Wednesday, 4 December 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 4 December 2013

Race No. 1Win Television3:43 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ONE FOR TAXI [M]845FSHG Paull (Faraday)
2DERBY BLAZE [M]87587NBTP Frost (Heathcote)
3STARDOM GALORE [M]67445FSHW Donlon (Burnbank)
4AUSSIE IRISH [M]263FSHN Burns (Rushworth)
5MISS TELEBELA [M]53668NBTJ Uglietta (Yan Yean)
6QUILTY [M]52FSHP Anderton (Devon Meadows)
7ACCURSO’S FAME [M]44422NBTP Cullie (Rushworth)
8HIGHLANDS DONNA [M]46887NBTR Piesik (Heathcote)
9GOLDWYN STAR [M]Res.36326NBTH Wetzels (Seymour)
10JETSET TWISTER [M]Res.776NBTS Gibilisco (Lockwood South)
Race No. 2Santons Of Bendigo4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SMILE REG [M]25362NBTD Boots (Merrigum)
2MONKIRA [M]32545NBTC Newman (Chiltern)
3ALLERT LEA [M]46335NBTP Dower (Golden Square)
4WINTER RISE (SA)[M]76347FSHB Hughes (Naracoorte)
5WADEEMA [M]48864NBTM Scott (Dunolly)
6BLACK HAWK MAGIC [M]655NBTH Theodorakopoulos (Elphinstone)
7ROSETTA’S JUNIOR [M]35745NBTJ Uglietta (Yan Yean)
8VAL LEA [M]5364FSHJ Kirk (Pascoe Vale)
Race No. 3Follow Thewatchdogtips On Twitter4:23 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY LEE [M]22447NBTP Frost (Heathcote)
2CALI LOVING [M]625NBTS Barker (Elphinstone)
3BAR NO GIRL [M]253FSTDB Brown (Axedale)
4MY BOY LOLLIPOP (NSW)[M]F2266NBTD Boots (Merrigum)
5DOMAIN ROAD [M]83676NBTK Jakobi (Horsham)
6DOC’S DREAM [M]47542NBTJ Formosa (Heathcote)
7FARM TRUCK [M]84536FSTDP Dunlevey (Cohuna)
8STINGA HONEY [M]47536FSHD Sheridan (Talbot)
9GOLDWYN STAR [M]Res.36326NBTH Wetzels (Seymour)
10JETSET TWISTER [M]Res.776NBTS Gibilisco (Lockwood South)
Race No. 4Railway Station Hotel4:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA DESTINY (NSW)[5]28653NBTG Lemin (Axedale)
2KRISTINGEE [5]7242124.09(6)J Perkins (Romsey)
3SALLY’S BEES [5]76643FSHN Roney (Apsley)
4HOT SAMBA [5]5383724.60(8)A Bayliss (Daisy Hill)
5AFTER [5]5778524.45(8)L Medcraft (Point Cook)
6ZORZOLI [5]27667FSTDK Ashton (Charlton)
7LIKE JAMES [5]56443NBTJ Pace (Ballan)
8WHIZ KID [5]24372NBTL Franklin (Willaura)
9ILLEGAL FORCE [5]Res.6116424.69(7)K Wright (Harston)
10SUPER IMPERIOR [5]Res.6615424.26(3)H Theodorakopoulos (Elphinstone)
Race No. 5Dee Winter @ Stud5:03 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALCALA [5]3431228.71(4)C Newman (Chiltern)
2WHO TOLD MAGGIE [5]36586NBTB Reid (Lovely Banks)
3BLACK MERCURY [5]7688629.26(6)M Said (Diggers Rest)
4ALL INN TROUBLE [5]8472828.65(4)T Duncan (Harston)
5MR. COSMIC (NSW)[5]4635329.48(7)L Franklin (Willaura)
6MANDZUKIC [5]1858728.60(3)K Ashton (Charlton)
7LASHING JACK (TAS)[5]7575528.81(7)M Chilcott (Heathcote)
8ELGIN LANE [5]57646NBTJ Anderson (Wahring)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic5:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LAYTON BOSS (NSW)[5]74766NBTR Fisher (Lara)
2HUDSON MONZA [5]8816824.14(7)C Jackson (Neilborough)
3RAW SCRAWLA [5]4665723.99(2)J Fothergill (Numurkah)
4CARBRECEL (QLD)[5]3F775NBTC Newman (Chiltern)
5DERBY MAGIC [5]2551324.37(7)P Frost (Heathcote)
6STREAKY BAY (NSW)[5]67765FSTDD Oborne (Redesdale)
7OUR’S AND [5]8523424.15(6)A Bayliss (Daisy Hill)
8JILLA BEE (NSW)[5]4577724.41(4)G Paull (Faraday)
9SUPER IMPERIOR [5]Res.6615424.26(3)H Theodorakopoulos (Elphinstone)
10BATWOMAN [5]Res.24284NBTK Tabb (Norlane)
Race No. 73bo 93.5 Fm5:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOSTON BLADE (NSW)[5]6435428.80(4)G Lemin (Axedale)
2SALMINEO [5]6462228.63(6)A Symons (Goornong)
3FLASHY ARROW [5]52566FSHC Abbott (Edenhope)
4PRINCESS MOGAMBO [5]22387FSHS Boag (Smythesdale)
5HEAR THE CALL (NSW)[5]17754NBTJ Fothergill (Numurkah)
6BESSIE BUTLER [5]5232129.01(7)D Boots (Merrigum)
7SOHO DINGANE [5]33556NBTH Quick (Llandeilo)
8LADY CAPPUCCINO [5]17558NBTM Said (Diggers Rest)
Race No. 8Skill Training Victoria6:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ILLEGAL PATH [5]1677428.93(4)K Wright (Harston)
2DEMON CLEANER [5]5847628.28(4)B Hiscock (Long Gully)
3ELITE DIGGER (QLD)[5]2745328.75(7)D Gehan (Stawell)
4LACE OUT [5]3235328.63(5)J Formosa (Heathcote)
5ALL INN BYE [5]4685528.36(7)T Duncan (Harston)
6KING ENRIGHT [5]57635NBTR Fisher (Lara)
7MAXIMUM HEIGHT [5]26767NBTM Said (Diggers Rest)
8LUMEN’S OF LIGHT [5]4464528.54(1)P Westbrook (Corio)
Race No. 9Tab Rewards6:21 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 660 metres at Bendigo Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1YARANYACKA [5]56652FSHB Hughes (Naracoorte)
2BETTY’S RETURN [5]45855FSHR Fisher (Lara)
3MY LEE (NSW)[5]76885NBTK Brooks (Bringalbert)
4THATCHER [5]14644FSTDC Russell (Kyabram)
6SHE’S PURRING (NSW)[5]26475NBTC Russell (Kyabram)
7FULL CIRCLE [5]76466NBTK Ashton (Charlton)
8OSCAR SHIRAZ [5]16755NBTF Carbone (Inglewood)
Race No. 10Chasers Function Centre6:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARB AND DEN [5]66775NBTC Dew (Broadford)
2PADDY’S LANE [5]5727324.30(5)B Brown (Axedale)
3IMPULSE DRIVEN (NSW)[5]8636624.34(6)S Donlon (Burnbank)
4NATIE’S GIRL (NSW)[5]84433NBTP Patterson (Bet Bet)
5PLENTY TO PROVE [5]6547F24.20(6)P Love (Strathfieldsaye)
6ALL INN TIME [5]3246FNBTT Duncan (Harston)
7JULIA JAY [5]7447324.69(1)J Formosa (Heathcote)
8PADDY CAMBAZ [5]65282NBTP Watt (Ballarat)
9SUPER IMPERIOR [5]Res.6615424.26(3)H Theodorakopoulos (Elphinstone)
10BATWOMAN [5]Res.24284NBTK Tabb (Norlane)
Race No. 11Discover #tabrewards7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANDSAW [5]75674NBTB Slade (Creswick)
2WOOMERA [5]2521724.57(1)C Newman (Chiltern)
3TRISH THE DISH [5]78888NBTP Watt (Ballarat)
4LILIANA [5]55415FSTDK Ashton (Charlton)
5ROSETTA CAPRICI [5]28358NBTJ Uglietta (Yan Yean)
6RED BICYCLE [5]4271424.46(4)S Donlon (Burnbank)
7WEE LADDIE (NSW)[5]2688424.62(1)G Buchanan (Sunday Creek)
8BUZZING BELL [5]13432NBTB Milne (Kilmore)
9ILLEGAL FORCE [5]Res.6116424.69(7)K Wright (Harston)
10ARROW HEAD [5]Res.1874524.51(4)D Austin (Eaglehawk)