Friday, 20 September 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 20 September 2013

Race No. 1Sita Australia7:07 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CASINO PRINCE [M]FSHD Kirk (Melton West)
2RIVERDALE CASSIE [M]37854NBTI Green (Little River)
3THUNDER WON [M]FSHA Rendina (Lara)
4MIDNIGHT KNOCKA [M]84277NBTJ Palma (Lara)
5SQUALL BALE (NSW)[M]64FSHS Collins (Lara)
6VOCAL IZZY [M]3FSHG Edwards (Broadford)
7MESMERISER [M]4FSHM Edwards (Broadford)
8SHAMROCK DANNI (NSW)[M]FSHC Grenfell (Beveridge)
9CRACKERJACK DAD [M]Res.2787FSHP Hunt (Lara)
10CARLY’S GIFT [M]Res.778FSHP Hunt (Lara)
Race No. 2Buxton Real Estate7:27 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CROATIAN ROSE (QLD)[M]4FSHI Ognjenovic (Endeavour Hills)
2DAKKA’S SHADOW [M]285FSHP Hunt (Lara)
3PAIR OF DIAMONDS [M]5236FNBTG Edwards (Broadford)
4PIRATE BAY [M]FSHW Kirk (Melton West)
5BETTER PUNK [M]FSHH Collins (Lara)
6MONARCO [M]63455FSHE Deglaitis (Moolap)
7NAMRON STAR [M]FSHJ Sharp (Lara)
8BEST OF YOU [M]27FSHS Fisher (Lara)
9PETA BALE (NSW)[M]Res.377FSHS Collins (Lara)
10TEN TRACTOR’S [M]Res.53787NBTS Abela (Lockwood)
Race No. 3Millers Muzzles7:49 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MICK’S LADY [M]FSHA Meyer (Hoppers Crossing)
2MY MATE JOEY [M]22635FSTDM Edwards (Broadford)
3JIMMY ON ROCKS [M]476FSTDI Ognjenovic (Endeavour Hills)
4KUKLINSKI [M]148FSHP Mccoll (Kooroocheang)
5MY SPECTACULAR [M]35635FSTDG Edwards (Broadford)
6BRAGGADOCIO [M]FSHM Ryan (Boronia)
7LIGHTNING SARAH [M]82247FSHG Edwards (Broadford)
8SPA JANGLES [M]253NBTJ Mccoll (Daylesford)
9SPA CHEANG [M]Res.15765NBTJ Mccoll (Daylesford)
10TEN TRACTOR’S [M]Res.53787FSTDS Abela (Lockwood)
Race No. 4Geelong Australia8:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STUTTER [5]62827FSHS Fisher (Lara)
2EXPRESSION SESH [5]23241FSTDM Karamatic (Lara)
3THUNDER RAIL [5]15NBTA Rendina (Lara)
4GALBA BOY [5]13FSHJ Maple (Little River)
5BAREFOOT DAYS [5]21483NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
6KRISTINGEE [5]26256NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
7MARCUS GLORY [5]64265FSTDB Moloney (Marcus Hill)
8MCGUIRE MAGIC [5]2544122.78(5)D Courts (Hillside)
9MONEY TO BURN [5]Res.8176623.02(7)F Strangio (Avondale Heights)
10DARLEY SOS [5]Res.6644523.13(1)G Edwards (Broadford)
Race No. 5Top Cat Video Productions (gobis)8:27 PM (VIC time)
Special Event event over 460 metres at Geelong Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MINI MITCH [4]2844325.96(4)T Womann (Lara)
2HADES METEOR [4]7721F25.93(6)A Hyde (Lara)
3COUP DE MAIN [5]11335FSTDG Buchanan (Sunday Creek)
4BAZZA’S GIFT [5]58118NBTN Bell (Point Lonsdale)
5IMMY ROSE [3]5265325.80(8)N Rooney (Lara)
6POISON OAK [5]5617826.45(7)J Palma (Lara)
7CASH RATE [5]33486FSHJ Shaw (Anakie)
8TRUE TO GOD [5]3385426.09(5)T Womann (Lara)
9WHY NOT BEAU [5]Res.87884FSTDW Gray (Wendouree)
Race No. 6Go Distance Racing – 2k Bonus Final8:49 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 596 metres at Geelong Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1WENT WOOSHKA (NZ)[5]45414NBTT Womann (Lara)
2WHY NOT LIZZIE [5]48872NBTW Gray (Wendouree)
3EL RIO [4]5366135.07(7)D Geall (Lara)
4REPRIEVED [5]62853NBTG Edwards (Broadford)
5BOMBER JACK (NSW)[5]65554NBTG Green (St Leonards)
6STAR RASHAD [5]83753NBTC Capuano (Broadford)
7KIRABILLI ROVE [5]2F342NBTD Goudge (Illowa)
8COULTA BETSY (SA)[4]4116135.30(7)G Watts (Lara)
9COULTA HARVEST (SA)[5]Res.14645NBTG Watts (Lara)
10MISS MINTA [5]Res.48545NBTT Curtain (Cranbourne South)
Race No. 7Premierboloney.com9:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN EMMETT (NSW)[5]3843222.52(6)S Collins (Lara)
2BENEDICT GEOFF (NSW)[4]1121322.52(7)D Brown (Lara)
3DYNA ZABIAN (NSW)[5]12485FSTDG Bate (Lara)
4MAGIC DIVA (NSW)[4]5222122.49(1)D Brown (Lara)
5SHE’S OUR CHLOE (WA)[5]62446FSHR Britton (Lara)
6SHRIKE [5]2743322.61(3)J Sharp (Lara)
7EVANESCENT [5]62366FSHA Britton (Lara)
8BELLA CLARE [5]37627NBTP Hunt (Lara)
9MATTY MOOSE [5]Res.5P368NBTK Meyer (Hoppers Crossing)
10PRINCE VALIANT [5]Res.57882NBTB Ender (St Albans)
Race No. 8Beckley Centre Geelong9:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FARMOR LAS VEGAS (QLD)[5]21225NBTR Britton (Lara)
2DYNA FELIX (NSW)[4]2356625.87(6)A Dailly (Anakie)
3NAPTHINE BALE (NSW)[4]58637NBTG Bate (Lara)
4SOLO SI [4]6475425.98(6)G Hansen (Daisy Hill)
5JOE BLOW (NSW)[4]3253325.89(5)D Geall (Lara)
6FIVE PERCENT [5]7F72726.20(8)T Mitchell (Lara)
7DODGY DEALER [5]3142825.95(7)J Sharp (Lara)
8DYNA YENITE (NSW)[5]68346NBTG Bate (Lara)
9ALLEN CASTON (NSW)[5]Res.38873NBTG Bate (Lara)
10ETHICAL SAUCE [5]Res.88468NBTM Edwards (Broadford)
Race No. 9Karazmatic Carpentry9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAZOR HAWK [5]3131822.69(2)J Sharp (Lara)
2MAHLO EXPRESS (NSW)[5]67763NBTJ Sharp (Lara)
3LITTLE DE BRUIN [5]4672722.81(8)J Perkins (Romsey)
4ELITE DIVA (NSW)[5]7211222.72(6)D Brown (Lara)
5COUP D’ETAT [5]16457NBTB Buchanan (Sunday Creek)
6SWEET DIVA [5]14351FSTDM Lloyd (Anakie)
7MIMI DO IT (SA)[5]4617422.55(2)H Collins (Lara)
8CAIRNLEA ELLIE [5]21612FSTDR Britton (Lara)
9WHY NOT RADAR [5]Res.37756NBTW Gray (Wendouree)
10WHY NOT BEAU [5]Res.87884NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 10Austins Wines10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KANE ALLEN (NSW)[5]31357NBTP Hunt (Lara)
2BALLY LAD (SA)[5]28434NBTJ Sharp (Lara)
3TOP INNINGS (TAS)[5]32116FSHJ Britton (Anakie)
4EDGY BALE (NSW)[5]66618NBTG Bate (Lara)
5SUPER DUPER LAD [5]22886NBTG Edwards (Broadford)
6JETGUN [5]23212NBTD Williams (Bannockburn)
7JUST WORKING (NSW)[5]57638FSTDJ Sharp (Lara)
8BELLA’S GIRL [5]63627NBTG Edwards (Broadford)
9MONEY TO BURN [5]Res.8176626.34(8)F Strangio (Avondale Heights)
10DARLEY SUNDAY [5]Res.7456226.42(7)M Edwards (Broadford)
Race No. 11Merv Jennings Signs10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FUNKY CHICKEN [5]3517FSHG Bate (Lara)
2DOUGIE ALLEN (NSW)[5]21425NBTG Bate (Lara)
3SENNI MEL [5]51748FSTDD Courts (Hillside)
4WICKED FOUR [5]57223NBTJ Maple (Little River)
5IMA APPLE [5]4756726.42(4)J Riley (Wallington)
6OLLIE BALE (NSW)[5]21342NBTA Dailly (Anakie)
7DINKY SAB [5]28443FSHM Clark (Yarra Glen)
8FLUSHETTE (NSW)[5]63756FSTDR Dunne (St Albans)
9MAGIC FIRE (NSW)[5]Res.27888FSTDJ Sharp (Lara)
10HEEZA BOMB JET (NSW)[5]Res.36787FSHR Brittain (Laverton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments