Monday, 27 July 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 27 July 2015

Race No. 1Girls Night Out 31st July3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NIKE BALE (NSW)[M]23344NBTT Womann (Lara)
2MISTY FEBEY [M]46775NBTG Febey (Braybrook)
3RUN PLEBBIE RUN [M]34578FSHG Carr (Sunbury)
4BECAUSE SHE CAN [M]77288FSHC Taylor (Neilborough)
5GUNNA SPRING [M]337NBTN Perkins (Romsey)
6PARROT IS LOOSE [M]37786NBTG Carr (Sunbury)
7ROLL ‘EM MIGHTY [M]62457NBTT Noy (New Gisborne)
8ROLL ‘EM HIGH [M]55227NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 2Book Girls Night Out – 5275 22984:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHANAE ROSE [M]46236NBTR Cameron ()
2GELWIX [M]88574FSHC Taylor (Neilborough)
3RIPSTICK ELLA [M]84424NBTJ Larizza (Tullamarine)
4SHAKE ‘EM UP [M]83333NBTM Gibbons (Lara)
5HOT AS LEE [M]65788NBTW Read (Devon Meadows)
6MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]86873NBTG Carr (Sunbury)
7ROLL ‘EM DAINTY [M]85562NBTT Noy (New Gisborne)
8SEA FOREVER [M]72364NBTT Womann (Lara)
Race No. 3 @ Stud4:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TRANSYLVANIA [M]35572NBTP Carter ()
2SPRING TO MIND (NSW)[M]64547FSTDN Perkins (Romsey)
3MAGIC ROOM [M]65334FSHM Karamatic (Lara)
4KINLOCH STUNNA [M]54NBTA Hyde (Lara)
5HERCULES MORSE [M]26245NBTK Karamatic (Lara)
6LEKTRA BURST [M]58257NBTJ Sharp (Lara)
7BEKIM ECHO [M]66676NBTC Dyett (Lara)
8 SEA MISS [M]6676FNBTT Womann (Lara)
Race No. 4Lynette’s Florist4:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIL’ FEISTY [7]7445823.13(1)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
2NAUGHTY AND NICE (NSW)[7]88845NBTG Carr (Sunbury)
3ARCHI WILLOW [7]6621723.06(4)R Fisher (Lara)
4KATCRISALLI [7]52452NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
5BABY BLITZEN [7]3185523.28(8)S Hughes (Deer Park)
6POP ALWAYS SAID [7]1535522.82(2)L Delbridge (Balliang)
7DYNAMITE MAYBE [7]75F56FSHP Pace (Rockbank)
8SHACHAR MAGIC (NSW)[7]45736NBTL Courts (Lara)
Race No. 5Xtreme Technology5:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK JOEL [5]55615FSHC Stanton (Clunes)
2PRAISE CHORUS [5]35762NBTD Condon (Devon Meadows)
3KEZZA’S SPIRIT (NSW)[5]F6763NBTC Grenfell (Lara)
4SUKI SUKI [5]38854FSTDB Klemke (Heathcote)
5DYNA MALAISE (NSW)[5]78486NBTH Collins (Lara)
6PLANETMAN (NSW)[5]5481822.68(7)C Stanton (Clunes)
7USAIN BURST [5]75884NBTY Andrews (Cranbourne North)
8OOPS (TAS)[5]21525FSTDD Coleman (Lara)
Race No. 6Premier Boloney @ Stud5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARDAWAY DRIFTER (NSW)[5]27323NBTJ Higgins (Linton)
2DARK AVENGER [5]25465NBTY Andrews (Cranbourne North)
3LUMUMBA [5]65623FSHM Hehir (Viewbank)
4DYNAMO’S GIRL [5]3177626.06(3)R Darby (Drysdale)
5SILVER ASHLIE (NSW)[5]86858NBTM Giddings (Toolleen)
6 ME MAD [5]68766NBTG Green (Lethbridge)
7VAPOUR CAPER [5]6485526.08(8)R Harrowfield (Colac)
8DYNAMO’S DOVE [5]3245426.38(6)R Darby (Drysdale)
9BIG BANG MARJEN [5]Res.52168FSHS Combridge (Junction Village)
10SANZMAN [5]Res.45475FSTDJ Condon (Devon Meadows)
Race No. 7Jims Mowing – Geelong5:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROADIE [5]2523222.75(2)M Edwards (Broadford)
2MAXIMUM SHERA [5]84471NBTM Gibbons (Lara)
3’S LAD [5]46621FSTDJ Thorpe (Arthurs Creek)
4SCUNITZA SPEED [5]7217822.71(6)T Galea (Brookfield)
5CLASSIC CAPER [5]18276NBTL Harrowfield (Colac)
6ICE COLD BUNDY [5]3318522.81(1)J Rinaldi (Lethbridge)
7BETTY’S MOMENT (SA)[5]7233423.10(7)K Breen (Lake Bolac)
8BANANA BLANKET [5]74236NBTL Harrowfield (Colac)
Race No. 8Nardi Produce6:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LE DOYEN (QLD)[5]5857826.19(2)W Read (Devon Meadows)
2KING ENRIGHT [5]63246NBTR Fisher (Lara)
3SOUTHWOOD LAURA [5]53355FSTDC Stanton (Clunes)
4DUBSY RUSSELL [5]6437226.06(5)J Higgins (Linton)
5MULTI KING [5]36134NBTA Chapple (Exford)
6DESTINI LOBO [5]37656FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
7ZANPA BALE (NSW)[5]76783NBTD Coleman (Lara)
8FLAMING BOB [5]22377NBTD Field (Werribee)
9BIG BANG MARJEN [5]Res.52168FSHS Combridge (Junction Village)
10SANZMAN [5]Res.45475FSTDJ Condon (Devon Meadows)
Race No. 9The Beckley Centre Geelong6:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZEVA DIVA [7]78777NBTW Read (Devon Meadows)
2MISS MURDEROUS (QLD)[7]67135FSHM Edwards (Broadford)
3LEKTRA KIRKY [7]37645NBTJ Abela (Echuca)
4PROMISE LAND [7]2236422.82(7)A Mcnamara (Mount Wallace)
5MIRROR BALE (NSW)[7]3623323.04(6)T Womann (Lara)
6ROLL ‘EM MISSY [7]34676NBTT Noy (New Gisborne)
7ENRY’S SURPRIZE [7]T453623.01(5)Y Andrews (Cranbourne North)
8FULL DAY (NSW)[7]67888NBTP Pace (Rockbank)
Race No. 10P & R Food Services6:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK SHELLEY [6]2354522.94(5)C Stanton (Clunes)
2BABS BALE (NSW)[6]15888NBTT Womann (Lara)
3IT’S AN ILLUSION [6]82176NBTA Chapple (Exford)
4SUPER DOT [6]64478NBTJ Perkins (Romsey)
5OBSTINATE [6]38746NBTB Scott (Pearcedale)
6MAXIMUM MELVA [6]37343NBTA Courts (Corio)
7RED BOMBER [6]5734623.06(4)G Green (Lethbridge)
8MOUYONG JIMMY [6]8882622.59(2)I Green (Little River)
Race No. 11Merv Jennings Signs7:23 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RED SALLY [5]46516NBTM Niele (Berringa)
2EUMERALLA DANNY [5]44436NBTI Chircop (Haddon)
3SKY ALERT (NSW)[5]44877NBTA Courts (Corio)
4OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]45674NBTM Niele (Berringa)
5ADVICE APLENTY [5]1281722.95(3)C Stanton (Clunes)
6KAUFMAN BALE (NSW)[5]16545FSTDS Collins (Lara)
7CHICKS BUZZARD [5]76665FSHP Pace (Rockbank)
8CAZAR ROSE [5]5785822.98(3)K Gavin (Killarney)
Race No. 12Krock7:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIPSTICK STAIN (NSW)[5]47586NBTL Desmond (Waubra)
2RICH AZZ YEEW [5]44754NBTI Chircop (Haddon)
3WE FROFF DAT [5]12418FSHM Giddings (Toolleen)
4UNCONTROLLABLE [5]34835NBTR Dunne (St Albans)
5SOUTHWOOD LLOYD [5]2683122.59(2)C Stanton (Clunes)
6WOLF SPY [5]45365NBTR Gavin (Killarney)
7LIL’ MISS PLEB [5]4327422.86(8)R Boehm (Nilma Nth)
8THUNDER HAWK [5]84787NBTT Mitchell (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments