Wednesday, 11 June 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 11 June 2014

Race No. 1Feed Barn Open Day 13/6 Ht16:47 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STARZAR GOLD [M]FSHN King (Pearcedale)
2BLONDE LILLY [M]23253NBTW Read (Devon Meadows)
3NELIEL BALE (NSW)[M]4FSHJ Hunt (Avalon)
4PACIFIC MISS [M]132FSTDF Bickerton (Pearcedale)
5CRASH SANDY [M]232FSHD Wheeler (Cranbourne)
6ZOU ZOU NEE [M]83543NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
7CALAMITY ROSE [M]7FSHG Bennett (Devon Meadows)
8HYPOLICY [M]2NBTP Smith (Pascoe Vale South)
9POLLY BALE (NSW)[M]Res.86FSHA Dailly (Anakie)
10GWEN ALLEN (NSW)[M]Res.76FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 2Rapidvite – Vite Amino – Gb Q.final7:08 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 520 metres at Cranbourne Of $2,160 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $440 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ANNABOW [M]199.90(Q)(2)P Terry (Pakenham)
2GO FOR DADDY [M]2345131.21(Q)(7)D Connor (Cranbourne)
3CHASIN MIKADO [M]582NBTP Jones (Hoddles Creek)
4TEKKI CHINA [M]130.91(Q)(6)D Crawford (Pearcedale)
5IMA RIVER BOY [M]130.90(Q)(1)D Saunders (Somerville)
6CUSTOM CLASSIC [M]45130.85(Q)(1)K Smyth (Lang Lang)
7HAVE A TINNIE [M]52722NBTM Justice (Five Ways)
8MATTY KEEPING (NSW)[M]131.05(Q)(5)J Cottrell (Langwarrin)
9HYPOLICY [M]Res.2NBTP Smith (Pascoe Vale South)
10EMMETT RYKER [M]Res.6184230.99(Q)(2)N Boyd (Pearcedale)
Race No. 3Rapidvite – Energize – Er Q.final7:28 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 311 metres at Cranbourne Of $2,160 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $440 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1EASY BABY [M]7117.85(Q)(8)P Galea (Rosedale)
2CHELABELLA [M]118.11(Q)(6)R Massina (Golden Square)
3CHEDA ROAD CHAMP [M]118.09(Q)(8)S Nicholson (Reservoir)
4MINNIE WHIRL [M]27118.09(Q)(7)E Hamilton (Berwick)
5SOARING ANGEL [M]8785117.98(Q)(1)G Scott-smith (Pakenham South)
6BINGO THEORY [M]117.96(Q)(2)J Barbara (Exford)
7BELLE BURST [M]118.02(Q)(2)K Pitt (Devon Meadows)
8BUCKLE UP ANGUS (TAS)[M]8566117.85(Q)(1)T Burns (Koo Wee Rup)
9TOORADALE [M]Res.6818118.13(Q)(8)M Justice (Five Ways)
10WILDCARD LAD [M]Res.118.16(Q)(7)B Dewan (Edithvale)
Race No. 4Onestopfeedbarn.com.au Ht27:48 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BRANDEEN JADE [M]4NBTP Terry (Warragul)
2TANGIBLE [M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3COSMIC LAMP [M]FSHG Sneyders (Nilma North)
4BLAZING ROCKET [M]73835NBTB Selleck (Tooradin)
5LISSA BREEN [M]3FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6ARISIA BALE (NSW)[M]75437FSHJ Hunt (Avalon)
7LILLY’S HAND [M]56533NBTD Dean (Nyora)
8DYNA NICO (NSW)[M]828FSHA Dailly (Anakie)
9LOVELY NIGELLA [M]Res.85FSTDJ Brown (Nyora)
10PHOTON JEWEL [M]Res.F47NBTG Joske (Jeeralang Junction)
Race No. 5Virbac Feed Barn Gdr8:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 699 metres at Cranbourne Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1TYRA GISELLE (NSW)[5]75312FSTDT Chatwin (Johnsonville)
2PERFECT TESS [4]1332142.09(5)D Dooley (Maffra)
3KONDARI (NSW)[5]13135NBTD Ireland (Knowsley)
4DAINTREE DYNASTY [5]36452FSTDG Joske (Jeeralang Junction)
5CORAL [4]1641641.59(1)A Scott (Knowsley)
6AGENT ACE (NSW)[5]31655FSTDK Pitt (Devon Meadows)
7FACHOONG (NSW)[5]15721NBTA Jackson (Pearcedale)
8ATLAS GENIUS (SA)[5]13281FSTDB Divirgilio (Devon Meadows)
9POPPA SLAZ [5]Res.67664NBTC Mizzi (Cranbourne)
Race No. 6Peninsula Dry Cleaners Final (gobis)8:28 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 520 metres at Cranbourne Of $4,580 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $720 3rd: $360 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY ROCKET [4]3187130.40(8)K Leek (Devon Meadows)
2COOL MIKADO [5]7225230.97(8)M Barber (Hoddles Creek)
3PLAYING TOUGH [5]11652NBTI Clarke (Frankston South)
4LENA ALLEN (NSW)[5]1342130.61(3)M Delbridge (Balliang)
5BURNLEY FOX [4]2557130.59(4)M Schmidt (Devon Meadows)
6STRANGE WISH (NSW)[4]1451130.68(1)D Saunders (Somerville)
7ALL ONE SIZE (QLD)[4]4F31130.50(4)R Camilleri (Lara)
8ECHELONIC ACTION [5]5311130.73(8)R Camilleri (Lara)
9DEMON BOMBER [5]Res.6243230.63(1)J Carr (Pearcedale)
10SPYWARE [5]Res.18362NBTA Courts (Lara)
Race No. 7Kohnkes Feed Barn8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BOLAR BLADE [4]2821130.50(1)D Jones (Devon Meadows)
2REX BEST [4]1425630.78(7)T Jones (Devon Meadows)
3JOEY VALDEZ [4]3112130.30(6)B Divirgilio (Devon Meadows)
4OSCURA (QLD)[5]2313129.74(4)P Anderton (Devon Meadows)
5ALLEN HODNEY (NSW)[5]37513NBTJ Hunt (Avalon)
6SWANS TWELVE [5]6433F30.03(3)C Johannsen (Devon Meadows)
7ABIT COOLER (QLD)[4]3454630.62(6)G Mclachlan (Cranbourne East)
8DYNA EVY (NSW)[5]35417NBTJ Hunt (Avalon)
9ROZEHILL LISA [5]Res.36715FSHJ Forrest (Rosedale)
10CROWBAR [5]Res.38765NBTA Courts (Lara)
Race No. 8Box 1 Gold Feed Barn (gobis)9:08 PM (VIC time)
Special Event event over 520 metres at Cranbourne Of $4,580 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $720 3rd: $360 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ARISING [2]3332230.26(1)D Knocker (Langwarrin)
2CHEEKY HAND [4]7813830.11(6)D Dean (Nyora)
3ZIPPING MAKKA (NSW)[3]5534830.41(5)J Delaroche (Cranbourne North)
4WEALTHY SCHOONER [3]8168730.17(1)C Johannsen (Devon Meadows)
5HELLO GOOD BYE [3]2473330.14(8)P Galea (Rosedale)
6SURF MAIL [1]3711329.67(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
7FIRST DAN [4]6327630.60(3)G Nicoll (Botanic Ridge)
8BANJO BOY [2]5113429.98(7)K Virtue (Tooradin)
Race No. 9Ranvet Feed Barn9:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY ELECTRIC [5]22626NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2SAY GOODNIGHT [5]26846NBTJ Roberts (Devon Meadows)
3WHISPER ALLEN (NSW)[5]21FSHA Dailly (Anakie)
4JUNIOR CHAVEZ [5]82713NBTL Smith (Devon Meadows)
5DEWANA JET [5]5122730.60(7)B Dewan (Edithvale)
6DYNA REVY (NSW)[5]44122FSHJ Hunt (Avalon)
7MCAVANEY [5]17154NBTS Lithgow (Devon Meadows)
8DUBSY RUSSELL [5]44153FSHT Mitchell (Lara)
9URZU ALLEN (NSW)[5]Res.416FSHA Dailly (Anakie)
10FRED BEST [5]Res.37518NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 10Rapidvite – Blood Booster Q.final9:52 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 311 metres at Cranbourne Of $2,160 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $440 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1WILDCARD LAD [M]118.16(Q)(7)B Dewan (Edithvale)
2VAN GHOSTING [M]118.20(Q)(1)L Smith (Devon Meadows)
3TOORADALE [M]6818118.13(Q)(8)M Justice (Five Ways)
4DEWANA BONUS [M]118.21(Q)(8)M Dewan (Carrum Downs)
5CHOCO ROCCO [M]646P2NBTT O’donovan (Devon Meadows)
6UNITED CAUSEWAY [M]7118.28(Q)(6)N Pace (Exford)
7MAYBE NINJA [M]54118.37(Q)(8)C Paez (Athlone)
8BELJAY BELLE [M]118.26(Q)(8)A Scott (Pearcedale)
9SWEDISH HOUSE [M]Res.2NBTC Darmanin (Exford)
10COSMIC FI [M]Res.32NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 11Vetsearch Feed Barn10:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEDARO DASH [5]6114530.74(4)C Callaway (Somerville)
2SPYWARE [5]18362NBTA Courts (Lara)
3COURTESY [5]55246NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4DAVE CULPRIT [5]24236NBTA Marum (Devon Meadows)
5FORTUNA ALLEN (NSW)[5]22635NBTM Delbridge (Balliang)
6CETTE AWAY [5]32216FSHJ Hunt (Avalon)
7KALDEN BLANCO (WA)[5]21P86NBTB Keel (Devon Meadows)
8KNOCKIN’ MILO [5]14285NBTJ Jarkis (Lang Lang)
9PILBARA GOLD [5]Res.64625NBTJ Reddoch (Healesville)
10MADDIE GARI [5]Res.8P8T430.59(2)O Fraser (Devon Meadows)