Friday 14th December 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 14th December 2012

Race No. 1Tab.com.au07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GAZZELLIOT514F3FSHD A Beasley (Footscray West)
2LORIAN’S INFERNO15838FSHL N Mitchell (Anakie)
3BETCHA FLETCHA421FSHZ Aleksov (Brookfield)
4DAVIS12525NBTH L Collins (Lara)
5ALDIVO6514126.07P F Santoro (Melton West)
6MISSION GALORE18NBTM L Mallia-Magri (Lara)
7PROVEN WILL167FSHJ Thompson (Pearcedale)
8GOOD FOR YOU34251FSTDG Jose (Catani)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Frontline Security07:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHADY TRAIN88885NBTR G Busch (Norlane)
2TI AMO ROSA68134NBTD A Schwarz (Dallas)
3REGAL VILLAIN42381NBTS J Spiteri (St Albans)
4MESSY BOOTS16632NBTG Rossin (Yarrambat)
5POWERHOUSE171FSHJ Thompson (Pearcedale)
6REGAL GLADIATOR57373NBTA Spiteri (St Albans)
7WOODLAND JACK56228NBTA J Harmes (Corio)
8NOT DONE YET11834NBTI R Vigor (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Weeksy’s Mule Circuit Ht107:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KANSAS MOONLIGHT78785NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
2TEENA’S HAMMER43747FSHP D Bartlett (Bamawm)
3MIDNIGHT STRIKE11772FSTDL G Mitchell (Teesdale)
4HEATHER’S AKIRA13553NBTJ P Psaila (Little River)
5LUSHA BOOSHA51436NBTM A Vaughan (Newcomb)
6MEPUNGA STRETCH13646NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
7CLASSIC SPUD18263NBTM W Davis (Altona Green)
8GOLD SIENNA1311230.65C Gauci (Sunshine North)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Teddy Wong’s Plate08:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA JOE78114NBTS N Fisher (Lara)
2BY STARLIGHT35716FSTDK M Bravo (Lovely Banks)
3DOT MAN46233NBTP D Bartlett (Bamawm)
4COONEY’S MEDAL3465322.63S J Kaliszewski (Melton)
5CHARLIE CHARLIE41574NBTV Giles (Bamawm)
6DYNA JEZABEL22628NBTG J Bate (Lara)
7REVEREND MATCHY1826322.66T Womann (Lara)
8TOP PLEDGE13212NBTT Comensoli (Wangaratta)
9SLICK JETTA36466NBTJ C Fowler (Drysdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5The Mitonda Cup08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL PHANTOM66841NBTS J Spiteri (St Albans)
2COLONEL COOL11184NBTP J Galea (Rosedale)
3XENOS BALE11116FSHG J Bate (Lara)
4METAMORPHIS541F1NBTC D Hughes (Lara)
5OUR SITUATION3582826.17K Karamatic (Lara)
6CHAINS OF FIRE78775NBTL N Mitchell (Anakie)
7MEL ALLEN11835NBTM A Delbridge (Balliang)
8RONAN IZMIR32313FSHJ Thompson (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 695.5 Krock Final08:48PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1INSTANT BALE4252226.14M A Delbridge (Balliang)
2DASHING JOURNEY12342NBTT P Reid (Yuroke)
3EXCEL LIKE QUADE16126.21B Panetta (Melton West)
4HOT THOMELI42462NBTG F Taylor (Allansford)
5MISS ABILENE5614125.98E N Rinaldi (Lethbridge)
6BEES LEE1574125.98D A Beasley (Footscray West)
7HELLO GOOD BYE1311125.67P J Galea (Rosedale)
8SINGLE MAN2822125.85W R Bickerton (Cranbourne South)
9COOL AND FANCY73342NBTT Womann (Lara)
10MESSY BOOTS16632NBTG Rossin (Yarrambat)
Race No. 7Sita Australia09:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMERICAN RED5861426.19B Albert (Cranbourne North)
2CONNEMARA SKY3733126.18J Maye (Drysdale)
3WHY NOT BUDDSY75134NBTW T Gray (Wendouree)
4OUR LISA8576526.06G Watts (Lara)
5HILLBILLY DELUXE45373FSHA Azzopardi (Londonderry)
6BRING IT HOME3718326.27B J Grenfell (Beveridge)
7FANCY IDOL61428FSHA Azzopardi (Londonderry)
8CRASH CART KEV27116FSTDJ R Maple (Little River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Tab.com.au09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN LENNOX31336NBTG J Bate (Lara)
2COOL AND FANCY73342NBTT Womann (Lara)
3SELDOM SAID13224FSHA Azzopardi (Londonderry)
4HOLY RIOLI3477626.10B A Hare (Greendale)
5COMIC SANS46462NBTK M Bravo (Lovely Banks)
6RUWI’S REVENGE12886NBTD J Fisher (Lara)
7FREE WILL1612325.93A Azzopardi (Londonderry)
8WHERE’S RAY7678126.01M A Karamatic (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Buxton Real Estate Ht209:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VELOCITY KEDAR66174NBTA G Setford (Cranbourne)
2MEPUNGA STACY53313FSTDJ E Mcdowall (Nullawarre)
3MALRITA34167FSTDS Liuzzi (Lara)
4TEENA’S PLANE38267FSHP D Bartlett (Bamawm)
5OUR FIREMAN54163NBTJ P Psaila (Little River)
6FAST RED25313FSHS A Holmes (Blind Bight)
7JERICHO JACK17348NBTA L Clayton (Little River)
8GO WILD STRESS76775NBTK R Ward (Mount Moriac)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Tab.com.au10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CONSOLS1224122.87S Coulson (Balliang)
2CLINICAL FINISH61685NBTA Galea (Sunshine North)
3CHUNUK BAIRF7167FSTDC A Treherne (Seabrook)
4MISS PROMISCUOUS86616NBTP D Hammerstein (Ararat)
5MAD MONS3726522.69A F Hare (Greendale)
6DIMPLE WAY21711FSHD J Fisher (Lara)
7PENNY ALLEN52141NBTM A Delbridge (Balliang)
8LILY QUIST5641522.86D R Vigor (Lara)
9BAJA FANTASY81588NBTR G Busch (Norlane)
10ELGIN LANE8737522.76J W Anderson (Wahring)
Race No. 11Town & Country Meats10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL DIAMONDS85721NBTA Spiteri (St Albans)
2CONNEMARA FLAME52327NBTJ Maye (Drysdale)
3VEETEE EXPRESS31113NBTP C Anderton (Devon Meadows)
4MELTDOWN28376FSTDR J Maher (Bushfield)
5WINNER’S CIRCLE43251NBTI D Hinchcliffe (Diamond Creek)
6TERRY BALE52435NBTS J Collins (Lara)
7MAORI WINSLOW34722NBTR S Proctor (Westmere)
8ALL SQUARE23181FSHA Scott (Koo Wee Rup)
9RELAX AY VOO5416722.92H L Collins (Lara)
10GO DORRIE4628723.16A Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 12Nardi Produce10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT FIGHTER11FSHH L Collins (Lara)
2MEPUNGA LANA14627NBTA Mcdowall (Nullawarre)
3ALARMING27127FSHD Geall (Lara)
4DYNA OFERA82255NBTM A Delbridge (Balliang)
5CRAZY BANDIT55544NBTR L Fisher (Streatham)
6ALLEN ROGAN4224322.98S J Collins (Lara)
7GROOVE GIRL13372NBTM L Mallia-Magri (Lara)
8PADMA’S51428NBTD J Fisher (Lara)
9FLYING TIPSY25448FSHL N Mitchell (Anakie)
10MISS ROOKIE87417FSTDT Womann (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments