Friday 5th April 2013

Box Draw For Geelong – Friday 5th April 2013

Race No. 1Tab.com.au07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ENJOY THE RUSH6114122.59V Brook (Colac)
2ROGER THE RUNNER81121FSHM Wright (Allansford)
3CLINICAL FINISH32786NBTA Galea (Sunshine )
4NOTHING MUCH43252FSTDD Murray (Napoleons)
5RESTORE ORDER26825FSHY Andrews ( North)
6HE WENT OFF5121223.02I R Vigor (Anakie)
7JAYBOB65366NBTJ M Torr (Eaglehawk)
8CLASS ACT DONNY11221FSHM E Wintle (Reservoir)
9LEAD ACT87431FSHL M Allen (Darnum)
10NINJA BACKMAN33178NBTM L Mallia-Magri (Lara)
Race No. 2Sita 07:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY TUNES11817FSTDH L Collins (Lara)
2ORANGE JACK6344322.50K R Ward (Mount Moriac)
3SMART INTENTION28372FSHP C Anderton (Devon Meadows)
4DEVIL’S ART33121FSHA Ware (Doveton)
5CHIMNEY SWEEP6121822.90S Donlon (Burnbank)
6KABOOM KABOOM1584822.92P R Lambert (Melton)
7BY STARLIGHT12615NBTK M Bravo (Lovely Banks)
8CEE WALLER46733NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
9LET ‘EM DROP41888FSHT R Breen (Snake Valley)
10SISCO SHADOW4635522.76T L Collins (Lara)
Race No. 3Buxton Real Estate (bitches) Ht107:49PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE PAWS3535526.11E N Rinaldi (Lethbridge)
2ELLIE BALE74218NBTM A Delbridge (Balliang)
3POLLY’S WAY57325NBTS O Mills (Tooradin)
4CONNEMARA FIRE3214626.02J Maye (Drysdale)
5GAYE’S DELIGHT31185FSHP J Clark (Wangaratta)
6WHICH ARANDT45352NBTM Brealey (Exford)
7ZOENAH’S ENTITY18112FSHT J Allen (Darnum)
8MISS HONDO4187326.13T Womann (Lara)
9LITTLE BRICK63647FSHP J Grills (Lara)
10RARA RUSH21887FSHP M Patterson (Bet Bet)
Race No. 4Geelong Australia (bitches) Ht208:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CONNEMARA SKY5555726.18J Maye (Drysdale)
2SWEET MILLIONS7121326.21T Womann (Lara)
3OSTI MOSS1316825.87I L Cockerell (Buckley)
4KYAH DANE64847NBTL N Mitchell (North Shore)
5ALYSE ALLEN23538NBTA L Dailly (Anakie)
6ETEL ALLEN52533NBTM A Delbridge (Balliang)
7TERRY’S DELIGHT2776526.09P J Clark (Wangaratta)
8FIREBALL FURY46138FSHM Wright (Allansford)
9HOOFLA17566FSTDE R Vigor (Anakie)
10HERE’S KATH43667NBTL R Morshead (Barongarook)
Race No. 595.5 Krock08:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY ROCKET66723NBTB J Rogan (Sedgwick)
2MARVEL43617FSHA B Grimmond (Benalla)
3BOWSTREET BUSTER77421FSTDS Donlon (Burnbank)
4SEEBOHM36654FSHL A Grimmond (Trawalla)
5BLACK FLEET46848NBTT R Sharp (Melton West)
6DYNA OATS35342FSHG J Bate (Lara)
7ZONTEA27455NBTR J Britton (Lara)
8AN THAT11553NBTD Murray (Napoleons)
9INSPECTOR LYNLEY84857NBTT Womann (Lara)
10LANDING RIGHTS4665TFSTDL E Jones (Woodend)
Race No. 6Top Cat Video (bitches) Ht308:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MOTIVATOR MISSY36556NBTM L Mallia-Magri (Lara)
2CAILYN BALE1213725.89M A Delbridge (Balliang)
3PRETTY PEGGY SUE62132FSTDA Stewart (Melton)
4WHERE’S TESSA57377NBTH L Collins (Lara)
5PENNY ALLEN43567FSTDM A Delbridge (Balliang)
6MISS ABILENE8473425.72E N Rinaldi (Lethbridge)
7CHAZWICK2267226.63S Taylor (Keilor East)
8MISS CHAPARAL4165526.13T Womann (Lara)
9WITHYWINDS61477NBTL N Mitchell (North Shore)
10HOOFLA17566FSTDE R Vigor (Anakie)
Race No. 7Merv Jennings Signs09:07PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TREW STAR7133622.59T Womann (Lara)
2CARLINGFORD FINN6654222.65L Delbridge (Balliang)
3DESTINY SHAKER2517822.45E N Rinaldi (Lethbridge)
4CAWBOURNE CLOONY1233222.76R J Britton (Lara)
5SUPER PAYMENT2334122.47J R Maple (Little River)
6ARIZONA DOZER3111422.10G J Bate (Lara)
7RUGER7544622.80D A Beasley (Footscray West)
8ALLEN KERO7331622.81S J Collins (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Tab.com.au09:28PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GUNDA BALE1466126.15G J Bate (Lara)
2SEISMIC TEXAN6646226.26R A Cunningham (Devon Meadows)
3POP’S MAX1357125.67P L Hunt (Avalon)
4NIKITA’S ELITE1212525.86L Cockerell (Buckley)
5GOLD TOWN67412FSTDP L Hunt (Avalon)
6GRANVILLE’S CALL1211625.85J F Dunstan (Breakwater)
7VAPOUR STORM1171625.64R A Cunningham (Devon Meadows)
8MR. KANSAS6283825.99E N Rinaldi (Lethbridge)
9ARVO’S VIPER2753526.20K Arvanitis (Nyora)
10ICE MOVER6688526.26E N Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 9Frontline Security (bitches) Ht409:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA CANDY4464426.11H L Collins (Lara)
2CONNEMARA FLAME45346NBTJ Maye (Drysdale)
3COOL AND FANCY83677NBTT Womann (Lara)
4MEL ALLEN24813NBTM A Delbridge (Balliang)
5LONELY DELIGHT1246626.22P J Clark (Wangaratta)
6TANIA TWO SHOES32711FSTDA Stewart (Melton)
7SHADY TRAIN58614NBTK W Mitchell (North Shore)
8CORINGEL SPIRIT2175626.20J R Higgins (Linton)
9HERE’S KATH43667NBTL R Morshead (Barongarook)
10WITHYWINDS61477NBTL N Mitchell (North Shore)
Race No. 10Millers Muzzles10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1POISON7311730.42N J Grimmond (Benalla)
2SELECT KNOCKA113NBTJ R Maple (Little River)
3CORNELIUS FUDGE43221FSTDL Cockerell (Buckley)
4URANA GOODUN4447430.67M L Mallia-Magri (Lara)
5VAPOURETTE41155FSHT R Sharp (Melton West)
6WILL HE BOLT56461FSHF Tasca (Greenvale)
7BET BET BETTY63438FSHP M Patterson (Bet Bet)
8’S CHAMP67136FSTDB Strangio (Avondale Heights)
9LANDING RIGHTS4665TFSTDL E Jones (Woodend)
10MIGHTY TYPHOS74564NBTA L Meyer (Hoppers Crossing)
Race No. 11Town & Country Meats10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ON THE EDGE17553NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
2INTERNATIONALIST42175NBTK M Bravo (Lovely Banks)
3REGAL DIAMONDS65173NBTM Zammit (Exford)
4MAORI WINSLOW35576NBTR S Proctor (Westmere)
5ALLEN GRITZ36436NBTS J Collins (Lara)
6BOUNCING WILD52127NBTH L Collins (Lara)
7RISK OF DAMAGE31123FSHG Debono (Lang Lang)
8PLANET SHAKER16641NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
9COP THAT JOHNNY21748NBTM L Mallia-Magri (Lara)
10MICK MOW28313FSHG Debono (Lang Lang)
Race No. 12Nardi Produce10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BARRON LAD21881NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
2FEARSOME WARRIOR61422FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
3TRANSPARENT41431NBTH L Collins (Lara)
4DOLAN SPRINGS15638FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
5NELLY ALLEN6211FSHG J Bate (Lara)
6SPHINX2321323.24E L Lloyd (Anakie)
7GRAYSON EMPIRE26258NBTT Womann (Lara)
8LITTLE DE BRUIN62412NBTJ D Perkins (Romsey)
9COSMIC STATION141FSHD J Brown (Lara)
10RELLIM MOLLY217FSHT J Allen (Darnum)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments