Tuesday, 23 July 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Tuesday, 23 July 2013

Race No. 1Follow Thewatchdogtips On Twitter12:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CARWOOLA SAIGE (NSW)[M]54412FSHD Chapman (Coburg North)
2SOPHIA STONE (NSW)[M]453FSHS Melville (Beveridge)
3FEAR HER [M]76FSHL Moore (Strathdale)
4ORIGINAL HUSTLER [M]318FSHJ Dunn (Eaglehawk)
5ILLEGAL ASSETS [M]32533NBTK Wright (Harston)
6ONYX BLACK [M]46623NBTP Trim (Devon Meadows)
7BELLA BOO [M]78687NBTJ Wilson (Korong Vale)
8HEAVENLY STAR [M]45FSHG Lemin (Axedale)
9JORDAN’S GIRL (NSW)[M]Res.887NBTM Pell (Bendigo)
10ANDES [M]Res.56376NBTM Hendy (Korong Vale)
Race No. 2Polaris12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAIDSTONE [M]23NBTK Abela (Lockwood)
2ILLEGAL ETHICS [M]83FSHK Wright (Harston)
3JIMMY’S REACH (NSW)[M]1285FSHS Donlon (Burnbank)
4DREAM EARNER [M]2732NBTL Moore (Strathdale)
5STAR SUPREME [M]32237NBTJ Capuano (Pyalong)
6MEDIA ATTENTION [M]65775NBTP Trim (Devon Meadows)
7RUGGED UP [M]64864NBTS Trim (Devon Meadows)
8BELLS HUSTLER [M]245FSHJ Dunn (Eaglehawk)
9KNOCKA BROWNY [M]Res.47FSHJ Formosa (Heathcote)
10BESSIE BUTLER [M]Res.22845NBTD Boots (Merrigum)
Race No. 3Mcivor Rd Veterinary Clinic12:55 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GIVE ME DIANNE [M]63663NBTH Wetzels (Seymour)
2SKY ALERT (NSW)[M]36FSTDB Grenfell (Beveridge)
3PEKE [M]37467FSTDD Chapman (Coburg North)
4RILEY’S THUNDER [M]85343NBTM Teresi (Quarry Hill)
5SPLITTING COBRA [M]54323NBTM Crowe (Myrniong)
6MANX PHOENIX (NSW)[M]466NBTR Hodgson (Axedale)
7GOBBLE GOBBLE [M]87452NBTS Gibilisco (Lockwood South)
8PENNY LOVER [M]46282NBTA Burnett (Junortoun)
9STINGA DARLING [M]Res.43876NBTD Sheridan (Talbot)
10SANDBAG LILLY [M]Res.73785NBTD Leathan (Maryborough)
Race No. 4Win Television1:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DREAMING ANNIE [5]6673224.32(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
2MONSTROSITY [5]8456124.48(1)K Ashton (Charlton)
3SUPER SHY [5]88357NBTB Philippe (Kilmore)
4BARTY’S THURSDAY [5]4826824.62(6)P Boots (Merrigum)
5CORTEX (NSW)[5]15744FSHP Santoro (Melton West)
6VAPOUR BREEZE [5]2548224.95(2)P Downes (Redesdale)
7JUST A SUSPICION (NSW)[5]38553NBTM Ellis (Nathalia)
8INTERGRATION [5]37886NBTA Burnett (Junortoun)
9STYLISH RULER [5]Res.1361524.31(6)J Formosa (Heathcote)
10DA CARTEL (NSW)[5]Res.13555FSHD Chapman (Coburg North)
Race No. 53bo 93.5 Fm1:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1QUICKFIRE (SA)[5]64112NBTR Parker (Bendigo)
2SHE’S ALL CODY [5]78776FSTDM Teresi (Quarry Hill)
3MARKET BIRD [5]5675228.75(7)D Burkett (Girgarre)
4HASTY TRANSIT [5]8751228.57(5)S Mckenzie (Bendigo)
5ALL INN TROUBLE [5]1715128.65(4)T Duncan (Harston)
6BUBUDANG (NSW)[5]17863FSHM Williams (Noble Park)
7ILLEGAL NIKI [5]82133NBTK Wright (Harston)
8WHERE’S SHADO (NSW)[5]4142328.58(3)S Carswell (Elmore)
9JANKOVIC [5]Res.84378NBTD Burkett (Girgarre)
10BIONDA DREAM [5]Res.25285NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
Race No. 6Skill Training Victoria1:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HELLO HOTLIPS [5]68888NBTB Stephens (Tooborac)
2COSTANZA [5]33588NBTP Frost (Heathcote)
3ANGENI [5]47876FSHC Johannsen (Devon Meadows)
4BOB ENLIM (NSW)[5]44543NBTJ Formosa (Heathcote)
5CAMPASPE TINA [5]1162628.68(3)B Petty (Brookfield)
6SIXTEEN CANDLES [5]5567628.68(6)L Slattery (Heathcote)
7REGAL VILLAIN [5]8624828.58(3)S Spiteri (St Albans)
8SPACE POWER [5]3782728.27(2)C Russell (Kyabram)
9ALL INN BYE [5]Res.6582628.36(7)T Duncan (Harston)
10WIND RIDDLER [5]Res.85624NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 7Chasers Function Centre2:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER GEE MAC [5]5572128.71(7)S Quinlan (Rushworth)
2MANDZUKIC [5]78721FSHK Ashton (Charlton)
3CLARETOWN MILO [5]73334NBTK Miller (Skipton)
4SPITFIRE [5]27343NBTT Fernandes (Tragowel)
5PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]4416529.20(1)P Trim (Devon Meadows)
6LIGHT TIGHTS [5]78788FSHN Marum (Devon Meadows)
7OUR JORDAN [5]31778NBTL Slattery (Heathcote)
8LITTLE CEE BEE [5]6616630.25(6)G Williamson (Marong)
9ELLE’S HOPE [5]Res.67344NBTP Formosa (Lalor)
10MAMA’S BELLE [5]Res.34436NBTW Hansen (Daisy Hill)
Race No. 8Dee Winter @ Stud2:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN LILY [5]26552NBTT Duncan (Harston)
2SOLFURION [5]6685628.97(3)H Wetzels (Seymour)
3IT’S LOCKIE [5]86577NBTL Slattery (Heathcote)
4URGENT THIRST [5]44323FSTDB Philippe (Kilmore)
5OUR MISS RUBY [5]67474NBTJ Uglietta (Yan Yean)
6ZOOM MUMMY [5]8836129.18(2)T Fernandes (Tragowel)
7MALIBU MARLI [5]85686NBTG Connell (Harston)
8MR. COSMIC (NSW)[5]64275NBTL Franklin (Willaura)
9ZORZOLI [5]Res.12385NBTK Ashton (Charlton)
10BABAGOI [5]Res.32176NBTD Eddy (Kialla West)
Race No. 9Santons Of Bendigo2:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1POWER ELECT [5]37123NBTA Kent (Wantirna)
2SPECIAL LIES (NSW)[5]63161NBTB Brown (Axedale)
3MR. CHOW [5]1655824.25(1)J Fothergill (Numurkah)
4DOT MAN [5]53322NBTP Bartlett (Bamawm)
5RICEY [5]4563424.35(7)B Stephens (Tooborac)
6PLANET PLUTO [5]26724NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
7CHIMNEY SWEEP [5]1688624.55(3)S Donlon (Burnbank)
8DIESEL DRIVE [5]25675FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9PODSIADLY [5]Res.34865NBTS Stefanos (Longwood)
10WIND RIDDLER [5]Res.8562424.27(2)S Stefanos (Longwood)
Race No. 10Railway Station Hotel3:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL DIAMONDS [5]6117724.38(1)A Spiteri (St Albans)
2DAMIKA [5]73743NBTD Pryse (Benloch)
3GYPSY DOONE (NSW)[5]56638NBTH Melville (Beveridge)
4DARLEY SOS [5]28266NBTG Edwards (Broadford)
5OSTEO LASS [5]56367NBTD Hills (Taradale)
6BOWSTREET BUSTER [5]4578724.60(7)S Donlon (Burnbank)
7LIL PEZZA DEE [5]33432NBTA Blake (White Hills)
8HOT SAMBA [5]2477524.60(8)A Bayliss (Daisy Hill)
9SIENNA SAL [5]Res.74345NBTD Hills (Taradale)
10JACAS MATE [5]Res.42856NBTJ Fothergill (Numurkah)
Race No. 11Follow @grv_news On Twitter3:20 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOLAN SPRINGS [5]34264NBTA Blake (White Hills)
2ODD FUTURE [5]62726NBTS Trim (Devon Meadows)
3HARRY’S CHAMP [5]17647NBTD Carswell (Elmore)
4REGAL PHANTOM [5]88867NBTS Spiteri (St Albans)
5PADDY’S LANE [5]2754224.30(5)B Brown (Axedale)
6BOSTON GEORGE [5]7444724.15(2)S Barker (Elphinstone)
7SHINING LOMAR (NSW)[5]73848FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
8DARLEY SUNDAY [5]4737824.42(1)M Edwards (Broadford)
9MAXIMUM FAZZ [5]Res.67758NBTS Stefanos (Longwood)
10YAKIMOVA [5]Res.2362624.50(1)K Ashton (Charlton)