Saturday, 21 December 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Saturday, 21 December 2013

Race No. 1Win Television5:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMBER WAVES [5]12FSHJ Cooper (Lara)
2CROSSBANK [5]31433NBTM Fearnley (Yinnar)
3MY BOY LOLLIPOP (NSW)[5]2266124.29(4)D Boots (Merrigum)
4MACHINE RULES [5]414224.52(5)B Hiscock (Long Gully)
5COSE DROM [5]32621NBTG Austin (Eaglehawk)
6IRISH DOWN UNDER [5]181424.29(2)N Burns (Rushworth)
7WOLEEBEE LAD (NSW)[5]1FSHS Humphries (Locksley)
8OUR SUPERSTAR [5]21FSHC Darmanin (Exford)
9COOPNARCHA (NSW)[5]Res.14418FSHZ Aleksov (Brookfield)
10SLIPAWAY JAQUI [5]Res.77432NBTG Hughes (Warrenheip)
Race No. 2Tab Rewards5:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CATTOGIO [5]13551FSHK Miller (Skipton)
2SUPER LEGGERA [5]2136FNBTG Couldridge (Sandon)
3LOU TODD [5]4F172NBTD Pell (Toolleen)
4ILLEGAL NIKI [5]5287224.48(6)K Wright (Elphinstone)
5WALKAWAY ABLAZE (NSW)[5]32122FSHD Geall (Lara)
6FRANKLIN SENIOR [5]3131123.94(5)D Ryan (Boronia)
7SMILEY SAM [5]62127FSTDL Delbridge (Balliang)
8PAT ‘EM MIC [5]28588NBTC Tabone (Nambrok)
9BISCA ALLEN (NSW)[5]Res.25628FSHM Delbridge (Balliang)
10DON’T BE SHORT [5]Res.18275NBTB Parker (Tatura)
Race No. 3Railway Station Hotel6:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELLO REG [5]16338NBTP Boots (Merrigum)
2POWER VOLT [5]52744NBTJ Reid (Notting Hill)
3SOBBING FOOL [5]2354128.55(5)P Ellis (Heathcote)
4SKINNY LIZZIE [5]25516FSHV Bromley (Paynesville)
5VEETEE POWER (NSW)[5]1761228.70(3)W Duve (Denison)
6MAHOGANY BART [5]5381228.76(7)A King (Sulky)
7IRON FERRARI [5]7321628.33(4)M Chilcott (Heathcote)
8HOT CITY WOMAN [5]6882528.90(6)J Torr (Myers Flat)
9DEPABLO [5]Res.61813FSTDK Furness (Keilor Lodge)
10GIRL NEXT DOOR [5]Res.14776FSHA Mills (Tooradin)
Race No. 43bo 93.5 Fm6:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPEEDY IN OZ [5]4682524.29(2)J Formosa (Heathcote)
2ELUSIVE SAGE [4]24484FSHG Mitchell (Keilor)
3JACK SILVER (NSW)[4]1142623.99(3)M Carter (Violet Town)
4FRANK’S FLYER [4]7365624.08(8)I Robinson (Avoca)
5BLACK CARDIGAN (QLD)[4]2531724.09(8)D Bramich (Langley)
6LEKTRA CONCRETE [4]5645224.16(1)P Simone (Pirron Yallock)
7DYNA ZABIAN (NSW)[5]11416NBTJ Hunt (Avalon)
8LONG PLAYBOY (QLD)[5]2547324.10(8)T Iwanyk (Devon Meadows)
9DYNA ABACA (NSW)[5]Res.41584NBTM Delbridge (Balliang)
10SILVER PORTRAIT [5]Res.5565F24.15(5)C Hennessy (Argyle)
Race No. 5Dee Winter @ Stud (bitches) (gobis)6:48 PM (VIC time)
Special Event event over 425 metres at Bendigo Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1INSIDE EDGE (NSW)[5]11728NBTD Curtain (Longwarry)
2LIGHTNING LEAH [4]3241224.09(8)D Despard (Paynesville)
3MIDNIGHT SWIRL [4]1134423.94(1)A Cole (Avalon)
4EVIE’S ENTITY [4]5441524.08(1)L Smith (Devon Meadows)
5FLAMENA [3]2224223.99(7)D Curtain (Longwarry)
6PURCELL BALE (NSW)[4]37564FSHJ Hunt (Avalon)
7LILLY LANE [2]1231323.69(6)M Carter (Violet Town)
8CAPITAL CRUISE [3]2161824.10(1)K Repia (Long Gully)
9BET BET TAHLIA [5]Res.3763524.27(6)P Patterson (Bet Bet)
10SILVER PORTRAIT [5]Res.5565F24.15(5)C Hennessy (Argyle)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic7:09 PM (VIC time)
Free For All event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CLAY BIRD (SA)[1]5237428.27(5)M Chilcott (Heathcote)
2CENTURY TIME [4]3361528.24(6)L Fitzgerald (Woodvale)
3SHE’S OUR CAVIAR [4]1537428.50(1)G Glass (Kyabram)
4VINTAGE DAICOS [4]267F628.10(5)S Drummond (Toolleen)
5POP’S MAX [4]65514FSHJ Hunt (Avalon)
6CRUMP (WA)[4]17852FSTDT Iwanyk (Devon Meadows)
7LUCIFER’S FURY [3]7855128.26(8)P Love (Strathfieldsaye)
8ORTHIA BALE (NSW)[4]6447728.32(6)J Hunt (Avalon)
9NOWITZKI [4]Res.4F17728.38(1)A Mooney (Amherst)
Race No. 73bo 93.5 Fm (bitches) (gobis)7:26 PM (VIC time)
Special Event event over 425 metres at Bendigo Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1NATIE’S GIRL (NSW)[5]3311224.05(4)P Patterson (Bet Bet)
2CARAMEL MIX (QLD)[4]7221724.31(1)W Hansen (Daisy Hill)
3PERFECT MADISON [4]7451524.20(6)G Rossin (Yarrambat)
4LIMBURG LAYNE [5]82261NBTP Reivers (Lara)
5INDIARCO [4]6331124.08(8)K Minne (Moe South)
6BONNIE’S REVENGE [5]3511724.07(2)P Bartlett (Bamawm)
7SEE SEE SEE (QLD)[5]6243224.68(8)K Repia (Long Gully)
8ILLEGAL POWER [4]6515124.43(3)K Wright (Elphinstone)
9RUBY TUESDAY [5]Res.34F87NBTD Keanelly (Marong)
10SLIPAWAY JAQUI [5]Res.77432NBTG Hughes (Warrenheip)
Race No. 8Chasers Function Centre Final (gobis)7:48 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 500 metres at Bendigo Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED LANE [5]52782NBTM Carter (Violet Town)
2EYE SMITH [4]1248128.16(6)J Hunt (Avalon)
3SKY FIGHTER (NSW)[5]25342NBTI Dann (Whitelaw)
4FLAMING BOB [4]6733128.05(5)L Delbridge (Balliang)
5YZAGA [4]6872128.37(3)B Kinder (Girgarre)
6JOSHUA BALE (NSW)[4]5123128.22(1)M Delbridge (Balliang)
7CORRIDOR (QLD)[4]3243127.77(5)M Carter (Violet Town)
8DYNA PERSEUS (NSW)[5]62142NBTM Delbridge (Balliang)
9VEETEE POWER (NSW)[5]Res.1761228.70(3)W Duve (Denison)
10WOOD CUTTER STAN [5]Res.11762NBTS Berriman (Ballarat East)
Race No. 9Follow @grv_news On Twitter8:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PYRENEES GRAND [5]57373NBTI Robinson (Avoca)
2LARKHILL BUCK [5]5384328.60(1)K Minne (Moe South)
3NIGHT FIGHTER [5]42273FSTDS Kaliszewski (Melton)
4WY YUNG FLYER [5]48317FSHM Fearnley (Yinnar)
5NAT’S JOY [5]14433FSTDG Wood (Warragul)
6SNAPPER’S MATE [5]53234NBTR Fisher (Lara)
7BLAZING MADAM (QLD)[5]71473NBTK Minne (Moe South)
8CHIEF TYSON [5]534P3NBTR Fisher (Lara)
9INSIGNIA MISS [5]Res.3544628.23(3)R Wilkinson (Pyalong)
10LEKTRA CRUISER [5]Res.45555FSTDP Simone (Pirron Yallock)
Race No. 10Skill Training Victoria8:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDYBEAR POWER [5]23275FSHD Despard (Paynesville)
2LOCHINVAR RIP [5]32848FSHD Knocker (Langwarrin)
3LEESA BENZ (QLD)[5]24644FSHD Geall (Lara)
4BLACK RANGER (NSW)[5]5421124.25(4)S Burke (Kanyapella)
5GUNAI DIVA [5]81832FSHR Glass (Kyabram)
6BOSTON GEORGE [5]2146524.15(2)S Barker (Elphinstone)
7BOGNER BALE (NSW)[5]26115FSHJ Hunt (Avalon)
8SLEEVE’S REVENGE [5]21763NBTV Giles (Bamawm)
9CHOCOLATE FROG [5]Res.26345NBTN Rooney (Lara)
10UNSHRINKABLE [5]Res.7212824.14(8)D Mchardy (Harcourt)
Race No. 11Santons Of Bendigo8:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]23F24NBTP Cusack (Rockbank)
2FEES AND CHARGES (WA)[5]42737NBTP Boots (Merrigum)
3DENMAN FLYER [5]5155728.54(7)D Jarvis (West Meadows)
4ACOLA STAR (NSW)[5]5738828.45(2)T Noy (New Gisborne)
5WALLY PORTELLI [5]76133NBTW Portelli (Rockbank)
6MISS MIYAKE (NSW)[5]61365NBTP Lambert (Melton)
7DEMON CLEANER [5]4763228.28(4)B Hiscock (Long Gully)
8WOOD CUTTER STAN [5]11762NBTS Berriman (Ballarat East)
9TIGEE [5]Res.3817528.70(2)A Jeffrey (Ballarat)
10SHANNON CAPRICIO [5]Res.7418628.38(1)J Uglietta (Yan Yean)