th October 2010

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 11th October 2010

Race No. 1Jetset11:45AM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1NOVEMBER WHO84252S L Butler (Mandurang)
2IMA HOSMAN488C Russell (Kyabram)
3HONG TIGER62346D R Thorn (Blackburn)
4DERRELL’S DIVA58J P Tolson (Adelaide Lead)
5THOMMO4773J C Caulfield (Pyramid Hill)
6WHY NOT ALEX53755J M Wright (Bald Hills)
7INCLINATION487J Mifsud (Craigieburn)
8PACY PRINCESS74488D C R Field (Werribee)
9GLASSHOUSE GAL255M B Said (Diggers Rest)
10VINKO62467R Bibic (Bendigo )
Race No. 2Hotondo Homes12:02PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1JACK’S POWER33443D J Carswell (Elmore)
2AUSSIE VIN37467V J Sait (Charlton)
3COLERAINE MISS36483D Petersen (Welshmans Reef)
4BOWSTREET MACCA24154S Donlon (Burnbank)
5GOLD DIGGER GIRL46FW Donlon (Burnbank)
6WHY NOT MITCH872W T Gray (Wendouree)
7NEW EDITION5F85G J D Brett (Werribee)
8MR. SOLO DOLO37565J Formosa (Heathcote)
9SOUND MASON82683G Lemin (Axedale)
10ATLAS BELLE84266L E Cookson (Junortoun)
Race No. 3Topcat Video12:20PM (VICtime)
Maiden T3 event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1NOSEY’S STAR87464W A Shand (Melton South)
2TAGMAN65546W Lambert (Sunbury)
3BAGO ROSE484T3N G Burns (Rushworth)
4WHY NOT GARRY24356J M Wright (Bald Hills)
5ALMIGHTY WINSLOW73386R S Proctor (Westmere)
6TRIPLE SMOKED76744R J Tolson (Maryborough)
7PROPHECY PRINCE2744C J (Moe)
8CHILL SEEKER37358D J Good (Skipton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Santons Of Bendigo12:38PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1TOORA VIN88278V J Sait (Charlton)
2MISS MOLLY MAC2464FJ Mcfarlane (Hillside)
3COLD SNAP7862M Tabb (Norlane)
4NEAREST72256D A Schwarz (Dallas)
5APRICOT ANNIE87565P Riley ( East)
6MASS EXODUS47378K J Ashton (Charlton)
7RAILWAY SHOW55J M Torr (Eaglehawk)
8BULLICOURT RHYS44T47G R Hansen (Daisy Hill)
9ZOOMTASTIC783J R Mills (Epsom)
10BOWSTREET SENTRY344S Donlon (Burnbank)
Race No. 5Warehouse Sales12:55PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1JALANA BABE47687G M Laurie (Talbot)
2WHERE’S ADRIANA24187M J Spangler (Marong)
3HELLO HOTLIPST1477B J Stephens (Tooborac)
4MAJESTIC BONDY13655P Riley (Ballarat East)
5EXTREME TRUST2187FP Little (Yarrawonga)
6OVER SPEEDING36853A J Armstrong (Huntly)
7CRUISY BAZZ78385J Formosa (Heathcote)
8BIG BLUE TOMATO31632P E White (Katamatite)
9UNO VIN27858V J Sait (Charlton)
10NEWSTEAD BILLY16347S L Thomas (Sandon)
Race No. 6Rapidvite01:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1SLEEVES61131P D Bartlett (Bamawm)
2LOU LOU BOY76875R Bibic (Bendigo North)
3SILVERWATER JACK36436A J Armstrong (Huntly)
4BULLICOURT NORM13188W E Hansen (Daisy Hill)
5HUEY HOUDINE33742S P Barker (Elphinstone)
6MILD SHANNON66368S Carswell (Elmore)
7KARLOFF73547J Formosa (Heathcote)
8FORCE MAJEURE36144G J Buchanan (Sunday Creek)
9MODERN COLA23766J Uglietta (Yan Yean)
10BURRAWONGA JOY62763J Birthisel (Yarrawonga)
Race No. 7Mcivor Rd Veterinary Centre01:33PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1INTERPRETATION54571C M Taylor (Raywood)
2SALLY DE VITA86684C A Treherne (Seabrook)
3SLIPAWAY JACKO16161D G Blake (Bringalbert)
4RIVER ROAD LASS27343T R Shovan ()
5BRUNEIL18778B E Bridge (Inglewood)
6OUR CUPPA TEA76864B J Buchanan (Sunday Creek)
7 JOSH74676J Uglietta (Yan Yean)
8LUCKY LEGS65644G J D Brett (Werribee)
9DE BREWER65517R T Hennessy (Jacana)
10SOUTHWOOD STONE1775C Stanton (Clunes)
Race No. 8Geoff Pettit 01:50PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1SAINTLY LEGEND65668P G Martin (Mooroolbark)
2RAYGIO GIRL16688T R Shovan (Healesville)
3EVA ROSE42138S Carswell (Elmore)
4BURRAWONGA JEN1J Birthisel (Yarrawonga)
5BOWSTREET JESTER31584S Donlon (Burnbank)
6GONE FISHING111K G Patterson (Bet Bet)
7BYGONE ROMEO86632G Lemin (Axedale)
8SWINGING SPIRIT2161S Daniliuk (Sunbury)
9MUM’S HEART75536F Matthyssen (Red Lion)
10MAJOR NOVA85864C Russell (Kyabram)
Race No. 9Bendigo Advertiser02:09PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1OCTANE LADY32112K G Patterson (Bet Bet)
2BRINDI TOMATO45314P E White (Katamatite)
3WHO TOLD DOUGO88617W L Miller (Skipton)
444272K Brooks (Bringalbert)
5PAPER SPIRIT31613J L Frusher (Lara)
6CUTTS ROAD75463C Stanton (Clunes)
7MACCA’S LADY3214PC Russell (Kyabram)
8UNO BRINNEY35678T Baker (Kilmore)
9SWIFT GEORGIA6518W N Robertson (Barnawartha)
10GRUNTA186D Harrison (Marong)
Race No. 10Big Dog Racing Supplements02:26PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1CLASSIC ATHENA43362J Formosa (Heathcote)
2CHIEF HARMONY16555D C Baker (Golden Square)
3EMMY’S GIRL34815W Lambert (Sunbury)
4CARRA WINSLOW77818R S Proctor (Westmere)
5KALIMNA BLUE87878R O Sharples (Murchison)
6PLAYING HAVOC43336J Gauci (Bundoora)
7OURBOY COSSIE76686L C Slattery (Heathcote)
8EMMA PAIGE78681W N Robertson (Barnawartha)
9CEE CEE RAIDER37454S L Quinlan (Coolaroo)
10MISS 51755J Mifsud (Craigieburn)
Race No. 11Tony’s On High02:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BLACK HOUND76486P Sant (Werribee)
2CHICKO VIN63488V J Sait (Charlton)
3CHARLES ROB27232W N Robertson (Barnawartha)
4MY GYPSY63752L M Griffin (Sailors Gully)
5RAILWAY FOX52536J M Torr (Eaglehawk)
6KARJANO28743R Bibic (Bendigo North)
7MANIA ENFORCED86417C Stanton (Clunes)
8FIERY MERLOT27556K W Miller (Skipton)
9WALKING OUT87467D A Shovan (Adelaide Lead)
10BELLA BIANCO86636W E Hansen (Daisy Hill)
Race No. 12Central Trophies And Gifts03:02PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1WAVERLEY LEGEND16632L G Fitzgerald (Eaglehawk)
2GUNNAMAC67158J Mcfarlane (Hillside)
3TACIT SKYE65456D L Jarvis (Westmeadows)
4PASCHAL MOON53123L C Christopherson (Wunghnu)
5ONE EYED RED27761N Vincent (Lal Lal)
6RULLA ROAD66245C Stanton (Clunes)
7SALEGREYS BARRY17162S L Quinlan (Coolaroo)
8JUSTICE OMEN48255A G Laurie (Talbot)
9BOOMA GO GO83575G Couldridge (Newstead)
10POWERETTE66684J Formosa (Heathcote)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments