Wednesday, 2 October 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 2 October 2013

Race No. 1Santons Of Bendigo3:43 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KICKS IRON [M]354FSHD Hills (Taradale)
2WOORNDOO JACK [M]56387NBTP Lowe (Woorndoo)
3MESMERISER [M]46FSHM Edwards (Broadford)
4HIGHLANDS DONNA [M]774NBTR Piesik (Heathcote)
5WHITE COAT BOY [M]32586NBTS Dervish (Stanhope)
6RAILWAY MAGGIE [M]63232NBTJ Torr (Myers Flat)
7ABBEY LEE [M]42448FSHM Meyer (Deer Park)
8TWILIGHT REVENGE [M]48FSHT Vantaarling (Tallygaroopna)
9LUCINDA MISS [M]Res.75557NBTR Tolson (Maryborough)
10RAZOR RIOT (NSW)[M]Res.67656FSTDG Dainton (Cosgrove South)
Race No. 2Railway Station Hotel4:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1REDFOO [M]255FSHB Kinder (Girgarre)
2MAGGIE’S REVENGE [M]56233NBTP Bartlett (Bamawm)
3BIG WHITE KNOCKA [M]47657NBTJ Formosa (Heathcote)
4OUR SELECTION [M]22372FSHD Baker (Golden Square)
5WADEEMA [M]47354NBTM Scott (Dunolly)
6FLAMING PRINCESS [M]217FSHP Ellis (Heathcote)
7APACHE RAIN [M]44FSHD Hills (Taradale)
8BONNIE BLUEBELL [M]41843NBTS Doust (Euroa)
9FOUR DREAMS [M]Res.88677NBTR Tolson (Maryborough)
10OUR PANTHER [M]Res.53746FSHA Harding (Hamilton)
Race No. 33bo 93.5 Fm4:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RILEY’S THUNDER [M]65755NBTM Teresi (Quarry Hill)
2MELON CHITLIN [M]23823NBTA Rocke (Merrigum)
3ON THIS KNIGHT [M]322NBTB Briffa (Coolaroo)
4DERBY BLAZE [M]76348NBTG Brereton (Eaglehawk)
5MIGHTY SCULL [M]563FSHJ Doherty (Lake Goldsmith)
6DREAM EARNER [M]34254NBTJ Formosa (Heathcote)
7VOCAL IZZY [M]37FSHG Edwards (Broadford)
8JUDY’S MY NAME [M]226T6FSTDA Ferguson (Girgarre)
9RAZOR RIOT (NSW)[M]Res.67656NBTG Dainton (Cosgrove South)
10OUR PANTHER [M]Res.53746FSHA Harding (Hamilton)
Race No. 4Follow Thewatchdogtips On Twitter4:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM HEIGHT [5]88745NBTC Grenfell (Beveridge)
2JUST LIKE MOLLY [5]5665TFSHB Fothergill (Numurkah)
3BARTY’S THURSDAY [5]6845724.62(6)P Boots (Merrigum)
4DARLEY CHILLY [5]6121724.47(2)P Triaca (Lima)
5CONSCIOUSNESS [5]87545FSHG Brett (Werribee)
6DON’T BE SHORT [5]67574NBTB Parker (Tatura)
7BONNIE’S REVENGE [5]165124.72(4)P Bartlett (Bamawm)
8NO SUSPICION (NSW)[5]53777NBTM Ellis (Nathalia)
9SAXON [5]Res.87338NBTA Mooney (Amherst)
10LITTLE RALPHY [5]Res.6163524.61(8)D Mchardy (Harcourt)
Race No. 5Skill Training Victoria4:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]6557429.20(1)P Trim (Devon Meadows)
2WEE LADDIE (NSW)[5]65637NBTG Buchanan (Sunday Creek)
3SHORT SPARK (NSW)[5]68768NBTR Bibic (Bendigo North)
4GO GO ZARBO [5]61234FSTDD Mchardy (Harcourt)
5DON’T HOPE DO [5]33513NBTS Barker (Elphinstone)
6TOMMIE HUNT [5]77767FSHA Hunter (Cranbourne)
7MR. COSMIC (NSW)[5]65567NBTL Franklin (Willaura)
8OISIN MCCOOL [5]61483NBTD Gehan (Stawell)
9JUST LIKE BILLY [5]Res.6614428.72(1)N Burns (Rushworth)
10MR. GROWIE [5]Res.1112428.62(6)D Geyer (Moolap)
Race No. 6Dee Winter @ Stud5:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIKE FINE WINE [5]3567328.86(7)A King (Sulky)
2EFFIE TRINKETT [5]8467728.42(8)S Mckenzie (Bendigo)
3SWAHILI SAM [5]7577828.75(1)S Humphries (Locksley)
4SHE’S ALL CODY [5]776T8FSTDM Teresi (Quarry Hill)
5STARLIGHT WHIRL [5]47688FSTDK Ward (Mount Moriac)
6LASHING JACK (TAS)[5]6315128.81(7)C Stanton (Clunes)
7BIONDA DREAM [5]56845NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
8WHERE’S SHADO (NSW)[5]2484628.58(3)S Carswell (Elmore)
9WILL CEE [5]Res.4136628.48(8)J Abela (Echuca)
10LAVROS RAIDER [5]Res.35677NBTP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 7Chasers Function Centre5:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S HANNAH [5]35384NBTK Arvanitis (Nyora)
2MY BLUE LADY [5]54884NBTL Fitzgerald (Woodvale)
3BILLIE ARCADE [5]7487624.16(3)J Thomson (Boolite)
4ORANGE WHIP [5]26816NBTP Patterson (Bet Bet)
5SO MANIC [5]687T5FSTDS Humphries (Locksley)
6RICEY [5]6344624.35(7)B Stephens (Tooborac)
7LARA’S ENFORCER [5]8681424.55(8)P Triaca (Lima)
8ORANGE JACK (NSW)[5]82256NBTK Ward (Mount Moriac)
9ME CONFUSED (NSW)[5]Res.76574FSTDG Dainton (Cosgrove South)
10TEE MURPHY (NSW)[5]Res.18678NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 8Mcivor Rd Veterinary Clinic5:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHILE RUM [5]5646528.65(1)S Humphries (Locksley)
2SUSPICIOUS DEAL (NSW)[5]22186NBTM Ellis (Nathalia)
3SHANNON CAPRICIO [5]8187828.61(1)J Uglietta (Yan Yean)
4ELITE DIGGER (QLD)[5]5567828.75(7)D Gehan (Stawell)
5OCKY THYME [5]3315628.54(3)G Long (Neilborough)
6DARLEY SUNDAY [5]45623NBTM Edwards (Broadford)
7HE’S CHEAP [5]22553NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
8WALLY PORTELLI [5]21764NBTW Portelli (Rockbank)
9VICE ADMIRAL (NSW)[5]Res.55454NBTG Dainton (Cosgrove South)
10BLACK FLEET [5]Res.58385NBTT Sharp (Melton West)
Race No. 9Like Grvictoria On Facebook6:16 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PIPER’S PICK [5]56473NBTP Cullie (Rushworth)
2SMITHY’S GIRL [5]66568NBTK Smith (Doreen)
3TALKIN’ PALMER [5]8777724.96(7)M Pell (Bendigo)
4HOT AND LONESOME [5]17624.48(1)R Henness (Heathcote)
5JIMMY’S REACH (NSW)[5]T548124.70(5)S Donlon (Burnbank)
6SWEET WHIZ [5]37877FSHJ Fothergill (Numurkah)
7ELLE JACK [5]36164NBTN Carthew (Newcomb)
8MISS YOSHIKO (QLD)[5]32186FSHJ Worsfold (Girgarre)
9ELITE OCTARE [5]Res.8888524.67(4)J Torr (Myers Flat)
10CHIARA’S JOY [5]Res.8331624.77(1)D Mchardy (Harcourt)
Race No. 10Win Television6:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STAR TASTIC [5]81388FSTDG Bromley (Bendigo)
2ALL INN JORDAN [5]74448FSTDT Duncan (Harston)
3BANTAM’S BABE [5]6583724.51(4)B Bryce (Invergordon)
4BANKSIA ROSE [5]62212FSHN Vincent (Lal Lal)
5SPOT THE CASH (NSW)[5]27526FSHM Ellis (Nathalia)
6MOLLY JAY [5]5821224.37(1)D Jarvis (West Meadows)
7STYLISH DREAMER (NSW)[5]77775NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
8STYLISH RULER [5]4257524.31(6)J Formosa (Heathcote)
9JILTED LOVER (NSW)[5]Res.51776FSHG Dainton (Cosgrove South)
10DONNI DANGER [5]Res.2112624.30(8)D Mchardy (Harcourt)
Race No. 11Watch Grvextra On Youtube6:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND MAESTRO (QLD)[5]4272624.22(6)B Briffa (Coolaroo)
2JAYBOB [5]8788524.32(7)J Torr (Myers Flat)
3IMPULSE DRIVEN (NSW)[5]1437724.34(6)S Donlon (Burnbank)
4JOEL’S FLAME [5]4F57224.72(4)C Stanton (Clunes)
5SUPER DUPER LAD [5]2886624.03(3)G Edwards (Broadford)
6ARVO’S ROCCO [5]65443NBTK Arvanitis (Nyora)
7MISS GAGA [5]4831524.29(1)S Mckenzie (Bendigo)
8BIT IFFY [5]6285824.62(3)P Patterson (Bet Bet)
9LARAH’S WISH [5]Res.55777NBTC Schembri (St Albans)
10WHAMMY [5]Res.63745NBTL Shingles (Eden Park)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments