Friday 28th December 2012

Greyhound Box Draw For 28th December 2012

Race No. 1Tab.com.au03:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK FLEETF6322NBTT R Sharp (Melton West)
2REGAL VILLAIN38171NBTS J Spiteri (St Albans)
3BLACK AMAZONF5314FSHR S Cameron (Cranbourne)
4YAKAR BALE4221FSHG J Bate (Lara)
5FALLS ROAD MAN25F34NBTP M Tabone (Toongabbie)
6OMAHA CLUB6122.91K M Bravo (Lovely Banks)
7RIVERSIDE BILLIE22524NBTG M Campbell (Peechelba)
8POWER ELECT25235FSHA Kent (Wantirna)
9FLASH ARE67218FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
10KIMBERLY SHIRAZ661FSHS J Kaliszewski (Melton)
Race No. 2City Of Greater Geelong04:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED SERIES32351FSTDG M Campbell (Peechelba)
2SOZIN’S COMET11511FSHD J Fisher (Lara)
3OUR MATILDA52814FSTDM J Giles (Mirboo )
4DANATO21181NBTM J Auld (Tatura)
5CUZIN BOB41151FSTDM Fearnley (Yinnar)
6LOOKING MAGICAL42417FSTDB J Iredale (Frankston)
7TUNCURRY KIWI2312722.84J L Scott (Melton West)
8RIVERDALE COWBOY52263NBTI L Green (Little River)
9TURNOUT2334522.88M Chilcott (Heathcote)
10JUNIOR SANCHEZ4216823.02T Liuzzi (Lara)
Race No. 3Buxton Real Estate04:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLUER BALE42463NBTS J Collins (Lara)
2SHE’S HAYDENS13747FSTDK L Minne (Moe South)
3NAOMI ROSE76574NBTR C Dunne (St Albans)
4PACQUIAO8427226.09S D Collyer (East Coburg)
5DIMPLE WAY71121FSTDD J Fisher (Lara)
6BO SHEN75682NBTG M Campbell (Peechelba)
7MOTIVATOR MISSY25164NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
8TANDAR LASS4314225.97R K Stack (Lara)
9MEXICO JOE68315NBTM Galea (Sunshine North)
10MADAS SUZIE1147626.37M B Said (Diggers Rest)
Race No. 4Austin’s Wines04:44PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO RETURN6573822.64J Galea (Lara)
2ARIZONA DOZER1311122.10G J Bate (Lara)
3NOBLE SUDOKU1865322.79K Lloyd (Anakie)
4LA PORSCHE4677822.61B J Duffy (Ballan)
5COCKY BOY5227122.96L M Gorman (Newborough)
6EXTRAORDINARY7342122.62Y Andrews (Cranbourne North)
7MISS TREW STAR3334722.59T Womann (Lara)
8DYNA EZEKI1112522.75G J Bate (Lara)
9STORM A LITE3642722.72G Kantzidis (Bundoora)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Reece Plumbing Torquay05:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 596 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR FLASH25435NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
2UNCLE JED54531FSTDG Kantzidis (Bundoora)
3RAPID TIDE67713NBTW E Kirk (Melton West)
4TURKOGLU83735FSTDB J Iredale (Frankston)
5TARKS JEWEL31471FSHA Langton (Anakie)
6BOMBER JACK32144FSTDG L Green (St Leonards)
7WILL CEE35313FSTDJ R Abela (Echuca)
8MADDISON DEE12415FSTDM Chilcott (Heathcote)
9BO HOUDINI46424FSTDD J Dawson (Preston)
10DESTINI WARRIOR35637NBTM Fearnley (Yinnar)
Race No. 6Sita Gdr05:24PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 680 Metres at Geelong Of $6,005 Prizemoney.
1st: $4,205 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormBestTrainer

1KILTANON SKYE53243FSTDM M Whelan (Penshurst)
2GOLD AFFAIR TWO6525F39.39M J Hanke (Euroa)
3CASEY JONES14143FSTDC Mercieca (St Albans)
4STARFIRE MAGIC1417239.63M L Mallia-Magri (Lara)
5SIR GAZZA42211NBTR J Britton (Lara)
6ALPE D’HUEZ2758339.12K M Bravo (Lovely Banks)
7IRMA BALE21252FSTDG J Bate (Lara)
8GRANDUER17264FSHL Ketelaar (Yuroke)
9MY LUCKY FORTUNE82516FSTDL Repici (Hampton Park)
10HAY AFFAIR TWO53475FSTDM J Hanke (Euroa)
Race No. 7Xtreme Technology05:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LARKHILL BUCK44815FSTDK L Minne (Moe South)
2KANSAS MOONLIGHT78523NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
3JOSHUA13333FSTDG J Bate (Lara)
4CURT CONNORS4363730.28R J Britton (Lara)
5WALKING STREET3152630.12K Lloyd (Anakie)
6ULTIMATUM25371FSTDP Presutto (Beaconsfield)
7GIVIN’ LIP23123NBTK L Minne (Moe South)
8BROADACRES114FSHG J Bate (Lara)
9SEMI EARNER41656NBTJ R Britton (Anakie)
10MOONCAKE13686FSHG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 8Www.hotdogs.com.au06:02PM (VICtime)
Free For All event over 460 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1ICE MOVER3554326.26E N Rinaldi (Lethbridge)
2BOWL ALONG7F76526.25K J Ashton (Charlton)
3BEST PERFUME1138126.18T Womann (Lara)
4STAGGER1641225.74G W Selkrig (Devon Meadows)
5VITTORIA6454326.27G Kantzidis (Bundoora)
6TRUE TO GOD1728626.09T Womann (Lara)
7MISS ABILENE1415125.72E N Rinaldi (Lethbridge)
8ICEMAN RAIKKONEN6135525.66J R Britton (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Tab.com.au06:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PATTIMORE POWER28318NBTR K Stack (Lara)
2WY YUNG FLYER716FSHM Fearnley (Yinnar)
3DYNA OFERA25553NBTM A Delbridge (Balliang)
4REGAL GLADIATOR73735NBTA Spiteri (St Albans)
5HE WENT OFF2611826.79I R Vigor (Anakie)
6YES WE DID42364FSHL Hellmuth (Pearcedale)
7CARRIBEAN GIRL45631FSHM Cameron (Wheelers Hill)
8TYSON’S CHAMP4531426.38B Strangio (Avondale Heights)
9CHAZWICK1174FSTDS Taylor (Keilor East)
10DAVIS52564NBTH L Collins (Lara)
Race No. 10Merv Jennings Signs06:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROBERT ANTHONY55655FSTDS N Fisher (Lara)
2WARM IT UP12275FSTDK L Minne (Moe South)
3PAPER CHASER7551625.94M K Lloyd (Anakie)
4OUR LISA5765326.06G Watts (Lara)
5COMIC SANS46221NBTK M Bravo (Lovely Banks)
6MR. BOHANNAN31283FSTDT D Iwanyk (Devon Meadows)
7DAINTREE EMPRESS51881NBTL M Gorman (Newborough)
8LI LI41427NBTM J Auld (Tatura)
9SHINY SUDOKU45346FSTDE R Vigor (Anakie)
10GOLDEN GOAL71758NBTP W Arnott (Lara)
Race No. 11Millers Muzzles07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE PAWS43463FSTDE N Rinaldi (Lethbridge)
2BY STARLIGHT71626NBTK M Bravo (Lovely Banks)
3SISCO SHADOW5414222.76T L Collins (Lara)
4SCANT REGARD4755122.77M R Collyer (Coburg East)
5MAJOR MCCHEESE82677FSTDB I Hiscock (Long Gully)
6COONEY’S MEDAL6538322.63S J Kaliszewski (Melton)
7LEKTRA CANDY34315FSTDH L Collins (Lara)
8DILSTON REGAL6164522.90W E Kirk (Melton West)
9VINTAGE DIAMOND5884622.62G Dalton (Hazelwood North)
10KRAKOUER MAGIC73437NBTP M Tabone (Toongabbie)
Race No. 12Beckley Park Saturday Market07:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOT DONE YET83428NBTI R Vigor (Anakie)
2MODEST RULER24361NBTH A Clarke (Buln Buln)
3JANNIK21136NBTT K Auld (Tatura)
4REGAL PHANTOM68418NBTS J Spiteri (St Albans)
5BRONTE’S GIFT13372NBTK M Bravo (Lovely Banks)
6YOSLENE BALE17324NBTM A Delbridge (Balliang)
7BOUNCING WILD11FSHS Cachia (Anakie)
8MELTDOWN37614NBTR J Maher (Bushfield)
9KRAJICEK28553FSHK J Ashton (Charlton)
10PAINT STRIPPER74186FSTDR W Fisher (Corio)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments