Sunday, 22 March 2015

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Sunday, 22 March 2015

Race No. 1Berwick Family Butchers6:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TOP LOAD (NSW)[M]1731.52(Q)(2)J Absalom (Lang Lang)
2EVELISA [M]88756NBTA Marum (Anakie)
3IN CANADA [M]66362NBTS Jack (Dalmore)
4BILLIE BLUE GIRL [M]63477NBTL Harris (Somerville)
5EARLY VIOLET [M]35776NBTO Fraser (Devon Meadows)
6AUNTY PUNCHY [M]554FSTDS Eustace (Athlone)
7KILTY MAN [M]48743FSHK Ward (Mount Moriac)
8ELITE RUNNER [M]27534NBTG Tuck (Pakenham)
9KIMANATOR [M]Res.55376NBTM Trapani (Greenvale)
Race No. 2Virbac Animal Health6:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S PICK [M]48FSHN Carthew (Newcomb)
2COSMIC DOLLY (SA)[M]82654FSHL Fulford (Nuntin)
3DELVIN FLASH [M]77638NBTO Fraser (Devon Meadows)
4RIVERDALE ELLIE [M]27745NBTI Green (Little River)
5CHIEF RED CLOUD [M]64262NBTS Combridge (Junction Village)
6TENDER FUSILEER (TAS)[M]2FFSHG Graham (Woodleigh)
7PEROXIDE BOB [M]42435NBTS Eustace (Athlone)
8TARYN [M]66655NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9KIMANATOR [M]Res.55376NBTM Trapani (Greenvale)
Race No. 3Murphy’s Greyhound Complex6:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLUEHAWK SUN [M]42F61FSHC Mizzi (Cranbourne)
2LIL’ MISS PLEB [M]43NBTR Boehm (Nilma Nth)
3JODIELS [M]822NBTB Sands (Narre Warren)
4BABY’S RATTLE [M]84524FSTDD Cortese (Hampton Park)
5BUCKLE UP VICKI (TAS)[M]34626NBTT Burns (Koo Wee Rup)
6MY MATES WIFE [M]65FSHF Tasca (Greenvale)
7ONE STORMY NIGHT [M]7618318.08(Q)(4)Y Andrews (Cranbourne North)
8ISLA ROSE [M]5171217.95(Q)(8)S Mckay (Denison)
9SIMPLY MAYBE [M]Res.3527418.20(Q)(4)G Paez (Athlone)
10ENCHANTED LASS [M]Res.156517.85(Q)(4)F Alister (Cranbourne South)
Race No. 4Dandenong’s Cheapest Cars7:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CALIFORNA LEVO [M]82FSHG Dalton (Hazelwood North)
2ABNORMAL [M]3482FSHA Terry (Cranbourne South)
3STADIUM DANCER [M]3352818.34(Q)(1)A Gringhuis (Ripplebrook)
4DON’S LICKER [M]35FSHK Ward (Mount Moriac)
5LITTLE FERRET [M]62452FSHN Gieschen (Maffra)
6ARVO’S STEVA [M]66245FSHG Arvanitis (Nyora)
7QUEEN ELSA [M]46633NBTM Hehir (Viewbank)
8ELECTRONA LASS [M]58633NBTM Fulton (Devon Meadows)
9KUDAH LADY (WA)[M]Res.86448FSHG Campbell (Anakie)
10SANTA’S HOPE [M]Res.7T778FSTDM Cortese (Hampton Park)
Race No. 5Action Packed Images7:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHUFFLING SEBBA [7]3446731.36(4)G Saunders (Somerville)
2HONEYCOMB SMOOTH [7]1552631.16(1)O Fraser (Devon Meadows)
3WENTWORTH BEA [7]63471FSHC Watson (Cranbourne West)
4WAVE ACTION [7]3766530.83(2)G Graham (Woodleigh)
5CLAREMORRIS [7]43656FSHS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
6IMA GOODIN (TAS)[7]87887NBTR Cameron (Cranbourne)
7ZATMINE [7]3372531.54(Q)(2)K Mccann (Rosebud West)
8MOON AND BACK [7]4776830.60(1)N Wakefield (Cranbourne)
9ST. VICTORY [7]Res.24534NBTC Goodman (Cranbourne)
10PIPELINE RUMOUR (NSW)[7]Res.12746NBTA Connell (Corinella)
Race No. 6Waverley Event & Party Hire7:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MADAME BLACK [6]68755FSTDM Trapani (Greenvale)
2UNCLE ANT [6]6784630.68(6)P Rowley (Denison)
3PHOTO BOMBER (QLD)[6]33875FSTDC Kas (Lynbrook)
4BUCKLE UP AXEL (TAS)[6]43467NBTN Lund (Longwarry)
6MISS MINTA [6]2286430.64(5)T Curtain (Cranbourne South)
7DON’S BULLET [6]87656NBTK Ward (Mount Moriac)
8MARLY GIRL [6]61361NBTN Lund (Longwarry)
Race No. 7Top Cat Video8:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IN A DAZE [5]2214217.83(4)N Lund (Longwarry)
2FUN TIME ALLY (QLD)[5]63866NBTD Chapman (Coburg North)
3ABSINTH SHOT [5]46F7TNBTL Fulford (Nuntin)
4BUCKLE UP LARA (TAS)[5]4658517.88(8)T Burns (Koo Wee Rup)
5CLASSY CAPRI [5]7F16818.21(8)R Boehm (Nilma Nth)
6OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]3325617.82(1)P Pollutro (Morwell)
7ARVO’S ROCCO [5]57246NBTK Arvanitis (Nyora)
8TSUNAMI JOE [5]66388NBTD Williamson (Moe)
9LEDARO DASH [5]Res.5888817.71(2)C Callaway (Somerville)
10TORNADO ANGEL (NSW)[5]Res.2773717.80(5)K Lloyd (Anakie)
Race No. 8Ram Security8:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SWANS TWELVE [5]7845530.03(3)C Johannsen (Devon Meadows)
2SAN TAN TROUT [5]61588FSHB Whitford (Longford)
3PRECIOUS PINK [5]5774530.53(6)H Colpoys (Bass)
4SURVIVOR SAL [5]4686730.64(7)T Cortese (Hampton Park)
5BRANDON’S WAY [5]87583NBTT Jones (Devon Meadows)
6KAITOKE DIAMOND [5]8778230.56(8)B Iredale (Pearcedale)
7HE THROWS BOMBS (NSW)[5]16777NBTC Treherne (Lara)
8BLACK SELANDRA [5]52546NBTG Tatti (Devon Meadows)
9KALLARA GEM [5]Res.31857FSHS Colpoys (Warneet)
10DE SHI VON [5]Res.8858630.86(1)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 9Winning Post Supplies9:01 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLE ‘EM [7]63825NBTL Mitchell (Lara)
2BUCKLE UP NIKKI (TAS)[7]78755FSTDK Iles (Longwarry)
3MIDNIGHT MYTH [7]133FSHJ Gorgioski (Narre Warren)
4MOHAWK MAKO [7]37776NBTB Moles (Allambee Reserve)
5OMEGA CLOVER [7]47483FSHD Curtain (Longwarry)
6ON FLYER [7]3438518.17(1)C Mason (Neerim South)
7COLLEKKI [7]7735318.21(Q)(2)F Bickerton (Pearcedale)
8GALLOPING GEM [7]41332NBTM Lloyd (Anakie)
9MR. CRUMPET [7]Res.38866NBTC Haas (Endeavour Hills)
10COUNTERFEITER (NSW)[7]Res.18664FSHC Treherne (Lara)
Race No. 10Browns Sawdust & Shavings9:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIGINAL HUSTLER [6]47878FSHL Mitchell (Lara)
2LACKA DETAIL [6]66545FSTDK Mitchell (Lara)
3POLAR BEE [6]38778NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
4WHERE’S MILLY [6]5387718.08(8)J Gieschen (Valencia Creek)
5FAWN KARA [6]7685318.21(1)J Reddoch (Healesville)
6FUTURIST (QLD)[6]61185NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
7RED FLYNN (QLD)[6]3747118.22(3)E Mccormack (Burwood East)
8TEKKI TWIST [6]48428NBTJ Imlach (Pearcedale)
Race No. 11Meticulous Lodge9:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S LEGEND [5]37F42NBTN Carthew (Newcomb)
2ROAD TRIP BLUES [5]6625818.13(1)L Mitchell (Lara)
3PARAMOUNT ARROW [5]46743NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
4NORTHERN EMMA [5]36445NBTI Dann (Whitelaw)
5BETTY ARMAGH [5]65665NBTC Kas (Lynbrook)
6DIAMOND HUSTLER [5]64887FSHL Mitchell (Lara)
7WILDCARD LAD [5]4147617.92(2)J Imlach (Pearcedale)
8OSCAR’S CHAMP [5]7751317.83(4)L Bottom (Drouin South)
9PHIL MIESKI [5]Res.33148FSTDV Gay (Hastings)
10BUCKLE UP LOUIS (TAS)[5]Res.25567NBTT Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 12Kingston Trophies10:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOZER LAD [5]55523FSHJ Reddoch (Healesville)
2DREAMING ANNIE [5]76467NBTP Cusack (Mount Cottrell)
3STYLISH DANCER [5]87347FSHC Spiteri (Morwell)
4VAN GHOSTING [5]6615F18.20(Q)(1)G Sneyders (Nilma North)
5BOSS HUSTLER [5]6588TFSHL Mitchell (Lara)
6WON WRON FLYER [5]7738418.09(8)P Pollutro (Morwell)
7FEEN DISH [5]22242NBTF Alister (Cranbourne South)
8PURPLE FLYNN [5]1687517.82(3)P Burns (Koo Wee Rup)
9KALLARA TIPENE [5]Res.1175618.14(Q)(1)S Colpoys (Warneet)
10BUCKLE UP ANGUS (TAS)[5]Res.4354617.85(Q)(1)P Burns (Koo Wee Rup)