Friday 12th October 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 12th October 2012

Race No. 1Tab.com.au Final (gobis)07:08PM (VICtime)
Maiden Final event over 520 Metres at Geelong Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1EASTON BALE272NBTA L Dailly (Anakie)
2PLAYGIRL TAMMY443NBTJ P Psaila (Little River)
3OAKLEY ALLEN442NBTA L Dailly (Anakie)
4FADILA BALE24130.25A L Dailly (Anakie)
5LEKTRA CRUISER55434NBTA L Dailly (Anakie)
6MISS SPICE130.54C Azzopardi (Sunshine North)
7SAINT MALO6424NBTA Caramia (Melton)
8NADIA ALLEN433NBTA L Dailly (Anakie)
9HEATHER’S AKIRA43545NBTJ P Psaila (Little River)
10OUR FIREMAN3755NBTJ P Psaila (Little River)
Race No. 2City Of Greater Geelong07:27PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SIR ALFRED6NBTB A Gray (Mount Cottrell)
2YASIN BALE32724FSHS J Collins (Lara)
3BUSH BOFSHD J Fleming (Alvie)
4THERE’S BOBBY5552FNBTB A Gray (Mount Cottrell)
5ELUSIVE SAGEFSHJ Delaroche (Cranbourne North)
6RHONDA ALLENFSHA L Dailly (Anakie)
7TAIT BALEFSHS J Collins (Lara)
8CAWBOURNE CLOONYFSHR J Britton (Lara)
9ICEMAN LANGFSHR J Britton (Lara)
10PATH DRIFTER54628NBTJ Carr (Devon Meadows)
Race No. 3Buxton Real Estate07:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALESSI BALE36553NBTT J Butt (Anakie)
2BLACK VEGAS84353NBTR Harty (Hurstbridge)
3DEXCELLENT1321FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
4WEETBIX KID23117FSHJ Thompson (Pearcedale)
5HEAVENLY PATH33432NBTJ Carr (Devon Meadows)
6BATMAN1512FSHM Tabb (Lara)
7WUFANI75273NBTT P Reid (Yuroke)
8BUTTERWORTH BALE17735NBTA L Dailly (Anakie)
9WHAT A CORKER18324NBTD W Wheeler (Cranbourne)
10GO WILD STRESS26567NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 4Austin’s Wines (gobis)08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 680 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY BURST84755FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
2CHIC SHIRAZ66316NBTG Burke (Keysborough)
3EFFONE64764NBTW J Duve (Denison)
4MACCABOY34212FSTDM Tabb (Lara)
5WHITE SUGAR74625FSTDD W Wheeler (Cranbourne)
6SHARK BITE46232NBTR J Britton (Lara)
7MRS. FREEZE62747FSTDS W Jack (Dalmore)
8SUPER PICK11253FSHB J Shepheard (Glencoe)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5The Jo Show08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JOE BLOW24534FSHD Geall (Lara)
2RELEASE THE HEAT14888FSHD Geall (Lara)
3STORM A LITE35236FSTDG Kantzidis (Bundoora)
4LEKTRA EXPRESS83628NBTA L Dailly (Anakie)
5GOT A MOMENT81124FSHJ Thompson (Pearcedale)
6SUPER TRAIN8871726.23J R Maple (Little River)
7MILLARD2714126.19E L Lloyd (Anakie)
8LEEROY ROCKER15113FSTDG J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Sita Australia Final08:48PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 520 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1VIOLET RAY41453NBTO R Fraser (Devon Meadows)
2NAPTHINE BALE2645130.05G J Bate (Lara)
3LEKTRA GREY26TF2NBTA L Dailly (Anakie)
4MISTER CHARLIE34343NBTA Hyde (Seymour)
5STARFIRE MAGIC71384NBTM L Mallia-Magri (Lara)
6CHILLY BABE76632NBTR J Britton (Lara)
7FIZZLE BALE5452130.39G J Bate (Lara)
8URANA GOODUN1626430.67M L Mallia-Magri (Lara)
9LEKTRA RHIANNA71735NBTA L Dailly (Anakie)
10GUNG HO RUMBLE65655NBTG Jose (Catani)
Race No. 7Xtreme Technology09:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUM RUN35363NBTR J Britton (Lara)
2LEKTRA RHIANNA71735NBTA L Dailly (Anakie)
3JOMER BLUE33865FSTDO R Fraser (Devon Meadows)
4SOL’S PHANTOM12232NBTJ R Maple (Little River)
5BOMBER JACK3235630.54G L Green (St Leonards)
6FINAL CHAPTER83434FSHM Schlegel (Woodend)
7YOUNG GUNNER126FSHR J Britton (Lara)
8REGAL STATE81285NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Www.hotdogs.com.au09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BARNEY’S BUDDY48131FSHG R Barnsley (Carrum Downs)
2KENT BALE22412FSTDG J Bate (Lara)
3OUT OF INK2167530.23R J Britton (Lara)
4GUNG HO RUMBLE65655NBTG Jose (Catani)
5ZIMMER22118NBTR G Busch (Norlane)
6TOMMY’S CALL76632FSHB J Shepheard (Glencoe)
7PURE INSTINCT23316FSTDW A Vassallo (Devon Meadows)
8LANGI BALE21114FSHG J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Tab.com.au09:48PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RUWI’S REVENGE1583123.22D J Fisher (Lara)
2AMADO8168722.54J M Karamatic (Lara)
3SUPER PAYMENT3813422.65J R Maple (Little River)
4ARIZONA DOZER4212122.68G J Bate (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6BIG MERC1345422.46D J Fisher (Lara)
7DESTINY SHAKER6276522.59E N Rinaldi (Lethbridge)
8CRASH CART KEV6254622.57J R Maple (Little River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Nardi Produce10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PURE MOTAHOME48387NBTB J Grenfell (Seymour)
2ELI ELI OH67475NBTJ D Perkins (Romsey)
3SIMON’S EXPRESS64316NBTT Salpigtidis (Plenty)
4STAR JACK33672FSTDR Lyfield (Lang Lang)
5CRYSTAL ELLIE65787FSHT R Breen (Snake Valley)
6ALLEN CARRION21542NBTA L Dailly (Anakie)
7QUINTELLA73345FSTDR P Lesueur (Sunshine South)
8CRYSTAL CASH7341122.52L Forte (Craigieburn)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Town & Country Meats10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOAINE ALLEN25156NBTM A Delbridge (Balliang)
2FENNEC47558NBTT G Vanorsouw (Bacchus Marsh)
3BOTHA BALE88725NBTS J Collins (Lara)
4REGAL DIAMONDS46335NBTA Spiteri (St Albans)
5WOODGREEN PETER68836FSHP Cullie (Rushworth)
6OPRAH ALLEN33127FSTDS J Collins (Lara)
7LITTLE TSONGA53346NBTN Perkins (Romsey)
8WYONA BALE61634NBTM A Delbridge (Balliang)
9GOLD MILLIONS65774NBTT L Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Beckley Park Saturday Market10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BATWOMAN44474NBTM Tabb (Lara)
2FLY WALCOTT3162223.19M K Lloyd (Anakie)
3ISA JEAN54845NBTR J Britton (Lara)
4MEL ALLEN75148NBTM A Delbridge (Balliang)
5MAD RUSSIAN3531523.12M A Delbridge (Balliang)
6TERRY BALE12388NBTS J Collins (Lara)
7BENNY DUSCH145FSTDJ Delaroche (Cranbourne North)
8SIMMDOT46258FSHG Kantzidis (Bundoora)
9GOLD MILLIONS65774NBTT L Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***