Friday 16th December 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 16th December 2011

Race No. 1The Beckley Centre07:08PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ANTONI BALEFSHA L Dailly (Anakie)
2HELGA HUFFLEPUFF877NBTI L Cockerell (Buckley)
3EURIG BALE445FSHA L Dailly (Anakie)
4DUDE RANCHERFSHE N Rinaldi (Lethbridge)
5POPPY POMFREY8FSHM J Dopper (Lara)
6LEKTRA FRAZIERFSHA L Dailly (Anakie)
7DRAKON BALEFSHA L Dailly (Anakie)
8FELIX FELICIS685NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 2Christmas Market 23-24 Dec07:28PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GLENDA BALE27725NBTA L Dailly (Anakie)
2KANSAS TURNPIKEFSHE N Rinaldi (Lethbridge)
3BO TATIANA8NBTD J Dawson (Preston)
4LEKTRA CHAINSAWFSHA L Dailly (Anakie)
5ALOHOMORA38446NBTM J Dopper (Lara)
6GWYNN BALEFSHA L Dailly (Anakie)
7CHLAUS BALEFSHA L Dailly (Anakie)
8SEVERUS SNAPE677NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 3Geelong Group Services07:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO’S ASSASSIN53323NBTA King (Sulky)
2GARETT BALE33125.91A L Dailly (Anakie)
3NEVIL LONGBOTTOM22216NBTM J Dopper (Lara)
4ALDUS BALE32315FSTDM A Delbridge (Balliang)
5MY LITTLE BONNIE55846NBTC Micallef (Sunshine)
6KIMBA BALE4341FSTDS J Collins (Lara)
7HOT OR NOT34142NBTT Womann (Lara)
8ELISA BALE62374NBTS J Collins (Lara)
9ARVO’S PABLO16FSHM A Delbridge (Balliang)
10NORTON COMMANDO17788NBTS Donlon (Burnbank)
Race No. 4C31 News Geelong08:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1HE AIN’T CASPER3466322.96R Harrowfield (Colac)
2WHERE’S JACKO5366822.94B Ender (St Albans)
3SHE’S A JET73235NBTP G Carmichael (Elliminyt)
4ELITE LOMBO62516NBTJ P Psaila (Little River)
5RUSTY MAHOGANY57124NBTE M King (Sulky)
6PEPSI POWER22736NBTR Harrowfield (Colac)
7HOLY 1778322.65B A Hare (Greendale)
8OUR MATE HENRY26284NBTP J Keane (Koroit)
Race No. 5Tab 08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1AXELS5327226.29R D Conway (Bunyip)
2LONG BLACK ROAD63517FSTDM L Mallia-Magri (Lara)
3OUR PRESLEY4356226.01G Watts (Lara)
4NAWALA MAHOGANY23381NBTN Wynd ()
5EL RIO1211826.16D Geall (Lara)
6LADY LATINO44764NBTH J Taylor (Rockbank)
7CAILYN BALE31114NBTM A Delbridge (Balliang)
8ELITE CITY44582NBTJ P Psaila (Little River)
9PURE KEEPING11787NBTA Cole (Lara)
10KOOPER DEE72777NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
Race No. 6Reece Hvac Final ()08:48PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 520 Metres at Geelong Of $2,553,310 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $510 3rd: $2,551,000.

No.NameFormBestTrainer

1ICEBOX4275130.19T L Collins (Lara)
2JUGULAR435F4NBTK M Breen (Lake Bolac)
3MISS SOMEONE43722NBTG J Bate (Lara)
4OUR LISA33443NBTG Watts (Lara)
5SMALL ENCOUNTER4328130.10B L Moloney (Marcus Hill)
6WHY NOT COOPER51674NBTW T Gray (Wendouree)
7NIPPER’S LAD31653NBTP J Keane (Koroit)
8DON’S FANTASY27342NBTN Vincent (Lal Lal)
9HEATHER’S TAMMY82775NBTH A Karamatic (Lara)
10FROMELLES3361530.70G Watts (Lara)
Race No. 7Martino Classic09:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEGRA’S SUNSET1385725.88R A Anchen (Nagambie)
2KREUZER 13225NBTN Vincent (Lal Lal)
3SUPER TRAIN4121426.23J R Maple (Little River)
4LACOMARE54233NBTM M Hirtzel (Elaine)
5IN HIDING35745FSTDT Womann (Lara)
6SOUTHWOOD BARGE25145NBTJ J Geoghegan ()
7WONGAWILLI WALA46F2425.82G J Bate (Lara)
8BREATHE FEAR4146F25.67G Shingles (Eden Park)
Race No. 8Functions @ The Beckley Centre09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SHINY SUDOKU44141NBTE R Vigor (Anakie)
2DYNAMIC VIEW58238NBTC Mclennan (Airport West)
3SELECT BREAKER63213NBTT Womann (Lara)
4WHERE’S 22356FSTDD Geall (Lara)
5ROBERT ANDREW86215NBTR J Britton (Lara)
6LARA’S ROCKD3435NBTJ P Psaila (Little River)
731434FSTDG J Bate (Lara)
8PENSKI ILLUSION7355230.36T Womann (Lara)
Race No. 9Christmas Dining Available 23 Dec09:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HAROLD BALE1445522.77S J Collins (Lara)
2ZEBIDIAH16336NBTD G Crawford (Pearcedale)
3PEDRO BOY78836NBTT Womann (Lara)
4JOHNNY MEDD17286NBTN Moon (Yarraville)
5GO SLOW82486FSTDJ A Azzopardi (Linton)
6TIM TAM TIM3T188NBTM A Mcguire (Raglan)
7SARAH KATE34856NBTB Ender (St Albans)
8FRANKLIN GEMINI21433NBTG Rossin (Reservoir)
9KOOPER DEE72777NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
10ARMELLE4866823.09D R Vigor (Lara)
Race No. 1095.5 K Rock10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S BIANCA44357NBTM A Delbridge (Balliang)
2SOLID BOOF37218FSHS Vantaarling (Tallygaroopna)
3RED NORM31386FSTDD G Crawford (Pearcedale)
4GRAND EFFORT2626723.23A L Meyer (Hoppers Crossing)
5STINGER ONE65854NBTD K Sheridan (Talbot)
6HOT GUESS36844NBTH L Collins (Lara)
7NOVEMBER HOP32185FSTDS Donlon (Burnbank)
8DARCY BALE75184NBTS J Collins (Lara)
9SHIFTY MIFTY5647422.96S Liuzzi (Lara)
10BECCA BALE71768NBTS J Collins (Lara)
Race No. 11Beckley Park Market10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ALL TREW16523.11T Womann (Lara)
2PEDRO’S GUESS168NBTH L Collins (Lara)
3HIMALAYA14456FSTDM R Collyer (Coburg East)
4INTERGRATION55F1FSHL E Jones (Woodend)
5BRING IT HOME18NBTG Kantzidis (Bundoora)
6EL LOBO33472NBTD G Crawford (Pearcedale)
7LEXTON LAD17755NBTD K Sheridan (Talbot)
8CALABRESE GINA24582NBTD Bicchieri (Pascoe Vale)
9BLING BALE46776NBTS J Collins (Lara)
10LUCY ROBBO87786NBTJ D Frewin (Newtown)
Race No. 12Geelong Independent10:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 520 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE BRANDY54435NBTI L Green (Little River)
2TALK THE TALK78677FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
3PETAL POWER51466NBTG Rossin (Reservoir)
4PINK LA VIVA43686FSTDH J Taylor (Rockbank)
5MY FREE SPIRIT14574FSTDJ A Azzopardi (Linton)
6TOTAL CONTROL7665630.29M L Mallia-Magri (Lara)
7DIJAMAKA KEEN61688FSTDD A Crocker (Strathfieldsaye)
8FROMELLES3361530.70G Watts (Lara)
9RIVERDALE JEWEL42712NBTI L Green (Little River)
10SLIPAWAY WILLY24847NBTN Wynd (Lismore)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments