Friday 29th April 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 29th April 2011

Race No. 1Grv Maiden Series Ht807:10PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1VROOM VROOM VEE33533FSHG S J Ennis (Sandhurst)
2DUQUETTEFSHA Langton (Anakie)
3IT’S A FSHT D Iwanyk (Devon Meadows)
4MAURZY VIALIE3647FSHC Croft (Heathcote)
6MAJOR FIRE65FSHB L Hodgson (Mooroolbark)
7ARDROSSAN52664FSHJ R Maple (Little River)
8LESLIE’S EXPRESS43822FSHJ R Weir-Smith (Dooen)
Race No. 2Grv Vbis Maiden Series Ht907:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1KARANJIFSHA Langton (Anakie)
2KNUCKLEHEAD6FSHD P Mchardy (Harcourt)
3OCEAN SHIRAZFSHD K Jensen (Skye)
4SPANIOLI725FSHJ Wilson (Heathcote)
6CALICO PRINCESS1FSHD W Jones (Haddon)
7GOTTA GET GET82226FSHD N Mcdonald ()
8LEKTRA JOHNSON544FSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 3Grv Vbis Maiden Series Ht1007:47PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1PURE INSTINCTFSHT D Iwanyk (Devon Meadows)
2FULL CIRCLE57523FSHA L Dailly (Anakie)
3SERGEANT DARKIE47652FSHJ Delaroche (Cranbourne )
4KASUNDI6FSHA Langton (Anakie)
6MAD MAN745FSHD L Hills (Taradale)
7EXPLOSIVE MILNEFSHG S J Ennis (Sandhurst)
8MOUNT IDA GLIDER222FSHJ Wilson (Heathcote)
Race No. 4Topcat Video08:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED ENFORCER72421FSHM L Mallia-Magri (Lara)
2PARKER BALE42873NBTS J Collins (Lara)
3ZENA BALE43572NBTG J Bate (Lara)
4SAM WINCHESTER13216NBTA Stewart (Melton)
5APACHE MAN14744NBTD L Hills (Taradale)
6JALYN JONES1321222.90D B Curtain (Drouin)
7RIVER HI61425FSHM L Mallia-Magri (Lara)
8ARNIE’S GIRL21122FSHD B Curtain (Drouin)
9MINU BALE36746NBTG J Bate (Lara)
10RAPID RIVER65466NBTW B Duniam (Little River)
Race No. 5Www.beckleycentre.com.au Ht108:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1TRAMIGO66438NBTL Delbridge (Balliang)
2INDI OCTANE44235NBTD C R Field (Werribee)
3SOUTHWOOD BARGE61767FSHJ J Geoghegan (Cranbourne)
4RIDDLE BALE77418FSHG J Bate (Lara)
566711FSHW R Bickerton (Cranbourne South)
6UNO DAZZA73474FSTDM L Mallia-Magri (Lara)
7TWIST AND SHOUT74114FSHL R Morshead (Barongarook)
8BOUNCER NORRIS12316FSHJ L Frusher (Lara)
9PRINCESS OLIVIA83573FSHW L Connell (Harston)
10BRADEESHA STARF5267FSHP A Simone (Pirron Yallock)
Race No. 6Tab Sportsbet Final ()08:47PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 520 Metres at Geelong Of $288,470 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285,900.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MAX16342NBTA L Dailly (Anakie)
2LET HIM GO58263NBTJ R Maple (Little River)
3DYNA MORRIS531F130.14A L Dailly (Anakie)
4LINUS BALE18654NBTA L Dailly (Anakie)
5WE’RE SURE1111130.35G J Bate (Lara)
6SUPER TRAIN33523NBTJ R Maple (Little River)
7JERAMIAH JOHNSON73364NBTJ S Ennis (Lara)
8FROMELLES61542NBTG Watts (Lara)
9CHIEF BAMBURY13715NBTG J Bate (Lara)
10LEKTRA GOLD26255NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 7 Greyhound Form Ht209:10PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1RED LESTA34648FSHG J Bate (Lara)
2SNIPER’S SPECIAL41334FSHL Delbridge (Balliang)
316164FSTDV P Awramenko (Waurn Ponds)
4CRIME WAVE85135FSTDT Womann (Lara)
5CROWIE LOMAR15615FSHN J Mcmenamin (Thurgoona)
6KING FOX24118FSHC D Schlensog (Corio)
7BARNSTORMER22626FSTDA Stewart (Melton)
8PACY CREATION31733FSTDD C R Field (Werribee)
9SISCO HERO15786FSHH L Collins (Lara)
10SHERIFF16345FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 8Dining Available @ Beckley Centre Ht309:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PAYMENT32781FSTDJ R Maple (Little River)
2PEDRO’S SHOUT37323NBTL R Morshead (Barongarook)
3PUBS GALORE1438FFSTDM L Mallia-Magri (Lara)
4SURE ON PEDRO67321FSHG J Bate (Lara)
5MAXIMUM RIDE45784FSTDL Cockerell (Buckley)
6MAGIC RUBBLE77184FSHT Womann (Lara)
7TIMBO67373NBTG S J Ennis (Sandhurst)
8SELYNYA SURPRISE61444FSTDS A Coates (St Albans Park)
9PRINCESS OLIVIA83573FSHW L Connell (Harston)
10DYNA AXEL6718NBTG J Bate (Lara)
Race No. 9Beckley Park Market Saturday09:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1QUICK RAPIDS66517FSTDW B Duniam (Little River)
2OKIE BALE48385FSHA L Dailly (Anakie)
3MAMIE BALE33323FSTDA L Dailly (Anakie)
4CATALINA GIRL64143FSHK M Breen (Lake Bolac)
6HUTMAKER1311230.29R J Britton (Lara)
7BLACK RIVER55577FSTDW B Duniam (Little River)
8LIMBURG GOLD71173FSHC Reivers (Darley)
Race No. 10Race Day Buffet Packages Available10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD STONE16273FSHA J Scott (Cranbourne)
2NOBLE SUDOKU43638FSHM K Lloyd (Anakie)
3TANIA TWO SHOES51136FSHA Stewart (Melton)
4DYNA ZACKER85524FSHS J Collins (Lara)
5MISS TREW STAR3511622.87T Womann (Lara)
6SKAGWAY28513FSHG S J Ennis (Sandhurst)
7TAPESTRY LACE17722FSHW L Connell (Harston)
8STORMY WEATHER23115FSHA Langton (Anakie)
9SHEOAK TEENA85865NBTB Panetta (Melton West)
10WHY NOT NAN188FSHW T Gray (Wendouree)
Race No. 11The Beckley Centre10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CROXTON LASS71148FSHJ L Stewart (Melton)
2FERNY BALE76345NBTS J Collins (Lara)
3DILSTON REGAL28134FSHD R Kirk (Melton West)
4ELITE APPLE11535NBTV P Awramenko (Waurn Ponds)
5BITTER TENSION36485FSHG L Howell (Pearcedale)
6ALLEN MONARO71144NBTG J Bate (Lara)
7SAFANA BALE61442NBTM A Mcguire (Raglan)
8STAR ENFORCER73444FSHN J Grey ()
9RAPID RIVER65466NBTW B Duniam (Little River)
10MINU BALE36746NBTG J Bate (Lara)
Race No. 12Scotchmans Hill Winery10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SNAPPER’S HERO18FSHR W Fisher (Lara)
2DYNA ZADAK72275FSTDS J Collins (Lara)
3TRUSTING BLOW12765FSHG L Howell (Pearcedale)
4SAM’S KINGDOM16FSHJ R Britton (Anakie)
5BARKLEY26125FSHS Divers (Werribee)
6CARBON STAR35452NBTG S J Ennis (Sandhurst)
7NIRRA MEG46683NBTK Lloyd (Anakie)
8HOT AND FAST155FSHT Baker (Kilmore)
9WHY NOT NAN188FSHW T Gray (Wendouree)
10SHEOAK TEENA85865NBTB Panetta (Melton West)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments