Thursday 24th January 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 24th January 2013

Race No. 1Tab.com.au03:49PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR MILLIONS777FSHT Womann (Lara)
2JACK BURST62238NBTK J Iles (Cranbourne)
3MISS CALYPSO47776NBTK Smith (Niddrie)
4CONSTANTINE GAL62658NBTC D Hughes (Lara)
5BRETT HUNT68FSHA F Hunter (Devon Meadows)
6ROSIE HUNT48FSHA F Hunter (Devon Meadows)
7BIG RITZAR67475NBTJ Larizza (Tullamarine)
8WITCH’S PICK34FSHP A Abela (Point Cook)
9WORTH A DIAMOND74436NBTG J D Brett (Werribee)
10PURE TULIP75675NBTF Matthyssen (Red Lion)
Race No. 2City Of Greater Geelong04:07PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NOT MY JOHNNY46336NBTG J D Brett (Werribee)
2CYCLONE RUBY38332NBTM G Niele (Berringa)
3JEFF HUNT74334FSHA F Hunter (Devon Meadows)
4PUPPET38784NBTC D Hughes (Lara)
5HOT MILLIONS3854NBTT Womann (Lara)
6TAIL DANCER37543NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
7COOL WHITE NOISE47532NBTJ Larizza (Tullamarine)
8STARLIGHT WHIRL78844FSHK R Ward (Mount Moriac)
9STRIKER GEM87344NBTN J Gates (St Albans)
10PURE TULIP75675NBTF Matthyssen (Red Lion)
Race No. 3Buxton Real Estate04:29PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAR MILLION’S546FSHT Womann (Lara)
2MENIN ROAD5287NBTG Watts (Lara)
3NAVARA65258NBTC M Davis (Murrabit)
4FRANKY TWOCARDS35744NBTK A Collyer (East Coburg)
5DR. LEEZA73754NBTN L Bell (Point Lonsdale)
6XENA685FSTDL N Mitchell (Anakie)
7POISON OAK64468NBTJ Palma (Lara)
8BETTY’S RETURN78756NBTR W Fisher (Corio)
9LIZZY’S CASTLE4425FSHM L Mallia-Magri (Lara)
10WEE BELLA38655NBTR W Fisher (Corio)
Race No. 4Austin’s Wines04:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAD MONS5472222.69A F Hare (Greendale)
2KREUZER ON FIRE13346NBTN R Tait (Wangaratta)
3MOONLITE SPICE43352NBTJ Formosa (Heathcote)
4ALPINE PLAYER55464FSHP J Ryan (Lang Lang)
5RICEY35756NBTB J Stephens (Tooborac)
6BUSH LAD5335222.96A M Mcinnes (Elliminyt)
7LITTLE ROCKET32775NBTH J Taylor (Rockbank)
8REGAL WOO27457NBTP J Kelly (Longwarry North)
9FASTER THAN YOU27677NBTL C Slattery (Heathcote)
10JOHN CONNOR8783722.83S W Jack (Dalmore)
Race No. 5Frontline Security05:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT ROY57756NBTJ R Higgins (Linton)
2MISS JENNY77652FSTDW P D Read (Devon Meadows)
3HEY REX1314426.43R K Stack (Lara)
4LACE OUT43531FSTDJ Formosa (Heathcote)
5SPEEDWAY STUEY73737NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
6OUR SITUATION5487726.17J M Karamatic (Lara)
7GYPSY RAMA46545NBTA F Hunter (Devon Meadows)
8DARLEY SUNDAY1226226.41T Monaghan (Darley)
9KELLIE ENLIM84586FSTDJ Formosa (Heathcote)
10MADAS SUZIE7655426.37M B Said (Diggers Rest)
Race No. 6Sita Australia05:27PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK ENLIM55542NBTJ Formosa (Heathcote)
2WOODLAND JACK83637NBTA J Harmes (Corio)
3SIXTEEN CANDLES2723626.36L C Slattery (Heathcote)
4WITHYWINDS26253NBTL N Mitchell (Anakie)
5JOHN’S DELIGHT63865NBTM J Cauchi (St Leonards)
6TRIGG POINT5646826.29J M Karamatic (Lara)
7UP AND GONE26653NBTC Stanton (Clunes)
8DOC’S DORA34635NBTW P D Read (Devon Meadows)
9BAGGY ROAD21236NBTD J Saunders (Somerville)
10WHY NOT ALBERT6878426.37W T Gray (Wendouree)
Race No. 7Xtreme Technology05:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPITY DO DAH11547NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
2ABSOLUTE BOSS322126.43S Liuzzi (Lara)
3DARLEY CEE CEE33515FSTDT Monaghan (Darley)
4LUCKY BEAR31563NBTH A Stallworthy (Bayswater North)
5PANTERA41718FSTDW E Hansen (Daisy Hill)
6BILLYO18864NBTT R Sharp (Melton West)
7LUMEN’S OF LIGHT36872NBTP E Westbrook (Corio)
8SUPER FLY68185NBTW P D Read (Devon Meadows)
9BIT DASHING2T187NBTD Tallentyre (Lara)
10ANNAPOLIS67537FSTDG J Cinnamond (Junction Village)
Race No. 8Www.hotdogs.com.au06:06PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KID CONDOR6636425.90J Formosa (Heathcote)
2WHERE’S RAY6757426.01M A Karamatic (Lara)
3VAPOUR SHAKER65465NBTN R Tait (Wangaratta)
4MRS. FREEZE4T786NBTS W Jack (Dalmore)
5OTHER AXLE18687NBTJ Sharp (Lara)
6MONICA’S HOT6675826.20T Womann (Lara)
7NAOMI ROSE86758NBTR C Dunne (St Albans)
8REGO DUE63735NBTJ R Higgins (Linton)
9LONELY DELIGHT64618NBTP J Clark (Wangaratta)
10KYAH DANE81565NBTL N Mitchell (Anakie)
Race No. 9Tab.com.au06:25PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOMINIQUE55753NBTE L Lloyd (Anakie)
2DIEGO SIYAN26668NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
3AUDATIOUS4128622.69C Stanton (Clunes)
4PINK WHISTLE88653NBTA P Craven (Wangaratta)
5AMBERLY QUEEN76425NBTA Courts (Corio)
6VEETEE EXPRESS13555NBTP C Anderton (Devon Meadows)
7DA STIG87588FSTDW P D Read (Devon Meadows)
8KACEY ENLIM75643NBTJ Formosa (Heathcote)
9SPIT FIRE STRIKE46868NBTL Mitchell (Teesdale)
10PAINTED MISS7867822.85T Womann (Lara)
Race No. 10Geelong Australia06:46PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARN BANDIT7711122.96T Matthyssen (Talbot)
2JAY POD7675623.56C D Hughes (Lara)
3CAPTAIN CASTILE66246NBTW P D Read (Devon Meadows)
4MICHELLE ENLIM55233NBTJ Formosa (Heathcote)
5CAMWELL’S COOL5224822.87R S Cameron (Cranbourne)
6SUPER HULK78857NBTP J Frost (Heathcote)
7SWOOPED56247NBTJ Sharp (Lara)
8NO ACTION56872NBTB F Courts (Heidelberg West)
9LARAH’S WISH67323NBTC Schembri (St Albans)
10SNOW SURFER78775NBTG W Hopes (Reservoir)
Race No. 11Tab.com.au07:03PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO MORE CRICKET6885422.85F E Alister (Cranbourne South)
2JACKKNIFE46868FSHD J Saunders (Somerville)
3GO WILD PHIL6175123.10C V Berkel (Torquay)
4LIL’S DAD’S GIRL77723NBTP L Hunt (Avalon)
5JUST CALL ME45511FSHW P D Read (Devon Meadows)
6NORDIC KING2287523.03J A Sharp (Lara)
7OSTI’S VICTORY53123NBTM G Niele (Berringa)
8DESOTO71278FSHE Mccormack (Burwood East)
9VAPOUR STREET3521423.12M K Lloyd (Anakie)
10TAKABEES FANTASY1652423.34K Lloyd (Anakie)
Race No. 12Beckley Park Saturday Market07:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHRIKE167NBTJ Sharp (Lara)
2UNO MORDI2737123.38P J Mccoll (Kooroocheang)
3NICK’S MY MATE6221723.24A Zampichelli (Bellfield)
4RARE BEAR1874723.32B J Cunningham (Wyndham Vale)
5RUBY’S CUBE6775723.19G J D Brett (Werribee)
6LIGHTNING TESS86763NBTM Galea (Sunshine North)
7SILENT ALARM3446123.06D Geall (Lara)
8SELECT HAWK47673NBTW E Hansen (Daisy Hill)
9GAVE SURF AWAY75516NBTN J Gates (St Albans)
10RUFF RUFF577F8NBTM G Niele (Berringa)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments