Friday, 4 March 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 4 March 2016

Race No. 1Grv Vic Bred Maiden Ht17:08 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HOGWARTS EXPRESS [M]FSHI Cockerell (Buckley)
2GUARD YOUR PATH [M]FSHA Langton (Anakie)
3ROHN [M]17FSHM Nash (Little River)
4TRUE VALUE [M]28FSHR Britton (Lara)
5ZERO CARE FACTOR [M]22424FSHJ Chilcott (Heathcote)
6LET’S RUN [M]24322NBTJ Sharp (Lara)
7GOLDENPAW GLORY [M]FSHJ Britton (Anakie)
8GROOVEN CHRIS [M]FSHM Cauchi (St Leonards)
9DELALICIOUS [M]Res.465NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
10UNO PERRY [M]Res.56564NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Grv Vic Bred Maiden Ht27:28 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VEGAS AGAIN [M]FSHT Womann (Lara)
2ALI’S TITLE [M]7NBTC Hayes (Mill Park)
3LAST ACTION HERO [M]3FSHJ Britton (Anakie)
4PROVEN MALIBU [M]52FFSHW Vassallo (Devon Meadows)
5DESTINI DOLPHIN [M]37FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
6SANMARIA TEARS [M]FSHR Britton (Lara)
7OK JAKE [M]2444126.16(7)B Shillington (Lara)
8EXPECTO PATRONUM [M]FSHL Cockerell (Buckley)
9SKYES APPRENTICE [M]Res.484FSHM Warren (Point Lonsdale)
10ME TIME [M]Res.856NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 3Grv Vic Bred Maiden Ht37:48 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FAITHFUL HILL [M]46FSTDD Geall (Lara)
2DREAM OF GIGI [M]38343NBTS Bauer (Lovely Banks)
3DUDLEY DURSLEY [M]FSHL Cockerell (Buckley)
4SHYTOWN HUSSLER [M]FSHG Rounds (Devon Meadows)
5ROARSOME [M]63246NBTE Mcnamara (Mount Wallace)
6CALVADOSS [M]FSHA Langton (Anakie)
7IT’S A BLITZ [M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8LIL TAY [M]6FSHM Cauchi (St Leonards)
9LEKTRA DESTINY [M]Res.24535FSTDJ Sharp (Lara)
10UNO PERRY [M]Res.56564NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden Ht48:08 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HURUNUI HAMISH [M]FSHK Gorman (Tanjil South)
2BENNY MAC [M]34525NBTA Dailly (Anakie)
3IT’S A FLING [M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
4DESTINI WAHOO [M]75FSHE Rinaldi (Lethbridge)
5ROCKIN’ RICO [M]8FSHM Briganti (Tuerong)
6DEMONISHEM [M]26642NBTT Deglaitis (Moolap)
7ABBEWIGE GOLD [M]746FSTDN Bell (Point Lonsdale)
8RUN SAJID RUN [M]FSHC Todd (Dereel)
9RIVERDALE STORM [M]Res.76165NBTI Green (Little River)
10SILVER SQUIGGLE [M]Res.863FSHD Burnett (Little River)
Race No. 5Www.tab.com.au8:28 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA BIG UNIT [7]34472NBTB Shillington (Lara)
2CARE CARE CARE (NSW)[7]12FSHB Ennis (Lara)
3ALLEN KEMPO (NSW)[6]21437FSHB Shillington (Lara)
4TRIXIE DIAMOND [6]6423126.12(4)J Collins (Lara)
5KARINJINI (WA)[7]6442226.03(5)A Dailly (Anakie)
6GLEN QUAGMIRE [6]64821NBTK Lloyd (Anakie)
7PADDY’S MAGIC (QLD)[6]116FSHJ Thompson (Pearcedale)
8LEKTRA ELUSIVE [7]8236126.20(7)A Dailly (Anakie)
9ABSOLUTE ROARER [6]Res.7772526.13(8)J Collins (Lara)
10NIRRANDA RIPPER [7]Res.72337NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 6Outline Print Design8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH SPRITE (QLD)[5]11211FSHJ Thompson (Pearcedale)
2HOME RUNNER [5]45811FSTDE Lloyd (Anakie)
3JONNY QUICK STEP [5]13318FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
4COSMIC MISSILE [5]48362NBTE Lieshout (Drouin West)
5DYNA YAVIN (NSW)[5]53423NBTS Collins (Lara)
6DARCON DASH [5]41216FSHR Conway (Bunyip)
7NINJA BALE (NSW)[5]4113126.14(3)H Collins (Lara)
8ZABIMARU BALE (NSW)[5]36861FSHA Dailly (Anakie)
9SUNNY BREAKS [5]Res.76176NBTJ Stemmer (Bangholme)
10AQUA MORGAN (NSW)[5]Res.87218FSHK Gorman (Tanjil South)
Race No. 7Grv Vic Bred Final9:08 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 400 metres at Geelong Of $4,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA BLICAVS [4]4421122.51(6)J Sharp (Lara)
2KOCH [4]7311122.75(7)D Brennan (Ross Creek)
3RED LIGHT RUNNER [4]2323122.39(7)D Weightman (Dean)
4ZENERGY [5]26152NBTE Lieshout (Drouin West)
5JAZAAN’S BOY [5]4622222.50(7)S Shiells (Diamond Creek)
6UPTOWN FUNK [5]11332NBTD Brennan (Ross Creek)
7SHAZZLE’S BOY [5]1548222.58(2)D Weightman (Dean)
8HARLON [4]1112122.36(2)R Neocleous (Hazelwood North)
9BIDE TIME [5]Res.55133NBTJ Sharp (Lara)
10ASTON TULLOCH [5]Res.67433NBTD Pattinson (Pearcedale)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LEFT IS RIGHT [5]3788725.96(2)J Shaw (Anakie)
2STRAW HAT LUFFY (NSW)[5]3541826.01(3)H Collins (Lara)
3HAWKA TRON [5]14126FSTDJ Magri (Avalon)
4BASTET BALE (NSW)[4]5764725.97(4)T Mitchell (Lara)
5DEWANA HITMAN [5]52734FSHM Dewan (Carrum Downs)
6LEOPOLD BALE (NSW)[5]7316725.85(4)S Collins (Lara)
7ASA KILLA QUEEN (NSW)[4]16111FSHA Azzopardi (Londonderry)
8BLOWN AWAY [5]14576NBTT Mitchell (Lara)
9SUNNY BREAKS [5]Res.76176NBTJ Stemmer (Bangholme)
10UNO SPARTI [5]Res.86836NBTJ Collins (Lara)
Race No. 9Grv Vic Bred Maiden Ht59:49 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A FLASH [M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2IMMO COM [M]63367NBTB Chapman (St Albans)
3LEKTRA TIMON [M]4NBTA Dailly (Anakie)
4LIMBURG JACK [M]86NBTC Reivers (Lara)
5ALLEGRO DESTINI [M]6FSHE Rinaldi (Lethbridge)
6DRAFTED [M]5FSHC Russell (Kyabram)
7SON OF BEKIM [M]FSHB Ennis (Lara)
8WILDCARD BABE [M]FFSHB Dewan (Carrum Downs)
9CAMELOT ROSE [M]Res.4452NBTA Langton (Anakie)
10DELALICIOUS [M]Res.465NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 10Grv Vic Bred Maiden Ht610:08 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA BE SHARP [M]6FSHM Dewan (Carrum Downs)
2FABREGAS LARA [M]5NBTM Nash (Little River)
3HOT CHARCOAL [M]5FSHC Russell (Kyabram)
4LIMBURG GUNNA [M]23324NBTP Reivers (Lara)
5EVEN KEEL [M]33FSHJ Thompson (Pearcedale)
6FIAMATTA [M]2524FSHM Morrissey (Strathfieldsaye)
7RICHARD SHI QUEE [M]48NBTE Skelton (Derrimut)
8MUMMA JOSIE [M]33F26NBTJ Britton (Anakie)
9LEKTRA DESTINY [M]Res.24535FSTDJ Sharp (Lara)
10ME TIME [M]Res.856NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 11Grv Vic Bred Maiden Ht710:30 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TWO TIME [M]5552NBTJ Sharp (Lara)
2BINGO SALLY [M]28324NBTJ Palma (Lara)
3LOW FLYING PLANE [M]FSHM Chilcott (Heathcote)
4LEKTRA DANGER [M]FSHA Dailly (Anakie)
5DEWANA INTEREST [M]FSHM Dewan (Carrum Downs)
6DESTINI RIPTIDE [M]63FSHE Rinaldi (Lethbridge)
7WILD ANGEL [M]86NBTT Reid (Yuroke)
8JEREMIAH JACK [M]4FSHS Bauer (Lovely Banks)
9CAMELOT ROSE [M]Res.4452NBTA Langton (Anakie)
10SILVER SQUIGGLE [M]Res.863FSHD Burnett (Little River)
Race No. 12Tts Electrics10:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA ZEEK (NSW)[5]6684522.52(8)H Collins (Lara)
2ASTON TULLOCH [5]67433NBTD Pattinson (Pearcedale)
3I’LL ROB YA [5]4552122.65(7)M Lloyd (Anakie)
4PARUMBA LACHLAN [5]47431FSHE Lieshout (Drouin West)
5ANOTHER MAN [5]53132FSHJ Brooks (Longwarry)
6DYNAMO’S GIFT [4]8746422.27(1)R Darby (Drysdale)
7BIDE TIME [5]55133NBTJ Sharp (Lara)
8NILA BALE (NSW)[4]2564522.40(2)A Dailly (Anakie)
9TWO SNAPS [5]Res.1623822.84(2)B Shillington (Lara)
10ASTON PHILOU [5]Res.31652FSHE Lieshout (Drouin West)