Wednesday, 9 December 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 9 December 2015

Race No. 1Greyhound Lovers On Facebook3:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHIPSTICK FLYER [M]34324NBTM Mason (Congupna)
2FOXY FLYER [M]57462NBTH Theodorakopoulos (Elphinstone)
3JAYDED MIA [M]63743NBTC Glen (Tennyson)
4CLOVALLEY MAURI [M]3474NBTW Connell (Harston)
5DYNAMITE ZARA [M]43622NBTJ Worsfold (Girgarre)
6WHERE’S SAVANNAH [M]52NBTJ Capuano (Pyalong)
7RUSSIAN WINTER [M]76544NBTD Boots (Merrigum)
8CORGI JUSTICE [M]84568NBTD Shovan (Inglewood)
9JUST JATT [M]Res.74538NBTC Glen (Tennyson)
10TAMAR BEAUTY (TAS)[M]Res.2625FSTDG Hansen (Daisy Hill)
Race No. 2K9 Racers Syndication3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MICK’S ANGEL [M]62256FSHA Meyer (Hoppers Crossing)
2CANIS REGIS [M]28622NBTJ Worsfold (Girgarre)
3ARCUP OLLIE [M]27NBTW Hansen (Daisy Hill)
4PIRATE COAST (NSW)[M]2837FSHP Dapiran (Northwood)
5BUGATTI LARGER (NSW)[M]75FSTDB Brown (Axedale)
6CEE YA MATE (NSW)[M]55NBTJ Abela (Echuca)
7BIG TALKER [M]23244NBTH Wetzels (Seymour)
8SAJETTI [M]43886NBTA Azzopardi (Huntly)
Race No. 3Railway Station Hotel4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CATHAY PRINCESS [M]66682NBTB Seymour (Woodvale)
2SWANY LOMAR [M]82745NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
3GANGSTER JATT [M]62643NBTC Glen (Tennyson)
4CATALYSE [M]34856NBTJ Mangion (Numurkah)
5ICE BOMB [M]57FSHP Boots (Merrigum)
6KRAKEN ZURI [M]2655NBTK Eyles (Murchison)
7SHE’S OURS [M]7866NBTM Mason (Congupna)
8CLOVALLEY DAVE [M]35FSHW Connell (Harston)
9BEFORE MY TIME [M]Res.325FSHS Carswell (Elmore)
10RINGLOCK QUEEN [M]Res.786NBTC Glen (Tennyson)
Race No. 43bo 93.5 Fm (1-2 Wins)4:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT LUCY [6]3782228.68(1)D Trickey (Eaglehawk)
2CEE JULES (NSW)[7]81NBTJ Abela (Echuca)
3GUNMETAL WARRIOR [6]63541FSTDJ Formosa (Heathcote)
4STEALTHY WHO [6]68656NBTD Bunn (Tylden)
5RICKETY GATE [6]65461NBTL Anstee (Huntly)
6FOREVER LOVED [7]62175FSTDC Jackson (Neilborough)
7MYSTIC MARLOW [7]234128.62(3)R Clark (Toolleen)
8HURRICANE BERTHA [7]55573NBTK Ashton (Charlton)
9WINDSOR PRIZE [7]Res.65236FSTDB Seymour (Woodvale)
Race No. 5Southern Cross Austereo4:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY GHOST [5]4635424.77(4)M Teresi (Maiden Gully)
2ADVICE APLENTY [5]7247724.12(1)C Stanton (Clunes)
3COSMIC SHEZ (NSW)[5]31156NBTJ Fothergill (Heathcote)
4HARDAWAY LAW (NSW)[5]72372NBTG Edwards (Broadford)
5OZ STRIKER (SA)[5]57453NBTJ Formosa (Heathcote)
6DERBY MAGIC [5]7664824.16(6)M Teresi (Maiden Gully)
7JINDARA [5]2335224.08(5)F Wilkinson (Pyalong)
8KEZZA’S SPIRIT (NSW)[5]14367NBTS Ferguson (Avalon)
9ZELEMAR JOKER [5]Res.33778NBTP Carter (Horsham)
10CALL ME HANK [5]Res.2532823.80(1)G Hansen (Daisy Hill)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BE HOPEFUL [5]41746NBTA Mooney (Amherst)
2SPUR TRON [5]56166FSTDM Fothergill (Numurkah)
3APIDRA’S POWER (NSW)[5]42676NBTG Lemin (Axedale)
4LUCILLA [5]3385128.68(1)J Hooke (Huntly)
5DANNY BROOK [5]1264228.44(1)M Jones (Sebastopol)
6MR. STEALER [5]4431328.48(2)S Drummond (Heathcote)
7ALL BOLTS [5]1665128.56(1)R Tolson (Maryborough)
8CARLANNA SHARNA [5]55177NBTR Stephens (Maryborough)
9SPEED CHILL [5]Res.4475628.41(2)A King (Sulky)
10ALL INN AFRICA [5]Res.52338NBTT Duncan (Harston)
Race No. 7Diamond Vision Photography5:30 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEAH BELENA [5]1746524.44(8)N Partridge (Carranballac)
2MINCEY MOO [5]53315NBTM Groom (Longwood)
3KID FAMECHON [5]12634NBTJ Fothergill (Heathcote)
4SHIFTY JACK [5]1768624.11(2)A King (Sulky)
5HOOK HIM IN [5]77575NBTS Donlon (Burnbank)
6SON OF SASSI [5]47858NBTJ Formosa (Heathcote)
7MAHOGANY DIAMOND [5]2674124.34(2)K Quinn (Cundare)
8ORIENTAL LORD [5]7146224.27(8)R Clark (Toolleen)
9ALL INN JACK [5]Res.82786NBTT Duncan (Harston)
10FLASHY ARROW [5]Res.35464NBTD Gehan (Stawell)
Race No. 8Chasers Function Centre5:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HEZ GOT NITRO [5]44825NBTK Eyles (Murchison)
2LEMON PATCHWORK [5]55688NBTG Bromley (Bendigo)
3OLIVE’S GIFT [5]8668528.29(8)J Torr (Myers Flat)
4MY NAME’S DEBBIE [5]4652228.29(1)D Burkett (Girgarre)
5VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]4586428.48(7)W Donlon (Burnbank)
6FIERY FOX [5]66436NBTA King (Sulky)
7TOP END BILL [5]63534FSTDP Carter (Horsham)
8TURBINE [5]63273NBTJ Torr (Myers Flat)
9SPEED CHILL [5]Res.4475628.41(2)A King (Sulky)
10LEAD INTO DEMISE [5]Res.6626428.22(8)R Clark (Toolleen)
Race No. 9Southern Cross Ten6:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PETE’S TIIMEY [7]1642524.41(7)P Dunlevey (Cohuna)
2ALL INN TOGETHER [7]5446524.50(2)T Duncan (Harston)
3BIG BLUE CHIC [7]5778324.87(2)C Glen (Tennyson)
4NERO JOE (NSW)[7]2616224.47(5)B King (Mincha)
5BLASTER MASTER [7]8563524.45(6)R Greig (Nathalia)
6MINNIE JAY [7]47348NBTD Jarvis (Westmeadows)
7LYNLAW MIDNITE [7]51324.40(6)G Paull (Faraday)
8INHOUSE MANDY [7]648124.46(7)R Clark (Toolleen)
9POWER SENSATION [7]Res.138524.35(1)R Clark (Toolleen)
10KITTY HAWKE [7]Res.14577NBTR Ellis (Heathcote)
Race No. 10Spudregis.com.au6:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOTLIPS MATILDA [7]56436NBTB Stephens (Tooborac)
2GIRL ABOUT TOWN [7]63844FSHC Grenfell (Avalon)
3MAGIC COURT [7]66486NBTA Mooney (Amherst)
4SODIDEE [7]3272624.57(4)A Rocke (Merrigum)
5DAPTO DAN [7]21338NBTD Geyer (Moolap)
6WINNELLIE [7]86667NBTW Donlon (Burnbank)
7SHE’S DEE ROCKET [7]6175624.15(3)M Chilcott (Heathcote)
8BENDTASTIC (NSW)[7]2156424.62(2)G Bromley (Bendigo)
9WISE ARCHER (WA)[7]Res.61635NBTH Baxter (Murtoa)
10WINDSOR PRIZE [7]Res.65236NBTB Seymour (Woodvale)
Race No. 11Bendigo Advertiser6:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STRESSFUL [6]45418NBTK Ward (Mount Moriac)
2TAIL PIPE [6]34551FSHS Ferguson (Avalon)
3SLIPAWAY ROBBIE [6]1324324.40(6)K Quinn (Cundare)
4DARK TANTRA [6]6373424.35(1)S Thomas (Sandon)
5MARMISH [6]36576NBTK Lingard (Kilmore)
6UNO FRANKIE [6]5667724.43(8)P Patterson (Bet Bet)
7MAGIC SHUFFLE (NSW)[6]58854NBTD Long (Eaglehawk)
8COOL SPRINGS (NSW)[6]6332324.24(2)B Brown (Axedale)
9REDFERN [6]Res.57655NBTM Mason (Congupna)
10IRON SIDE [6]Res.5274424.64(2)S Donlon (Burnbank)
Race No. 12Goldfields Catering7:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WISE HARRY [5]5626524.27(8)T Fernandes (Tragowel)
2PATCHIE ANCHOR [5]8131PNBTK Ward (Mount Moriac)
3BARONESS TIFFIE [5]3716424.16(1)A King (Sulky)
4COURT GIFT [5]6342524.49(2)A Mooney (Amherst)
5GO LAKERS GO [5]4567724.61(8)P Patterson (Bet Bet)
6MISS GEORGIA MAY [5]11815NBTP Frost (Heathcote)
7CLARETOWN LOUISE [5]3718324.49(8)P Griffen (Claretown)
8MANX PHAROS (SA)[5]6827624.47(2)R Hodgson (Axedale)
9CLASS AIRE [5]Res.4281824.29(7)B King (Mincha)
10SPEED CHILL [5]Res.44756NBTA King (Sulky)