Friday, 23 May 2014

Greyhound Box Draw For , 23 May 2014

Race No. 1Sita Ht17:10 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER RUBY [M]FSHA Marum (Devon Meadows)
2DESTINI DIAMOND [M]56625NBTE Rinaldi (Lethbridge)
3DYNA CHAOTIC (NSW)[M]8FSTDM Delbridge (Balliang)
4DANYO’S KIRSTY [M]FSHJ Borg (Maryborough)
5PROVINCIAL BEAR [M]273FSHJ Barbara (Exford)
6JAUNTY BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
7ULLA ALLEN (NSW)[M]65FSHS Collins (Lara)
8READY JET GO [M]FSHP Carmichael (Elliminyt)
9NAUGHTY AND NICE (NSW)[M]Res.71465FSHD White (Sunbury)
10MISS HOMBRE [M]Res.7855NBTT Womann (Lara)
Race No. 2Merv Jennings Signs Ht27:27 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DAZZLE ALLEN (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
2JULIE BALE (NSW)[M]52FSHS Collins (Lara)
3DANYO’S ELNA [M]FSHJ Borg (Maryborough)
4TRICKY ZORRO (NZ)[M]72FSHB Jones (Lara)
5KRISTERIN [M]8FSHG Edwards (Broadford)
6MOUYONG JIMMY [M]6FSTDW Duniam (Little River)
7TOY PRINCESS [M]36274FSHN Gost (Little River)
8IMMORTAL BEAR [M]22FSHJ Barbara (Exford)
9MISFORTUNE FADED (NSW)[M]Res.65665FSHA Hyde (Lara)
10ANGEL RAINE [M]Res.65784NBTT Womann (Lara)
Race No. 3Karazmatic Carpentry Ht37:49 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DANYO’S AVIE [M]FSHG Borg (Maryborough)
2ERZA ALLEN (NSW)[M]533FSHM Delbridge (Balliang)
3FLUX CAPACITOR [M]3FSHW Duve (Denison)
4COSTLY (QLD)[M]FSHL Lacy (Noble Park)
5MAGNETO BALE (NSW)[M]54FSHS Collins (Lara)
6GOLDEN PANTHER [M]FSHB Reid (Lovely Banks)
7SPEEDIE RIOLI [M]72734FSHK Smyth (Lang Lang)
8DANYO’S DABBY [M]FSHJ Borg (Maryborough)
9ENTICED STATE [M]Res.67645NBTG Carr (Sunbury)
10BABY BRODIE [M]Res.8786NBTT Sharp (Melton West)
Race No. 4Krock Ht48:10 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MCTHUMPA [M]5FSHH Taylor (Langwarrin)
2COBALT MIST [M]33226NBTL Delbridge (Balliang)
3ICE COLD BUNDY [M]6T724NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
4YAMI BALE (NSW)[M]34272NBTS Collins (Lara)
5BRONCO BALE (NSW)[M]1256FSHA Dailly (Anakie)
6MACCA’S SWAY [M]FSHJ Borg (Maryborough)
7URBAN ROCK STAR [M]FSHJ Maple (Little River)
8JASPER ATTACK [M]45742NBTJ Sharp (Lara)
9ENTICED STATE [M]Res.67645NBTG Carr (Sunbury)
10BUSTER’S MAGIC [M]Res.477FSHP Clark (Wangaratta)
Race No. 5Austins Wines – Grv Bred Ht18:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK LAD [5]34864FSTDJ Hunt (Avalon)
2IMMY ROSE [5]22124NBTN Rooney (Lara)
3DUBSY RUSSELL [5]42344NBTT Mitchell (Lara)
4BLACK SALT [5]17811NBTK Karamatic (Lara)
5FOURTH CHOICE [5]62377FSTDN Wynd ()
6EL RIO [5]84328NBTD Geall (Lara)
7YAMBLA MICK [5]14355NBTJ Delaroche (Cranbourne )
8PERFECT ROY [5]8338330.42(1)M Edwards (Broadford)
9BOURBON CLUB [5]Res.36368NBTJ Karamatic (Lara)
10TOMMY TOYMAN [5]Res.74372NBTN Gost (Little River)
Race No. 6Geelong Australia – Grv Vic Bred Ht28:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EARLY NOTICE [5]25328NBTR Ashworth (Cowwarr)
2LUSHA BOOSHA [5]5521830.59(7)M Vaughan (Newcomb)
3MERMAID PRINCESS [5]37324FSTDJ Hunt (Avalon)
4CANDLE WISH [5]54343NBTJ Maple (Little River)
5RAPIDO GRIS [5]4736430.26(3)J Hunt (Avalon)
6DUNDEE TORO [5]27114NBTG Scott-smith (Pakenham South)
7ABBEY’S HAND [5]44674NBTR Britton (Lara)
8TO DEE BLACK [5]27188FSHD Irby (Rosebud)
9BOURBON CLUB [5]Res.36368NBTJ Karamatic (Lara)
10TOMMY TOYMAN [5]Res.74372NBTN Gost (Little River)
Race No. 7Buxton Real Estate – Geelong9:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA’S SPECIAL (NSW)[4]7673125.74(1)E Lloyd (Anakie)
2RUMBLING RICK (TAS)[5]18518FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3PREMIER MAGPIE [4]5322525.98(7)J Condon (Tooradin)
4DYNA OLSEN (NSW)[5]35613NBTM Delbridge (Balliang)
5BISCA ALLEN (NSW)[5]471F5NBTM Delbridge (Balliang)
6ALLEN JENS (NSW)[5]51413NBTM Delbridge (Balliang)
7DESTINY BALE (NSW)[4]4815826.30(1)S Collins (Lara)
8SENOR SOCKS (SA)[5]11311FSTDR Britton (Lara)
9COSMIC BLACK [5]Res.46881NBTJ Psaila (Little River)
10JIMMY TWO HATS (NSW)[5]Res.7466426.32(5)E Lloyd (Anakie)
Race No. 8Sita Australia – Grv Vic Bred Ht39:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BIT BERGER [5]11111FSHT Chatwin (Johnsonville)
2CRACKERJACK ROSE [5]51812NBTJ Cooper (Lara)
3YABBA DABBA DEE [5]73433NBTJ Shaw (Anakie)
4FLASH WILSON [5]85484NBTT Womann (Lara)
5DESIRE SMURFETTE [5]56712NBTK Karamatic (Lara)
6PRESTO DESTINI [5]7111FSTDJ Rinaldi (Lethbridge)
7CANDLE BOY [5]3463630.60(3)J Maple (Little River)
8CETTE AWAY [5]17432FSTDJ Hunt (Avalon)
9BOURBON CLUB [5]Res.36368NBTJ Karamatic (Lara)
10TOMMY TOYMAN [5]Res.74372NBTN Gost (Little River)
Race No. 9P & R Food Services9:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 596 metres at Geelong Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S ASHA [5]55454FSTDR Ashworth (Cowwarr)
2WENT WOOSHKA (NZ)[4]4368634.73(5)T Womann (Lara)
3CHEEZLE LIPS [5]46416FSHM Stevens (Bangholme)
4OZZIE BULLET ()[4]1433FFSTDJ Britton (Anakie)
5VAPOURETTE [5]77635NBTT Sharp (Melton West)
6GOLDEN HIPPY [5]38674NBTT Whitford ()
7PUNCH IT [5]4F867FSTDJ Collins (Lara)
8QUO VADIS (QLD)[4]8555534.97(8)A Langton (Anakie)
Race No. 10Topcat Video Productions10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC OF BEAM (NSW)[5]74426NBTD Sturgess (She Oaks)
2FAITH IN BEAR [5]251FSTDA Chapple (Exford)
3TAKOS PRINCESS [5]57443NBTL Cockerell (Buckley)
4CENTRAL ROAD [5]42771FSTDM Edwards (Broadford)
5KIMBERLEY PRINCE [5]35317NBTG Brett (Werribee)
6DYNAMO’S MISS [5]4166526.15(5)L Darby (Drysdale)
7PROJECT BOY [5]24181FSHL Cunningham (Pakenham)
8DYNA ARCLIGHT (NSW)[5]3314FSHM Delbridge (Balliang)
9VIOLET DESIRE [5]Res.53765FSHN Tait (Wangaratta)
10DYNA FATBOB (NSW)[5]Res.3814FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 11Advertising Associates10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WITCH BALE (NSW)[5]42333FSTDM Delbridge (Balliang)
2RAZOR HAWK [5]42772FSTDP Furci (Maribyrnong)
3GIANTS DANCE [5]1181326.27(8)T Deglaitis (Moolap)
4ALLEN GRAVION (NSW)[5]4325825.79(1)M Delbridge (Balliang)
5UNO SPRITE [5]4742825.98(5)T Fiddian (Wyndham Vale)
6HOW TIME FLY’S [5]4125326.04(1)B Cunningham (Wyndham Vale)
7BLADE BALE (NSW)[5]17715FSTDS Collins (Lara)
8TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]32731NBTS Wells (Nagambie)
9VARIX [5]Res.7351626.51(7)D Craven (Grovedale)
10ADDY’S DELIGHT [5]Res.87551FSTDP Clark (Wangaratta)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments