Friday, 15 May 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 15 May 2015

Race No. 1Lynette’s Florist7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBALINA [M]2FSHG Kantzidis (Bundoora)
2KIMANATOR [M]54483FSTDM Trapani (Greenvale)
3FATBOY’S RULE [M]22553NBTC Schembri (St Albans)
4MIRROR BALE (NSW)[M]573NBTT Womann (Lara)
5DASHING CHIEF [M]532FSTDH Collins (Lara)
6FRIEL BALE (NSW)[M]66FSHT Womann (Lara)
7JAZZ APPLE [M]45823NBTJ Riley (Wallington)
8HY GUARD [M]FSHT Mitchell (Lara)
9SHARON BENZ (QLD)[M]Res.FSHW Hansen (Daisy Hill)
10ROLL ‘EM MAGGIE [M]Res.4F36FSTDT Noy (New Gisborne)
Race No. 2Premier Boloney @ Stud7:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE BANDIT (NSW)[7]43232NBTL Delbridge (Balliang)
2FLAMING ELECTRA [7]3236125.93(7)J Britton (Anakie)
3CARTER BALE (NSW)[7]F1373NBTS Collins (Lara)
4JIMMY WHO [7]81724NBTK Turner (Lara)
5BELLA LESTRANGE [7]35248NBTT Liuzzi (Lara)
6COSMIC REBEL [7]41626FSHA Bahen (Yuroke)
7UNO SPARTI [7]52722NBTE Palma (Lara)
8MAXIMUM OWIE [7]41512FSHJ Cooper (Lethbridge)
9CHIEF BRIT [7]Res.26577NBTH Collins (Lara)
10SPA PRIMROSE [7]Res.53547FSHP Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 3Nardi Produce Ht17:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAHOGANY SAPHIRE [4]5245730.09(2)A King (Sulky)
2LUCKY TWO LIPS [5]42744NBTJ Higgins (Napoleons)
3FOUR ELEMENTS [5]4435430.42(7)G Hansen (Daisy Hill)
4BECKENBAUER (SA)[5]12515FSTDD Pattinson (Pearcedale)
6CRACKERJACK BABE [4]6763430.31(1)M Gibbons (Lara)
7ALLEN GRAVION (NSW)[5]51358NBTM Delbridge (Balliang)
8FURY BALE (NSW)[5]56773NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 4P & R Food Services Ht28:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FEIKUAI ZACK [4]8716530.49(3)X Cheng (Doncaster)
2STARVIN’ SEAGULL [5]68643NBTM Gibbons (Lara)
3VELLOWAY [4]3862629.90(3)T Mitchell (Lara)
4SHARED EQUITY [5]11113FSTDA Langton (Anakie)
6AGILITY [5]32684NBTM Delbridge (Balliang)
7LOOSE AFFAIR (NSW)[5]83166FSHC Grenfell (Lara)
8HARD MERCHANDISE [5]75728NBTP Cusack (Mount Cottrell)
Race No. 5Merv Jennings Signs Gdr8:28 PM (VIC time)
Special Event event over 680 metres at Geelong Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SHIRAZ [5]45162FSTDJ Higgins (Napoleons)
2ULALA BALE (NSW)[5]45147FSHM Delbridge (Balliang)
3SISCO WAKE [5]43547NBTD Galea (Lara)
4IROQUOIS DRUM [M]43447FSHM Chilcott (Heathcote)
5OSCAR DE LARGO [4]2148339.73(1)R Henness (Heathcote)
6VOLKSJAGER BLUE [5]62657NBTP Ryder (Corio)
7HASHTAG YOLO [7]37563FSHK Gorman (Moe)
8MADAME BLACK [6]4246FNBTM Trapani (Greenvale)
9MAGIC MAX [M]Res.68376FSHM Trapani (Greenvale)
Race No. 6Cannonball Sprint Final (gobis)8:48 PM (VIC time)
S/E Final event over 400 metres at Geelong Of $15,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY SPRITE [5]46T62NBTA Lauterboom (Tooradin)
2CALL ME HANK [4]3118222.96(7)G Hansen (Daisy Hill)
3UNBOUND (NSW)[2]3733122.31(4)K Chivell (Sunbury)
4SMILEY SAM [5]22842NBTG Hansen (Daisy Hill)
5PHASER BALE (NSW)[3]1523222.07(5)S Collins (Lara)
6TYWIN BALE (NSW)[3]1322122.42(4)N Davis (Lara)
7TAMMY BAXTER (NSW)[3]2211122.47(2)T Womann (Lara)
8GOVERNOR BALE (NSW)[4]7121122.42(4)S Collins (Lara)
9MATT’S ENTITY [2]Res.1321322.12(1)S Mckenzie (Woodvale)
10THEORY’S LEGACY [3]Res.1233322.58(3)A Chapple (Exford)
Race No. 7Destini Fireball @ Stud (bitches) Ht19:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JUBILEA BALE (NSW)[5]23536NBTN Davis (Lara)
2AMAROO CRUISE [5]52124FSTDS Schembri (Moe South)
3IMA APPLE [5]2743325.93(4)J Riley (Wallington)
4ELITE FAZE [5]5635125.77(3)E Lloyd (Anakie)
5LITTLE ZIPPITY (SA)[5]53516NBTL Forte (Wyndham Vale)
6HIGH CLASS (WA)[5]58788NBTS Labozzetta (Cheltenham)
7LOVELY LIZZIE [5]4186525.79(4)G Kantzidis (Bundoora)
8FLASHING BESSY [5]3747526.45(7)D Field (Point Cook)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EROLL BALE (NSW)[5]46318FSHA Dailly (Anakie)
2ZAC’S A SIXPENCE [5]87582NBTN Vincent (Lal Lal)
3WE ARE GEELONG [5]21348NBTM Karamatic (Lara)
4VERMONT [5]61764FSHS Hamilton (Ballarat)
5LINCO BALE (NSW)[5]5161626.11(4)M Delbridge (Balliang)
6SPA JANGLES [5]6463526.07(8)J Mccoll (Daylesford)
7PANDA BALE (NSW)[4]4161125.84(4)N Davis (Lara)
8TEN GRAND LARGE [5]65644NBTJ Higgins (Napoleons)
9VARIX [5]Res.3687626.31(2)D Craven (Grovedale)
Race No. 9Spud Regis @ Stud (bitches) Ht29:45 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NAYLA SWIFT [5]6511325.90(5)D Geall (Lara)
2AMAROO MY GIRL [5]75467NBTC Schembri (Moe South)
3TOY PRINCESS [5]2213425.99(2)N Gost (Little River)
4SPRING GRACE (NSW)[5]62513NBTA Dailly (Anakie)
5LE DOYEN (QLD)[5]573F726.19(2)W Read (Devon Meadows)
6IMA MISHA DOLL [5]1332825.81(1)H Collins (Lara)
7WAYFARER [5]13583NBTD Brennan (Ross Creek)
8HETALIA BALE (NSW)[5]74654NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Krock10:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRONATHON [7]25564NBTG Campbell (Anakie)
2CRACKERJACK JEFF [7]1215FSHJ Cooper (Lethbridge)
3NAZARETH BALE (NSW)[7]71226.28(8)S Collins (Lara)
4ZIPPING ANNA (NSW)[7]15624FSHR Henness (Heathcote)
5JUKEBOX HERO [7]21753NBTC Bahen (Yuroke)
6PEQUENO RAYO [7]76782NBTA Courts (Lara)
7TENONAS [7]1FSHJ Karamatic (Lara)
8STARLING BALE (NSW)[7]43761NBTN Davis (Lara)
9BOLD CAPER [7]Res.4616426.58(7)A Mcinnes (Grovedale)
10BARONESS TIFFIE [7]Res.48718NBTA King (Sulky)
Race No. 11Www.tab.com.au10:30 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LADY TORAH [6]42516NBTN Gost (Little River)
2LASS BALE (NSW)[6]16668FSTDH Collins (Lara)
3MERMAID MILLIE [6]33343NBTC Grenfell (Lara)
4FIZZY BALE (NSW)[6]53153FSTDS Collins (Lara)
5IONA BOOM BOOM (NSW)[6]48164NBTL Delbridge (Balliang)
6FARHAT BALE (NSW)[6]1444126.15(8)S Collins (Lara)
7PROVEN GLADY [6]42F26FSTDJ Sayle (Herne Hill)
8WHO’S THAT CHAP [6]27234NBTJ Higgins (Napoleons)
9SPRING TOPAZ (NSW)[6]Res.7527726.22(6)M Lloyd (Anakie)
10DYNAMO’S GIRL [6]Res.8451726.06(3)R Darby (Drysdale)
Race No. 12Millers Muzzles10:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIAM’S ENTITY [5]6117725.83(2)M Wallworth (Gisborne)
2SPLASH MOUNTAIN [5]7323FNBTT Mitchell (Lara)
3UNTHER BALE (NSW)[5]46315NBTM Delbridge (Balliang)
4BUSTA VOE [5]1885126.14(7)W Read (Devon Meadows)
5BLOSS’S BLITZEN [5]66128NBTE Barsby (Werribee)
6DYNA JUDAS (NSW)[5]5766426.38(3)T Womann (Lara)
7DAMN NUISANCE [5]2171326.10(7)L Schembri (Deer Park)
8DUBSY RUSSELL [5]6472826.06(5)J Higgins (Napoleons)
9VARIX [5]Res.3687626.31(2)D Craven (Grovedale)