Wednesday, 5 October 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 5 October 2016

Race No. 1Gem Bendigo2:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY RADS [M]56238NBTW Donlon (Burnbank)
2HEAVY POCKETS [M]73746FSHD Webber (Melton West)
3RANGIORA (NSW)[M]34443NBTD Sheridan (Talbot)
4LIPPY BALE (NSW)[M]35243NBTD Burkett (Girgarre)
5BOWON APPROACH [M]43572NBTM Lithgow (Devon Meadows)
6STORM OF ALL [M]67747NBTS Gibilisco (Lockwood South)
7JARVIS MAXIMUS [M]4887FSHJ La rosa (Seymour)
8RAMROD [M]83387FSHW Hooke (Huntly)
9GENERAL REMUS [M]Res.34225NBTB Hiscock (Long Gully)
10JACK’S MISS [M]Res.68444NBTN Carthew (Newcomb)
Race No. 2Southern Cross Austereo3:16 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CULLQUIN NIKKI [M]82335NBTS Quinlan (Rushworth)
2MERINDA OLLIE (TAS)[M]57772NBTR Fisher (Lara)
3PITCH [M]66543FSHR Brittain (Maidstone)
4INKY [M]22283NBTB Brown (Axedale)
5SKIPALONG KELLY [M]64635NBTD Jarvis (Westmeadows)
6PODIUM HUSTLER [M]548FSHJ Thomson (Boolite)
7CAMELOT ROSE [M]22245NBTB Baxter (Murtoa)
8BARANI (NSW)[M]675FSHD Webber (Melton West)
9BARON DESTINI [M]Res.36448FSTDJ Rinaldi (Lethbridge)
10VANITY AFFAIR [M]Res.63555FSTDP Frost (Heathcote)
Race No. 3Railway Station Hotel3:33 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1THOR’S CREST [M]72422NBTM Lithgow (Devon Meadows)
2YOU DANCE [M]32425NBTD Burkett (Girgarre)
3MAGIC ME (NSW)[M]88575NBTE Hamilton (Invergordon)
4PODIUM BABE [M]3734FSHJ Thomson (Boolite)
5CALL ME LOULOU [M]52673NBTR Stephens (Maryborough)
6SEABROOK INDI [M]24262NBTC Stanton (Clunes)
7JARVIS JET [M]65664NBTJ La rosa (Seymour)
8SMOULDERING COAL [M]27247NBTG Williamson (Marong)
9SPRING TOP [M]Res.77364NBTS Gibilisco (Lockwood South)
10STEAMY UNPLUGGED [M]Res.37758FSTDD Shovan (Inglewood)
Race No. 4Go! Bendigo3:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ACE GONE WILD [7]615FSHK Ward (Mount Moriac)
2MON DASHA [7]61766FSTDR Stephens (Maryborough)
3MINCA MAN [7]66752NBTR Hayes (Toolleen)
4LIKE A BAILEY [7]27345NBTT Pipczak (Melton South)
5DESTINI BLUEJAY [7]2645124.45(5)J Rinaldi (Lethbridge)
6SEABROOK GEM [7]13333NBTC Stanton (Clunes)
7BLOWN TURBO [7]T8575FSHB Hare (Greendale)
8MATE [7]6837424.83(6)W Elson (Seymour)
9MORIA MAGIC [7]Res.76685NBTG Campbell (Anakie)
10PUSH THE TROLLEY [7]Res.83737FSHE Matthyssen (Talbot)
Race No. 53bo 93.5 Fm4:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEFORE MY TIME [5]47421NBTS Carswell (Elmore)
2DANNY BROOK [5]77888NBTB Jacobs (Carisbrook)
3MAX ROCKET (NSW)[5]D6746NBTK Miller (Skipton)
4IRON SIDE [5]2147524.38(2)S Donlon (Burnbank)
5ASSERTIVE SEER (NSW)[5]66566FSHF Meyer (Maryborough)
6CARLANNA LOIS [5]8574224.24(2)P Bull (Maryborough)
7PATCHIE BEAR [5]37712NBTK Ward (Mount Moriac)
8TREDGAR [5]2158524.18(3)D Torr (Myers Flat)
9PRISON CELLS [5]Res.48376NBTL Cookson (Junortoun)
10PARAGON DIAMOND [5]Res.66757NBTG Bromley (Bendigo)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic4:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOL BOOTS [5]67F41NBTR Clark (Toolleen)
2DON’S LICKER [5]4573724.42(8)K Ward (Mount Moriac)
3BUSH REBEL [5]34737NBTI Chircop (Haddon)
4CHIEF BRIT [5]75533NBTA Marum (Corop)
5MINORITY (TAS)[5]3763324.10(3)G Campbell (Anakie)
6ZELEMAR ZEST [5]4382423.97(2)J Galea (Brookfield)
7KRIPKE [5]4766324.30(5)B Abela (Echuca)
8KYL’S ME MATE (NSW)[5]5838724.16(6)S Melville (Beveridge)
9HIGH HOPES [5]Res.53346NBTD Carswell (Elmore)
10SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]Res.84667NBTB Stephens (Tooborac)
Race No. 7K9 Racers Syndication4:50 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLEHAWK BEFFA [6]55468NBTE Keene (Long Gully)
2REMEMBER TRAIN [6]57367NBTD Carswell (Elmore)
3SIENNA’S LILLY [6]8234628.69(2)R Morgan (Argyle)
4HOTLIPS MATILDA [6]64427NBTB Stephens (Tooborac)
5DARLEY MILLIONS [6]5348128.82(3)M Davison (Talbot)
6ROSIE’S GIFT [6]61472NBTR Dunne (St Albans)
7BARONESS JILL [6]46646NBTR Matthyssen (Talbot)
8MORTA BELLA [6]46655NBTP Smoor (Durham Ox)
9DREAM OF GIGI [6]Res.35387FSTDG Campbell (Anakie)
10ATTA FLASH [6]Res.26344NBTP Boots (Merrigum)
Race No. 8Chasers Function Centre5:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOLONEY CLUB [5]7135228.68(3)J Abela (Echuca)
2MILWALCAR [5]22643NBTT Monaghan (Blakeville)
3LEKTRA KHAN [5]3787328.53(7)B Klemke (Heathcote)
4OLD ZEBB [5]8875128.61(2)J Mangion (Numurkah)
5DUNDAS BOY [5]2453828.58(8)E Keene (Long Gully)
6DAWN CRUISE [5]48755NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
7FIRING POINT [5]5154328.33(7)B Brown (Axedale)
8INITIAL FACTOR [5]47881NBTP Dunlevey (Cohuna)
9MOONLIGHT CRUISE [5]Res.7467528.87(4)K Tirchett (Pascoe Vale)
10BASHIR [5]Res.67756FSTDB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 9Bendigo Advertiser5:38 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHATTERING [7]41555NBTM Edwards (Broadford)
2HEINEKEN GIRL (SA)[7]61854NBTT Matthyssen (Talbot)
3GO SPEAROSS [7]78476NBTS Berriman (Ballarat East)
4IMA TERROR [7]46464NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5MY SIRION [7]52163NBTP Westbrook (Corio)
6JUST JATT [7]4677724.73(8)C Glen (Tennyson)
7TOSS [7]7228524.36(5)H Wetzels (Seymour)
8SWIFT JARAIG (TAS)[7]6233524.60(6)J Hooke (Huntly)
9FLAMING CAUSEWAY [7]Res.38546NBTJ Jacobs (Carisbrook)
10JACK’S ALOUETTE [7]Res.33756NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 10Goldfields Catering5:56 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARGYLE BONNIE [7]6625128.81(1)R Morgan (Argyle)
2WHIPSTICK LASS [7]14546FSTDC Taylor (Neilborough)
3BENNY’S PROMISE [7]88323NBTT Monaghan (Blakeville)
4BLONDE YAPPA [7]45655NBTW Elson (Seymour)
5SPRITELY JULIA [7]57464FSTDH Wetzels (Seymour)
6TRIGGER LEE [7]33175FSHR Brittain (Maidstone)
7JUST RUN LEFT [7]28778FSTDF Meyer (Maryborough)
8PROVISION [7]76138NBTP Smoor (Durham Ox)
9MADAMBASH [7]Res.5366429.02(5)M Niele (Berringa)
10HAMILTON [7]Res.77588NBTM Niele (Berringa)
Race No. 11Nine Bendigo6:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PATCHIE KAYE [6]12177FSHK Ward (Mount Moriac)
2KRAKEN ZURI [6]3374324.73(3)D Burkett (Girgarre)
3ARIKI WHERO [6]61814NBTW Elson (Seymour)
4STRESS STAR [6]53468NBTN Carthew (Newcomb)
5MASSIVE ATTACK [6]5145124.24(8)J Condon (Devon Meadows)
6ARCTIC BLAZE [6]48442NBTG Edwards (Broadford)
7BRAHMA’S PRIDE [6]86874NBTE Hamilton (Invergordon)
8CHI CHI RODRIGIS [6]18433NBTM Tabb (Lara)
9BARON LAD [6]Res.3853624.13(6)K Quinn (Cundare)
10WHO’S THAT HOOK [6]Res.2474524.26(3)S Hooke (Huntly)
Race No. 12Spudregis.com.au6:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWO POINTOVER [5]7567324.49(8)H Wetzels (Seymour)
2TROV’S GEM [5]66233NBTB Kantzidis (Bundoora)
3MAGIC GOLD (NSW)[5]6657724.27(4)B Jacobs (Carisbrook)
4MISTEL ALLEN (NSW)[5]33776NBTF Matthyssen (Red Lion)
5PATCHIE ANCHOR [5]8T277NBTK Ward (Mount Moriac)
6DARK TANTRA [5]5755724.35(1)B Jacobs (Carisbrook)
7CLASS AIRE [5]1768824.29(7)B King (Mincha)
8HEARTBREAK LOVE [5]51672NBTS Dervish (Lancaster)
9CRAZY HAWKE [5]Res.62647NBTR Hayes (Toolleen)
10ZELEMAR LEAP [5]Res.8887724.22(7)R Tolson (Maryborough)