Wednesday, 15 October 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 15 October 2014

Race No. 1El Galo Puppy Sprint Ht16:54 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 311 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TWISTEX [4]8128317.58(5)T Jones (Devon Meadows)
2COOL MAXINE [5]23484NBTW Majoor (Moe)
3DOZER TRON [4]5126317.70(1)W Backhoy (Skye)
4ARCHIBALD PRIZE [4]1752117.68(5)P Craig (Langwarrin)
5MULTI KING [4]2312117.63(7)B Gatt (Melton West)
6GEE CALLAN [4]7737217.71(2)R Colpoys (Bass)
7GRAND PUZZLE [5]83142NBTR Ashworth (Cowwarr)
8BASSYAPPA [5]65733NBTH Colpoys (Bass)
9WAKEUP WEDNESDAY [5]Res.32734NBTP Craig (Langwarrin)
10SMASHING SUCCESS [5]Res.32854NBTW Dawes (Moe South)
Race No. 2Karingal Hub Tab7:15 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 699 metres at Cranbourne Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1UNDER TAKER [5]34775FSTDL Repici (Hampton Park)
2ARDEKAY (NSW)[5]34674FSTDA Marum (Anakie)
3SOUL DANCER [5]2157FSHB Briffa (Coolaroo)
4MISS BO WICKED (NSW)[5]33663FSHD Geall (Lara)
5BLACK TILLY [5]75746NBTM Ferguson (Drouin)
6MATLIN’S TORNADO [5]83665NBTP Repici (Hampton Park)
7SEMJASE [5]83457NBTC Hayes (Mill Park)
8MADAME BLACK [5]57266NBTM Trapani (Greenvale)
9CHAMPAGNE BELLE [M]Res.43675FSTDC Morris (Bayswater North)
10ANDY JAY [M]Res.35FSTDD Jones (Devon Meadows)
Race No. 3El Galo Puppy Sprint Ht27:33 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 311 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLE GOLD [5]31213NBTR Ashworth (Cowwarr)
2VEETEE DYNAMITE (NSW)[4]1113217.82(7)W Duve (Denison)
3CHLOE’S HAND [3]4528117.59(3)D Dean (Nyora)
4NOAKI LYNX [5]14333NBTJ Reynolds (Pearcedale)
5JAI ALAI [4]11117.70(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6SANDY MONELLI [5]16242NBTD Prout (Stratford)
7DANYO’S SLAPPY [2]2611117.69(2)N Ryan (Devon Meadows)
8BRENDAN’S PUZZLE [5]31442NBTR Ashworth (Cowwarr)
9GO ZEPPA [5]Res.2576417.89(2)S Corrigan (Clyde)
10GOLDEN HAND [5]Res.5662418.26(3)D Dean (Nyora)
Race No. 4Ram Security Puppy Classic Ht17:49 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1WILLOWVALE FOX [5]5674231.03(4)A Flores (Yinnar South)
2UPSET BOY [4]1332230.17(7)J Hunt (Lara)
3HEKATE BELLE [5]56146FSHK Bravo (Lovely Banks)
4DISCO [3]1231630.31(5)C Johannsen (Devon Meadows)
5WADELOCK BILL [4]4273130.22(6)M Clohesy (Stratford)
6MEPUNGA HAYLEY [4]12545NBTJ Britton (Anakie)
7SAY GOODNIGHT [4]7536130.67(7)J Roberts (Devon Meadows)
8KO KO MIKADO [5]68615NBTP Jones (Hoddles Creek)
9CHEEZLE LIPS [5]Res.13858NBTA Marum (Anakie)
10KIRIA LASON [5]Res.4421430.62(3)L Karabitsakos (Oakleigh)
Race No. 5Ram Security Puppy Classic Ht28:07 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1JET MIKADO [5]87547FSTDP Jones (Hoddles Creek)
2TOP SECRET [5]23711FSHK Bravo (Lovely Banks)
3JUST WINS (NSW)[5]43232NBTM Busuttil (Kilmany)
4MIDNIGHT REIGN [4]1753830.59(6)M Marshall (Noble Park)
5MISS SOCIETY [5]6733830.01(2)J Imlach (Pearcedale)
6WEBLEC BELLE (SA)[5]17121NBTJ Britton (Anakie)
7ALPHA LEVA KEATO [5]F4846NBTR Keating (Longford)
8CONQUER FEAR [4]1234830.30(1)G Howell (Pearcedale)
9CHEEZLE LIPS [5]Res.13858NBTA Marum (Anakie)
10QUEEN HERA [5]Res.63341NBTN Karakasidis (Clayton)
Race No. 6Ram Security Puppy Classic Ht38:27 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LISSA BREEN [4]2131530.43(7)C Johannsen (Devon Meadows)
2WHERE’S GIGANTOR [5]22321FSHP Presutto (Devon Meadows)
3ELIZA BLANCHE (QLD)[3]3111130.19(4)D Mcdonald (Devon Meadows)
4BLUE RANGER [5]5434230.52(1)J Roberts (Devon Meadows)
5ZIPPING FELIX (NSW)[5]37611FSHP Dapiran (Northwood)
6BLURRED LINES [4]17121FSHK Bravo (Lovely Banks)
7AGENT JACK [4]4181630.13(8)D Hay (Maffra)
8SHATTERED ICE [5]44118NBTE Rinaldi (Lethbridge)
9CHEEZLE LIPS [5]Res.13858NBTA Marum (Anakie)
10KIRIA LASON [5]Res.4421430.62(3)L Karabitsakos (Oakleigh)
Race No. 7Ram Security Puppy Classic Ht48:47 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA RESULT [5]11811FSHB Dewan (Edithvale)
2OSCURA (QLD)[5]2517329.74(4)B Ennis (Lara)
3HOSTILE (QLD)[4]2155329.78(6)D Beasley (Footscray West)
4NIFTY NEVEELK [4]3431430.24(3)R Kleeven (Denison)
5CHASIN MIKADO [5]58523NBTP Jones (Hoddles Creek)
6ASSERTIVE BELLA [4]1416330.21(7)D Hirst (Devon Meadows)
7ICE TORONADO [5]16733NBTE Rinaldi (Lethbridge)
8BLONDE OASIS [5]15144FSHB Dapiran (Northwood)
9KIRIA LASON [5]Res.4421430.62(3)L Karabitsakos (Oakleigh)
10COSMIC JOHNO [5]Res.88166FSHR Moles (Neerim East)
Race No. 8Ram Security Puppy Classic Ht59:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LEMON PATCHWORK [5]42527NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
2MONEY COME BACK [5]31146NBTG Selkrig (Devon Meadows)
3AMERICAN MUSCLE (NSW)[5]42223FSHC Treherne (Lara)
4JOEY VALDEZ [4]1213230.30(6)B Divirgilio (Langwarrin)
5TEXAS TITAN (SA)[5]31341FSHJ Britton (Anakie)
6HESTON LODGE [5]31231NBTC Haigh (Crossover)
7DYNA OSTRANDER (NSW)[3]2573330.05(1)J Hunt (Lara)
8RONNIE’S ROCKET [5]1673330.34(8)R Wood (Warragul)
9QUEEN HERA [5]Res.63341NBTN Karakasidis (Clayton)
10COSMIC JOHNO [5]Res.88166FSHR Moles (Neerim East)
Race No. 9Ram Security Puppy Classic Ht69:25 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ALMANI BRUISER [5]81788NBTN Kosky (Hallam)
2ACCOMPLISHED [5]15114FSHP Presutto (Devon Meadows)
3ELEGANT ELLE [5]6165430.24(6)C Johannsen (Devon Meadows)
4DESTINI LOBO [4]3641630.22(8)E Rinaldi (Lethbridge)
5PAPPA GALLO [4]4812430.45(5)M Cortese (Hampton Park)
6LOUIE NEVEELK [3]4111530.18(4)R Kleeven (Denison)
7WIND WHISTLER [5]12246FSHA Langton (Anakie)
8SECRET SPELL [4]1111230.08(7)K Bravo (Lovely Banks)
9QUEEN HERA [5]Res.63341NBTN Karakasidis (Clayton)
10COSMIC JOHNO [5]Res.88166FSHR Moles (Neerim East)
Race No. 10Trios Sports Club9:47 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE LIDDELL [5]7536630.82(7)F Andrighetto (Lance Creek)
2SKY FIGHTER (NSW)[4]7237730.13(4)I Dann (Whitelaw)
3BUNGA BUNGA [4]1684230.20(1)J Greenough (Pearcedale)
4SALEGREY’S LATE [5]4368330.37(6)C Johannsen (Devon Meadows)
5LEDARO DASH [5]4616330.74(4)C Callaway (Somerville)
6WEALTHY SCHOONER [4]7484430.17(1)C Johannsen (Devon Meadows)
7JOSEE [4]6681730.29(1)L Hellmuth (Pearcedale)
8EXPLOSIVE ANGEL [4]2541530.63(5)M Brown (Loch)
9CHARLOTTE BELLE [5]Res.7874530.45(4)G Tatti (Devon Meadows)
Race No. 11Rapidvite10:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S JOY [5]43646FSTDG Arvanitis (Nyora)
2PODOLSKI [5]7F67730.76(2)A Anderson (Cranbourne)
3TIME DIMENSION [5]4166230.72(3)C Johannsen (Devon Meadows)
4LONE SURVIVOR [5]2243731.18(3)D Bottrell (Belgrave)
5CONCLUDE [5]24487NBTF Morris (Glenburn)
6WATCH MY PATH (NSW)[5]33225FSHC Treherne (Lara)
7DEWANA JET [5]1227530.60(7)B Dewan (Edithvale)
8MAHALO [5]31354NBTC Hayes (Mill Park)
9CHARLOTTE BELLE [5]Res.7874530.45(4)G Tatti (Devon Meadows)