Thursday 1st April 2010

Cranbourne – Thursday 1st April 2010

Race No. 1Karingal Hub Tab07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1STACK’S SISTER23618P C Anderton (Devon Meadows)

2DOLLY’S HAND51125D Dean (Nyora)

3WAHWEE75871E Gemci (Pearcedale)

4OUR RHINO MAN4F272M Chilcott (Iona)

5WOMBY JET73763G Carter (Devon Meadows)

6NOAH BALE21144G J Bate (Lara)

7NALINGA LAD21143D N Mcdonald (Cranbourne)

8SPECIAL COLOUR33623J F Reynolds (Pearcedale)

Race No. 2Robbo’s Pet Barn07:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1GREYSYND THUNDER72737P C Anderton (Devon Meadows)

2GATHERING STORM61141A Langton (Anakie)

3DANCE FLOOR DIVA31553R D Crawford (Pearcedale)

4MEL21852O R Fraser (Devon Meadows)

5WEDNESDAY BEERS56132D Murray (Napoleons)

6LIVIO BALE25767A L Dailly (Anakie)

7SHEAR PANIC51132J Galea (Tarneit)

8SEAN O’MALLEY38245D I Burnett (Drysdale)

Race No. 3Greater Dandenong Ht107:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 699 Metres at Cranbourne Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1WADELOCK TIGER53134M J Clohesy (Stratford)

2BERNIE BEETROOT12361D I Burnett (Drysdale)

3EXTREME INSTINCT31442D Murray (Napoleons)

4GUACAMOLE41515D N Mcdonald (Cranbourne)

5BATNAP67742A Karabitsakos (Keysborough)

6BEST OF TIMES45533C J Dalton (Nth Croydon)

713444A L Dailly (Anakie)

8JOIN THE QUEUE24335A L Dailly (Anakie)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Greater Dandenong Ht208:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 699 Metres at Cranbourne Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1ALLEN ULRICK33346A L Dailly (Anakie)

2GALACTIC DIAMOND43254B J Iredale (Frankston)

3PICCOLO BOY24563T Cortese (Hampton Park)

4US FIVE57616W A Vassallo (Devon Meadows)

5EBONY DEVIL42315M A Chalker (Gordon)

6BLACK HYDE11411T K Auld (Tatura)

7JERSEY BALE47471G J Bate (Lara)

8WHY NOT JESSY3413W Mannix (Clyde)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Tommy’s Bucks Night08:28PM (VICtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1NED’S PEDRO33322D N Mcdonald (Cranbourne)

2MOPAR BALE36412A L Dailly (Anakie)

3SHUNTED23251D I Burnett (Drysdale)

4BUSH KNIGHT23134A Langton (Anakie)

5ADMIRAL BALEF1361G J Bate (Lara)

6ALLEN ZANDER14435A L Dailly (Anakie)

7BRONTE’S CHAT82633B A Bravo (Lovely Banks)

8COOPER BALE37452G J Bate (Lara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6 Final08:51PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 520 Metres at Cranbourne Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1GEORGIE’S HAND24241D Dean (Nyora)

2GEISHA BALE14611G J Bate (Lara)

3RADLEY BALE15121G J Bate (Lara)

4PURE CITY35222C J Johannsen (Devon Meadows)

611541J Westerlo (Clyde)

7COVER UP42222T Vass (Nyora)

8RANDOM ENCOUNTER81842D J Saunders (Sommerville)

9TEN BANDANNAS (5)22153G M Rounds (Tooradin)

Race No. 7Top Cat Video09:12PM (VICtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1COLD ALCATRAZ36754M R Patching (Langwarrin)

2RACK IT UP36356P J Hartley (Boronia)

3MR. NIGEL83848C J Fulton (Koo-Wee-Rup)

4WHERE’S WOMBY712F4K G Greenough (Pearcedale)

5POWER FULL41265J Reid (Nottinghill)

6MISS FLUFFY32212C J Johannsen (Devon Meadows)

7SIZZLIN’ SUZY83184C R (Tynong)

8ANOTHER INNINGS42234J R Britton (Anakie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Ram Security09:35PM (VICtime)
Free For All event over 520 Metres at Cranbourne Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1NELLY BALE27575A L Dailly (Anakie)

2ARVO’S FLORENCE57124T E Burns (Kooweerup)

3PRINCE FUSER23721K P Smyth (Lang Lang)

5T4542G J Bate (Lara)

6KILRUSH22286E D Whelan (Ascot Vale)

7VINTAGE OCTANE76528D N Mcdonald (Cranbourne)

8FIRE MISS1F511K R Chalker (Pearcedale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Trios Tabaret09:57PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1BUDDY ROSE61414J Chignell (Rosedale)

2METALLIC BLACK76178C R Haas (Tynong)

3ENGINE71711E Gemci (Pearcedale)

4NAPOLEON TIGER16113T K Auld (Tatura)

5CARNEL FLAME2F212K R Chalker (Pearcedale)

6GIGIT42624N P Boyd (Pearcedale)

7BLACK BUST53315R D Conway (Bunyip)

8ARTIC DOMAIN28735J D Carr (Pearcedale)

Race No. 10Solo10:21PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1NAPALM BALE35143A L Dailly (Anakie)

2ARNALDA BALE43241G J Bate (Lara)

3SUPER ED23734C S Siekman (Denison)

4UNLOCK THE CODE33523B Kinder (Girgarre)

5PURE SHIRAZ46631E Mccormack (East Burwood)

6RYKER BALE61531A L Dailly (Anakie)

7FOREX TRADER13327C J Fulton (Koo-Wee-Rup)

8PROVEN PEPPER14157W A Vassallo (Devon Meadows)

Race No. 11Peninsula Dry Cleaners10:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BETTY’S COLOUR17334J F Reynolds (Pearcedale)

2UNO THE DREAM34225D Brown (Officer)

3WHERE’S BULL28433P C Anderton (Devon Meadows)

4KYMUDEN3321W A Vassallo (Devon Meadows)

6MRAKOV22834F E Alister (Cranbourne Sth)

7WESTALL BOY153J M Karamatic (Lara)

8PEPE’S COLOUR3183J G Reynolds (Pearcedale)

9MIDORI MAI TAI (5)12455M J Riley (Langwarrin)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments