Friday 25th January 2013

Greyhound Box Draw For 25th January 2013

Race No. 1Tab.com.au03:44PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPHINX5534NBTE L Lloyd (Anakie)
2HELEN’S FANTASY83863FSTDC G Peasnell (Pascoe Vale)
3EMMA REG5NBTD W Jones (Haddon)
4FROSTY MISS3FSHA Caramia (Melton)
5FLYING EFFORT3FSHG Cini (Deer Park)
6TRANSPARENT26533NBTS Cachia (Anakie)
7SEMYORKA48226NBTJ A Sharp (Lara)
8BALI’S PRIDE6FSHK M Breen (Lake Bolac)
9BUSH JUSTICE64FSHJ Martinovic (Koo Wee Rup)
10ALLEN LOBBYFSHS J Collins (Lara)
Race No. 2Millers Muzzles04:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMRAM ALLEN22326FSHG J Bate (Lara)
2SOFA SO GOOD13734FSHB J Iredale (Frankston)
3TICKA1571822.95S Bonaccurso (Mount Mercer)
4KENNEL PRINCESS181822.87R W Punshon (Parwan)
5NINJA BACKMAN52715NBTM L Mallia-Magri (Lara)
6SO CONFUSED24562NBTH L Collins (Lara)
7VANCOUVER BALE61656NBTM A Delbridge (Balliang)
8WHY NOT MAGGIE58262NBTW T Gray (Wendouree)
9WHERE’S TESSA8368722.80H L Collins (Lara)
10SNOW WARRIOR57F21FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 3Sita 04:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN EMILIO31326FSHG J Bate (Lara)
2SOLAR STORM135FSHM A Delbridge (Balliang)
3ME AN KOBI23215NBTD W Jones (Haddon)
4SPOT ON PEDRO86561FSTDJ R Higgins (Linton)
5LANDING RIGHTS25351NBTL E Jones (Woodend)
6SANTA’S SPECIAL1784FSTDE L Lloyd (Anakie)
7BEACH WARY61FSTDG J Bate (Lara)
8FLASHING BESSY5635126.45D C R Field (Werribee)
9FRANK’S GUN3721826.09H J Taylor (Rockbank)
10REGAL VILLAIN15784NBTS J Spiteri (St Albans)
Race No. 4Friday Night $30 Dining Packages04:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNIQUE VENOM51312NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
2SCANT REGARD5512822.77M R Collyer (Coburg East)
3OSTI MOSS6564122.58I L Cockerell (Buckley)
4SLICK JETTA6641322.64G M White (Mount Helen)
5HERADIAS22415NBTD P Davis (Melton West)
6FAST SUMMER46445FSHV A Cotton (Elaine)
7LEKTRA CANDY55152NBTH L Collins (Lara)
8MY BLUE LADY62623NBTJ M Torr (Eaglehawk)
9AMEDEO8227823.15R Manzocchi (Vermont)
10REGAL DIAMONDS72178NBTA Spiteri (St Albans)
Race No. 5Sponsor The Geelong Greyhound Club05:04PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1STATE OF BLING12536FSTDC Westerlo (Clyde)
2DA CARTEL18163FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
3INSTANT BALE21717FSTDM A Delbridge (Balliang)
4EL RIO4127FNBTD Geall (Lara)
5CALLISTA BALE13526FSHG J Bate (Lara)
6BOMBER JACK4453430.54G L Green (St Leonards)
7EMOTION PRINCESS7225630.30J A Sharp (Lara)
8CREDIT CRUNCHERF514230.40K G Height (Toora)
9FELI ALLEN11475FSHG J Bate (Lara)
10BANG BANG77528FSHG J Bate (Lara)
Race No. 6Geelong Australia05:24PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY RALFY5741522.73R L Rogers (Eaglehawk)
2BATHILDA BAGSHOT22336NBTI L Cockerell (Buckley)
3STUDLY DAN8465522.91A Galea (Sunshine )
4SWEET MILLIONS3111322.50T Womann (Lara)
5SISCO SHADOW3332522.76T L Collins (Lara)
6DAVEN BALE4412622.85S J Collins (Lara)
7HADES METEOR2817622.59S Bonaccurso (Mount Mercer)
8WREXY2747322.45T P Reid (Yuroke)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Beckley Park Saturday Market05:44PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MISS HONDO3135726.13T Womann (Lara)
2EMRYST BALE78717NBTS J Collins (Lara)
3RONALD WEASLEY2236626.10I L Cockerell (Buckley)
4ISSEY WHIRL6531125.89N P Walsh (Tullamarine)
5ALDIVO1147826.07P F Santoro (Melton West)
6ROYAL CHAT3121126.15N P Walsh (Tullamarine)
7CRACKER JACK LIL1111125.85P L Hunt (Avalon)
8NIKITA’S ELITE2714325.86L Cockerell (Buckley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Tab.com.au06:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAPER CHASER6665525.94M K Lloyd (Anakie)
2ELLIE BALE11537NBTM A Delbridge (Balliang)
3BINGLE BAY21113NBTB J Buckingham (Woodstock)
4VAGABOND DIAMOND51822FSHM Briganti (Tuerong)
5OPIES ILLUSION13315NBTG Cini (Deer Park)
6DENNIS BALE24F65FSTDS J Collins (Lara)
7PREMIER MAGPIE23627NBTJ Condon (Tooradin)
8IN HIDING68743NBTT Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Buxton Real Estate06:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 596 Metres at Geelong Of $3,890 Prizemoney.
1st: $2,725 2nd: $775 3rd: $390.

No.NameFormBestTrainer

1I’M A THINKER53721FSTDS Gibilisco (Lockwood South)
2TAKE IT HOME46536FSTDJ A Sharp (Lara)
3HONEYPOT AGOGO45444FSTDS Levett (Delahey)
4MYSTIQUE MISS67144FSHA Kopanja (Cranbourne)
5*** VACANT BOX ***
6WHIRL MACHINE24653NBTD Stevenson (Reservoir)
7TURKOGLU35852NBTB J Iredale (Frankston)
8DON’S FANTASY11147FSTDN Vincent (Lal Lal)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Austin’s Wines06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOL COLORADO44158NBTR G A Darby (Drysdale)
2KENTUCKY WOMAN47328NBTC (Rockbank)
3MODERN SILK8281323.24D K Sheridan (Talbot)
4WONDER KIDS16173NBTR L Rogers (Eaglehawk)
5CIAO BYE32466NBTF Manzocchi (Vermont)
6CAWBOURNE CLOONY6331422.76R J Britton (Lara)
7NURSE AKALI7143522.86R Gladman (Melton)
8UNIQUE FLIGHT8862722.93J M Torr (Eaglehawk)
9AMEDEO8227823.15R Manzocchi (Vermont)
10REGAL DIAMONDS72178NBTA Spiteri (St Albans)
Race No. 11Xtreme Technology06:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAYSON EMPIRE52626NBTT Womann (Lara)
2ULRICK BALE6555223.09S J Collins (Lara)
3YO YOSHI5364723.01J Sharp (Lara)
4PRINCESS LACY1516FSHN Pace (Rockbank)
5CROWN OF GLORY5741FSHK G Height (Toora)
6WEALTH71563NBTK R Chivell (Sunbury)
7YOSLENE BALE73248FSTDM A Delbridge (Balliang)
8ESSE ELLE KAY35536NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
9JOAINE ALLEN5156FNBTM A Delbridge (Balliang)
10SNOW WARRIOR57F21FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 12Tab.com.au07:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YENITE38373FSTDG J Bate (Lara)
2BLACK FLEET38411NBTT R Sharp (Melton West)
3PRINCE EUPHORIA1367226.37D Bartelloni (Attwood)
4BURNING ANGER82773NBTJ J Booker (Kilmany)
5PAINTED MISS7867826.39T Womann (Lara)
6LOVE OF LAURYN14168FSHM Briganti (Tuerong)
7GOLDEN GOAL17581NBTP W Arnott (Lara)
8DASHING JOURNEY44251NBTT P Reid (Yuroke)
9CARRIBEAN GIRL56316FSHJ Reid (Notting Hill)
10REGAL PHANTOM18445NBTS J Spiteri (St Albans)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments