Monday, 27 January 2014

Greyhound Box Draw For – Monday, 27 January 2014

Race No. 1Www.tab.com.au4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BOO WHO [M]64724NBTK Iles (Longwarry)
2BRANDY’S PUZZLE [M]624T4NBTW Read (Devon Meadows)
3LIL’ CREEKER [M]36554FSHN Lund (Longwarry)
4NANCY’S GUESS (QLD)[M]673NBTA Marum (Devon Meadows)
5GIRTHY [M]474NBTS Cachia (Anakie)
6WESTY TIGER [M]77778NBTW Read (Devon Meadows)
7LEFT OUTSIDE [M]85NBTG Paull (Faraday)
8LORD KALIDOR [M]55732NBTS Jack (Dalmore)
9FILIUS FLITWICK [M]Res.52465NBTD Todd (Dereel)
10WINSOME CHILI [M]Res.78345NBTK Dillon (Wyndham Vale)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SMALL ONE [M]635FSHR Colpoys (Bass)
2HIT PAY DIRT [M]28233NBTJ Sharp (Lara)
3SILVER’S SISTER [M]86273FSHC Van berkel (Torquay)
4REGAL ENSIGN [M]28876NBTW Lambert (Sunbury)
5MUSICAL NOTE [M]477FSTDJ Shaw (Anakie)
6REGAL SPICE [M]2564NBTE Lambert (Sunbury)
7GABBY GALORE [M]37465NBTW Donlon (Burnbank)
8BLONDE LILLY [M]44756NBTW Read (Devon Meadows)
9MISS CARRINGBUSH [M]Res.33324FSHJ Vassallo (Cape Clear)
10DYNA TIRIAN (NSW)[M]Res.52326NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOC’S DREAM [5]51563NBTJ Formosa (Heathcote)
2REPEAT [5]2456123.32(1)G Kantzidis (Plenty)
3MAYBE NOW [5]46865FSHC Paez (Athlone)
4RED BICYCLE [5]48342NBTS Donlon (Burnbank)
5TRISH THE DISH [5]88846NBTP Watt ()
6MISERY WHIP [5]1123.05(6)A Paraskevas ( South)
7HYPOFONIC [5]27571FSHL Rowe (Mount Evelyn)
8SOUTHERN TIP [5]45747FSHC Schembri (St Albans)
9WHO TOLD MAGGIE [5]Res.86386FSTDB Reid (Lovely Banks)
10ENFIELD PARTY (NSW)[5]Res.36576NBTH Colpoys (Bass)
Race No. 4P & R Food Services5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK GIRL [5]1458FFSTDK Dillon (Wyndham Vale)
2RUN HAYLEY RUN [5]27886NBTW Portelli (Rockbank)
3SUPERIOR DAVE [5]54135FSHB Hodgson (Smythesdale)
4MY NAME’S TOM [5]78273NBTB Kantzidis (Bundoora)
5SOUTHERN BOMBER [5]56888NBTC Duve (Denison)
6SOVEREIGN STAR [5]61715FSHW Lambert (Sunbury)
7FINNY [5]15458NBTP Jones (Hoddles Creek)
8MAJOR THREAT [5]84487FSHB Hodgson (Smythesdale)
9GRACEDALE [5]Res.7663526.35(4)T Reid (Yuroke)
10PRANCING LAD [5]Res.17724FSHR Gavin (Killarney)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VARIX [5]4352126.51(7)D Craven (Grovedale)
2KINETIC BOOST [5]84788NBTW Read (Devon Meadows)
3KAISER’S REIGN [5]42683NBTJ Shaw (Anakie)
4SISCO FURY [5]75573NBTJ Galea (Lara)
5MAJOR SMASH [5]42375NBTB Hodgson (Smythesdale)
6WHY NOT WAYNE [5]54447NBTW Gray (Wendouree)
7BORTOLOTTO [5]4566626.50(1)K Miller (Skipton)
8JAY JAY MIKADO [5]8627726.14(6)P Jones (Hoddles Creek)
9GRACEDALE [5]Res.7663526.35(4)T Reid (Yuroke)
10GHOSTLY THOUGHTS [5]Res.86254FSHC Paez (Athlone)
Race No. 6Krock5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO COMET [5]44533NBTJ Galea (Lara)
2WHERE’S SUZIE [5]6352126.62(5)G Hope (Croydon)
3UNFANTASIZED [5]26578NBTJ Formosa (Heathcote)
4ELEGANT CHICK [5]7612426.39(6)T Salih (Springvale)
5BIG MAC MIKADO [5]55285FSTDP Jones (Hoddles Creek)
6DIVINE DIVA [5]73568FSHN Armstrong (Cranbourne)
7WEE BELLA [5]4457226.47(8)R Fisher (Lara)
8ULTRA SMOKEY [5]86433NBTI Dann (Whitelaw)
9GHOSTLY THOUGHTS [5]Res.86254FSHC Paez (Athlone)
10PRECIOUS PINK [5]Res.14768FSHH Colpoys (Bass)
Race No. 7Sita 6:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OSTI’S VICTORY (NSW)[5]5115122.90(7)M Niele (Berringa)
2BELLA MIKADO [5]87718FSTDM Barber (Hoddles Creek)
3BLACK BING [5]28668FSHN Lund (Longwarry)
4COSMIC THOR [5]65366FSTDS Taylor (Keilor East)
5LAYTON BOSS (NSW)[5]74766NBTR Fisher (Lara)
6SCORCHER (NSW)[5]48883NBTW Duve (Denison)
7ARNIE’S STAR [5]5316222.63(8)S Jack (Dalmore)
8NAOMI ROSE [5]7888722.61(8)R Dunne (St Albans)
9DR. LEEZA [5]Res.57674NBTN Bell (Point Lonsdale)
10MIDNIGHT STRIKE [5]Res.53866NBTL Mitchell (Teesdale)
Race No. 8Buxton Real Estate6:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NOT ONYA NELLY [5]74883NBTA Clayton (Little River)
2JILLA BEE (NSW)[5]77565NBTG Paull (Faraday)
3LACE OUT [5]77F6426.25(1)J Formosa (Heathcote)
4EDDY BETZ KEATS [5]72465NBTJ Adlam (Cardinia)
5KING ENRIGHT [5]54686NBTR Fisher (Lara)
6SUPER RICO [5]6137425.64(8)S Taylor (Keilor East)
7WALLY ENLIM (NSW)[5]45544FSTDJ Formosa (Heathcote)
8BIG BAD BAZ [5]53682NBTR Dunne (St Albans)
9DR. LEEZA [5]Res.57674NBTN Bell (Point Lonsdale)
10CHARDONNAY [5]Res.85565NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
Race No. 9Geelong Australia6:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINNIE SPECIAL [5]36584NBTG Johnson (Chum Creek)
2ARDEKAY (NSW)[5]2826523.01(3)N Marum (Devon Meadows)
3JUST LIKE JETTA [5]54767NBTJ Formosa (Heathcote)
4VOODOO TALK [5]51283NBTG Jolly (Officer)
5FRANKEL [5]8468622.96(3)L O’shea (Deer Park)
6JONNY LA MONTE [5]1635722.98(8)B Loft (Melton Sth)
7JODIE CAMBAZ [5]66786NBTP Watt (Ballarat)
8BIBBY’S BELLA [5]62475FSHW Miller (Skipton)
9DAVIS (NSW)[5]Res.5586723.19(8)J Collins (Lara)
10WHO TOLD MAGGIE [5]Res.86386FSTDB Reid (Lovely Banks)
Race No. 10Xtreme Technology7:03 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KOO FOO [5]88485NBTA Galea (Sunshine North)
2BOSS OSTI (NSW)[5]6616322.61(2)M Niele (Berringa)
3LILY QUIST [5]8466422.86(6)D Vigor (Lara)
4STYLISH RULER [5]5265123.25(2)J Formosa (Heathcote)
5EL HENLEY [5]3538223.33(2)B Ender (St Albans)
6ARCTIC OSTI (NSW)[5]37162NBTM Niele (Berringa)
7CONNEMARA FLAME [5]56638NBTJ Maye (Drysdale)
8TUNCURRY KIWI (NSW)[5]6872422.84(7)J Scott (Melton West)
9DR. LEEZA [5]Res.57674NBTN Bell (Point Lonsdale)
10EXTENSION [5]Res.6634622.87(7)M Niele (Berringa)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments