Monday 18th October 2010

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 18th October 2010

Race No. 1Geoff Pettit Media12:04PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1 SILVIE23456J Toye (Ararat)
2RAVEN MISS37257M A Mcguire (Moolap)
3ROCKET ROZ24282B J Rogan (Sedgwick)
4REGAL ALAN66733B A Jacobs (Maiden Gully)
5HOTLIPS CUTIE64443B J Stephens (Tooborac)
6HIGHRIDING KATE63888S L Thomas (Sandon)
7SANTORINI SKY2K L Wright (Harston)
8ATLAS SUPREME52L E Cookson (Junortoun)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 212:20PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1MR. SOLO DOLO75652J Formosa (Heathcote)
2VINKO62467R Bibic (Bendigo )
3HOLY RIOLI5P D Bartlett (Bamawm)
4MISTY TOMATO66266P E White (Katamatite)
5NIGHT IN PARIS8D F Gehan (Stawell)
6SATANS NIGHTMARE387T7S L Thomas (Sandon)
7SEISMIC TEXAN3D W Knocker (Langwarrin)
8CHILDERIC5W L Connell (Harston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Topcat Video12:36PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1BLACK PENSKEP S Matthews (Burrumbeet)
2NEW EDITIONF8524G J D Brett (Werribee)
3NEAREST22566D A Schwarz (Dallas)
4MISS MIDGET22335M Wright (Allansford)
5FAST FUSE55P M Patterson (Bet Bet)
6WHERE’S HOUDINI75568G C Williamson (Marong)
7MYSTIC MCBRIDE65464A D Marum (Lara)
8SHE’S GOT LEGS25562G R Edwards (Broadford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mtd12:52PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1ROCKIN’ STROLLERT5476B J Wells (Sunbury)
2UNO SUNRISER Snelling (Taradale)
3MIGHTY MELANIE15776N C Darragh (Redesdale)
4MARBO DAZZLE28588L Smith (Maryborough)
5*** VACANT BOX ***
6MILEY’S STAR84M Mihailovic (Jacana)
7WESTLINK SUPREME87558J Mifsud (Craigieburn)
8CATSUIT MANSION86M Wright (Allansford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Warehouse Sales01:09PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1RAILWAY SHOW5562J M Torr (Eaglehawk)
2LUVIA LAD32433G Couldridge (Newstead)
3BULLICOURT GEM75448G R Hansen (Daisy Hill)
4ONYA ORCA53567B J Stephens (Tooborac)
5HELMET HEADD F Gehan (Stawell)
6WHERE’S TONTO8644A R Harding (Hamilton)
7MISS MARTINEER77888G C Williamson (Marong)
8ANDREW DOUGLAS26255D Murray (Napoleons)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Tony’s On High01:27PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1DUDE27624D Murray (Napoleons)
2 MOTHER55635N D Roney (Apsley)
3ADORE ME58784M A Mcguire (Moolap)
4CHARGE ME72418G R Hansen (Daisy Hill)
5PRINCESS OLIVIA2W L Connell (Harston)
6KRISBAR DREAM35278W Hooke (Huntly)
7CRYMELON FLYER77787I S Bibby (Warracknabeal)
8DARK HEART3R S Proctor (Westmere)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Hotondo Homes01:44PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1GLENORA SMOKEY5F H Vantaarling (Tallygaroopna)
2RHONIN’S BLADEP A Love (Strathfieldsaye)
3QUICK VISION3W L Connell (Harston)
4CLOVIS4G W Connell (Harston)
5 BITE54753G Mannion (Anakie)
6NANO QUAKE75843D J Mccubbin (Ararat)
7SEISMIC DAL2438D W Knocker (Langwarrin)
8SHIFTY RASCAL44742H A Wetzels (Seymour)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Railway Station Hotel02:02PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1EBONY FLYER7G W Connell (Harston)
2STRIPEY TOMATO33263P E White (Katamatite)
3MR. ABOVE83343M A Mcguire (Moolap)
4JAY TEE CORNPONE8H J Hutchison (Ararat)
5DERRELL’S DIVA585J P Tolson (Adelaide Lead)
6HIBERNIAN JET85443M Bouse (Burrumbeet)
7GLASSHOUSE GAL25535M B Said (Diggers Rest)
8TWILIGHT CHANCE7844F H Vantaarling (Tallygaroopna)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Central Trophies And Gifts02:19PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1TRIPLE SMOKED67444R J Tolson (Maryborough)
2SPARKING DREAMJ Mifsud (Craigieburn)
3 KID42B J Wells (Sunbury)
4CHO SOI52684K Brooks (Bringalbert)
5*** VACANT BOX ***
6NOSEY’S STAR74647W A Shand (Melton South)
7HARD STUFF54686S L Thomas (Sandon)
8POWER OF WORDS28356D F Gehan (Stawell)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Winning Edge Lasers02:37PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1BOOMA TOM65467G Couldridge (Newstead)
2DARLEY ASSASSIN36642T Monaghan (Darley)
3PEDRO’S GEM26463P E Dower (Golden Square)
4BLACK BOZ87732N D Roney (Apsley)
5SNIPER MCBEN76478D G Blake (Bringalbert)
6TYPHOON BLITZ64438E J Stanley (Lara)
7WHERE’S TORRES72B Ender (St Albans)
8DANCING FEATURE52M Marshall (Pentland Hills)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments