Friday 22nd February 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 22nd February 2013

Race No. 1Tab.com.au (1-4 Wins) Ht107:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH LIZBETH21116NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
2CURT CONNORS37632FSTDR J Britton (Lara)
3SANTA MUERTE13T37FSHC B Duve (Denison)
4NOT ONYA NELLY48122.86D I Burnett (Geelong South)
5BERING SEA GOLD3F875FSTDJ A Sharp (Lara)
6FALLS ROAD MAN3F143NBTP M Tabone (Toongabbie)
7BRILLIANT BURCOV4551723.05N Gieschen (Maffra)
8ELITE STREAK8F125NBTS J Thomas (Junction Village)
9ARVO’S RICARDO87876NBTK Smale (Leongatha)
10BLACK BARRON LAD82188NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 2Buxton Real Estate (1-4 Wins) Ht207:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EMOTIONAL LASS41215NBTJ Imlach (Pearcedale)
2TEDDY MAX7675122.82L E Franklin (Willaura)
3GALBA FLAME177122.73J R Maple (Little River)
4DYNA OFERA31316NBTM A Delbridge (Balliang)
5BOGAN’S HERO13122FSHM D O’Keefe (Giffard West)
6WEALTH56321NBTK R Chivell (Sunbury)
7TAKABEES FANTASY6524823.34K Lloyd (Anakie)
8POST CODE817223.19T A Deglaitis (Moolap)
9STYLISH DREAMER57617NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
10TICKA5718622.95S Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 3Dfc Mortimer Petroleum07:48PM (VICtime)
S/E Veteran event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE MILNE4515626.13G S J Ennis (Sandhurst)
2BREATHE FEAR3314125.67G Shingles (Eden Park)
3SUPER TRAIN5824526.23J R Maple (Little River)
4DONS DAUGHTER5335426.00N M Carthew (Newcomb)
5*** VACANT BOX ***
6MAJOR 34156FSHB L Hodgson (Smythesdale)
7RIVER HI25151NBTR D Drew (Dennington)
8TEE MURPHY6722126.41K R Ward (Mount Moriac)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Dfc Ristevski Lawyers (1-4 Wins) Ht308:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHRIKE7111322.93J Sharp (Lara)
2ROCKVEL33132FSHE M Sykes (Beaconsfield Upper)
3IGNITER MISS73813FSHS B Ralph (Tooradin)
4MIGHTY BLAZIN’36266FSHJ G Gieschen (Valencia Creek)
5NITRO ROCKS47642NBTR Gladman (Melton)
6TRUE WISHES14325FSHT A Neilson (Toongabbie)
7TWILIGHT VIXEN11231FSHF H Vantaarling (Tallygaroopna)
8ARVO’S CARLOS47573NBTK Smale (Leongatha)
9TICKA5718622.95S Bonaccurso (Mount Mercer)
10MISS APOCALYPSE18FSHG Maria (Elphinstone)
Race No. 5Dfc Davidsons Accountant08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WORTHY SPEED4277125.91P L Hunt (Avalon)
2BRAVO7834826.05T P Reid (Yuroke)
3PURE SPACE6841626.33P J Grills (Lara)
4DURCH TECHNIK46F54FSHK M Bravo (Lovely Banks)
5DASHING JOURNEY21327NBTT P Reid (Yuroke)
6MEXICO JOE24614NBTM Galea (Sunshine )
7SAPPORO55586NBTT Womann (Lara)
8SCORSESE4765226.23Y Andrews ( North)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dfc Drysdale Removals And Storage08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SEARLE BALE148FSHA L Dailly (Anakie)
2DR. PAULIE22721FSTDL Delbridge (Balliang)
3FIVE PERCENT13257NBTP L Hunt (Avalon)
4WILLY BALE53417FSHM A Delbridge (Balliang)
5DARLEY SUNDAY6226826.41T Monaghan (Darley)
6COULTA HARVEST33443FSHG Watts (Lara)
7IRON MAN5126126.10J R Britton (Anakie)
8CHUFFED7572126.27J Sharp (Lara)
9JOHN’S DELIGHT65272NBTM J Cauchi (St Leonards)
10CHAPARDEUR44625FSHJ Imlach (Pearcedale)
Race No. 7Dfc Bayview On The Bellarine Ht109:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GLAMOROUS KEISHA42331FSTDT O’Donovan (Lara)
2ARCHERFIELD52177NBTS B Ralph (Tooradin)
3NOBODY’S PRINCE16275FSTDS Creighton (Giffard West)
4ICE MOVER33668NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
5INSPECTOR LYNLEY53748NBTT Womann (Lara)
6MISS JAMAICA37175FSHG J Bate (Lara)
7MY SELYNYA55226FSTDS A Coates (St Albans Park)
8ZONTEA44547FSHR J Britton (Lara)
9CALLISTA BALE56246NBTG J Bate (Lara)
10DA CARTEL63785NBTD A Chapman (Greensborough)
Race No. 8Dfc Drysdale Clinic Ht209:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MR. KANSAS25676FSTDE N Rinaldi (Lethbridge)
2PURCELL BALE61484FSHG J Bate (Lara)
3ROCK DOMINATION65584NBTJ V Briffa (Lara)
4COULTA BETSY73526FSTDG Watts (Lara)
5BURCOV MAGIC44414NBTA G Gieschen (Maffra)
6DEFIB DARYL35134FSHJ R Maple (Little River)
7CORAZON BALE32666NBTS J Collins (Lara)
8WENT WOOSHKA35654FSTDT Womann (Lara)
9BIT DASHING74544NBTD Tallentyre (Lara)
10BLACK TIE AFFAIR61666FSHP S Matthews (Cape Clear)
Race No. 9Drysdale Fc Bayview Ht309:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KANSAS TURNPIKE48828NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
2MR. SECURITY73353FSHS B Ralph (Tooradin)
3WARRANTY56337NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
4CONNEMARA SKY27653FSTDJ Maye (Drysdale)
5ZAMBORA LOVER64172FSTDR J Britton (Lara)
6MISS CHAPARAL15334FSTDT Womann (Lara)
7FELI ALLEN53514FSHG J Bate (Lara)
8TIC THE BOX31134FSTDG J Bate (Lara)
9SERBO DJOKER76865FSHA Kopanja (Cranbourne)
10CALLISTA BALE56246NBTG J Bate (Lara)
Race No. 10Town & Country Meats (1-4 Wins) Ht410:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS SPENCE8T172FSHR Ashworth (Cowwarr)
2WORTHY EFFORT33364FSHA G Gieschen (Maffra)
3ISSEY BALE1FSHM A Delbridge (Balliang)
4FANCY CRUISER55136FSHD Dean (Nyora)
5PITA MILO11712FSHR P Cunneen (Moe South)
6AROLOK CUDDLES11147FSHJ H Riches (The Sisters)
7PIA MATER1512322.71J M Torr (Eaglehawk)
8BIT CREEPY4126622.84M Marshall (Pentland Hills)
9BLACK BARRON LAD82188NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
10WOODLAND JACK6375522.78A J Harmes (Corio)
Race No. 11Nardi Fruit & Produce (1-4 Wins) Ht510:30PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VANCOUVER BALE25322NBTM A Delbridge (Balliang)
2JACK’S TEDDY4871622.97P L Hunt (Avalon)
3JUST BLISS35375NBTM R Collyer (Coburg East)
4MISS TRIDA18184NBTD J Burley (Wattle Glen)
5DRAINER37213FSHR P Cunneen (Moe South)
6EMPIRE MISS6127322.85J Barbara (Pascoe Vale)
7UNIQUE FLIGHT2724722.93J M Torr (Eaglehawk)
8KYAH DANE6674123.06L N Mitchell (North Shore)
9ARVO’S ELA55777NBTK Smale (Leongatha)
10STYLISH DREAMER57617NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 12Tab.com.au (1-4 Wins) Ht610:47PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE THE WEIGHT13121FSHK G Greenough (Pearcedale)
2MAORI WINSLOW18234NBTR S Proctor (Westmere)
3FEE BALE215FSHM A Delbridge (Balliang)
4SUPER VENUS56155NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5SNOW WARRIOR21318NBTJ M Torr (Eaglehawk)
6WHITE GOLD86322NBTJ N Bray (Smythes Creek)
7HOOVER JACK14751FSHP L Hunt (Avalon)
8MENIN ROAD52871FSTDG Watts (Lara)
9MISS APOCALYPSE18FSHG Maria (Elphinstone)
10WOODLAND JACK6375522.78A J Harmes (Corio)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments