Wednesday, 1 June 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 1 June 2016

Race No. 1Diamond Vision Photography (300+ Rank)3:32 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIKE A BAILEY [7]87237NBTT Pipczak (Melton South)
2ATLAS ROUGHEAD [7]1885FSHB Mcnamara (Junortoun)
3TRI CODE SAINT [7]5412524.50(1)B Kinder (Girgarre)
4KRAKEN BETTY [7]7778524.31(5)K Eyles (Murchison)
5DAME OREGANO [7]66357NBTR Tolson (Maryborough)
6GROOVEN CHRIS [7]76618FSHM Cauchi (St Leonards)
7HOREY’S GIRL [7]67445NBTP Dunlevey (Cohuna)
8SIZZLING BANDIT [7]64717FSHL Delbridge (Balliang)
9HOOSH NAR (NSW)[7]Res.57445NBTJ Fothergill (Heathcote)
10BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]Res.76867NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 2Mcivor Rd Veterinary Clinic (300+ Rank)3:47 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JAYDED MIA [7]3F448NBTC Glen (Tennyson)
2MR. BANKS (NSW)[7]45765FSHN Bukowski (Flowerdale)
3BURST OF MAGIC [7]48646NBTJ Azzopardi (Huntly)
4SWIFT BUNNY (NSW)[7]4452124.86(2)D O’mara (Rushworth)
5KRAKEN ZURI [7]7733824.73(3)D Burkett (Girgarre)
6PETENTIM [7]75531NBTP Dunlevey (Cohuna)
7SILVER SQUIGGLE [7]6331524.10(2)M Tabb (Lara)
8MONSTER FOXY [7]43686FSHJ Quinlivian (Merbein South)
9MR. AGRO [7]Res.51577NBTK Ashton (Charlton)
10BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]Res.76867NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 33bo 93.5 Fm (300+ Rank)4:03 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CEE YA MATE (NSW)[7]4758428.72(6)B Abela (Echuca)
2HOTLIPS MATILDA [6]82643NBTB Stephens (Tooborac)
3AVATAR YAPPA [7]88166NBTJ La rosa (Seymour)
4CATHAY PRINCESS [7]75552NBTB Seymour (Woodvale)
5RAVEN ON [6]78431NBTK Eyles (Murchison)
6MY NAMES BLUEY [7]52445NBTG Gledhill (Mooroopna)
7MORTA BELLA [7]71274NBTP Smoor (Durham Ox)
8WINDSOR PRIZE [6]3235429.20(5)B Seymour (Woodvale)
9OLD ZEBB [6]Res.88T7528.61(2)J Mangion (Numurkah)
Race No. 4Goldfields Catering (300+ Rank)4:20 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VICKI MORRIS [7]74538NBTK Kubik (Epping)
2HAMILTON [7]57652NBTM Niele (Berringa)
3EVENING FAWLTY [7]3461324.55(3)H Gilders (Invermay)
4PACIFIC MAGIC [7]74777FSHP Smith (Wonwondah)
5FLAMING CAUSEWAY [7]77564NBTB Jacobs (Carisbrook)
6ALL INN READY [7]82715NBTT Duncan (Harston)
7BURRAWONGA TINY [7]43514NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
8BARON CHARLIE [7]2627124.66(1)A King (Sulky)
9HOOSH NAR (NSW)[7]Res.57445NBTJ Fothergill (Heathcote)
10MR. AGRO [7]Res.51577NBTK Ashton (Charlton)
Race No. 5Topcat Video (300+ Rank)4:44 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAHOGANY SAPHIRE [5]87256NBTA King (Sulky)
2COSMIC PAULY (NSW)[5]75688FSHG Berry (North Lismore)
3COTTON BUD JOE [5]77547NBTJ La rosa (Seymour)
4CLOVALLEY RANG [5]6472124.30(7)G Connell (Harston)
5HIGH MISSION [5]3748724.21(1)M Cauchi (St Leonards)
6KANG BALE (NSW)[5]67857NBTJ Fothergill (Heathcote)
7ALL INN BLACK [5]6641524.61(2)T Duncan (Harston)
8COWBOY JURY (SA)[5]8851524.16(1)J Fothergill (Heathcote)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6675724.48(5)M Cauchi (St Leonards)
10PRISON CELLS [5]Res.75788NBTL Cookson (Junortoun)
Race No. 6K9 Racers Syndication (300+ Rank)5:01 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY DAVE [5]25F78NBTW Connell (Harston)
2DESTINI INFERNO [5]6737128.63(3)G Smith (Mill Park)
3GLAMOROUS CHEECH [5]8777628.51(8)J Torr (Myers Flat)
4TAT BAZZA [5]4654728.86(7)B Parker (Tatura)
5NEVADA TRIANGLE [5]23856NBTJ O’neill (Horsham)
6JUST LIKE JIM [5]56643NBTD Elliott (Kangaroo Ground)
7JELLYBEAN JESS [5]76741NBTR Fisher (Lara)
8ALL INN DORA [5]65435NBTT Duncan (Harston)
Race No. 7Southern Cross Austereo (300+ Rank)5:17 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARLANNA LOIS [5]8278724.24(2)P Bull (Maryborough)
2WOOMERA [5]2365824.14(5)C Newman (Chiltern)
3CARRARA LAD [5]87646NBTK Ashton (Charlton)
4HE’S YOUR MATE [5]43777FSTDJ Formosa (Heathcote)
5PARAGON DIAMOND [5]46325NBTG Bromley (Bendigo)
6SLIPAWAY ROBBIE [5]4765224.40(6)K Quinn (Cundare)
7ALL INN MILES [5]7676824.43(1)T Duncan (Harston)
8FUNDA FAULT [5]4625724.10(8)A Burnett (Junortoun)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6675724.48(5)M Cauchi (St Leonards)
10PRISON CELLS [5]Res.75788NBTL Cookson (Junortoun)
Race No. 8Chasers Function Centre (300+ Rank)5:40 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING NOEL (NSW)[5]8481328.38(8)L Fitzgerald (Woodvale)
2VELVET HAMMER (NSW)[5]2376728.82(2)M Teresi (Maiden Gully)
3ANNABOW [5]35366NBTN Baker (Woollert)
4MR. ALFIE [5]66348NBTD Burkett (Girgarre)
5CRYMELON PINK [5]54674NBTI Bibby (Warracknabeal)
6ALL INN KY [5]4254328.74(2)T Duncan (Harston)
7ROWDY ROUSEY (NSW)[5]78677NBTD Taylor (Durham Lead)
8ZELEMAR LEAP [5]48558NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 9Southern Cross Ten (300+ Rank)5:59 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TOPHAT AND TAILS [6]7454524.85(7)G Gledhill (Mooroopna)
2FANCY BOUNCE (NSW)[6]2744324.36(8)N Burns (Rushworth)
3BEE FOZZIO [6]15755NBTB Fothergill (Numurkah)
4ALL INN PIPER [6]1572524.45(8)T Duncan (Harston)
5BLUE LABEL [6]5786724.56(2)D Leathan (Maryborough)
6ALL INN SUMMER [6]2776324.27(6)P Patterson (Bet Bet)
7NIKON BALE (NSW)[6]85866FSTDA Varchione (Mill Park)
8WHO’S THAT HOOK [6]2652724.26(3)S Hooke (Huntly)
Race No. 10Spudregis.com.au (300+ Rank)6:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AYDEN JACKSON [5]58385NBTD Beasley (Mount Cottrell)
2MERLOT MAGIC [5]7862724.67(3)S Waycott (Springhurst)
3IRON SIDE [5]1448724.64(2)S Donlon (Burnbank)
4BLAZING NITRO [5]44341NBTM Niele (Berringa)
5OBLADI OBLADA [5]4155824.55(7)K Repia (Long Gully)
6PRECIOUS PRIZE [5]28886FSHB Seymour (Woodvale)
7BENKEI (NSW)[5]77868FSHP Acers (Stanhope)
8SPUR TRON [5]16636NBTM Fothergill (Numurkah)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6675724.48(5)M Cauchi (St Leonards)
10PRISON CELLS [5]Res.75788NBTL Cookson (Junortoun)
Race No. 11Railway Station Hotel (300+ Rank)6:37 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACKO’S REPLY [5]37845FSHC Martin (Evanston)
2DAWN CRUISE [5]24444NBTM Cauchi (St Leonards)
3UNCONTROLLABLE [5]87745NBTP Cusack (Mount Cottrell)
4LEKTRA DIVA [5]66776FSHJ Mangion (Numurkah)
5DON FIRE [5]66765NBTP Gabriel (Toolern Vale)
6FRIZZLE IZZLE [5]16125NBTJ Hooke (Huntly)
7DOMESTIC GIRL [5]6638424.25(6)K Kubik (Epping)
8IMA TOMAHAWK [5]7317624.37(6)A Norris (Sunshine)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6675724.48(5)M Cauchi (St Leonards)
10PRISON CELLS [5]Res.75788NBTL Cookson (Junortoun)
Race No. 12Tab Rewards (300+ Rank)6:55 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VEETEE HAVOC [5]17384NBTS Quinlan (Rushworth)
2EMI’S BOY MACCA [5]7661624.48(4)S Melville (Beveridge)
3CLOVALLEY BELLE [5]16678NBTG Connell (Harston)
4FAITHFUL DYNASTY [5]64185FSHP Gabriel (Toolern Vale)
5LADY JUAR [5]3811724.25(5)M Niele (Berringa)
6CLASSIC MOMENTS [5]4855624.57(6)G Gledhill (Mooroopna)
7SHEOAK MARNIE [5]54245NBTD Burkett (Girgarre)
8STICKA STEP [5]24518NBTS Dervish (Lancaster)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6675724.48(5)M Cauchi (St Leonards)
10PRISON CELLS [5]Res.75788NBTL Cookson (Junortoun)