Monday, 22 September 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne (Q) – Monday, 22 September 2014

Race No. 1Ht 16:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1FULTON’S FAULT [M]FSHD Furey (Devon Meadows)
2GRUMPY ANTIQUE [M]7NBTD Ryan (Boronia)
4GOOD JUDGE BUDDY [M]66FFSHC Johannsen (Devon Meadows)
6ROGUE RAIDER [M]666FSHD Selleck (Tooradin)
8ROXYTRON [M]FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 2Ht 26:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1AKINA LEGEND [M]647NBTP Rowley (Denison)
2CYCLONE RUSTY [M]FSHB Selleck (Tooradin)
4TRAVLOULIZA [M]78873NBTC Morris (Bayswater North)
6HAVE A TINNIE [M]64355NBTM Justice (Five Ways)
8SHAWSHANK [M]786FSHJ Carr (Devon Meadows)
Race No. 3Ht 36:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1WAVE ACTION [M]53567NBTG Graham (Woodleigh)
2REALITY GHOST [M]658NBTM Tharle (Cranbourne)
4DANCE A TRON [M]2FSHK Hodges (Garfield)
6ATROMEETE [M]58763NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
8JUNCTION EAGLE (NSW)[M]6486NBTC Mizzi (Cranbourne)
Race No. 4Ht 46:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1LORD GEORGE [M]37747NBTJ Brown (Nyora)
2ZATMINE [M]FSHK Mccann (Rosebud West)
4FREE AND CLEAR [M]74NBTJ Carr (Devon Meadows)
5ROMANTIC STAR [M]45FSTDF Vassallo (Doveton)
7CHAMPAGNE BELLE [M]35424NBTC Morris (Bayswater North)
8ZOU ZOU NEE [M]88724NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
Race No. 5Ht 56:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DIGGINS [M]74FSHT Churchill (Allambee)
2QUEEN HERA [M]72763NBTN Karakasidis (Clayton)
4GALLOPING TEDDY [M]FSHR Conway (Bunyip)
5MISS MARGOT [M]T4FSTDJ Brown (Nyora)
7ISLA ROSE [M]FSHM Tocknell (Rosebud)
8ALWAYS ABOUT ME [M]5FSHC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 6Ht 66:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ANDY JAY [M]FSHD Jones (Devon Meadows)
2GALLOPING MICH [M]76554NBTR Conway (Bunyip)
4PACIFIC MISS [M]33754NBTF Bickerton (Pearcedale)
5MOHAWK MAKO [M]365FSHB Moles (Allambee Reserve)
7BERNMAR PAULINE [M]57376NBTP Borradale (Rosedale)
8ALL JAZZED UP [M]FSHD Furey (Devon Meadows)
Race No. 7Ht 76:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1LILLY’S HAND [M]85866NBTD Dean (Nyora)
2HE’S PANICKEN [M]FSHM Tocknell (Rosebud)
4HOLD ON NITRO [M]47558NBTP Dedes (Devon Meadows)
5OUR MISS PENNY [M]5NBTJ Imlach (Pearcedale)
7FLAUNTING IT [M]FSHD Furey (Devon Meadows)
8GALLOPING HOPE [M]FSHR Conway (Bunyip)
Race No. 8Ht 16:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ATLANTIC STORM [M]76278NBTD Evans (Drouin)
2BARRY BEACH [M]4FSHP Spiteri (Morwell)
4DYNAMIC DOZER [M]FSHW Backhoy (Skye)
6CLOUDY SKY [M]35765NBTT Churchill (Allambee)
8GINSUE [M]4638FNBTD Jones (Devon Meadows)
Race No. 9Ht 26:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1THAT’S NICK [M]53688FSHS Larizza (Tullamarine)
2BRINDLE MIST [M]FSHL Cunningham (Pakenham)
4BLACK EYED PAPA [M]36788NBTM Jones (Chelsea Heights)
6SIMPLY MAYBE [M]216518.20(Q)(4)G Paez (Athlone)
8MISSY MISS (NSW)[M]FSHD Dawson (Crossover)
Race No. 10Ht 36:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BUBBLE GIRL [M]5FSHR Conway (Bunyip)
2QUICK RELEASE [M]45367NBTD Evans (Drouin)
4IL SIGNO (NSW)[M]4FSHJ Forrest (Rosedale)
6THRUPENNY BIT [M]FSHJ Carr (Devon Meadows)
8LUCKY LIAM [M]131418.01(Q)(2)S Mckay (Denison)
Race No. 11Ht 46:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1NOT RICH YET [M]5FSTDJ Carr (Devon Meadows)
2BLACK FAIRY [M]FSHL Cunningham (Pakenham)
4JOE HANDSON [M]FSHT Jones (Devon Meadows)
6SHINING DOZER [M]3FSHW Backhoy (Skye)
8PENNY TEEPEE [M]FSHP Cullie (Rushworth)
Race No. 12Ht 56:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MISS JOCEE MAC [M]7FSHJ Mcfarlane (Hillside)
2MY MUM MARIE [M]5674618.59(Q)(5)S Elmes (Dollar)
4ENCHANTED LASS [M]FSHF Alister (Cranbourne South)
6NIGHT PHANTOM [M]FSHB Selleck (Tooradin)
8MR. REALITY [M]8FSHM Tharle (Cranbourne)
Race No. 13Ht 66:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BELLAGAMBO [M]FSHS Long (Pakenham)
2HIGH END DOUGH [M]66586NBTD Jones (Devon Meadows)
4ANOTEROS [M]44NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
6NEED’S LUCK (NSW)[M]3643618.49(Q)(2)G Graham (Woodleigh)
8MYSTIQUE [M]FSHA Wood (Nambrok)
Race No. 14Ht 76:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1RAVENWOOD [M]FSHA Wood (Nambrok)
2MAYBE NINJA [M]2662718.37(Q)(8)G Paez (Athlone)
4ZELEMAR ZING [M]5FSHR Crawford (Pearcedale)
6PENNY FARTHING [M]5FSTDJ Carr (Devon Meadows)
8ARISTOS [M]47T34NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
Race No. 15Ht 86:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ROZEHILL IMPACT [M]FSHJ Forrest (Rosedale)
2JAI ALAI [M]FSHC Johannsen (Devon Meadows)
4DARCON BELLE [M]FSHR Conway (Bunyip)
6SQUIZZY ARCADE [M]57675FSHC Paez (Athlone)
8GO GO DANNI [M]25727FSHD Dawson (Crossover)
Race No. 16Ht 96:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BOOKWORM [M]FSHJ Condon (Devon Meadows)
2SON TANTRA [M]34875NBTJ Perkins (Romsey)
4WILDCARD LAD [M]3712518.07(Q)(6)J Imlach (Pearcedale)
6TALKING TO YOU (QLD)[M]2FSHG Mclachlan (Cranbourne East)
8WON WRON FLYER [M]4FSHP Spiteri (Morwell)
Race No. 17Ht 106:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET PLUM [M]FSHV Mihalache (Altona Meadows)
2TROY’S VERDICT [M]57733NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
4ASHCINDER (NSW)[M]33NBTJ Absalom (Lang Lang)
6CROWDZA ROARING [M]3747618.43(Q)(6)R Boehm (Dollar)
8DUBLIN DEE [M]75366NBTD Dawson (Crossover)
Race No. 18Ht 116:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1TINA LEE (NSW)[M]FSHA Galea (Sunshine North)
2RENEE BOUCHEAU [M]FSHW Craig (Koo Wee Rup)
4ELITE KIP [M]6175518.20(Q)(6)S Kipirtidis (Cranbourne South)
6STADIUM DANCER [M]1235718.34(Q)(1)A Gringhuis (Ripplebrook)
8BAINES PARK [M]72465FSHD Dawson (Crossover)
Race No. 19Ht 126:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SALMA [M]5FSHJ Harrington (Alberton)
2COLLEKKI [M]53NBTF Bickerton (Pearcedale)
4GALLOPING GEM [M]27476NBTR Conway (Bunyip)
6MAKE THAT CALL [M]64542FSTDG Bartlett (Tenby Point)
8MENDULLIQUIN ACE (NSW)[M]FSHS Quinlan (Rushworth)
Race No. 20Ht 136:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK OPS [M]37645NBTS Cunningham (Lance Creek)
2BUCKLE UP VICKI (TAS)[M]27278FSHT Burns (Koo Wee Rup)
4PARLAMO [M]44FSHM Ryan (Boronia)
6AERODE [M]44NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
8PUZZLE AND ME [M]55376NBTD Dawson (Crossover)