Thursday 25th August 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 25th August 2011

Race No. 1Geelong Australia Ht103:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA STRIKEFSHA L Dailly (Anakie)
2SEA DYNASTY78874FSTDT Womann (Lara)
3HESKET HARRIER36FSHR J Britton (Lara)
4KAT ATTACK62662FSTDB M Rogers (Tahara)
5BAURNA PADDY55633FSHR J Britton (Lara)
6ELLEN BALEFSHA L Dailly (Anakie)
7CHILL SEEKER87577FSHD J Good (Skipton)
8MRS. AFFAIR6FSHP S Matthews (Buninyong)
9WHERE’S TONTO75788FSTDA R Harding (Hamilton)
Race No. 2Beckley Park Market Ht204:19PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY MAY665FSTDA L Clayton (Werribee)
2FERBY BALEFSHA L Dailly (Anakie)
3IRINKA TOBY534FSHA J Osborne (Pearcedale)
4CATARINA BALE6FSTDA L Dailly (Anakie)
5FOUR MORE5664FSTDT Womann (Lara)
6ALL INNA TIZZ37638FSTDR J Britton (Lara)
7CAMO’S DOLFORCE76527FSTDB M Rogers (Tahara)
8WILD PIXIE374FSTDJ R Britton (Anakie)
9WHERE’S TONTO75788FSTDA R Harding (Hamilton)
Race No. 3National Greyhound Form04:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DUAL FANTASY52245FSHM J Gibbons (Lara)
2BEE FIFTY ONE46775FSHD A Beasley (Footscray West)
3RUSH ON BYE67576NBTK Bentley (Costerfield)
4WHERE’S HUMMA71131NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
5JETENZ54432NBTJ Reddoch (Healesville)
6ALLEN KEYS63222FSTDG J Bate (Lara)
7DYNA CLAYTON42327NBTA L Dailly (Anakie)
8PURE RAMPAGE23233NBTI W Dann (Whitelaw)
9TERRY’S DELIGHT7127NBTP J Clark (Wangaratta)
10GIGGLE GRANGE4513NBTE R Vigor (Anakie)
Race No. 4Tab Sportsbet Final04:59PM (VICtime)
Maiden Final event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BARNABY BALE122.79A L Dailly (Anakie)
2CHAZ BALE122.77A L Dailly (Anakie)
3EIRA BALE2NBTA L Dailly (Anakie)
4ARLOW BALE122.87A L Dailly (Anakie)
5HALLE BALE2NBTA L Dailly (Anakie)
6GALLY BALE3NBTG J Bate (Lara)
7ADELLE BALE2NBTA L Dailly (Anakie)
8DARREN BALE3NBTA L Dailly (Anakie)
9GOLDIE BALE3NBTG J Bate (Lara)
10FREELY BALE4NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 5Veolia Environmental Services05:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE THE CALL86482NBTA Langton (Anakie)
2KIRABILLI KRUISE72241FSHR D Drew (Dennington)
3BLUE MISTER14855NBTC G Fox (Port Fairy)
4MICK’S LUCK32164FSTDP B Crawley (Mortlake)
5UPON A THYME31632NBTG L Long (Neilborough)
6MEGAN DELIGHT63462NBTP J Clark (Wangaratta)
7RAWILLER52786NBTJ A Sharp (Lara)
8DYNA DIEGO37218NBTA L Dailly (Anakie)
9ECO FURY5772126.16S Trim (Devon Meadows)
10MANCINI7127FSHR Parker (Bendigo)
Race No. 6Functions @ The Beckley Centre05:42PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1DARKEN RAHL14418FSTDA Langton (Anakie)
2EMOTION PRINCESS87146NBTJ A Sharp (Lara)
3PSYCHEDELIC64348NBTJ A Sharp (Lara)
4ULTRA SPIN55F24FSTDI W Dann (Whitelaw)
5BEE GEE MAC83376FSTDD A Beasley (Footscray West)
6NO JUSTICE11754FSTDP E Giles (Moe)
7ROBERT ANDREW26345FSTDR J Britton (Lara)
8TOKEN ELITE47628FSTDJ E Mcdowall (Nullawarre)
9GOOD LUCK CHUCK67587NBTA R Harding (Hamilton)
10WILLODRIE54641FSHI W Dann (Whitelaw)
Race No. 7Www.beckleycentre.com.au05:57PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO DIAMOND28342NBTH L Collins (Lara)
2OAKMONT KIMMI53241NBTM J Gibbons (Lara)
3ELITE APPLE3263522.66V P Awramenko (Waurn Ponds)
4SUCH IS LIFE6271822.88N J Rooney (Lara)
5TAKE THYME42238NBTG L Long (Neilborough)
6GO VICTOR34865NBTP E Giles (Moe)
7GLOMING65253FSTDS Clarke (Tooradin)
8EL BLAZING3713422.86T Womann (Lara)
9JOHN CONNOR53178NBTS W Jack (Dalmore)
10LADY LATINO68577NBTE R Vigor (Anakie)
Race No. 8Race Day Buffet Available06:14PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1TOP ZONE5524626.30L Bicchieri (Pascoe Vale)
2MID LEVELS32421FSTDP E Giles (Moe)
3REYNARD’S KING5557326.02P A Bourke (Anakie)
4WARNING LABEL36458NBTA Langton (Anakie)
5ALLEN BULLMAN36336FSTDG J Bate (Lara)
6BESTIE BALE23185NBTG J Bate (Lara)
7FROMELLES4747226.20G Watts (Lara)
8LONELY DELIGHT33623NBTP J Clark (Wangaratta)
9TZAR’S GIRL21788NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
10JEN’S CARINA76876FSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 9Dining Packages @ The Beckley Centre06:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MY BOY BUDDY43415FSHB M Rogers (Tahara)
2MOLLY LYN1533FSHA Mcdowall (Nullawarre)
3RAZZ’S BOY4168623.36E F Caruana (Tarneit)
4GLAMOROUS DENISE31862FSHB F Haintz (Ballarat)
5ABRASIVE MANNER55122.87G J Bate (Lara)
6SAVED1FSHJ Pace (Ballan)
7MEPUNGA SWIFT21363NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
8GIDRA JOE6214223.44W Portelli (Rockbank)
9MURRAY VIEW43575NBTH L Collins (Lara)
10ALL OVER TEXAS43345NBTJ A Mackellin (Fawkner)
Race No. 10Geelong Independent Tier 306:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 460 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1JEANIE’S WISH88268NBTP S Matthews (Buninyong)
2MISS ELEGANT3853126.52T Salih (Springvale)
3HAPPY PAWS6742126.58S Trim (Devon Meadows)
4BOURNE TO BOLT64472NBTS Trim (Devon Meadows)
5CAMO’S BLUEDOLL44854NBTB M Rogers (Tahara)
6CHAMBERLAIN45127NBTM J Gibbons (Lara)
7JETTISON73785FSHW E Kirk (Melton West)
8JUMPING JIMMY23786FSTDA L Meyer (Hoppers Crossing)
9FLASHLIGHT68786FSTDC Medcraft (Costerfield)
10DERRICK’S BOY44653FSTDM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
Race No. 11Www.tab.com.au07:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1STAR SURGEON8331226.07P J Clark (Wangaratta)
2DIEGO SIYAN42311NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
3ARTETA65512NBTD R Vigor (Lara)
4WARATAH VIEW63245NBTH L Collins (Lara)
5FLIP BALE34126.28G J Bate (Lara)
6COCKY BOY31842NBTL M Gorman (Newborough)
7SUMMER’S COMING55533NBTA L Dailly (Anakie)
8SUPERSONIC BOOM1631226.11S Liuzzi (Lara)
9FONSIE BALE22155NBTS J Collins (Lara)
10VICTORY AHEAD64563NBTW Portelli (Rockbank)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments