Monday 30th May 2011

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 30th May 2011

Race No. 1Boss Hogg Pizzas 5629961111:42AM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BROADY GIRL64774NBTG Mannion (Anakie)
2LINDALE BUZZT7558NBTD R Leathan (Maryborough)
3BANGER FLYER67676NBTJ A Capuano (Pyalong)
4BLACK HAMMER47667NBTF A Meyer (Maryborough)
5PYRENEES GAMBLER52656NBTI Robinson (Avoca)
6DERRELL’S DIVA77665NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
7GIANT KAISER356FSHP Akathiotis (Reservoir)
8MAXI TIME58776NBTD G Blake (Bringalbert)
9BENT ARROW578NBTB A Jacobs (Maiden Gully)
10CRUISY’S DELIGHT77NBTR J Tolson (Maryborough)
Race No. 2Boss Hogg Pizzas Longwarry11:58AM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET CINQUE83222NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
2DEE IMPACT36227NBTP F Downes (Redesdale)
3DARIUS54634NBTG Mannion (Anakie)
4MAGIC AGAIN35556NBTG R Edwards (Broadford)
5TRIPLE SMOKED68778NBTR J Tolson (Maryborough)
6CLOVIS36543NBTA R Costa (Shepparton)
7BLACKLIST2237FSHP Cullie (Coolaroo)
8COLD SNAP66227NBTM A Mcguire (Raglan)
9CAMPASPE TOM65517NBTB L Petty (Brookfield)
10MISTY TOMATO53234NBTP E White (Katamatite)
Race No. 3Gerard Mitchell’s “boss Hogg Pizzas”12:14PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY BOB38868NBTK Brooks (Apsley)
2SOCIOPATH385NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
3BOSS HOGG PIZZAS67422NBTD F Gehan (Stawell)
4ABOUT JOHN582NBTK J Hunt (Eaglehawk)
5CRUISY LEE66533NBTD R Leathan (Maryborough)
6ATLAS BELLE56562NBTL E Cookson (Junortoun)
7REGAL OCTANE2T5NBTW Portelli (Rockbank)
8COPPER SPIRIT16527NBTI Robinson (Avoca)
9CRUISY’S DELIGHT77NBTR J Tolson (Maryborough)
10CAMPASPE TOM65517NBTB L Petty (Brookfield)
Race No. 4Hogg In, Hogg On, Hogg Off12:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GUSOMETER3115724.97R Boehm (Officer)
2QUICK VISION8532224.93W L Connell (Harston)
3STORMY LEA1855424.93S Carswell (Elmore)
4JESTA MAHTE32565NBTD G Blake (Bringalbert)
5ONYA ORCA6686825.25B J Stephens (Tooborac)
6PURE RULER57656NBTB R Parker (Tatura)
7TEE MURPHY7837325.76M A Mcguire (Raglan)
8PYRENEES TIGER4371524.82I Robinson (Avoca)
9ROYAL POTTS1766724.95P Triaca (Lima)
10HENDO4448724.93B I Hiscock (Long Gully)
Race No. 5Gippslands Best Pizza12:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OUR CUPPA TEA8223325.14B J Buchanan (Sunday Creek)
2LUCKY I’M FAST241F424.84T Baker (Kilmore)
3NOUGAT’ LEGACYF673324.85QS Hooke (Huntly)
4FIRST INCISION1T67124.61T B Smart (Mooroopna)
5GUNNA GET YA2236224.97W Hooke (Huntly)
6QUEEN’S PRIZE53128FSTDB J Seymour (Woodvale)
7MY GYPSY8775824.66L M Griffin (Sailors Gully)
8DYLIS BALE58878FSHM A Mcguire (Raglan)
9MOO4572224.75M K Groom (Longwood)
10BRADICK MAGIC4616424.77QK J Eyles (Murchison)
Race No. 6The Boss Hogg Special01:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RAILWAY FOX6855424.61J M Torr (Eaglehawk)
2MOVE OVER TIGER22385NBTB Pell (Bendigo)
3HOT EFFORT26745NBTR C Dunne (St Albans)
4SWAGGER4768424.58I Hopper (Werribee)
5EVERGLEAM33537NBTS J Elmes (Officer)
6PITSTOP OMEN7786824.91G R Edwards (Broadford)
7SLIPAWAY JACKO4561424.41D G Blake (Bringalbert)
8FASTER THAN YOU8515424.61R Morgan (Heathcote)
9KRISBAR SPARK6477724.69W Hooke (Huntly)
10TASH64527NBTK J Eyles (Murchison)
Race No. 7Boss Hogg Dart Team01:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EXFORD REDZ5254131.83D L Mcintyre (Exford)
2JAIMANDY PAT2355631.67P P Donohue (Lurg Upper)
3DOZA CONTROL4767T31.69D K Sheridan (Talbot)
4SOULJA SNAP7277731.72K J Eyles (Murchison)
5BIG COOL MAGIC66454NBTR O Sharples (Murchison)
6GREYSYND DIVA3676132.00P C Anderton (Devon Meadows)
7OURBOY COSSIE53563NBTL C Slattery (Heathcote)
8PURE BITTER74632NBTA M Rocke (Broadford)
9POWERETTE6668431.34J Formosa (Heathcote)
10PENNINGTON4473431.82B I Hiscock (Long Gully)
Race No. 8Staff At Team Hoggs01:42PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OUR RHINO MAN56637NBTM Chilcott (Heathcote)
2SMOKIN’ GONZALES3456724.45M Wallworth (Gisborne South)
3QUEEN EUPHORIA3436624.45J Stavropoulos (Craigieburn)
4BOYNE WATER53552NBTR Boehm (Officer)
5JAIMANDY EMILY6655123.88P P Donohue (Lurg Upper)
6OURGIRL SAMANTHA6847824.78QL C Slattery (Heathcote)
7UNO BRINNEY3755424.57T Baker (Kilmore)
8HUNDRED OCTANE25527NBTM R Collyer (Coburg East)
9HOODED KEATS31766FSHJ A Adlam (Cardinia)
10PURE INTENSITY86672NBTW Donlon (Burnbank)
Race No. 921 Mackey St Longwarry01:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DIJAMAKA KEEN3158124.60D A Crocker (Strathfieldsaye)
2RAGING LULU5354824.83F Carbone (Inglewood)
3KAY BEE32562NBTB C Brown (Axedale)
4EXTRA CLASSY74646NBTM A Mcguire (Raglan)
5CASUAL UNO71353NBTI Robinson (Avoca)
6CURLY WOOF3187224.87G Mannion (Anakie)
7TONTO JOHN1831724.51K J Hunt (Eaglehawk)
8REGAL COMMAND68278NBTA Spiteri (St Albans)
9RIVERSTONE3568324.86QM J Edwards (Broadford)
10BONBON BELLE78885NBTK Brooks (Apsley)
Race No. 10Boss Hogg Pizzas 5629961102:17PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1STRIPEY TOMATO64837FSTDP E White (Katamatite)
2COOL AND FUNKY63578NBTH Theodorakopoulos (Elphinstone)
3TYPHOON MAHTE1588431.93K Brooks (Apsley)
4RUSTY ALLIE377F132.11J Formosa (Heathcote)
5DIJAMAKA FAST8777332.70D A Crocker (Strathfieldsaye)
6OURBOY WALLOP7657431.90L C Slattery (Heathcote)
7RUSTY ACID4661432.47G J D Brett (Werribee)
8OUTER LIMITS67675NBTK L Wright (Harston)
9LUCKY GEM2686632.27B C Brown (Axedale)
10DINGO54585NBTB Ender (St Albans)
Race No. 11Go The Hogg02:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BIANCO BLONDEE3167624.81K M Repia (Long Gully)
2OF COURSE6331224.87S L F Flower (Redan)
3CLOVALLEY VIV863125.13G W Connell (Harston)
4HOT AND FAST1557224.92T Baker (Kilmore)
5GIPPY FLYER85848NBTK L Wright (Harston)
6THANKS BAZ65125.71B Jones (Pyalong)
7BLACK PENSKE55846NBTP M Boots (Merrigum)
8GUNMETAL BLUE24567NBTF Carbone (Inglewood)
9DON’T BOTHER ME25612NBTK J Eyles (Murchison)
10DRY DOCK3743824.55S L Quinlan (Coolaroo)
Race No. 12Boss Hogg Pizzas02:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BROS AUSSIE66355FSTDP Akathiotis (Reservoir)
2BAZ HALL2351524.76M A Mcguire (Raglan)
3SHADOW MINISTER7151424.74B J Seymour (Woodvale)
4BOWSTREET SPIRIT87582NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
5EBONY FLYERF326124.86G W Connell (Harston)
6VOCAL WHISPER3176425.09G R Edwards (Broadford)
7NICKO2314624.76P Triaca (Lima)
8DARK OMEN23335NBTB C Brown (Axedale)
9TAT AWESOME27234NBTP R Glover (Numurkah)
10KALIMNA FORCE76726NBTR O Sharples (Murchison)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments