Thursday 3rd May 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 3rd May 2012

Race No. 1Tab Sportsbet Final (gobis)03:57PM (VICtime)
Maiden Final event over 460 Metres at Geelong Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN HUGH2444126.30S J Collins (Lara)
2WESTALL GIRL72232NBTJ M Karamatic (Lara)
3KIRABILLI ABBIE2NBTR D Drew (Dennington)
4LAYTON BOSS37272NBTR W Fisher (Lara)
5OSTI MOSS125.91I L Cockerell (Buckley)
6ZIPIT252125.83R A Cunningham (Devon Meadows)
7FLOPSY DIXON7534126.40L H Kraemer (Cranbourne South)
8ARCHERFIELD22NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
9BUTCH AND BEAR3NBTM B Said (Diggers Rest)
10ADDLER BALE3NBTG J Bate (Lara)
Race No. 2Geelong Australia04:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FINBAR BALE64774NBTM A Delbridge (Balliang)
2PIER STREET PUNK67628NBTP R Lambert (Melton)
3MADGE ALLSOP78328NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
4MASTER THEORY17326FSHJ Barbara (Pascoe Vale)
5MEXICO JOE13843NBTM Galea (Sunshine North)
6DYNA GREER714FSHG J Bate (Lara)
7SNOWSTREAM LASS18FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
8VAPOURASH42413FSHL R Morshead (Barongarook)
9RUN AND HIDE58654NBTH L Collins (Lara)
10FELIX FELICIS72786NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 3Veolia Environmental Services04:37PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DRAGON LORD12464FSHH M Colpoys (Bass)
2ADEN JAYA22266NBTM A Delbridge (Balliang)
3RUNAWAY BRIDE5162523.14C J O’Brien (Tallygaroopna)
4SLICK JETTA14455NBTM L Mallia-Magri (Lara)
5COOL AND FANCY13825FSHT Womann (Lara)
6MADAME PATRICIA22535FSTDE Lieshout (Drouin West)
7MAD MONS7748122.69A F Hare (Greendale)
8CLARETOWN FORCE73535NBTP Griffen (Claretown)
9BUSH LADF655522.96A M Mcinnes (Elliminyt)
10NIGHT STAR57816FSTDD Murray (Napoleons)
Race No. 4City Of Greater Geelong04:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN EMILY11113FSTDJ Thompson (Pearcedale)
2WHY NOT KING44215NBTG Carter (Devon Meadows)
3PURE SHOW61516FSTDJ Barbara (Pascoe Vale)
4MARIA BALE5854622.61S J Collins (Lara)
5SISCO SHADOW3877522.76T L Collins (Lara)
6SIENNA SAL4274222.71G Kantzidis (Bundoora)
7OAKMONT KIMMI62114NBTM J Gibbons (Lara)
8NIRRA MEG4718822.84K Lloyd (Anakie)
9TALKING FLASH5415722.94A B Thurston (Lemnos)
10IS IT GUNNAMATTA46254FSTDR F J Colpoys (Bass)
Race No. 5Coopers Copiers05:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARTETA13484NBTD R Vigor (Lara)
2SILLY SARA17186NBTE Lieshout (Drouin West)
3FIVE’S ALIVE3611826.21E K Palma (Lara)
4BARKARDI GIRL51712NBTE Lieshout (Drouin West)
5ORANGE JACK2327325.98C V Berkel (Torquay)
6WATTA INNINGS74541NBTJ R Britton (Anakie)
7ENCOUNTER BAY42173NBTJ A Murphy (Ballarat)
8NEVIL LONGBOTTOM1572426.15M J Dopper (Lara)
9RIPABUY6627726.53B D Jones (Lara)
10MR. KANSAS44566FSHT O’Donovan (Lara)
Race No. 6Buxton Real Estate05:40PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SPITFIRE SHIRAZ6212526.30Z Aleksov (Brookfield)
2ASTON CARMELITA42821FSHJ Thompson (Pearcedale)
3PLANET PLUTO17167FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
4WHY NOT HAPPY71238NBTG Carter (Devon Meadows)
5LATIKA1454626.23T A Deglaitis (Moolap)
6BUILT TO LAST6772526.34A Panetta (Melton West)
7CHIEF AUSTIN7671626.43T Monaghan (Darley)
8ZAMBORA ACE21123NBTR J Britton (Lara)
9HERE’S KATH65448NBTL R Morshead (Barongarook)
10SISCO SNAKE88267NBTG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 7Paul Kelly Print To Design05:57PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1KIAN PRINCE2424422.82J Barbara (Pascoe Vale)
2COONEY’S MEDAL3234322.63P R Lambert (Melton)
3CAWBOURNE CODY74388FSHT Womann (Lara)
4AUDATIOUS2553322.69C Stanton (Clunes)
5HE AIN’T CASPER4664122.96R Harrowfield (Colac)
6TINA SPARKLE1821722.54C J Elliot (Lancefield)
7ARVO’S HANNAH7416322.93M A Delbridge (Balliang)
8BELTIS BALE2246622.60M A Delbridge (Balliang)
9AGENT JONES71478FSTDC Fulton (Ecklin South)
10BANCE BALE376F722.69S J Collins (Lara)
Race No. 8Millers Muzzles06:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND RAIN54313NBTG C Whitford (Yarram)
2SIR ONYX41853NBTE Lieshout (Drouin West)
3EMRYST BALE54312NBTS J Collins (Lara)
4BREATHE FEAR3153825.67G Shingles (Eden Park)
5ELLA PATCHE55768NBTG Rossin (Reservoir)
6BLITZEM BALE4772725.56S J Collins (Lara)
7WONGAWILLI SIMON55236NBTP L Hunt (Avalon)
8WHELAN12471FSHJ Thompson (Pearcedale)
9BLAME BRODIE72568FSHK J Ashton (Charlton)
10OUR PAL SAL68757NBTP J Grills (Lara)
Race No. 995.5 Krock06:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1AUSSIE REBEL52326NBTP Akathiotis (Reservoir)
2SOONER SHAKE YA51523FSHR J Britton (Lara)
3ARVO’S VIPER27536FSTDM A Delbridge (Balliang)
4JERRY HATRICK3841722.73J Donnelly (Eden Park)
5CATCH PEDROS SON32387NBTB D Jones (Lara)
6DIRTY PRINCE5367723.00P J Grills (Lara)
7PERFECT VIEW13274NBTH L Collins (Lara)
8PROVEN BREEZE344F6NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
9AILA ALLEN66518NBTM A Delbridge (Balliang)
10RULLA COOL TESS86657FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 10Basic Bookkeeping Drysdale06:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1AFRICAN WAVE8151FSHG J Dainton (Shepparton)
2PLANET SHAKER2715FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
3JARICHO BALE15275NBTM A Delbridge (Balliang)
4WHERE’S MY PATCH72258NBTP L Hunt (Avalon)
5LIVELY MAJOR1621623.16B L Hodgson (Mooroolbark)
6MCLARAN2435622.73T A Deglaitis (Moolap)
7MISTER SUNRAYSIA54143FSTDD Murray (Napoleons)
8MAMA SIENNA2621FSHT Womann (Lara)
9CANDI ALLEN24767FSTDM A Delbridge (Balliang)
10DEACON BALE55465NBTS J Collins (Lara)
Race No. 11National Greyhound Form07:13PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT ROBBIE18657NBTW T Gray (Wendouree)
2MISS PROMISCUOUS67367NBTP D Hammerstein (Ararat)
3PURE SPACE64862NBTP J Grills (Lara)
4JOHNNY MANG14383NBTF A Meyer (Maryborough)
5DIORO1361523.28E J Deglaitis (Moolap)
6LEG BEFORE67774NBTK J Ashton (Charlton)
7LORDIE KEATS1586222.68J A Adlam (Cardinia)
8BLACK MARVEL56887NBTA Courts (Corio)
9PADDY IRISH31474NBTK J Ashton (Charlton)
10JEANIE’S WISH26757NBTM Bouse (Buninyong)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments