Thursday 16th June 2011

Greyhound Box Draw For Bendigo – Thursday 16th June 2011

Race No. 1Santons Of 03:56PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1FEONA LEE35723FSHP Sant (Werribee)
2PHARO BLACK412FSHP Sant (Werribee)
3MINI MALIBU3FSHC M Taylor (Raywood)
4ZULU NATION25FSHM Chilcott (Heathcote)
5CLOVALLEY REIGN38337NBTW L Connell (Harston)
6ELITE BRIANNA56363NBTJ K Hooke (Huntly)
7WINDS WORTH3FSHJ Formosa (Heathcote)
8BOWSTREET CINQUE22225NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
9ZIMZALA27FSHC M Taylor (Raywood)
10SCARLETT CATH4FSHJ Galea (Tarneit)
Race No. 2Warehouse Sales04:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CHEESE SOUFFLE7716FSHG H Euvrard (Calivil)
2REDLINE STRETCH7F18524.91J C Maria (Elphinstone)
3QUICK VISION3226424.93W L Connell (Harston)
4HOT AND FAST7252424.92T Baker (Kilmore)
5SNOWING2713624.53G L Long (Neilborough)
6JACK’S REVENGE175FSHP D Bartlett (Bamawm)
7ROCK THE DOCK464124.75P R Glover (Numurkah)
8MURRAY VIEW14FSHH L Collins (Lara)
9SELYNYA ECLIPSE87276NBTS A Coates (St Albans Park)
10MISS BUNKER56266NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 3Rocky Ridge Farm04:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NOBLE SUDOKU82753FSHM K Lloyd (Anakie)
2CLOVIS5431525.03A R Costa ()
3PHYLLIS ELLEN75278NBTR R Reardon (Seymour)
4ALVARO BALE14244FSHS J Collins (Lara)
5CLOVALLEY VIV8631425.13G W Connell (Harston)
6BLACK HOUND3453824.76P Sant (Werribee)
7TAT AWESOME23472NBTP R Glover (Numurkah)
8RAGING LULU5483224.83F Carbone (Inglewood)
9MISS BUNKER56266NBTL Delbridge (Balliang)
10ROYAL DRILL3577424.83G P Rigg (Girgarre)
Race No. 4Mtd (tier 3)04:57PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKEYED CALLAN5353431.83C M Davis (Murrabit)
2LEAN MACHINE36658NBTR Henness (Heathcote)
3ARVO’S COUGAR77555NBTM A Delbridge (Balliang)
4PURE BITTER23462NBTA M Rocke (Broadford)
5JAIMANDY PAT5612231.67P P Donohue (Lurg Upper)
6ED BUKA74478NBTP Dickman (Broadford)
7SIR TASTIC776F831.61G J Bromley (Epsom)
8SALEGREYS BARRY8577531.84S L Quinlan (Coolaroo)
9POPULAR JESSIE33467NBTA R Costa (Shepparton)
10BEACH WITCH5434632.11K Bentley (Costerfield)
Race No. 5Winning Edge Lasers05:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY RALFY26315NBTR L Rogers (California Gully)
2CRUISY SUPREME2841424.56M J Cauchi (St Leonards)
3FLYING JAZZ86452NBTP R Lambert (Melton)
4FORCE MAJEURE2286824.86G J Buchanan (Sunday Creek)
5SUPERMEN LOVER6625624.45R C Dunne (St Albans)
6DYNA ZACKER1175224.86S J Collins (Lara)
7ARVO’S HANNAH22341NBTM A Delbridge (Balliang)
8OCTAGON67321NBTL Delbridge (Balliang)
9HENDO8744524.93B I Hiscock (Long Gully)
10STAR ENFORCER58747NBTN J Grey ()
Race No. 6Bendigo Advertiser05:32PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 545 Metres at Bendigo Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1UNO THE DRILL6644731.12P M Patterson (Bet Bet)
2LUCKY CARA52826FSTDE S Henderson (Point Cook)
3BIG COOL MAGIC45433NBTR O Sharples (Murchison)
4UPON A THYME31132NBTG L Long (Neilborough)
5SHIRAZ GLORY8545331.48M J Cauchi (St Leonards)
6AMPED67635FSTDD Murray (Napoleons)
7UNO STELLA STAR25638NBTM M Hirtzel (Elaine)
8WAVERLEY LEGEND2577131.52J M Torr (Eaglehawk)
9BEACH WITCH5434632.11K Bentley (Costerfield)
Race No. 7Railway Station Hotel05:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SPORTZ6118824.31K Bentley (Costerfield)
2BOOTMAKER22544NBTG R Hayward (Shepparton)
3HOT TERRAIN22454NBTM Chilcott (Heathcote)
4ARENA FLYER52482FSHJ Galea (Tarneit)
566723NBTS Reardon (Seymour)
6CRUISY’S COURAGE5725224.33M J Cauchi (St Leonards)
7BUZZ1723724.90B I Hiscock (Long Gully)
8ARVO’S GOTCHA21244NBTM A Delbridge (Balliang)
9STAR ENFORCER58747NBTN J Grey (Warrnambool)
10SUNDAY DREAMS4572824.74J Worsfold (Girgarre)
Race No. 8Hotondo Homes06:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GONE FISHING2813524.45K G Patterson (Bet Bet)
2SKITTLER6567824.40L E Jones (Woodend)
3LEKTRA FLY63185NBTM A Delbridge (Balliang)
4PETAL ROSE47166FSHG H Euvrard (Calivil)
5HONEY SHOLTZ5435324.45J M Torr (Eaglehawk)
6TIZA KING4573124.67J Chilcott (Heathcote)
7LONELY DELIGHT14114FSHP J Clark (Wangaratta)
8CRUISY’S LORIAN6312524.58M J Cauchi (St Leonards)
9SUNDAY DREAMS4572824.74J Worsfold (Girgarre)
10HENDO8744524.93B I Hiscock (Long Gully)
Race No. 9Topcat Video (tier 3)06:31PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WATTO’S WONDER5278432.47M W Davis (Altona Green)
2SELYNYA MILLION62464NBTS A Coates (St Albans Park)
3MOTHER’S DELIGHT8465332.02H A Stallworthy (Bayswater )
4GLEN HUGIEY67426NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
5MISS ANDRETTI75354NBTC ( J Rose (Epping)
6BIANCO BLONDEE76417FSTDK M Repia (Long Gully)
7BLACK RAGE11675FSTDM C Morrissey (Strathdale)
8BALTIC ENFORCER1761532.21P A Love (Strathfieldsaye)
9PATRIOTIC CHORE688T432.23A M Rocke (Broadford)
10POPULAR JESSIE33467NBTA R Costa (Shepparton)
Race No. 10Merryfields Kennels06:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1ADEN JAYA31227FSHM A Delbridge (Balliang)
2MILLY’S EXPRESS2247324.55J R Weir-Smith (Dooen)
3CONGO MAN31836NBTJ Chilcott (Heathcote)
4LORITA BALE6112724.60S J Collins (Lara)
5GUNNA GET YA6228224.97W Hooke (Huntly)
6SUPREME HERITAGEF768324.66D Downing (Junortoun)
7DELFINA BALE412124.76S J Collins (Lara)
8CLOSING SPEED1563324.71G Lemin (Axedale)
9DRAGON MAI MAGIC7883824.51C Russell (Kyabram)
10FORTON74246FSHD Murray (Napoleons)
Race No. 11Garrards Horse & Hound07:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS OLIVIA6616824.82W L Connell (Harston)
2COOPER’S DELIGHT6417824.77P J Clark (Wangaratta)
3ATLAS SUPREME8446124.73L E Cookson (Junortoun)
4DIJAMAKA KEEN8183324.60D A Crocker (Strathfieldsaye)
5NIRRA MEG32264FSHK Lloyd (Anakie)
6CRUISY’S QUEEN4635624.47J Cauchi (St Leonards)
7KIMBA ROSE72646NBTP D Bartlett (Bamawm)
8OUR CUPPA TEA2333425.14B J Buchanan (Sunday Creek)
9FORTON74246FSHD Murray (Napoleons)
10DRAGON MAI MAGIC7883824.51C Russell (Kyabram)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments