Thursday 21st June 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 21st June 2012

Race No. 1The Beckley Centre03:44PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BRILLIANT BURCOV3563NBTS N Fisher (Lara)
2NEW RECIPEFFSHC M Davis (Murrabit)
3SAMIOTISA2NBTS N Fisher (Lara)
4SET THEM UP3836FSHJ A Mangion (Numurkah)
5METAMORPHIS38483NBTC D Hughes (Lara)
6JAY POD63722NBTC D Hughes (Lara)
7LASS’ REVENGE24525FSHV Giles (Bamawm)
8TEQUILA ROAD8FSTDM J Gibbons (Lara)
9PLATINUM LABEL8FSHB C Mitchem (Casterton)
10RED DRAGON8FSHB C Mitchem (Casterton)
Race No. 2Tab 04:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CASEY JONES67437NBTC Mercieca (St Albans)
2CLARETOWN RUBY51363NBTP Griffen (Claretown)
3KIANNA PRINCESS42136NBTJ Barbara (Pascoe Vale)
4SALMON FOREST31225FSHG R Edwards (Broadford)
5FIVE’S ALIVE1863826.21E K Palma (Lara)
6SKIP LA HAR64646NBTJ C Fowler (Drysdale)
7MISS TARNIE LEE21781FSHB C Mitchem (Casterton)
8AMALIA ALLEN7445326.41G J Bate (Lara)
9RIZZOLI51446FSHG R Edwards (Broadford)
10JERICHO JACK56582NBTA L Clayton (Little River)
Race No. 3Millers Muzzles04:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MCLARAN6416222.70T A Deglaitis (Moolap)
2CLARETOWN FORCE35224NBTP Griffen (Claretown)
3GEORGIA JANE11654FSHR J Glass (Kyabram)
4HERO OCTANE15173NBTC L Hogan (Drouin South)
5WHITE LEXUS11487FSHP D Bartlett (Bamawm)
6RUNAWAY BRIDE4323223.14C J O’Brien (Tallygaroopna)
7NANHURST61154FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
8FIVEWAY ARANDT35175NBTM Zammit (Exford)
9PAINTED MISS81622.85T Womann (Lara)
10ICE MOVER47682FSTDT O’Donovan (Lara)
Race No. 4Www.hotdogs.com.au04:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SCHWARTZ’S BOY2736423.28S W Jack (Dalmore)
2BUSH LAD2533522.96A M Mcinnes (Elliminyt)
3HIGH CADENCE78114FSHR J Glass (Kyabram)
4BEE JAY’S PEDRO57628FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
5HOODED ALBY36713NBTJ A Adlam (Cardinia)
6ZHAR PURPLE18162NBTA Langton (Anakie)
7CHEEKY ALOUETTE4222323.22G R Edwards (Broadford)
8RUSTY MAHOGANY74547NBTE M King (Sulky)
9MR. CHOW55417NBTJ Formosa (Heathcote)
10HOT OR NOT3826722.99J Formosa (Heathcote)
Race No. 5Town & Country Meats05:00PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SUM SUM KEATS43152FSTDJ A Adlam (Cardinia)
2PICABOON23474FSHD T Oborne (Point Cook)
3THANKS BAZ34787NBTT Monaghan (Darley)
4POTSY’S BOY75212FSHG R Edwards (Broadford)
5HIPS DON’T LIE63637FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
6SNOOP DIEGO11552FSHP A Abela (Point Cook)
7STUDLY DAN45256FSTDA Galea (Sunshine )
8INTO THE MIST48842FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
9DIGGER HOLE73545FSTDM Craggill (St Albans)
10GOLD MILLIONS36868NBTT Womann (Lara)
Race No. 6Buxton Real Estate05:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1REPRIEVED12415NBTG R Edwards (Broadford)
2CHIEF AUSTIN4677226.43T Monaghan (Darley)
3WATTLE BEE1526826.01A Langton (Anakie)
4HENRY STOMPER83522NBTV P Gay (Hastings)
5ELITE CITY65684NBTN L Gost (Little River)
6BUSTINO84123FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
7DONS DAUGHTER1661526.00N M Carthew (Newcomb)
8PITSTOP OMEN24223NBTG R Edwards (Broadford)
9PODSIADLY54564FSTDS E Stefanos ()
10AZARENKA32643NBTM J Edwards (Broadford)
Race No. 7Avalon Veterinary Services05:40PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1KASUNDI16736FSTDC J Johannsen (Devon Meadows)
2ELITE APPLE3382222.66V P Awramenko (Waurn Ponds)
3BLACK MIRANDA6611422.82C R Davis (Melton West)
4MR. 6465822.95B A Fothergill (Numurkah)
5SELECT STAR75277NBTK (Stratford)
6VALLETTA FLAME63754NBTP J Dunlevey (Cohuna)
7DOT MAN43372FSTDP D Bartlett (Bamawm)
8NICKOLOAD56782NBTC Stanton (Clunes)
9FASTER THAN YOU41766NBTL C Slattery (Heathcote)
10STYLISH BOXER78485NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Www.beckleycentre.com.au06:00PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LE PIPPY66644NBTJ Formosa (Heathcote)
2DIORO2123726.10E J Deglaitis (Moolap)
3HOODED KEATS53747NBTJ A Adlam (Cardinia)
4LORDIE KEATS5441326.30J A Adlam (Cardinia)
5ALLEN BENJI3114126.07G J Bate (Lara)
6WY YUNG TIGER1711825.57M Fearnley (Yinnar)
7WORTH NOTING36252NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
8WHERE’S CLEO33833NBTS E Stefanos (Longwood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Nardi Produce06:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1VALLETTA GRACE4155322.71P J Dunlevey (Cohuna)
2SELECT GAV41845FSTDK Bailey (Stratford)
3KABOOM KABOOM53112FSHM L Mallia-Magri (Lara)
4MY MATE ROCKY52854NBTJ Formosa (Heathcote)
5SNOW KNIGHT65141FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
6DAINTREE EMPRESS28121FSHL M Gorman (Newborough)
7CONNEMARA FLAME16882NBTJ Maye (Drysdale)
8AUDATIOUS6527222.69C Stanton (Clunes)
9BLAZING MADAM6416FSHK L Minne (Moe South)
10HARBOUR FLASH63386NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Basic Bookkeeping Drysdale06:37PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIUM142FSHP A Abela (Point Cook)
2PEDRO’S ASSASSIN425F7NBTA King (Sulky)
3HEY YOU MUG67325NBTJ P Psaila (Little River)
4OPRAH’S ANGEL4321722.99D Geall (Lara)
5WHY FAIL31333NBTP J Madden (Koroit)
6POWAKADDY38835NBTD J Pell (Toolleen)
7DIESEL 16FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
8TINY MISSILE31287NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
9DEMONSTROUS22545NBTA L Clayton (Little River)
10POWERFUL FLIGHT15FSHS E Stefanos (Longwood)
Race No. 11Veolia Environmental Services06:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SKYLARKER65414NBTA Bahen (Yuroke)
2BIG INTENTION63564FSHS E Stefanos (Longwood)
3CAMBO’S LADY21FSHK Bailey (Stratford)
4CUZIN BOB1222NBTM Fearnley (Yinnar)
5ZIMMER242F3NBTR G Busch (Norlane)
6LA PORSCHE81473NBTB J Duffy (Ballan)
7PIER STREET PUNK28475NBTP R Lambert (Melton)
8SIXTEEN CANDLES7764326.36L C Slattery (Heathcote)
9RIZZOLI51446FSHG R Edwards (Broadford)
10JERICHO JACK56582NBTA L Clayton (Little River)
Race No. 12The Beckley Centre On Facebook07:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BULL BAR NEVILLE37565FSTDA R Harding (Hamilton)
2BILLY GOAT41458FSTDG R Edwards (Broadford)
3BOY IT’S SANDY57565NBTJ Formosa (Heathcote)
4DUNBRO LILLY6F662NBTA Hyde (Seymour)
5MY SISTER ROSE78474NBTT Womann (Lara)
6MRS. FREEZE86587FSHS W Jack (Dalmore)
7LEKTRA GOLD68786NBTJ Formosa (Heathcote)
8VUVUZELA56754NBTJ Formosa (Heathcote)
9STOLEN GOODS76478NBTJ Formosa (Heathcote)
10VOCAL WHISPER44453NBTG R Edwards (Broadford)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments